Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş

Son dakika Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş haber sayfamızda...

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 949 diyanet işleri başkanı ali erbaş haberi bulunmuştur.
Ali Erbaş, Sarıkamış şehitleri için okunan 107 bin hatmin duasını yaptı
Ali Erbaş, Sarıkamış şehitleri için okunan 107 bin hatmin duasını yaptıDiyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Sarıkamış Harekatı'nın 107'nci yılında, donarak şehit olan askerler için okunan 107 bin hatmin duasını yaptı.
8.01.2022Gündem
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş: FETÖ’den 3 bin kişi ihraç edildi
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş: FETÖ’den 3 bin kişi ihraç edildi Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in 4-6 yaş grubu çocuklara Kuran-ı Kerim öğretilmesine ilişkin "Orta Çağ zihniyeti" yorumuna tepki gösterdi.
7.01.2022Siyaset
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Arnavutköy'de Kur'an kursu açılışına katıldı
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Arnavutköy'de Kur'an kursu açılışına katıldıDiyanet İşleri Başkanı Prof.Dr. Ali Erbaş, "Kur'an ilimleriyle uğraşmak ne kadar faziletli bir iş ise fen ilimleriyle uğraşmak da o kadar faziletli bir iştir. Çünkü fen ilimlerinden bihaber olanların Kur'an'ı Kerim'i anlaması çok zor" dedi.
3.01.2022Gündem
Ayasofya Camii'nde yılın ilk namazı kılındı
Ayasofya Camii'nde yılın ilk namazı kılındıAyasofya Camii'nde yılın ilk sabah namazı Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın katılımıyla kılındı.
1.01.2022Gündem
'Basın camiamız darbeci zihniyetle hesaplaşmadı'
'Basın camiamız darbeci zihniyetle hesaplaşmadı'Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Vefatının 6. Yıl Dönümünde Hasan Karakaya'yı Anma Programına katıldı.
1.01.2022Siyaset
Fahrettin Altun, gazeteci Hasan Karakaya'nın anma programında konuştu
Fahrettin Altun, gazeteci Hasan Karakaya'nın anma programında konuştuVefatının 6. yıl dönümünde gazeteci Hasan Karakaya için Haliç Kongre Merkezi’ndeki anma programı düzenlendi. Programa Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanı sıra Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Başkanvekili ve Eski TBMM Başkanı İsmail Kahraman, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş katıldı.
31.12.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Hasan Karakaya'yı anma töreninde önemli açıklamalar
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Hasan Karakaya'yı anma töreninde önemli açıklamalarCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bu kalemşörler cumhuriyet mitinglerinden, gezi olaylarına, 17-25 Aralık’a, 15 Temmuz darbe girişimine kadar demokrasimize yönelik tüm girişimlerde tetikçilik yapmaktan geri durmadı. Gün oldu çapulcuları savundular, gün oldu teröristlere sözcülük ettiler, gün oldu Türkiye’yi karaladılar, gün oldu yabancı güçlere ülkemize müdahale çağrısı yaptılar. Ama her seferinde gizlemeye çalıştıkları faşist karakterlerini ellerine geçirdikleri ilk fırsatta ortaya dökmekten çekinmediler. 2023’e giden süreçte medyamızın bu iç hesaplaşmayı da yapacağına, bu habis zihniyetten kendisini bir an önce kurtaracağına inanıyorum" dedi.
31.12.2021Siyaset
TBMM Başkanı Şentop: 'Mehmet Akif Ersoy son nefesine kadar manevi değerlere sadık kalarak yaşamıştır'
TBMM Başkanı Şentop: 'Mehmet Akif Ersoy son nefesine kadar manevi değerlere sadık kalarak yaşamıştır'Diyanet Televizyonu tarafından hazırlanan Mehmet Akif Ersoy'un hayatının anlatıldığı "Demir Hafız" belgeselinin tanıtım gecesinde konuşan TBMM Başkanı Mustafa Şentop, “Mehmet Akif Ersoy, son nefesine kadar sahip olduğu ahlaki ve manevi değerlere sadık kalarak yaşamıştır” dedi.
28.12.2021Gündem
Edirne'nin Ayasofyası, 56 yıl sonra ibadete açıldı
Edirne'nin Ayasofyası, 56 yıl sonra ibadete açıldıEdirne'nin Ayasofyası olarak adlandırılan, Fatih Sultan Mehmet'in fethinin ardından 1455 yılında kiliseden camiye çevrilen Fatih Cami, Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından restore ve onarımı yapılıp, 56 yılın ardından Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın kıldırdığı cuma namazıyla ibadete açıldı.
24.12.2021Gündem
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Malezya Dışişleri Bakanı Abdullah ile görüştü
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Malezya Dışişleri Bakanı Abdullah ile görüştüDiyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Malezya Dışişleri Bakanı Seyfeddin Abdullah'ı kabul etti. Ziyarette, Türkiye Diyanet Vakfı(TDV) ve Malezya İslam Teşekkülü Danışma Kurulu(MAPIM) arasında 'İnsani Yardım ve Yardım Projeleri' Protokolü imzalandı.
21.12.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan TÜSİAD’a sert tepki: Hükümete saldırma yolları aramayın
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan TÜSİAD’a sert tepki: Hükümete saldırma yolları aramayınCumhurbaşkanı Erdoğan, faiz konusunda “Benden başka bir şey beklemeyin” dedi ve TÜSİAD’a yüklendi: “Ey TÜSİAD ve yavruları, sizlere sesleniyorum. Kalkıp hükümete saldırmanın değişik yollarını aramayın, sizin derdiniz başka. Bizimle mücadele edemezsiniz”
20.12.2021Siyaset
Son dakika: Erdoğan'dan TÜSİAD'a tepki ve çok net faiz mesajı
Son dakika: Erdoğan'dan TÜSİAD'a tepki ve çok net faiz mesajıSon dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İlim Yayma Ödül Töreni'nde açıklamalarda bulundu. Faizle ilgili net mesaj veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Benden başka bir şey beklemeyin." dedi. TÜSİAD'a sert tepki gösteren Erdoğan, "Hükümete saldırmanın değişik yollarını aramayın sizin derdiniz başka. Bizimle mücadele edemezsiniz." açıklamasında bulundu.
19.12.2021Siyaset
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Gürcistan müftüleriyle bir araya geldi
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Gürcistan müftüleriyle bir araya geldiDiyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Artvin’de Batı Gürcistan Müslümanları Müftüsü Adam Shantadze ve Doğu Gürcistan Müslümanları Müftüsü Etibar Eminov ile bir araya geldi
17.12.2021Gündem
RTÜK'ten Exxen'e 'Konuşanlar' cezası
RTÜK'ten Exxen'e 'Konuşanlar' cezasıRadyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), küfür ve argo ifadelerin kullanıldığı 'Konuşanlar' programı nedeniyle, dijital içerik platformu Exxen'e idari para cezası ve katalogdan çıkarma müeyyidesi uyguladı. RTÜK, programın 44. bölümünün kaldırılmasına karar verdi.
15.12.2021Gündem
Ankara Barosu'nun 'hakaret' davası savunması: Eleştiri özgürlüğünü kullandık
Ankara Barosu'nun 'hakaret' davası savunması: Eleştiri özgürlüğünü kullandıkAnkara Barosu'nun, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş ile ilgili yaptığı açıklama nedeniyle, dönemin Baro Başkanı, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Erinç Sağkan'ın da aralarında bulunduğu 11 kişinin, 'hakaret' suçundan yargılanmasına başlandı. Eleştiri ve düşünce açıklama özgürlüğünü kullandıklarını belirten Sağkan ve diğer sanıklar, beraatlarını talep etti.
15.12.2021Gündem
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Vatandaşlarımız arasında çimento olmaya çalışıyoruz
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Vatandaşlarımız arasında çimento olmaya çalışıyoruzDiyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, "Başkanlığımızın hizmet götürme açısından insanımız arasında herhangi bir fark bulunmamaktadır. Diyanet İşleri Başkanlığı olarak çimento olmaya çalışıyoruz, bütün vatandaşlarımız arasında" dedi.
14.12.2021Gündem
Diyanet İşleri Başkanı: “Kur’an-ı Kerim bütün insanlar için bir hayat rehberidir”
Diyanet İşleri Başkanı: “Kur’an-ı Kerim bütün insanlar için bir hayat rehberidir”Bursa Müftülüğünün “Hafız Ol Hafız Kal Projesi” kapsamında hafızlığını tamamlayan din görevlilerinin icazet merasimine katılan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, “Kur’an’ın nihai hedefi yeryüzünü karanlıklardan aydınlığa çıkartmaktır. Kur’an-ı Kerim, bütün insanlar için bir hayat rehberidir” dedi.
10.12.2021Haberler
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Bursa Ulu Cami'de cuma namazını kıldırdı
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Bursa Ulu Cami'de cuma namazını kıldırdıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş, Bursa Ulu Cami’de cuma namazını kıldırdı. Erbaş, okuduğu hutbede, “Peygamberimizin ahlakını örnek alalım. Şefkati ve merhameti, fedakarlığı ve kanaatkarlığı, tatlı sözü ve güler yüzü şiar edinelim. Ailemizden başlayarak akrabalarımızla, komşularımızla ve bütün insanlarla iyi ilişkiler kuralım. Huzuru ve mutluluğu; bireysellik ve bencillikte değil, Rabbimizin rızasında ve kardeşlerimizin duasında arayalım” dedi.
10.12.2021Gündem
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Fildişili mevkidaşı ile görüştü
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Fildişili mevkidaşı ile görüştüDiyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Fildişi Sahili İmamlar Konseyi (Diyanet İşleri) Başkanı Ousmane Diakite ve beraberindeki heyeti kabul etti.
9.12.2021Siyaset
Katar ile TCMB arasındaki swap anlaşması uzatıldı
Katar ile TCMB arasındaki swap anlaşması uzatıldıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) ile Katar Merkez Bankası arasında yapılan swap anlaşması yapılan düzenleme ile uzatılmasına karar verildi.
8.12.2021Ekonomi
Katar ile swap anlaşması uzatıldı
Katar ile swap anlaşması uzatıldıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) ile Katar Merkez Bankası arasındaki swap anlaşmasının yapılan düzenleme ile uzatılmasına karar verildi.
8.12.2021Uzmanpara
Cumhurbaşkanı Erdoğan Katar'da! Türkiye ile Katar arasında 15 anlaşma
Cumhurbaşkanı Erdoğan Katar'da! Türkiye ile Katar arasında 15 anlaşmaCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani'nin Emirlik Divanı'ndaki baş başa görüşmesinin ardından, iki ülke bakanlıkları arasında 15 ortak anlaşma imzalandı. İmza töreninin ardından Katar-Türk Birleşik Müşterek Kuvvet Komutanlığı’nı ziyaret eden Erdoğan, 'Başta 15 Temmuz kanlı darbe girişimi olmak üzere Katarlı kardeşlerimizin milletimizle sergilediği dayanışmayı asla unutamayız. Ayrıca Katar, Türk ekonomisine yönelik spekülatif ataklarda da daima bizlerin yanında olmuş, ülkemize duyduğu güveni göstermiştir' dedi.
7.12.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Katar’da
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Katar’daCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye ile Katar arasındaki Yüksek Stratejik Komite’nin Yedinci Toplantısı’na katılmak üzere Katar’ın başkenti Doha’ya geldi.
7.12.2021Siyaset
Güldal Akşit son yolculuğuna uğurlandı
Güldal Akşit son yolculuğuna uğurlandıKoronavirüs tedavisi gördüğü hastanede hayatını kaybeden eski Turizm ve Devlet Bakanı, AK Parti Genel Başkan Danışmanı Güldal Akşit dün Ankara'da düzenlenen törenlerle son yolculuğuna uğurlandı.
5.12.2021Siyaset
Erbaş: Diyanet'in gündelik tartışmaların içine çekilmesi yanlıştır
Erbaş: Diyanet'in gündelik tartışmaların içine çekilmesi yanlıştırDiyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, "Diyanet İşleri Başkanlığı’nın gündelik tartışmaların içine çekilmesi, son derece yanlıştır, son derece üzücüdür. Din ve diyanet konularında yazan, konuşan ve paylaşım yapan herkesin bu konuda çok daha hassas olması gerekmektedir. Yalan yanlış bilgilerle bu güzide kurumu ve onun mensuplarını karalamak, itibar suikastı yapmak, bir eleştiri değildir" dedi.
4.12.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.