Diyanet İşleri Başkanı Erbaş

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş

Son dakika Diyanet İşleri Başkanı Erbaş haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş haber sayfamızda...

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 858 diyanet isleri baskani erbas haberi bulunmuştur.
Kurban kesim bedelli ne kadar 2021, kaç TL? Yurt içi ve yurt dışı kurban kesim bedeli açıklandı!
Kurban kesim bedelli ne kadar 2021, kaç TL? Yurt içi ve yurt dışı kurban kesim bedeli açıklandı!Kurban kesim bedeli ile ilgili detaylar merak ediliyor. Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, 2021 yılı vekalet yoluyla kurban kesim bedeli ile ilgili bir son dakika açıklaması gerçekleştirdi. Peki yurt içi ve yurt dışı kurban kesim bedeli ne kadar 2021?
10.06.2021Gündem
Kurban kesim bedeli belli oldu
Kurban kesim bedeli belli olduDiyanet İşleri Başkanı Erbaş, 2021 yılı vekalet yoluyla kurban kesim bedelinin yurt içinde 1125 lira, yurt dışında 925 lira olarak belirlendiğini açıkladı.
10.06.2021Haberler
Son dakika... Kurban kesim bedeli belli oldu
Son dakika... Kurban kesim bedeli belli olduGelen son dakika haberine göre; Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, 2021 yılı vekalet yoluyla kurban kesim bedelinin yurt içinde 1125 lira, yurt dışında 925 lira olarak belirlendiğini açıkladı.
10.06.2021Gündem
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Neşe Nur Akkaya'ya yapılan saldırıyı kınadı
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Neşe Nur Akkaya'ya yapılan saldırıyı kınadıDiyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, başörtüsünden dolayı saldırıya maruz kalan akademisyen Neşe Nur Akkaya'ya geçmiş olsun dileklerini ileterek, saldırıyı ve saldırganı şiddetle kınadığını bildirdi.
9.06.2021Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan Zonguldak'ta duyurdu: Bir müjde daha verebiliriz
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan Zonguldak'ta duyurdu: Bir müjde daha verebilirizSon dakika gelen habere göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Zonguldak’ta Uzun Mehmet Camisi'nin açılış töreninde konuştu. Karadeniz Ereğlisi'nde de bir müjde verilebileceğini açıklayan Erdoğan, 'Bugün inşallah Zonguldak'tan bir müjde vereceğiz. Biraz sonra o müjdeyi vereceğiz. Artık Zonguldak müjdelerin şehri oldu' dedi.
4.06.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Uzun Mehmet Camisi'nin açılışında konuştu
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Uzun Mehmet Camisi'nin açılışında konuştuCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "İstiklalimize göz dikenleri nasıl pişman ettiysek aşımıza, işimize, ekmeğimize, huzurumuza kastedenleri de aynı şekilde hüsrana uğratmak boynumuzun borcudur." dedi.
4.06.2021Siyaset
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, 8. Dini Yayınlar Kongresi'nin açılış programında konuştu
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, 8. Dini Yayınlar Kongresi'nin açılış programında konuştuDiyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, bilgi üreten ve yayıncılık yapan kişi, kurum ve kuruluşların, dijital dünyanın imkan ve risklerinden haberdar olması, bu alanla ilişkilerini sürekli güncel tutması gerektiğini ifade etti.
28.05.2021Gündem
Son dakika: İstanbul'da tarihi gün! 150 yıllık hayal gerçek oldu
Son dakika: İstanbul'da tarihi gün! 150 yıllık hayal gerçek olduGelen bir son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla yapılan Taksim Camisi'nin açılış töreni gerçekleştirildi. 'Milletimiz 150 yıllık hayaline kavuştu' diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, cuma namazı sonrası cami önünde toplanan kalabalığa hitap etti. Erdoğan, 'Taksim Camii, yaklaşık 1,5 asırlık bir mücadelenin ardından İstanbul'umuza kazandırılmıştır. Taksim Camisi'ni bir süre önce yeniden ibadete açtığımız Ayasofya Cami-i Kebir'e verilen bir selam, İstanbul'un fethinin 568. yıl dönümüne bir hediye olarak görüyorum' dedi.
28.05.2021Siyaset
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, 1. Uluslararası Medya ve İslamofobi Sempozyumu'nda konuştu
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, 1. Uluslararası Medya ve İslamofobi Sempozyumu'nda konuştuDiyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, "Son 2 yılda Avrupa'da sadece camilerimize yönelik 669 saldırı tespit ettik. Bu, İslamofobinin İslam karşıtlığına ve İslam düşmanlığına evrildiğinin en büyük göstergesidir." dedi.
25.05.2021Gündem
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: İslamofobi bir insanlık suçudur
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: İslamofobi bir insanlık suçudurDiyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, "İslamofobi bir insanlık suçudur. Akıl tutulmasıdır. İçinde ırkçılık barındıran bir İslam düşmanlığıdır" dedi.
23.05.2021Gündem
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş açıkladı: Bütün camilerde okunacak
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş açıkladı: Bütün camilerde okunacakDiyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, yarın cuma namazından önce bütün camilerde Kudüs ve tüm İslam beldelerinin huzuru ve kurtuluşu için Kur'an-ı Kerim okunacağını bildirdi.
20.05.2021Gündem
Bayram namazı saat kaçta kılınacak? Diyanet açıkladı: İstanbul, Ankara, İzmir il il bayram namazı saati 2021
Bayram namazı saat kaçta kılınacak? Diyanet açıkladı: İstanbul, Ankara, İzmir il il bayram namazı saati 2021Bayram namazı saat kaçta kılınacak? Ramazan Bayramının yaklaşması ile birlikte bayram namazı saatleri de merak ediliyor. Koronavirüs salgını nedeniyle 17 Mayıs tarihine kadar tam kapanma devam ediyor. Ramazan Bayramı ise 13 Mayıs 2021 tarihinde başlıyor. Peki, bayram namazı saat kaçta kılınacak? İstanbul, Ankara, İzmir başta olmak üzere bayram namazı saatleri belli oldu. İşte il il bayram namazı saatleri.
12.05.2021Gündem
Son dakika... Acil Kudüs Toplantısı bildirgesi yayınlandı
Son dakika... Acil Kudüs Toplantısı bildirgesi yayınlandıGelen son dakika haberine göre; Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, "Kudüs, sadece Filistinlilerin ya da Arapların değil bütün Müslümanların hatta insanlığın ortak meselesidir. Şimdi insanlığın ortak değerlerini temsil eden Kudüs için tüm insanlığı harekete geçirecek etkili söylem geliştirmeli, ortak eylem planı hazırlamalıyız" dedi.
11.05.2021Gündem
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Büyük bir soykırım yapılmaktadır
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Büyük bir soykırım yapılmaktadırDiyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, tüm dünyanın gözü önünde Filistin halkına karşı büyük bir soykırım yapıldığını belirtti.
10.05.2021Gündem
Diyanet İşleri Başkanı duyurdu! Tüm camilerde salalar okunacak ve dualar edilecek
Diyanet İşleri Başkanı duyurdu! Tüm camilerde salalar okunacak ve dualar edilecekDiyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, İsrail polisinin, Mescid-i Aksa'da nöbet tutan Filisitinlilere saldırmasına ilişkin, "Bugün inşallah öğle ezanının ardından ülkemizdeki tüm camilerimizden, tüm minarelerimizde Mescid-i Aksa'nın kurtuluşu ve zalimlerin zulmünün son bulması için salalar okunacak ve dualar edilecektir." dedi.
10.05.2021Gündem
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş ailenin önemine dikkati çekti
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş ailenin önemine dikkati çektiDiyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, huzurlu toplumun ancak aile huzuruyla kurulabileceğini, aile kurumu çözülmeye başladığında sosyolojik ve psikolojik problemlerin arttığını kaydetti.
9.05.2021Gündem
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan Kadir Gecesi mesajı
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan Kadir Gecesi mesajıDiyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, İsrail'in, Mescid-i Aksa'daki saldırılarına tepki göstererek, "Yegane çözüm, tüm Müslümanların bir araya gelerek en güçlü şekilde Kudüs'e sahip çıkması, zulme ve işgale engel olmasıdır. Zira Mescid-i Aksa'ya saldıran zalimler, ümmetin dağınıklığından cesaret almaktadır." değerlendirmesinde bulundu.
8.05.2021Gündem
Bayram namazı kılınacak mı? Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan bayram namazı açıklaması
Bayram namazı kılınacak mı? Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan bayram namazı açıklamasıBayram namazı camilerde kılınacak mı? Bayram namazı evde kılınır mı? Koronavirüs salgını nedeniyle Ramazan ayı boyunca kılınan teravih namazı camilerde kılınmadı. Cuma namazı ise kısa bir namaz olduğu için salgın sürecinde camilerde kılınmasına izin verildi. Peki, bayram namazı camilerde kılınacak mı? Ramazan Bayramı'nın yaklaşması ile birlikte bayram namazı evde kılınır mı, araştırılıyor. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş bayram namazı ile ilgili açıklamalarda bulundu.
7.05.2021Gündem
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: 'Camilerimiz kadın erkek ayrımı olmaksızın herkese açıktır'
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: 'Camilerimiz kadın erkek ayrımı olmaksızın herkese açıktır'Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, İstanbul'daki Mihrimah Sultan Camisi'nde namaz kılmak isteyen kadınlara yönelik bir kişinin tavrına ilişkin, "Camilerimiz kadın erkek ayrımı olmaksızın herkese açıktır. 90 bin camimizi mümkün olduğunca bütün milletimize hizmet eder hale getirmenin gayreti içerisindeyken, marjinal, bir yerde olan bir olayı böyle büyütmek doğrusu bizi üzmüştür." ifadesini kullandı.
5.05.2021Gündem
Diyanet İşleri Başkanı'ndan flaş bayram namazı açıklaması!
Diyanet İşleri Başkanı'ndan flaş bayram namazı açıklaması!Gelen son dakika haberine göre, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, "Bayram namazı da cuma namazı gibi kısa bir namazdır. İki rekatlı bir namazdır. Biz kılınacak bir şekilde hazırlıklarımızı yapıyoruz. Cuma namazını nasıl kılabiliyorsak bayram namazını da aynı şekilde kılabiliriz" dedi.
30.04.2021Gündem
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş: Kapanma sürecinde camilerimiz açık
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş: Kapanma sürecinde camilerimiz açıkDiyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, tam kapanma sürecinde camilerin açık olacağını belirterek, "Bu kapanma günlerinde camilerde cemaatle namaz kılınacak. Kapanma günleri bundan önce de oldu. Camilerimiz açık. Teravih namazı hariç cuma ve vakit namazlarımız kılınıyor" dedi.
28.04.2021Gündem
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan 'zekat' açıklaması
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan 'zekat' açıklamasıDiyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, "Türkiye Diyanet Vakfımızın zekat verilebilecek en güvenilir kurumlardan biri olduğunun halkımıza anlatılması oldukça önem arz etmektedir. Zira ülkemiz, yakın tarihte kurban ve zekat gibi kavramları istismar eden grupların açık ihanetine şahit olmuştur" dedi.
27.04.2021Gündem
Pakistan'da korkunç patlama! Çok sayıda ölü ve yaralı var
Pakistan'da korkunç patlama! Çok sayıda ölü ve yaralı varPakistan'ın Ketta şehrinde bir otelin otoparkında meydana gelen patlamada, ilk belirlemelere göre 3 kişi hayatını kaybetti, 11 kişi yaralandı.
21.04.2021Dünya
Hüsnü Bayramoğlu kimdir, nereli? İşte Hüsnü Bayramoğlu hayatı...
Hüsnü Bayramoğlu kimdir, nereli? İşte Hüsnü Bayramoğlu hayatı...Bediüzzaman Said Nursi'nin talebelerinden olan Hüsnü Bayramoğlu hayatını kaybetti. Safranbolu'da doğan Hüsnü Bayramoğlu hakkında detaylar merakla araştırılmaya başladı. Vatandaşlar Hüsnü Bayramoğlu kimdir, kaç yaşındaydı, neden öldü gibi soruları yöneltmeye başladı. İşte, detaylar...
18.04.2021Gündem
Bediüzzaman Said Nursi'nin talebelerinden Hüsnü Bayramoğlu vefat etti
Bediüzzaman Said Nursi'nin talebelerinden Hüsnü Bayramoğlu vefat ettiBediüzzaman Said Nursi'nin talebelerinden Hüsnü Bayramoğlu, İstanbul'da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, 'İnançlı ve ahlaklı nesillerin yetişmesinde ömrünü vakfeden Hüsnü Bayramoğlu beyefendinin vefatını derin bir teessürle öğrenmiş bulunmaktayım' dedi. Hüsnü Bayramoğlu, salı günü son yolculuğuna uğurlanacak.
18.04.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

ali erbaşdiyanet işleri başkanıdiyanetcamikurban

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.