Doğu Anadolu

Doğu Anadolu

Son dakika doğu anadolu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan doğu anadolu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan doğu anadolu haber sayfamızda...

Doğu Anadolu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 17.871 doğu anadolu haberi bulunmuştur.
Mehmet Özhaseki: Deprem gerçeğini bilerek hareket etmeliyiz
Mehmet Özhaseki: Deprem gerçeğini bilerek hareket etmeliyiz Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Aksaray’da yaptığı konuşmada, “En emin bölgeler buralar gözüküyor; ama böyle diyerek hiç kimse, binasını en ufak yapacağı bir müştemilatı bile sıradan yapmasın lütfen. Her an 5 ya da 6 şiddetinde buralarda deprem olabilir'' dedi.
1.03.2024 Gündem
Aktif faylarla çevrili il! Naci Görür: Bu tehlike denizden gelir
Aktif faylarla çevrili il! Naci Görür: Bu tehlike denizden gelir Antalya'yı tehdit eden fay sistemleri hakkında bilgi veren Yer Bilimci Prof. Dr. Naci Görür, denizden gelebilecek tehlikeye dikkat çekti. Görür, deprem konusunda öncelikli olarak endişelenilmesi gereken illeri de açıkladı.
29.02.2024 Haberler
Aktif faylarla çevrili il! Naci Görür: Bu tehlike denizden gelir
Aktif faylarla çevrili il! Naci Görür: Bu tehlike denizden gelir Antalya'yı tehdit eden fay sistemleri hakkında bilgi veren Yer Bilimci Prof. Dr. Naci Görür, denizden gelebilecek tehlikeye dikkat çekti. Görür, deprem konusunda öncelikli olarak endişelenilmesi gereken illeri de açıkladı.
29.02.2024 Gündem
Kentte dondurucu soğuklar devam ediyor! İnsanların kaşları, kirpikleri buz tutuyor
Kentte dondurucu soğuklar devam ediyor! İnsanların kaşları, kirpikleri buz tutuyor Ardahan’ı etkisi altına dondurucu soğuklar yaşamı olumsuz etkiliyor. Meteoroloji ise birçok kent için yeni uyarıda bulundu.
27.02.2024 Haberler
Kentte dondurucu soğuklar devam ediyor! İnsanların kaşları, kirpikleri buz tutuyor
Kentte dondurucu soğuklar devam ediyor! İnsanların kaşları, kirpikleri buz tutuyor Ardahan’ı etkisi altına dondurucu soğuklar yaşamı olumsuz etkiliyor. Meteoroloji ise birçok kent için yeni uyarıda bulundu.
27.02.2024 Gündem
Sıcaklıklar yükseliyor, kuraklık kapıda! İstanbul, Ankara, İzmir hava durumu: Havalar nasıl olacak?
Sıcaklıklar yükseliyor, kuraklık kapıda! İstanbul, Ankara, İzmir hava durumu: Havalar nasıl olacak? Meteoroloji Genel Müdürlüğü haftalık hava tahmin raporunu yayımladı. CNN Türk Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen; İstanbul, Ankara, İzmir de hafta boyu sürecek hava durumunu yorumladı. Prof. Dr. Şen, " Türkiye'de yağış yok. Türkiye'nin hiçbir yerinde yağış yok ve sıcaklıklar yükseliyor. Marmara, Ege ve Akdeniz'de 20 derecenin üzerine çıkıyor. Önümüzdeki haftada bu şekilde gidecek gibi gözüküyor." dedi. İşte detaylar...
25.02.2024 Gündem
Ardahan eksi 18,6 derece ile buz tuttu
Ardahan eksi 18,6 derece ile buz tuttu Doğu Anadolu'da soğuk hava etkili olmaya devam ediyor. Gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 23 derece ile Ardahan Göle'de ölçüldü.
25.02.2024 Haberler
Hava sıcaklığı artıyor ama... Meteoroloji'den uyarı geldi! Sabah ve gece saatlerine dikkat
Hava sıcaklığı artıyor ama... Meteoroloji'den uyarı geldi! Sabah ve gece saatlerine dikkat Meteoroloji Marmara, iç ve doğu kesim için sabah ve gece saatlerini işaret etti. Yeni haftada sıcaklıkların nasıl olacağı tek tek açıklandı ve yeni uyarılar peş peşe geldi. İşte tüm yurdu bekleyen hava durumu detayları…
25.02.2024 Gündem
BATMAN SON DEPREMLER: Batman'da deprem mi oldu? Batman'da son 24 saatte meydana gelen depremler listesi
BATMAN SON DEPREMLER: Batman'da deprem mi oldu? Batman'da son 24 saatte meydana gelen depremler listesi Türkiye, Doğu Anadolu Fay Hattı üzerinde bulunması sebebiyle sıklıkla depremlere maruz kalmaktadır. Batman da bu deprem riski altında olan illerimizden biridir. Son dönemde Batman'da da birkaç deprem meydana gelmiştir. Örneğin, 2023 yılında 4.6 büyüklüğünde bir deprem yaşanmıştır. Bu deprem, Batman ve çevresinde hissedilmiş ve halk arasında kısa süreli bir panik yaratmıştır. Batman'da son dakika meydana gelen depremleri Milliyet.com.tr son depremler sayfasında görüntüleyebilirsiniz.
24.02.2024 Bilgi Rehberi
MUŞ SON DEPREMLER: Muş'ta deprem mi oldu? Muş'ta son 24 saatte meydana gelen depremler listesi
MUŞ SON DEPREMLER: Muş'ta deprem mi oldu? Muş'ta son 24 saatte meydana gelen depremler listesi Muş ili, Doğu Anadolu Bölgesi'nde bulunmakta ve yüksek deprem riskine sahip bir bölgede yer almaktadır. Son zamanlarda Muş ili çevresinde küçük ölçekte depremler meydana gelmiştir. 2022 yılında Muş'un Malazgirt ilçesinde 4.8 büyüklüğünde bir deprem yaşanmıştır. Bu depremde de bölgede hafif hasarlar oluşmuş ve vatandaşlar arasında kısa süreli bir korku yaşanmıştır. 2023 yılında ise Muş'un Bulanık ilçesinde 4.5 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmiştir. Muş son depremler listesine Milliyet.com.tr son depremler sayfasından ulaşabilirsiniz. İşte Muş'ta 24 saat için meydana gelmiş depremler.
24.02.2024 Bilgi Rehberi
Meteoroloji yeni raporu yayınladı! Hafta sonu hava durumu nasıl olacak?
Meteoroloji yeni raporu yayınladı! Hafta sonu hava durumu nasıl olacak? Meteoroloji Genel Müdürlüğü haftalık hava tahmin raporunu yayımladı. Raporda Karadeniz için çığ uyarısında bulunuldu. Sıcaklıkların mevsim normalleri üzerine çıkacağı belirtildi. İşte detaylar...
23.02.2024 Gündem
Marmara'da yeni fay sürprizi
Marmara'da yeni fay sürprizi Çanakkale'nin Biga ilçesinde 4 Şubat'tan bu yana 150'ye yakın mikro deprem meydana geldi. Prof. Dr. Tolga Bekler, "Yeni bir fayın ortaya çıktığını söylemek söz konusu olabilir" dedi. Öte yandan CNN Türk'e konuşan Prof. Dr. Şürkü Ersoy ise Bursa'da keşfedilen Kayapa-Yenişehir fayının 7.3 şiddetinde bir deprem üretme potansiyeline sahip olduğunu söyledi.
23.02.2024 Haberler
Kentte 20 günde 150 mikro deprem: Yeni bir fay olabilir
Kentte 20 günde 150 mikro deprem: Yeni bir fay olabilir Çanakkale'nin Biga ilçesinde 4 Şubat'tan bu yana 150'ye yakın mikro deprem meydana geldi. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi (DAUM) Müdürü Prof. Dr. Tolga Bekler, "Yeni bir fayın ortaya çıktığını söylemek söz konusu olabilir" dedi.
23.02.2024 Haberler
Kentte 20 günde 150 mikro deprem: Yeni bir fay olabilir
Kentte 20 günde 150 mikro deprem: Yeni bir fay olabilir Çanakkale'nin Biga ilçesinde 4 Şubat'tan bu yana 150'ye yakın mikro deprem meydana geldi. Prof. Dr. Tolga Bekler, "Yeni bir fayın ortaya çıktığını söylemek söz konusu olabilir" dedi. Öte yandan CNN Türk'e konuşan Prof. Dr. Şürkü Ersoy ise Bursa'da keşfedilen Kayapa-Yenişehir fayının 7.3 şiddetinde bir deprem üretme potansiyeline sahip olduğunu söyledi.
23.02.2024 Gündem
3.3 milyon ortağı için gongu çaldı
3.3 milyon ortağı için gongu çaldı Limak Doğu Anadolu Çimento, gong töreninin ardından Borsa İstanbul’da işlem görmeye başladı. Halka arz, 2 milyar 526 milyon TL büyüklükte gerçekleşti.
23.02.2024 Ekonomi
Son dakika... Korku filmi gibi! Devasa hortum bir kenti yıktı: Meteoroloji’den yeni uyarı geldi
Son dakika... Korku filmi gibi! Devasa hortum bir kenti yıktı: Meteoroloji’den yeni uyarı geldi Meteoroloji yeni haritayı yayınladı. Hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerinde devam ederken birçok kentte sağanak ve kar yapılı etkisini sürdürmeye devam edecek. Öte yandan Hatay’da kuvvetli yağışla birlikte etkili olan hortum, zeytin ağaçlarını yerinden söktü. İşte İstanbul, Ankara, İzmir başta olmak üzere tüm yurdu bekleyen hava durumu detayları…
20.02.2024 Gündem
Talep toplama sürecine hedefin 4.4 katı başvuru
Talep toplama sürecine hedefin 4.4 katı başvuru Türkiye’nin önde gelen çimento üreticilerinden Limak Şirketler Grubu’nun halka arz edeceği iştiraki Limak Doğu Anadolu Çimento’nun 14 - 16 Şubat tarihlerinde gerçekleşen talep toplama sürecine hedefin 4.4 katı başvuru geldiği açıklandı.
20.02.2024 Ekonomi
Arkeosismolojide anadolu farkı
Arkeosismolojide anadolu farkı Birçok bölgede arkeosismoloji çalışmaları yapan Doç. Dr. Öktem Sümer, Türkiye’nin 1840 yılından itibaren tüm arkeosismolojik haritasını çıkarttıklarını belirterek “Arkeosismolojik anlamda dünyanın en iyi yeri Anadolu’dur” diyor.
19.02.2024 Arkeoloji
Son dakika... Meteoroloji’den kar ve sağanak uyarısı! Bolu beyaza bürünecek: İstanbul, Ankara…
Son dakika... Meteoroloji’den kar ve sağanak uyarısı! Bolu beyaza bürünecek: İstanbul, Ankara… Meteoroloji yeni haritayı paylaştı. Birçok kent için sağanak, kar ve karla karışık yağmur uyası geldi. Bolu dahil bazı illerde kar yağışı devam edecek. Sıcaklıklar bu hafta değişecek. Adana'da ise etkili olan dolu yağışı her yeri beyaza bürüdü. İşte tüm yurdu bekleyen hava durumu detayları...
18.02.2024 Gündem
Hububat uykuya dalamadı!
Hububat uykuya dalamadı! Son dört aydır mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıkları nedeniyle hububat ekili alanlarda bitkiler ‘uykuya dalmak’ yerine büyümeye devam ediyor. Gelişen bitkiler bu durumda daha fazla su kullanıyor ve don riskine karşı savunmasız hale geliyor.
17.02.2024 Ekonomi
Meteoroloji haritayı güncelledi! Ülke genelinde etkili olacak
Meteoroloji haritayı güncelledi! Ülke genelinde etkili olacak Meteoroloji yeni hava durumu tahmin raporunu yayımladı. Yayımlanan rapora göre hava sıcaklıklarının mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor. Öte yandan Doğu Karadeniz’in yüksekleri ile Doğu Anadolu’nun doğusunda yüksek kar örtüsüne sahip eğimli bölgelerde çığ riski uyarısı var. İşte detaylar...
16.02.2024 Gündem
Naci Görür: 'Ben bir belediye başkanı olsam' diyerek ilk yapacağı işi söyledi
Naci Görür: 'Ben bir belediye başkanı olsam' diyerek ilk yapacağı işi söyledi Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Mühendislik Fakültesi tarafından düzenlenen Deprem Bölgesi Zirvesi, Türkiye’nin önde gelen uzmanlarını bir araya getirdi. Zirve’de konuşan Prof. Dr. Naci Görür, depremlerle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
16.02.2024 Gündem
Son dakika... Meteoroloji saat verip uyardı! Kar, sağanak ve çığ alarmı
Son dakika... Meteoroloji saat verip uyardı! Kar, sağanak ve çığ alarmı Meteoroloji haritayı güncelledi. Marmara dahil birçok bölge için uyarı geldi. Kar, sağanak ve çığ uyarıları peş peşe yapıldı. Bir kent 5 dakika içersinde beyaza büründü. Erzincan ve Marmara'da meydana gelen acı olaylar sonrası bölgelerde arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. Peki hava nasıl olacak? İşte İstanbul, Ankara, İzmir dahil tüm illeri bekleyen hava durumu detayları…
16.02.2024 Gündem
LİMAK ÇİMENTO KATILIM ENDEKSİNE UYGUN MU? Limak Doğu Anadolu Çimento halka arz kaç lot veriyor, hangi bankalarda var? Limak Çimento Halka Arz Takimi
LİMAK ÇİMENTO KATILIM ENDEKSİNE UYGUN MU? Limak Doğu Anadolu Çimento halka arz kaç lot veriyor, hangi bankalarda var? Limak Çimento Halka Arz Takimi Limak Doğu Anadolu Çimento San. ve Tic. A.Ş. şirketi halka arz oldu! Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Limak Çimento firmasının halka arzına onay verdi ve talep toplama işlemi başladı. Yatırımcılar ise 'Limak halka arz kaç lot veriyor, katılım endeksine uygun mu?' sorusuna yanıt arıyor.
16.02.2024 Bilgi Rehberi
Uzman isim bir kenti işaret etti! '7 ve üzeri deprem öngörülmüyor'
Uzman isim bir kenti işaret etti! '7 ve üzeri deprem öngörülmüyor' 6 Şubat depreminden sonra saha taramasında yer alan Adıyaman Üniversitesi Uzaktan Algılama Coğrafi Bilgi Sistemleri Merkez Müdürü Doç. Dr. Senem Tekin, bazı bilim adamlarının aksine, vatandaşları rahatlatacak açıklamada bulundu.
15.02.2024 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Doğu Anadolu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.