Doğu Anadolu Bölgesi

Doğu Anadolu Bölgesi

Son dakika Doğu Anadolu Bölgesi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Doğu Anadolu Bölgesi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Doğu Anadolu Bölgesi haber sayfamızda...

Doğu Anadolu Bölgesi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.313 dogu anadolu bolgesi haberi bulunmuştur.
Karaismailoğlu: 19 yılda ulaşım ve iletişime 1 trilyon 119 milyar TL yatırım yaptık
Karaismailoğlu: 19 yılda ulaşım ve iletişime 1 trilyon 119 milyar TL yatırım yaptıkUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 19 yılda ulaşım ve iletişime 1 trilyon 119 milyar TL yatırım yaptıklarını söyledi.
24.09.2021Ekonomi
Meteoroloji'den gök gürültülü yağış uyarısı! Bu akşama dikkat
Meteoroloji'den gök gürültülü yağış uyarısı! Bu akşama dikkatMeteoroloji, İstanbul, Kocaeli ve Sakarya'ya bu akşam için gök gürültülü yağış uyarısı yaptı. Doğu Anadolu Bölgesi'ndeki 5 ilde de gök gürültülü sağanak bekleniyor. Öte yandan Gümüşhane'de de vatandaşlar, bugün ve yarın etkili olması beklenen sağanak yağışa karşı uyarıldı.
22.09.2021Haberler
Son dakika... Meteoroloji'den kar uyarısı! Bu bölgelerde yaşayanlar dikkat
Son dakika... Meteoroloji'den kar uyarısı! Bu bölgelerde yaşayanlar dikkatMeteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son dakika açıklamasına göre, ülkemizin kuzey ve iç kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları, Balıkesir, Kütahya, Yozgat, Gümüşhane, Artvin ve Ardahan çevreleri ile Çanakkale'nin doğu, Sivas'ın kuzey ilçelerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Öte yandan Perşembe günü akşam saatlerinden itibaren Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde beklenen yağışların karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde görüleceği tahmin ediliyor.
21.09.2021Gündem
Son dakika! Meteoroloji uyardı: Sıcaklık düşüyor, yükseklere kar yağacak
Son dakika! Meteoroloji uyardı: Sıcaklık düşüyor, yükseklere kar yağacakMeteoroloji, Türkiye'nin Çarşamba günü akşam saatlerinden itibaren Karadeniz üzerinden gelen soğuk ve yağışlı hava kütlesinin etkisi altına gireceğini açıkladı.
20.09.2021Gündem
Iğdır’da anjola bereketi
Iğdır’da anjola bereketiÜretilen ürünleriyle Doğu Anadolu Bölgesi’nin meyve ve sebze ihtiyacının önemli bir kısmını karşılayan Iğdır’da, erik üretimi de her geçen gün artıyor.
14.09.2021Ekonomi
Ata binen, voleybol oynayan arıza ekipleri
Ata binen, voleybol oynayan arıza ekipleriErzurum’da, elektrik dağıtım şirketinde çalışan işçiler ile elektrik teknikerlerine, 12 metre yükseklikteki direklerde voleybol maçıyla 'denge' eğitimi veriliyor, yaklaşan kış aylarında kar nedeniyle kapanan yerleşim yerlerine ulaşabilmek için de at binme öğretiliyor.
7.09.2021Gündem
Iğdır'dan 6 ülkeye dekoratif demir ürünleri ihraç ediyorlar
Iğdır'dan 6 ülkeye dekoratif demir ürünleri ihraç ediyorlarIğdır'da kısa süre önce kurulan ve dekoratif demir ürünleri ihraç eden fabrika, hem istihdama hem de bölge ekonomisine katkı sunuyor.
31.08.2021Ekonomi
Sumak Ağacı Nerede Yetişir? Kısaca Özellikleri Nelerdir?
Sumak Ağacı Nerede Yetişir? Kısaca Özellikleri Nelerdir?Sumak ağacı genellikle ormanlık bölgelerde ve çalılar arasında yetişmektedir. Ancak günümüzde bu ağaç türü süs bitkisi olarak dış mekanlarda insanlar tarafından da yetiştirilmektedir. Sumak ağacı nerede yetişir? Kısaca özellikleri nelerdir tüm detayları ile derledik.
30.08.2021Eğitim
Son dakika haberi: Meteoroloji'den hava durumu uyarısı: Kuvvetli şekilde geliyor
Son dakika haberi: Meteoroloji'den hava durumu uyarısı: Kuvvetli şekilde geliyorSon dakika gelen hava durumu haberlerine göre; yurtta hava sıcaklıkları mevsim normallerinde devam ediyor. Bugünden itibaren gökgürültülü kuvvetli yağışların bazı illeri etkisi altına alacağı açıklaması geldi. Öte yandan Doğu Anadolu Bölgesi'nde etkisini sürdüren yağmur, yurdun en yüksek noktası olan Ağrı Dağı'nın zirvesinde kara dönüştü. İşte detaylar...
22.08.2021Gündem
'Türkiye'nin çatısına ilk kar düştü! Kış hazırlıkları başladı
'Türkiye'nin çatısına ilk kar düştü! Kış hazırlıkları başladıDoğu Anadolu Bölgesi'nde etkisini sürdüren yağmur, yurdun en yüksek noktası olan Ağrı Dağı'nın zirvesinde kara dönüştü.
21.08.2021Haberler
'Türkiye'nin çatısına ilk kar düştü! Kış hazırlıkları başladı
'Türkiye'nin çatısına ilk kar düştü! Kış hazırlıkları başladıDoğu Anadolu Bölgesi'nde etkisini sürdüren yağmur, yurdun en yüksek noktası olan Ağrı Dağı'nın zirvesinde kara dönüştü.
21.08.2021Gündem
Girişimci kadınlara 4 milyar lirayı aşan kredi
Girişimci kadınlara 4 milyar lirayı aşan krediHalkbank’ın kadın girişimcileri teşvik etmek amacıyla sunduğu Kadın Girişimci Kredi Paketi, beş ay içinde yaklaşık 44 bin kadın girişimciye ve 4 milyar TL’yi aşan kredi hacmine ulaştı.
19.08.2021Ekonomi
Son dakika haberi: Marmara ve Doğu Anadolu bölgeleri için deprem uyarısı: 5 yıl içinde olabilir
Son dakika haberi: Marmara ve Doğu Anadolu bölgeleri için deprem uyarısı: 5 yıl içinde olabilirKuzey Anadolu Fayı’nın kırılmayan 2 segmenti olduğunu ve bu durumun Marmara ve Doğu Anadolu Bölgesi’ni tehdit ettiğini kaydeden Neotektonik ve Deprem Uzmanı Prof. Dr. Haluk Selim, beklenen İstanbul depreminin 2026’ya kadarki süreçte gerçekleşebileceğini söyledi. Öte yandan AFAD, son 10 yılda Türkiye'de 279 bin 357 depremin meydana geldiğini açıkladı. İşte haberin ayrıntıları...
17.08.2021Gündem
'Beklenen İstanbul depremi, 2026’ya kadar meydana gelebilir'
'Beklenen İstanbul depremi, 2026’ya kadar meydana gelebilir'Kuzey Anadolu Fayı’nın kırılmayan 2 segmenti olduğunu ve bu durumun Marmara ve Doğu Anadolu Bölgesi’ni tehdit ettiğini kaydeden Neotektonik ve Deprem Uzmanı Prof. Dr. Haluk Selim, beklenen İstanbul depreminin 2026’ya kadarki süreçte gerçekleşebileceğini söyledi. Selim, İstanbul’un Anadolu Yakası’ndaki yapıların yüzde 40, Avrupa Yakası’ndaki yapıların ise yüzde 60 ölçeğinde risk taşıdığını söyleyerek kentsel dönüşüm projelerinin önemini vurguladı.
17.08.2021Gündem
Kuraklık Doğu Anadolu'da bal verimini düşürdü
Kuraklık Doğu Anadolu'da bal verimini düşürdüArıcılığın yaygın yapıldığı Doğu Anadolu Bölgesi'nde bu yıl kuraklık nedeniyle bal verimi düştü.
11.08.2021Ekonomi
Üretimi 5 kat artan 'sarı gelin' çiftçinin yüzünü güldürdü
Üretimi 5 kat artan 'sarı gelin' çiftçinin yüzünü güldürdüAğrı'da son 5 yılda çiftçiye sağlanan devlet desteğiyle üretildiği alan 5 kat artan ayçiçeği, hem üreticiye kazanç sağlıyor hem de tarlaları sarıya boyayan görüntüsüyle kente güzellik katıyor.
4.08.2021Ekonomi
Eyyam-ı bahur nedir, nasıl oluyor? Eyyam-ı bahur sıcakları Türkiye'de
Eyyam-ı bahur nedir, nasıl oluyor? Eyyam-ı bahur sıcakları Türkiye'deEyyam-ı bahur sıcakları ne zaman başlayacak? Eyyam-ı bahur nedir? Meteoroloji Uzmanından Türkiye'de yaşanan sıcaklıklar ve Eyyam-ı bahur ile ilgili son değerlendirmelerde bulundu. Sıcaklıklar artacak mı?
31.07.2021Gündem
'Horoz karası' üzümü kuraklığa rağmen verimiyle üreticisini sevindirdi
'Horoz karası' üzümü kuraklığa rağmen verimiyle üreticisini sevindirdiKilis ve Gaziantep yöresinde "Kilis horoz karası" olarak bilinen siyah üzüm, bu sezon kuraklığa rağmen yüksek rekolte ile üreticisinin yüzünü güldürüyor.
25.07.2021Ekonomi
Dağdan gelen su buharlaştırılıp sofralık tuza dönüştürülüyor
Dağdan gelen su buharlaştırılıp sofralık tuza dönüştürülüyorTürkiye'nin önemli tuz merkezlerinden Iğdır'da dağdan çıkan suyun buharlaştırılmasıyla elde edilen tuz sofralara lezzet katıyor.
15.07.2021Ekonomi
Doğu Anadolu'da gök gürültülü sağanak bekleniyor
Doğu Anadolu'da gök gürültülü sağanak bekleniyorDoğu Anadolu Bölgesi'nde sağanak ve gök gürültülü sağanak beklendiği bildirildi.
15.07.2021Gündem
Son dakika... Meteoroloji'den sel ve su baskını uyarısı! Gün boyu devam edecek
Son dakika... Meteoroloji'den sel ve su baskını uyarısı! Gün boyu devam edecekSon dakika haberine göre; Karadeniz Bölgesi'nde meydana gelen sel felaketi sonrası Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden bir uyarı daha geldi. Bölgede sağaanak yağışın devam edeceği, vatandaşların sel ve su baskınlarına karşı dikkatli olmaları gerektiği bildirildi.
15.07.2021Gündem
İşin de şantiyenin de cinsiyeti yok
İşin de şantiyenin de cinsiyeti yokHalk sağlığı uzmanı Prof. Dr. Yasemin Açık, doğduğu topraklarda bir çimento fabrikası kurma hayalini gerçekleştirek Elazığ bölgesinin en büyük özel sektör yatırımlarından birini yarattı. Aynı zamanda Elazığ İş Kadınları Derneği Başkanı olan Seza Çimento Yönetim Kurulu Başkanı Açık, “Seza Çimento fabrikasının kuruluş döneminde gece gündüz demeden şantiyedeydim. Beni inşaatta baretli, iş elbiseli gören işçiler ilk zamanlar çok şaşırdılar ve yadırgadılar. Zaman ilerledikçe anladılar ki işin de şantiyenin de cinsiyeti yok” dedi.
12.07.2021Ekonomi
İçişleri Bakanlığı haritasını çıkardı! İlk sırada orası var
İçişleri Bakanlığı haritasını çıkardı! İlk sırada orası varTürkiye'de 80 yaş üstü nüfusun en fazla olduğu yer Marmara Bölgesi, en az olduğu bölge ise Güneydoğu Anadolu oldu. 0-17 yaş aralığının bölgelere dağılımında da ilk sırada Marmara yer alıyor.
10.07.2021Gündem
Van'da 4 gölette dikkat çeken Urartu detayı! Sulama amacıyla kullanmışlar
Van'da 4 gölette dikkat çeken Urartu detayı! Sulama amacıyla kullanmışlarVan’ın Gürpınar ilçesinde arkeolog ve antropologlardan oluşan ekibin yaptığı yüzey araştırmalarında, bölgedeki 4 göletin, 2 bin 800 yıl önce Urartular tarafından sulama amacıyla yapıldığı tespit edildi. Bazıları hala kullanılırken, bazılarının ise son yıllardaki kuraklığa bağlı olarak kuruduğu gözlendi. Göletlerin turizme kazandırılması için çalışmalar başlatılacak.
6.07.2021Gündem
Erzurum'da kayalarda bulundu! 'İlk defa keşfedildi'
Erzurum'da kayalarda bulundu! 'İlk defa keşfedildi'Erzurum’un Tortum ilçesi dağlarında aşı boyası ile çizilmiş 8 bin yıllık kaya resimlerine rastlandı. Erzurum Atatürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Eskiçağ Tarihi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yavuz Günaşdı, bulunun resimlerin Erzurum'un bilinen 7 bin yıllık tarihini değiştirecek özelliklere sahip olduğunu ve tahrip edilmemesi için yerinin gizli tutulduğunu söyledi.
26.06.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

meteorolojihava durumuAğrıistanbulkar

Doğu Anadolu Bölgesi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.