Doğum Kontrol

Doğum Kontrol

Son dakika doğum kontrol haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan doğum kontrol gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan doğum kontrol haber sayfamızda...

Doğum Kontrol

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.388 doğum kontrol haberi bulunmuştur.
Koluna takılan doğum kontrol implantını 'kaybetti': 6 yıl sonra akciğerinden çıktı!
Koluna takılan doğum kontrol implantını 'kaybetti': 6 yıl sonra akciğerinden çıktı! Gittiği sayısız doktor, yıllar önce 'kaybettiği' implantı tespit etmeyi başaramadı. En sonunda çekilen röntgen şoke eden manzarayı gözler önüne serdi.
8.04.2024 Dünya
Doğurganlık oranında 'büyük düşüş': Ülkelerin yüzde 97'sinde nüfusun azalması bekleniyor
Doğurganlık oranında 'büyük düşüş': Ülkelerin yüzde 97'sinde nüfusun azalması bekleniyor Uzmanlar bazı ülkelerdeki 'bebek patlaması' ve bazı ülkelerdeki 'bebek iflası' sebebiyle dünyanın '21. yüzyıl boyunca sarsıcı bir sosyal değişimle' karşı karşıya olduğu uyarısında bulundu.
22.03.2024 Dünya
Radikal karar! Dördüncü çocuktan sonra vazektomi yaptırdı
Radikal karar! Dördüncü çocuktan sonra vazektomi yaptırdı ABD'li müzisyen Matthew Koma ile Hilary Duff, geçtiğimiz aylarda üçüncü bebeklerini beklediklerini duyurmuştu. Duff'ın önceki evliliğinden dünyaya gelen oğluyla birlikte toplamda dört çocukları olacak ikiliden Matthew Koma, doğum kontrolü için vazektomi yaptırdığını açıkladı.
13.03.2024 Cadde
'Senden Önce'de Sahra ile Merve arasında kirli anlaşma! Hakan neye uğradığını şaşırdı
'Senden Önce'de Sahra ile Merve arasında kirli anlaşma! Hakan neye uğradığını şaşırdı Salı akşamları heyecan dolu hikayesiyle izleyicileri Kanal D'de ekran başına kilitleyen 'Senden Önce' dizisi, bir kez daha heyecanı zirveye taşıdı. Soluksuz izlenen 'Senden Önce'nin ikinci bölümünde Sahra ile Merve arasında savaş başladı. İkilinin yaptıkları anlaşma sonrasında Sahra, aileye yakın olmak için Kaan'la samimiyetini ilerletti. İşte detaylar...
21.02.2024 Cadde
Erkeklerde de doğum kontrolü mümkün! Gelişmiş ülkelerde yaygın bir yöntem
Erkeklerde de doğum kontrolü mümkün! Gelişmiş ülkelerde yaygın bir yöntem Vazektominin erkeklerdeki doğum kontrol yöntemlerinden biri olduğunu belirten Üroloji Uzmanı Doç. Dr. Mehmet Çetinkaya, “Vazektomi, sperm kanallarının cerrahi müdahale ile bağlanmasına verilen isimdir. Vazektomi işlemi yapılan kişilerde kanalların kapalı olması nedeniyle testislerde üretilen spermlerin atılımı engellenmiş olur, böylelikle yüzde 100’e yakın bir doğum kontrolü sağlanmış olur” dedi.
22.01.2024 Genel Sağlık
Türk kahvesinin içine 1 kaşık ekleyin! Selülit problemini ortadan kaldırıyor
Türk kahvesinin içine 1 kaşık ekleyin! Selülit problemini ortadan kaldırıyor Pek çok kişi selülit probleminin çözümü için farklı yöntemlere başvururken, bazı doğal alternatifler de dikkat çekiyor. Türk kahvesi selülitin ise en büyük düşmanı. Türk kahvesinin içine bir kaşık ekleyin yeter.
18.01.2024 Yaşam
Tablodaki öldüren sürahi! Ne karaciğer ne bağırsak bıraktı, tek amaç 'beyaz' olmaktı
Tablodaki öldüren sürahi! Ne karaciğer ne bağırsak bıraktı, tek amaç 'beyaz' olmaktı Dünya, bu yöntemi ünlü İspanyol ressam Velázquez'in tablosuyla tanıdı. Resimdeki detayda küçük prensese tepside bir 'bucaro' uzatılmıştı. Bakıldığında kilden yapılmış bu sürahinin içindeki şey, bir müddet sonra canlarını hiçe sayan Avrupalı kadınları öldürmeye başladı. Peki, onlara bunu yaptıran şey neydi? İşte günümüzde de sosyal medyayla birlikte artan tehlikenin boyutları.
8.12.2023 Genel Sağlık
Doğum kontrol hapları depresyona neden olabiliyor! Kullanan kadınlar kesinlikle tütün içmemeli
Doğum kontrol hapları depresyona neden olabiliyor! Kullanan kadınlar kesinlikle tütün içmemeli Doğum kontrol haplarının sürekli kullanılması durumunda depresyona neden olduğunu söyleyen Tıbbi Farmakoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Tayfun Uzbay, “Bunun dışında, bu tip hapları kullanan kadınların kesinlikle sigara içmemesi, kilo kontrolü ve hipertansiyon konusunda da uyarılması gerekir” uyarısında bulundu.
29.11.2023 Genel Sağlık
4 gün başı ağrıyor sandı, eve gelen temizlikçi anladı! 23 yaşında büyük kâbus
4 gün başı ağrıyor sandı, eve gelen temizlikçi anladı! 23 yaşında büyük kâbus Arkadaşlarıyla eğlencenin dibine vurmuş ve gece mutlu şekilde evine dönmüştü. Ancak sabahleyin korkunç bir baş ağrısıyla uyandı ve dinlenerek iyi olacağını düşündü. 23 yaşındaki genç kadının yaşadıklarında terslik olduğunu ilk fark eden ise 4 gün sonra eve gelen temizlikçi oldu. İşte her yıl 6 milyon kişiyi öldüren hastalığın ardındaki gerçek.
18.11.2023 Genel Sağlık
Saçlarınız yumak yumak dökülüyorsa yanlış kurutuyor olabilirsiniz! Bu hataları yapmaktan vazgeçin
Saçlarınız yumak yumak dökülüyorsa yanlış kurutuyor olabilirsiniz! Bu hataları yapmaktan vazgeçin Saç dökülmesi her insanın başına gelebilecek sorunlardan birisidir. Ancak bu durum oldukça can sıkıcıdır. Saçların az da olsa dökülmesi normaldir Fakat yumak yumak saçlarınız dökülüyorsa problem var demektir. Saç kurutma şekliniz dökülmelere neden olabilir. Bu hataları yapmaktan vazgeçin.
16.11.2023 Saç Bakımı
Rızaları dışında doğum kontrolü uygulanan kadınlar, Danimarka'dan tazminat istedi
Rızaları dışında doğum kontrolü uygulanan kadınlar, Danimarka'dan tazminat istedi Uygulama nedeniyle mağdur olan kadınların şu an 70 ve 80'li yaşlarında olduğunu söyleyen bir grup kadın, tazminat taleplerini, Danimarka başbakanlığına iletti.
3.10.2023 Dünya
Korkmayın! Sadece varisiniz var!
Korkmayın! Sadece varisiniz var! Varis, bacaklarda huzursuzluk ve ağrı ile başlayıp belirti vermeden sinsice ilerler. Ayaklarda şişme olunca fark edilir. Varisler tedavi edilmediğinde ilerleyerek, deride renk değişikliğine, pıhtı ve yaraların oluşmasına yol açabilir.
30.09.2023 Pazar
Güneş ışınları kabusunuz olabilir! Korunmak için bu önlemleri alın
Güneş ışınları kabusunuz olabilir! Korunmak için bu önlemleri alın Güneş ışınlarının yeryüzüne dik açı ile geldiği saatlerde ciltle temas etmesi olumsuz sonuçlar doğurabiliyor. Uzmanlar, güneş ışınlarının zararlı etkilerine karşı yapılması gerekenleri anlattı.
2.08.2023 Sağlık
Elle hissedilen sertlik ve yön değişikliği varsa hastalığın ilk evresinde olabilir!
Elle hissedilen sertlik ve yön değişikliği varsa hastalığın ilk evresinde olabilir! Kadınlarda en sık görülen kanserlerden birisi de meme kanseri olarak bilinmektedir. Meme kanseri özellikle 50 yaş sonrasında ortaya çıkabilen bir rahatsızlık olarak ifade edilebilir. Kadınlarda en fazla görülmekte olan kanserlerden birisi de meme kanseri olarak bilinir.
1.08.2023 Kadın Sağlığı
İdrar renginde koyulaşma ve sağ omuzda ağrı varsa dikkat! Bu hastalığa işaret ediyor olabilir
İdrar renginde koyulaşma ve sağ omuzda ağrı varsa dikkat! Bu hastalığa işaret ediyor olabilir İdrar renginde herhangi bir koyuluk varsa ve aynı zamanda sağ omuzda ağrınız varsa mutlaka dikkat edin ve hemen bir uzman hekime başvurun Çünkü Bu durum safra kesenizde taş olduğunun habercisi olabilir. İdrar renginin normalde çok şeffaf hatta renksiz ve kokusuz olması çok önemlidir. Eğer idrarınız renksiz ve kokusuz değilse hemen bir idrar testi vermeniz uygun olacaktır. İşte, tüm detaylar
1.08.2023 Genel Sağlık
Baş ağrınız sinyal veriyor olabilir! Bu belirtiler varsa o hastalığa işaret ediyor…
Baş ağrınız sinyal veriyor olabilir! Bu belirtiler varsa o hastalığa işaret ediyor… Baş ağrısı problemi, sıklıkla karşılaşılmakta olan bir sorun olarak bilinmektedir. Genel olarak baş ağrısının; uzun süreli çalışma, uykusuzluk veya stres gibi etkenlere bağlı olarak ortaya çıktığını söylemek mümkün olmaktadır. Bazı durumlarda ise baş ağrısı yaşanması daha ciddi sağlık sorunlarının habercisi olabilmektedir. Baş ağrısı hakkında merak edilen detaylar.
29.07.2023 Genel Sağlık
Doğumu kontrol altına almak için kullanılıyor: Akıllardaki o soru: Zararı var mı?
Doğumu kontrol altına almak için kullanılıyor: Akıllardaki o soru: Zararı var mı? Gebelikten korunmanın birçok yöntemleri bulunuyor. Aslında hepsi kullanılmakla birlikte bazı kadınların bünyesine uygun olmayan yöntemler karşımıza çıkabiliyor. Gebeliği önleyen tüm yöntemlerin ortalama % 1’lik kısmı için mutlaka risk taşımaktadır.
26.07.2023 Kadın Sağlığı
Tatil planı yaparken adet dönemini güvenli şekilde ertelemenin yolu
Tatil planı yaparken adet dönemini güvenli şekilde ertelemenin yolu Yaz tatili planı yapan kadınların en büyük kabuslarından biri de tatil dönemi regl olmak. Bu soruna çözüm bulmak için çeşitli yöntemlere başvuran kadınlar için Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç. Dr. Pervin Karlı, adet dönemini ertelemek için yapılması gerekenleri sıraladı.
21.07.2023 Genel Sağlık
Ertesi Gün Hapını Sonradan Değil Önceden Kullanırsanız Bu Durumu Yaşayabilirsiniz
Ertesi Gün Hapını Sonradan Değil Önceden Kullanırsanız Bu Durumu Yaşayabilirsiniz Ertesi gün hapı, korunmasız ilişkiye girdikten sonra kullanılan gebelik önleyici bir ilaçtır. İlişkiye girdikten sonra 72 saat içerisinde alınması gerekir. Ertesi gün hapı hakkında merak edilenleri ayrıntıları ile derledik.
21.07.2023 Kadın
264 bin kadın incelendi, çıkan sonuç: Doğum kontrol hapı depresyon nedeni
264 bin kadın incelendi, çıkan sonuç: Doğum kontrol hapı depresyon nedeni Cinsel sağlık söz konusu olunca en kolay korunma yöntemlerinden biri olan doğum kontrol hapları akıllara geliyor. Yapılan bir araştırmalar ise doğum kontrolü için hap tercihinin depresyon riskini artırdığını ortaya koydu.
12.07.2023 Genel Sağlık
ABD’li bilim insanlarından kedilere ameliyatsız kısırlaştırma
ABD’li bilim insanlarından kedilere ameliyatsız kısırlaştırma ABD’li bilim insanları, Anti-Müllerian Hormon (AMH) gen terapisi adını verdikleri yöntemle kedileri ameliyatsız kısırlaştıran bir bilimsel çalışmayı duyurdu. Terapinin, kedilerde uzun süreli doğum kontrol sağladığı vurgulandı.
17.06.2023 Dünya
Ashley Graham: Eşim vazektomi yaptırdı
Ashley Graham: Eşim vazektomi yaptırdı İki yaşında bir oğlu ve bir yaşında ikizleri olan büyük beden model Ashley Graham, doğum kontrol yöntemi olarak eşi Justin Ervin'in vazektomi yaptırdığını açıkladı. Graham, "Bunu yaptırmak erkekler için çok kolay. Justin operasyondan hemen sonra benimle alışveriş yaptı" diye konuştu.
20.03.2023 Cadde
Menopoz mu? Östrojen baskınlığı mı?
Menopoz mu? Östrojen baskınlığı mı? Kadınlar 40 yaşını geçtikten sonra başlarına gelen her değişikliği östrojen azalması olarak yorumlar...
13.01.2023 Cadde
102 çocuğu ve 568 torunu olan çiftçi: 'Artık çocuk yapmayacağım'
102 çocuğu ve 568 torunu olan çiftçi: 'Artık çocuk yapmayacağım' Uganda'da 12 eşi, 102 çocuğu ve 568 torunu olan 67 yaşındaki çiftçi, hayat pahalılığı nedeniyle daha fazla çocuk yapmayacağını söyledi.
28.12.2022 Dünya
Japonya'da bir bakımevi zihinsel engellileri kısırlaştırdığını itiraf etti
Japonya'da bir bakımevi zihinsel engellileri kısırlaştırdığını itiraf etti Hokkaido'nun Esashi kentindeki bakımevinin zihinsel engelli çiftler için kısırlaştırmayı 20 yıldan uzun süredir zorunlu kıldığını açıklaması, büyük bir tartışmayı tetikledi.
21.12.2022 Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Doğum Kontrol ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.