Dönem

Dönem

Son dakika dönem haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan dönem gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan dönem haber sayfamızda...

Dönem

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 80.528 donem haberi bulunmuştur.
Facebook Hesap Silme 2021: Kalıcı Olarak 'Facebook Hesap Silme' Linki
Facebook Hesap Silme 2021: Kalıcı Olarak 'Facebook Hesap Silme' Linki Bir dönem dünyanın en popüler uygulamalarından olan Instagram, Twitter ve TikTok gibi sosyal platformların artmasıyla kullanıcı sayısında düşüş yaşamaya başladı. Özellikle Instagram’ın piyasaya sürülmesi ile ünü geride kalan Facebook kullanıcıları hesaplarını dondurma veya silme kararı aldı. Facebook kullanmayalar için hesap dondurma işleminin yanı sıra kalıcı olarak hesap silme imkanı da bulunuyor. Facebook hesap silme işlemi bilgisayar ve telefonlardan birkaç adımda yapılabiliyor. Facebook kalıcı kapatma işlemi nasıl yapılır? “Facebook Hesap Silme Linki 2021” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
24.07.2021Sosyalmedya
Kocaelispor, Mustafa Reşit Akçay olmadan çalışmalarına devam ediyor
Kocaelispor, Mustafa Reşit Akçay olmadan çalışmalarına devam ediyorTFF 1. Lig'in yeni takımlarından Kocaelispor'un yardımcı antrenörü Turgay Karslı, "Kısa vadede ilk 10'u planlayıp, orta vadede ilk 5'i, uzun vadede de zirveyi planlayıp sezonun sonunda mutlu bir şekilde bu ligi göğüslemek istiyoruz" dedi.
24.07.20211.Lig
Okullar ne zaman açılacak? İlkokul, ortaokul, liseler ne zaman okula başlayacak? (2021-2022)
Okullar ne zaman açılacak? İlkokul, ortaokul, liseler ne zaman okula başlayacak? (2021-2022)Milli Eğitim Bakanlığı 2021-2022 Eğitim yılının başlangıç ve bitiş tarihlerini duyurdu. Milyonlarca öğrenci ise okullar ne zaman açılacak, ilkokul, ortaokul, liseler ne zaman okula başlayacak sorularını peş peşe araştırmaya başladı. İşte okulların açılacağı tarih...
24.07.2021Gündem
27. Dönem POMEM mülakatları ne zaman? İşte 27. Dönem POMEM sınav yerleri ve tarihleri
27. Dönem POMEM mülakatları ne zaman? İşte 27. Dönem POMEM sınav yerleri ve tarihleriPolis Akademisi Başkanlığı tarafından 27. Dönem POMEM Mülakat Sınavına Katılacak Adayların Sınav Yeri ve Tarihleri duyuruldu. Adaylar ise arayışa geçti. Peki 27. Dönem POMEM mülakatları ne zaman? İşte 27. Dönem POMEM sınav yerleri ve tarihleri...
24.07.2021Gündem
Keşfedilmemiş İsimler: Duyulmamış En Güzel Erkek ve Kız Bebek İsimleri
Keşfedilmemiş İsimler: Duyulmamış En Güzel Erkek ve Kız Bebek İsimleriÇocuk sahibi olmak isteyenler anne ve babalar için isim seçme konusu önemlidir. Bebeklerine güzel isim vermek isteyen anne ve babalar anlamlarının da güzel olmasını isterler. Kulağa hoş gelen, henüz keşfedilmemiş ve duyulmamış isimler genellikle tercih edilir. Hayatı boyunca çocuklarının taşıyacağı ismi seçmek için anne ve babalar bu konuda derin bir araştırmaya giriyorlar. Modern, ilgi çekici, en güzel isimleri erkek ve kız çocuklarına vermek için birbirinden güzel işimler bulunuyor. Duyulmamış En güzel erkek ve kız isimleri için “Keşfedilmemiş İsimler” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
24.07.2021Bebek
Mektup Örnekleri ve Türleri: Mektup Nedir?
Mektup Örnekleri ve Türleri: Mektup Nedir?Mektup özellikle geçmiş dönemlerde haberleşme aracı olarak kullanılıyordu. Teknolojinin gelişmesi akıllı cihazlar ve bilgisayarların ardından mektup yerini elektronik mail sistemlerine bıraktı. Eski zamanlar sevgiliye, arkadaşa, aileye ya da herhangi bir kuruma haber vermek ve haber almak için karşılıklı posta yoluyla gönderilirdi. Mektuplar genellikle özel yazılardır ve türlerine göre değişiklik gösterir. Edebi, siyasi, tarih, açık ve resmi gibi tüleri bulunur. Mektup nasıl yazılır? “Mektup Örnekleri ve Türleri” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
24.07.2021Gündem
23.32 Saat Anlamı Nedir? Saat 23 32 İse Ne Anlama Gelir? (2021)
23.32 Saat Anlamı Nedir? Saat 23 32 İse Ne Anlama Gelir? (2021)İlişkilerde karşı taraftan bazı izlenimler alınmaya çalışılır. Bu dönem karşı tarafın raporlarını incelemek ile duygularını anlamaya çalışmak üzerine devam eder. Aynı zamanda 23.32 gibi zaman dilimleri de karşı tarafın hissettiği duygular hakkında bilgi verebilir. Peki, 23.32 saat anlamı nedir? Saat 23 32 ise ne anlama gelir? İşte bu konu hakkında merak edilen yorumlar.
24.07.2021Yaşam
14.41 Saat Anlamı Nedir? Saat 14 41 İse Ne Anlama Gelir? (2021)
14.41 Saat Anlamı Nedir? Saat 14 41 İse Ne Anlama Gelir? (2021)Bazen saate bakılır ve bu zaman dilimi içerisinde bazı rakamlara denk gelir. Özellikle çift rakamlar ile ters rakamlar o gün için bazı anlamlar ifade edebilmektedir. Peki, 14.41 saat anlamı nedir? Saat 14 41 ise ne anlama gelir? İşte bu konuda merak ettikleriniz.
24.07.2021Yaşam
Hisse senedi işlem hacminde rekor!
Hisse senedi işlem hacminde rekor!Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği'nce (TSPB) açıklanan aracı kurumların 2021 yılı ilk çeyrek verilerine göre, hisse senedi piyasası işlem hacmi geçen yılın aynı dönemine göre 2,5 kat artarak 5,2 trilyon lira ile tarihi rekor seviyeye ulaştı.
24.07.2021Uzmanpara
AÖL telafi sınavı nedir, ne zaman, nasıl yapılacak? 2021 AÖL telafi sınavı olacak mı, kayıt ve başvuru nasıl yapılır?
AÖL telafi sınavı nedir, ne zaman, nasıl yapılacak? 2021 AÖL telafi sınavı olacak mı, kayıt ve başvuru nasıl yapılır?Açık Öğretim Lisesi'nin 2020-2021 Eğitim yılının üç dönem sınavları da tamamlandı. Bugünlerde ise AÖL telafi sınavı gündeme geldi. Öğrenciler ise AÖL telafi sınavı nedir, ne zaman sorularını peş peşe araştırmaya başladı. MEB 2021 AÖL telafi sınavı ile ilgili detayları duyurdu. Peki 2021 AÖL telafi sınavı olacak mı, kayıt ve başvuru nasıl yapılır?
24.07.2021Gündem
Saatlerin Anlamı ve Yorumları 2021: Çift, Ters ve Aynı Saat Anlamı
Saatlerin Anlamı ve Yorumları 2021: Çift, Ters ve Aynı Saat AnlamıGün içerisinde zamanı kontrol etmek için baktığınız saatlerin anlamı olduğunu duymuş muydunuz? Akrep ve yelkovan gün içerisinde iki kere üst üste geliyor. Bazen çift bazen de ters olarak adlandıran pozisyonlara gelen saatlerin anlamı var. Çift saatler günde 24 kez, ters saatler 13 kez üst üste geliyor. Çift saatlerin anlamı genellikle olumlu yorumlanırken ters saatlerin anlamı daha olumsuzdur. İnsanların dikkatini çeken bu saatlerin anlamı pek bilinmese de kişilerin hayatı hakkında ufak ipuçları veriyor. Saatlerin anlamı 2021 içeriğimizden çift, ters, aynı saatlerin anlamını ve saat falı yorumlarını detaylı açıklamaları ile birlikte okuyabilirsiniz.
24.07.2021Yaşam
Werder Bremen'in rakibi Hannover 96! Karşılaşma CANLI YAYINLA Misli.com'da
Werder Bremen'in rakibi Hannover 96! Karşılaşma CANLI YAYINLA Misli.com'daWerder Bremen ile Hannover 96, ikisi adına da sezonun ilk maçında Weserstadion'da kozlarını paylaşırken siz de bu mücadelenin heyecanını Tek Maç ve Canlı Bahis seçenekleriyle Misli.com’da yaşayabileceksiniz. Unutmayın, 2. Bundesliga keyfi sezon boyunca CANLI YAYINLARLA Misli.com'da olacak!
ABD'nin petrol sondaj kulesi sayısı arttı
ABD'nin petrol sondaj kulesi sayısı arttıABD'de petrol endüstrisinin görünümü ve kısa dönem ham petrol üretimine ilişkin gösterge kabul edilen petrol sondaj kulesi sayısı bu hafta 7 adet arttı.
24.07.2021Uzmanpara
Son dakika: Türkiye'den BMGK'ya Maraş açılımı tepkisi: Tümüyle reddediyoruz
Son dakika: Türkiye'den BMGK'ya Maraş açılımı tepkisi: Tümüyle reddediyoruzGelen son dakika haberine göre;  Dışişleri Bakanlığı, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar tarafından 20 Temmuz'da açıklanan, Maraş açılımının ikinci aşaması hakkında BM Güvenlik Konseyi tarafından yapılan Başkanlık Açıklaması ile çeşitli ülkelerin yaptıkları açıklamalara, "Ada’daki gerçeklerle bağdaşmayan ve asılsız iddialara dayanan açıklamaları tümüyle reddediyor ve bunlara ilişkin KKTC’nin verdiği cevapları tamamıyla paylaşıyoruz." ifadesiyle tepki gösterdi. Bir açıklama da KKTC Dışişleri Bakanlığı'ndan geldi. Yapılan açıklamada "BMGK'nin, Kapalı Maraş'ın 'tekrar iskana açılmasına' ilişkin Rum tarafının mesnetsiz iddialarına dayanarak açıklama yapması üzücüdür" ifadeleri yer aldı.
23.07.2021Siyaset
Milliyet Mimarlık dergisinin yeni sayısı çıkıyor
Milliyet Mimarlık dergisinin yeni sayısı çıkıyorYAPI Dergisi'nin içerik yönetimiyle yayınlanan Milliyet Mimarlık dergisinin 7. sayısı 25 Temmuz Pazar günü Milliyet Gazetesi ile birlikte bayilerde!
23.07.2021Emlak
Kelime Gezmece Cevapları: Kelime Gezmece Tüm Bölümler ve Cevapları
Kelime Gezmece Cevapları: Kelime Gezmece Tüm Bölümler ve CevaplarıKelime dağarcığını test eden Kelime Gezmece bir bulmaca oyunudur. Farklı şehirlerin isimlendirildiği bu oyunda zorlu seviyeleri ve bölümler bulunuyor. Toplam 47 bölümden oluşan oyun cep telefonlarından oynanabiliyor. Oyun seviyesi arttıkça cevaplarını bulmak da bir o kadar zor oluyor. Özellikle bazı bölümlerin cevaplarını bulmak oldukça zor. Kelimeleri bulmanın yanı sıra Kelime Gezmece cevapları ile kelime haznesi ve düşünme yeteneğinin gelişmesine yardımcı oluyor. Kelime Gezmece tüm bölümler ve cevapları için “Kelime Gezmece Cevapları” içeriğimize göz atabilirsiniz.
23.07.2021Oyun
WhatsApp Grup İsimleri 2021: Arkadaş, Aile, İş, Okul WhatsApp Grupları İçin En Güzel ve Komik İsimler
WhatsApp Grup İsimleri 2021: Arkadaş, Aile, İş, Okul WhatsApp Grupları İçin En Güzel ve Komik İsimlerHayatımızda çok önemli bir yere sahip olan WhatsApp hiç şüphesiz en çok kullanılan iletişim araçlarından birisi haline geldi. Sosyal, özel ve iş yaşantımızın tam merkezinde yer alan WhatsApp üzerinden oluşturulan okul, iş, aile veya arkadaş grupları üzerinden gündelik yaşantımızı sürdürüyoruz. Arkadaş, aile, iş ve okul için oluşturulan WhatsApp gruplarında havalı, komik, ilgi çekici isimler bulmak bazen zor olabiliyor. Bu yüzden arkadaş, aile, iş, okul WhatsApp grupları için en güzel ve komik isimler nelerdir? ‘WhatsApp Grup İsimleri 2021’ içeriğimize göz atabilirsiniz.
23.07.2021Sosyalmedya
Çek Cumhuriyeti rızası olmadan kısırlaştırılan kadınlara tazminat ödüyor
Çek Cumhuriyeti rızası olmadan kısırlaştırılan kadınlara tazminat ödüyorÇek Cumhuriyeti'nde yeni çıkan bir yasaya göre devlet, 1966-2012 yılları arasında rızası alınmadan kısırlaştırılan kadınlara kişi başına 300.000 Çek Kronu (yaklaşık 12.000 Euro) tazminat ödeyecek.
23.07.2021Dünya
İş seyahati dönüşünde uçakta geçirdiği beyin kanaması iş kazası sayıldı
İş seyahati dönüşünde uçakta geçirdiği beyin kanaması iş kazası sayıldıAntalya'da 2008 yılında uçakla iş gezisinden döndüğü sırada beyin kanaması geçiren 48 yaşındaki Şener Kesen, 35 yaşındayken felç kaldı. Yıllarca tedavi gören Kesen, çevresindekilerin tavsiyelerinin ardından 2014 yılında dava açtı. 5 yıl süren dava sonucunda Yargıtay İş kazasıdır kararı vererek, Sosyal Güvenlik Kurumu'nca (SGK) Şener Kesen'e 1 milyon lira tazminat ödenmesine karar verdi.
23.07.2021Haberler
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rize'nin Güneysu ilçesinde
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rize'nin Güneysu ilçesindeGelen bir son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rize'nin Güneysu ilçesinde geldi. Erdoğan sel bölgesinde halka seslendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Afet haberini aldığımız andan itibaren devletimizin tüm imkanlarını seferber ettik" dedi. Erdoğan, "İlk etapta Rize genelinde 15 Temmuz'daki sel felaketinden etkilenen ve afet riski altındaki yapılar için toplam 550 konut inşa edeceğiz." mesajını verdi. Rizelilere seslenen Erdoğan, "Dikey mimari yerine yatay mimariyi teşvik ederek şehirlerimize nefes aldırdık, ne olur şu yamaçlarda 5 kat, 10 kat binalar yapmayın." ifadelerini kullandı.
23.07.2021Gündem
Peugeot’nun hedefi elektrikli araçlar
Peugeot’nun hedefi elektrikli araçlarPeugeot’nun yeni dönem stratejilerinin kalbinde elektrifikasyon yer alıyor ve marka, bu hedef doğrultusunda adımlarını hızlı bir şekilde atmaya devam ediyor. Markanın bu çalışmaları arasındaki en yakın örneğini ise yeni Peugeot 308 oluşturuyor. Bu kapsamda yeni Peugeot 308; Avrupa pazarlarındaki satışına, başlangıcından itibaren sedan ve station wagon versiyonlarında iki farklı şarj edilebilir hibrit motor seçeneğiyle sunulacak.
23.07.2021Otomobil
İş seyahati dönüşünde uçakta geçirdiği beyin kanaması iş kazası sayıldı
İş seyahati dönüşünde uçakta geçirdiği beyin kanaması iş kazası sayıldıAntalya'da 2008 yılında uçakla iş gezisinden döndüğü sırada beyin kanaması geçiren 48 yaşındaki Şener Kesen, 35 yaşındayken felç kaldı. Yıllarca tedavi gören Kesen, çevresindekilerin tavsiyelerinin ardından 2014 yılında dava açtı. 5 yıl süren dava sonucunda Yargıtay "İş kazasıdır" kararı vererek, Sosyal Güvenlik Kurumu'nca (SGK) Şener Kesen'e 1 milyon lira tazminat ödenmesine karar verdi.
23.07.2021Ekonomi
Ömer Ali Şahiner: Hedeflerim arasında milli takım var
Ömer Ali Şahiner: Hedeflerim arasında milli takım varMedipol Başakşehir forması giyen Ömer Ali Şahiner, "Kaliteli isimlerden oluşan çok güçlü bir kadromuz var. Bu takıma, bu kadroya yakışan da her zaman başarılı olup zirveyi zorlamaktır. İnşallah bu sezon bunu tekrar yapacağız. Ben de bireysel olarak takımıma yardımcı olmak istiyorum" dedi.
23.07.2021Basaksehir
Android için Apple Music kayıpsız ve uzamsal ses desteği sunuldu
Android için Apple Music kayıpsız ve uzamsal ses desteği sunulduApple'ın kendi müzik servisi olan Apple Music için yepyeni gelişmeler mevcuttu. Kayıpsız ve uzamsal ses desteği için kolları sıvayan Apple, bu özelliği Android kullanıcıları için de sunmaya başladı.
23.07.2021Teknoloji
Billy the Kid'i öldüren altıpatlar açık artırmaya çıkıyor
Billy the Kid'i öldüren altıpatlar açık artırmaya çıkıyorVahşi Batı'nın ünlü haydutlarından Billy the Kid'in öldürüldüğü altıpatların açık artırmada 3 milyon dolara (yaklaşık 25,5 milyon TL) satılması öngörülüyor.
23.07.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

2021ne zamansaatSon dakikameb

Dönem ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.