Donma Tehlikesi

Donma Tehlikesi

Son dakika Donma tehlikesi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Donma tehlikesi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Donma tehlikesi haber sayfamızda...

Donma Tehlikesi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 263 donma tehlikesi haberi bulunmuştur.
ABD'de kurtarma tatbikatı gerçek operasyona dönüştü
ABD'de kurtarma tatbikatı gerçek operasyona dönüştüABD'nin Missouri eyaletinde tatbikat yapan itfaiye ekibi, buz tutan göle düşen 2 gencin yardımına koşarak kurtarma operasyonu gerçekleştirdi.
10.02.2022Haberler
Kurtarma tatbikatı gerçek operasyona dönüştü
Kurtarma tatbikatı gerçek operasyona dönüştüABD'nin Missouri eyaletinde tatbikat yapan itfaiye ekibi, buz tutan göle düşen 2 gencin yardımına koşarak kurtarma operasyonu gerçekleştirdi.
10.02.2022Dünya
Donmak üzere olan 90 yaşındaki kadını ekipler kurtardı
Donmak üzere olan 90 yaşındaki kadını ekipler kurtardıOsmaniye’de kar yağışı nedeniyle yalnız yaşadığı evde mahsur kalan ve donma tehlikesi geçiren 90 yaşındaki Fatma Büyükakçalı, itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı.
26.01.2022Gündem
Kar üzerinde baygın halde donmak üzereyken kurtarıldı
Kar üzerinde baygın halde donmak üzereyken kurtarıldıElazığ’da, kar üstünde baygın halde yatan ve donmak üzere olan bir vatandaş, jandarma ekiplerinin hayati müdahalesi ile son anda kurtarıldı. Hastaneye kaldırılan şahıs, tedavi altına alındı.
23.01.2022Gündem
Dondurucu soğukta mahsur kaldılar! Kar fırtınası ABD'yi çaresiz bıraktı
Dondurucu soğukta mahsur kaldılar! Kar fırtınası ABD'yi çaresiz bıraktıWashington Post'un haberine göre, ABD'nin Virginia eyaletindeki I-95 otoyolu, aniden ve şiddetli bastıran kar fırtınası nedeniyle yolculara cehennem oldu. Birçok kişi yiyecek ve içeceksiz 24 saatten fazla araçlarında mahsur kaldı. Donma tehlikesi yaşayan yüzlerce kişi, gelmek bilmeyen yardıma isyan etti.
5.01.2022Dünya
Dondurucu soğukta mahsur kaldılar! Kar fırtınası ABD'yi çaresiz bıraktı
Dondurucu soğukta mahsur kaldılar! Kar fırtınası ABD'yi çaresiz bıraktıWashington Post'un haberine göre, ABD'nin Virginia eyaletindeki I-95 otoyolu, aniden ve şiddetli bastıran kar fırtınası nedeniyle yolculara cehennem oldu. Birçok kişi yiyecek ve içeceksiz 24 saatten fazla araçlarında mahsur kaldı. Donma tehlikesi yaşayan yüzlerce kişi, gelmek bilmeyen yardım nedeniyle isyan etti.
5.01.2022Haberler
Dondurucu soğukta mahsur kaldılar! Kar fırtınası ABD'yi çaresiz bıraktı
Dondurucu soğukta mahsur kaldılar! Kar fırtınası ABD'yi çaresiz bıraktıWashington Post'un haberine göre, ABD'nin Virginia eyaletindeki I-95 otoyolu, aniden ve şiddetli bastıran kar fırtınası nedeniyle yolculara cehennem oldu. Birçok kişi yiyecek ve içeceksiz 24 saatten fazla araçlarında mahsur kaldı. Donma tehlikesi yaşayan yüzlerce kişi, gelmek bilmeyen yardım nedeniyle isyan etti.
5.01.2022Dünya
Serhan Acar yazdı: Unutulmaz sezon yeni şampiyon!
Serhan Acar yazdı: Unutulmaz sezon yeni şampiyon!Formula 1 tarihinin belki de en farklı sezonlarından birine tanıklık etti motorsporseverler. Lewis Hamilton-Max Verstappen çekişmesi her anıyla keyif verirken şampiyonu son yarış değil, son tur belirledi.
19.12.2021Motor Sporları
Yer: İstanbul! Liseli kız dehşeti yaşadı... Çatıda 8 günlük esaret!
Yer: İstanbul! Liseli kız dehşeti yaşadı... Çatıda 8 günlük esaret!İstanbul’da liseli E.A., M.A. tarafından tehditle kaçırılarak 8 gün boyunca çatıda zorla tutuldu. Donma tehlikesi geçirdi, kuru ekmek ve su ile hayatta kaldı.
3.06.2021Gündem
Şimdiki zamanın hikayesi
Şimdiki zamanın hikayesiBünyamin Aygünİşte yılın en iyileriTürk medyasının en prestijli fotoğraf ödüllerinde 2021 yılının kazananları açıklandı...
18.04.2021Pazar
Annesi terk edince donma tehlikesi geçiren oğlak "Dina" Yarar ailesinin maskotu oldu
Annesi terk edince donma tehlikesi geçiren oğlak "Dina" Yarar ailesinin maskotu olduTunceli'nin Ovacık ilçesinde, doğum sonrası annesinin terk etmesi sebebiyle donma tehlikesi geçirmesi üzerine Yarar ailesi tarafından evde özenle bakılmaya başlanan "Dina" isimli oğlak, evin neşesi oldu.
8.04.2021Yaşam
Donmak üzere olan bisikletli özel idare ekipleri tarafından kurtarıldı
Donmak üzere olan bisikletli özel idare ekipleri tarafından kurtarıldıGaziantep'te bisikletiyle Türkiye turuna çıkan Ömer Töremen (44), Iğdır'dan Karsa gelirken Digor Dağpınar karayolunda donma tehlikesi geçirdi. Hareket edemez hale geldiği için bisikletini yol kenarına bırakarak menfeze giren Töremen, kar ve tipiden kapanan köy yollarını açmak için bölgeye giden Digor Özel İdaresi ekipleri tarafından kurtarıldı.
27.03.2021Haberler
Ekiplerin dikkati kurtardı! Donmak üzereyken bulundu
Ekiplerin dikkati kurtardı! Donmak üzereyken bulunduGaziantep'te bisikletiyle Türkiye turuna çıkan Ömer Töremen (44), Iğdırdan Karsa gelirken Digor Dağpınar karayolunda donma tehlikesi geçirdi. Hareket edemez hale geldiği için bisikletini yol kenarına bırakarak menfeze giren Töremen, kar ve tipiden kapanan köy yollarını açmak için bölgeye giden Digor Özel İdaresi ekipleri tarafından kurtarıldı.
27.03.2021Gündem
Munzur Çayı'nda nefes kesen an! Köpeği kurtarmak için saniyelerle yarıştı
Munzur Çayı'nda nefes kesen an! Köpeği kurtarmak için saniyelerle yarıştıTunceli'de, tasmasının taşa takılması sonucu su kıyısında mahsur kalan köpek, debisi yüksek ve dondurucu Munzur Çayı'na atlayan Gürkan Yılmaz (24) tarafından kurtarıldı. Soğuğa rağmen kıyafetleriyle suya atlayan Yılmaz, takdir topladı. Çok üşüdüğünü fakat köpeği kurtardıktan sonra sarılınca iyi hissettiğini anlatan Yılmaz, "Vicdanım el vermedi ben de su ne kadar soğuk olursa olsun onu kurtaracağım, dedim. Karşıya geçtim, köpek çok korkmuştu, zinciri de boynundan sökemedim. Zincir ile sudan karşıdan karşıya geçirdim. Arkadaşlarımla ateş yaktık ve köpeği ısıttık, yiyecek verdik" dedi.
16.03.2021Gündem
Mahsur kalan köpeği kurtarmak için buz gibi suya girdi
Mahsur kalan köpeği kurtarmak için buz gibi suya girdiTUNCELİ'de, suyun kıyısında tasmasının taşa takılması sonucu mahsur kalan köpek, dondurucu ve debisi yüksek Munzur Çayı'na atlayan Gürkan Yılmaz (24) tarafından kurtarıldı. Dondurucu soğuğa rağmen elbisesiyle suya atlayan Yılmaz'ın hareketi yürekleri ısıttı. Dondurucu suya girmesi sonucu çok üşüdüğünü fakat köpeği kurtardıktan sonra ona sarılmasıyla üşümesinin geçtiğini anlatan Yılmaz, "Başta biraz bekledim kendisi çıkar mı diye fakat orada mahsur kalmıştı ve çok üzücü bir durumdu. Vicdanım el vermedi bende su ne kadar soğuk olursa olsun onu kurtaracağım dedim. Karşıya geçtim köpek çok korkmuştu, zinciri de boynundan sökemedim. Zincir ile sudan karşıdan karşıya geçirdim köpeği. Sonra arkadaşlarımla beraber ateş yaktık ve köpeği ısıttık ve kendisine yiyecek verdik" dedi.
16.03.2021Yaşam
Yavru köpek annesinin olduğu köyün yolunda donmak üzereyken bulundu
Yavru köpek annesinin olduğu köyün yolunda donmak üzereyken bulunduKARS'ın Selim ilçesine bağlı Yassıca köyünde oturan Selçuk Sevinç, 10 kilometre uzaklıktaki Baykara köyünden 2 yavru köpeği alarak evine götürdü. Sevinç ailesi, sahiplendikleri köpeklere 'Boncuk' ve 'Nazar' ismini verdi. Ailenin sevgiyle baktığı köpeklerden 'Nazar', annesinin olduğu köyün yolundaki karlı arazide yürürken haber için bölgede olan gazeteciler tarafından bulundu. Soğuktan titrediği görülen köpeği alan gazeteciler, Yassıca köyüne götürdü. Kaybettikleri köpeklerini bulan Sevinç ailesi, gazetecilere teşekkür etti.
22.02.2021Yaşam
Donmak üzereyken bulundu! Asker montunu verdi
Donmak üzereyken bulundu! Asker montunu verdiErzincan'da yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle yolunu kaybeden ve donma tehlikesi yaşayan kişi, Mehmetçik tarafından bulunup hastaneye kaldırıldı.
2.02.2021Yaşam
Donmak üzereyken bulundu! Asker montunu verdi
Donmak üzereyken bulundu! Asker montunu verdiErzincan'da yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle yolunu kaybeden ve donma tehlikesi yaşayan kişi, Mehmetçik tarafından bulunup hastaneye kaldırıldı.
2.02.2021Gündem
Mağaraya sığınan 8 maceraperest 3 gün sonra böyle kurtarıldı!
Mağaraya sığınan 8 maceraperest 3 gün sonra böyle kurtarıldı!Bursa'da karda mahsur kalan 8 kampçı 3 günlük esaretin ardından bu sabah ekipler ve köylüler tarafından kurtarıldı. Kamp yapmak için çıktıkları merada tipiye yakalanan maceraperestlere kısıtlamayı ihlalden 30 bin lira para cezası kesildi.
18.01.2021Gündem
Ece Uslu: O acıyı 29 senedir unutamadım!
Ece Uslu: O acıyı 29 senedir unutamadım!Oyuncu Ece Uslu (46), hayatının en unutulmaz anını anlattı: Sarıkamış'ta eksi 42 derecede çekilen 'Ah Gardaşım' filminin setinde donma tehlikesi geçirdim. Çekimler biraz daha uzasa donan ayaklarım kesilebilirdi.
12.09.2020Cadde
Kar altından kurtarıldı
Kar altından kurtarıldıFransız Alpleri’ndeki Chamonix kasabasında Gillon Campbell, kayak yaparken oğlu Fox’u (11) kaybetti. Yardım isteyen Campbell, oğlunun yanlış piste girdiğini düşündü.
29.02.2020Dünya
Yaşamak için kendilerini ihbar ettiler
Yaşamak için kendilerini ihbar ettilerVan'ın Gevaş ilçesine bağlı İn Mahallesi'ne, göçmen kaçakçıları tarafından yasa dışı yollarla tekne ile getirilen yaklaşık 40 kaçak göçmen bırakıldı. Donma tehlikesi geçiren göçmenler, arama kurtarma ekibine kendilerini ihbar ederek yardım istedi.
9.02.2020Haberler
Yer: Van! Yaşamak için kendilerini ihbar ettiler
Yer: Van! Yaşamak için kendilerini ihbar ettilerVan'ın Gevaş ilçesine bağlı İn Mahallesi'ne, göçmen kaçakçıları tarafından yasa dışı yollarla tekne ile getirilen çoğunluğu Afganistan uyruklu 49 kaçak göçmen, donma tehlikesi geçirince güvenlik güçlerini arayarak yardım istedi. Kırsal bölgede bulunan yarım adaya bırakılan kaçak göçmenler, 5 saat süren operasyonun ardından kurtarıldı.
9.02.2020Gündem
Zorla Türkiye'ye gönderilen göçmenler köy kahvesine sığındı!
Zorla Türkiye'ye gönderilen göçmenler köy kahvesine sığındı!Edirne’de, Yunanistan polisinin bazılarını darp edip, Türkiye'ye gönderdiği göçmenler, donmak üzereyken Edirne'nin Uzunköprü ilçesinde köy kahvesine sığındı. Köylülerin temel ihtiyaçlarını giderdiği göçmenlerden yaralı olanlar hastanede tedavi altına alındı.
6.02.2020Gündem
Başkan ve 2 çalışanı donmak üzereyken kurtarıldı!
Başkan ve 2 çalışanı donmak üzereyken kurtarıldı!Kütahya’nın Domaniç ilçesine bağlı Çukurca beldesinde arızalanan su hattını tamir etmek için gittikleri ormanlık alanda, 2 metreyi geçen yoğun kar nedeniyle mahsur kalan ve donma tehlikesi geçiren Belediye Başkanı Emin Taşgın ve 2 işçisi, jandarma ve AFAD ekiplerince kurtarıldı. Başkan Taşgın, "Kepçe belli bir alanda kaldıktan sonra 5 kilometrelik alanı ise yürüyerek devam ettik. Arızayı giderdikten sonra akşam oldu. Telefonlarımızdaki şarjların bitmesinden dolayı da haber veremedik. Ekipler ve arkadaşlar geldi, bizi aldı. Allah’a şükür atlattık. Çok şükür su sorununu çözdük ama yakınlarımızı da hayli telaşlandırmışız" dedi.
13.01.2020Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Donma Tehlikesi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.