Donör

Donör

Son dakika donör haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan donör gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan donör haber sayfamızda...

Donör

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 953 donör haberi bulunmuştur.
Kara ayaklı 2 gelincik klonlandı
Kara ayaklı 2 gelincik klonlandı ABD Balık ve Vahşi Yaşam Servisi’nden bilim insanları, 1988’de alınan dondurulmuş DNA doku örneğinden nesli tükenmekte olan kara ayaklı gelincik klonladı.
20.04.2024 Dünya
Saç dökülmesi türüne göre çözüm önerileri
Saç dökülmesi türüne göre çözüm önerileri PRP, mezoterapi, kök hücre gibi onarıcı tedavi şekilleri genellikle var olan saçları güçlendirmek içindir. Kaybedilmiş saç köklerinin yeniden canlanmasını sağlamaz. Bu nedenle saç ekimi operasyonu saç kaybında uygulanan bir yöntemdir.
12.03.2024 Pazar
Hatalı saç ekimi düzeltilebilir mi?
Hatalı saç ekimi düzeltilebilir mi? Saç kaybı, fiziksel veya psikolojik açıdan olumsuz etkiye neden olabilir. Bu nedenle saç dökülmesi sorunuyla karşı karşıya kalan kişilerin en çok başvurduğu yöntem saç ekimi. Sonuç odaklı olan bu yöntem doğru uygulandığında hastaların hayatlarına özgüvenli devam etmelerine olanak sağlıyor.
24.02.2024 Pazar
Hiç tanımadan birbirlerinin hayatlarını kurtaran iki insan: 'Şimdi bir şeyleri doğru yaptım diyebiliyorum'
Hiç tanımadan birbirlerinin hayatlarını kurtaran iki insan: 'Şimdi bir şeyleri doğru yaptım diyebiliyorum' Almanya’da yaşayan Marius Werner, isimsiz bir kök hücre bağışıyla bir İngiliz doktorun, Nick Embleton'ın hayatını kurtardı. Genç Alman, bu durumun intihara meyilli hissetiği bir zaman diliminde kendisini de hayatta tuttuğunu söylüyor.
21.02.2024 Dünya
7 yaş büyük bir ikizini buldu, yıllar sonra öğrendikleriyle şoke oldu!
7 yaş büyük bir ikizini buldu, yıllar sonra öğrendikleriyle şoke oldu! Karı-koca gördükleri tedavi sonrasında geriye kalan 6 embriyoyu dondurmaya karar verdi. Sonrasında da çocuğu olmayan bir çifte bağışta bulundu. Ailesiyle ilgili gerçeğin 26 yıl sonra peşine düşen genç kadın ise kendinden 7 yaş büyük bir ikizi olduğunu öğrendiğinde hayatının şokunu yaşadı.
17.02.2024 Yaşam
Tıraşsız saç ekimi mümkün mü?
Tıraşsız saç ekimi mümkün mü? Saç ekiminde en çok tedirgin olunan konulardan biri saçların tamamen traş edilmesi. Estetik kaygıları olan kişiler bir süreliğine de olsa tamamen saçsız kalmak istemiyor ve bu sebeple saç ekiminden vazgeçebiliyor. Tıraşsız saç ekimi yöntemi bu estetik kaygının azaltılmasına yardımcı oluyor.
10.02.2024 Pazar
Kan vermek istedi, Türk olduğu için reddedildi! Irkçılık değil, sebebi çok başka
Kan vermek istedi, Türk olduğu için reddedildi! Irkçılık değil, sebebi çok başka Türkiye'de yaşadığı süre boyunca düzenli olarak kan bağışı yapıyordu. ABD'ye taşındıktan sonra da bağışçı olmak istedi ve bir sağlık kurumuna başvurdu. Ancak "Kusura bakmayın, Türk olduğunuz için kanınızı almıyoruz" cevabını aldı. İbrahim Yaşasın, yaşadığı olay karşısında ilk başta ırkçı bir duruma maruz kaldığını düşünse de durum tahmin ettiğinden çok farklıydı.
2.02.2024 Genel Sağlık
12 yaşındaki çocuğun hayatını tek telefon aramasıyla kurtardı!
12 yaşındaki çocuğun hayatını tek telefon aramasıyla kurtardı! Muğla’nın Marmaris ilçesinde yaşayan ve bir otelde güvenlik görevlisi olarak çalışan 34 yaşındaki Ezgi Korkmaz'ın kan kanseri kuzeninin çocuğu için verdiği kan örneği, 9 yıl sonra 12 yaşındaki başka bir çocuğa umut oldu.
24.01.2024 Gündem
9 yıldır su içemiyordu, bir telefonla yeniden doğdu!
9 yıldır su içemiyordu, bir telefonla yeniden doğdu! Hasan Alpar, “9 yıldır suya hasret kaldım. Organ nakli sayesinde çok güzel su içebiliyorum" dedi.
13.01.2024 Gündem
12 çifti şoke eden olay! Fotoğraflarının olduğu hard disk Rusya'ya gönderildi
12 çifti şoke eden olay! Fotoğraflarının olduğu hard disk Rusya'ya gönderildi Zonguldak’ta 12 çifte ait kına ve düğün videolarının olduğu hard diskin başına öylesine bir şey geldi ki duyunca şaşkına döndüler. Fotoğrafçı Nejat Kaskun (36), ise görüntüler için belleklerin Rusya'da bir firmaya gönderildiğini söyledi.
7.01.2024 Haberler
12 çifti şoke eden olay! Fotoğraflarının olduğu hard disk Rusya'ya gönderildi
12 çifti şoke eden olay! Fotoğraflarının olduğu hard disk Rusya'ya gönderildi Zonguldak’ta 12 çifte ait kına ve düğün videolarının olduğu hard diskin başına öylesine bir şey geldi ki duyunca şaşkına döndüler. Fotoğrafçı Nejat Kaskun (36), ise görüntüler için belleklerin Rusya'da bir firmaya gönderildiğini söyledi.
7.01.2024 Gündem
Her şey 2 aylıkken sarılık belirtileri ile başladı! Ömer Asaf için tek çare nakil
Her şey 2 aylıkken sarılık belirtileri ile başladı! Ömer Asaf için tek çare nakil Aydın’da yaşayan Altın ailesi, 10 aylık bebekleri Ömer Asaf’ın hayata tutunması için yardım bekliyor. Ömer Asaf'ın yaşayabilmesi için tek çarenin nakil olduğunu belierten baba Kudret Altın, "Daha önce de iki çocuğumuzu anne karnında kaybettik. Donör olmak isteyenler bize Allah rızası için gelsin ulaşsınlar" dedi.
3.01.2024 Gündem
Kimler saç ekimi operasyonu olabilir?
Kimler saç ekimi operasyonu olabilir? Saçın görünüşümüze olan etkisi çok önemlidir ve genellikle kişisel güzellik, benlik ve sosyal algı üzerinde büyük bir rol oynar. Saç kaybı yaşayan kişilerde özgüven kaybı ve estetik kaygılar ortaya çıkmaya başlar. Son dönemlerde bu sorunla baş etmenin yöntemlerinden biri ise saç ekimi.
30.12.2023 Pazar
Ankara’da liseli Muhammed 5 kişiye hayat oldu
Ankara’da liseli Muhammed 5 kişiye hayat oldu Ankara’da nörolojik rahatsızlık nedeniyle tedavi gördüğü hastanede beyin ölümü gerçekleşen 16 yaşındaki lise öğrencisi Muhammed Bera Güneş, organlarıyla 5 kişiye hayat verdi.
26.12.2023 Gündem
Milyon nüfusta 2 ya da 4 kişide görülüyor! Hastalığın tek tedavisi var
Milyon nüfusta 2 ya da 4 kişide görülüyor! Hastalığın tek tedavisi var Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hematoloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Dr. Orhan Kemal Yücel, sonradan kazanılan Apilastik anemi hastalığının milyonda 2 veya 4 kişide görülen nadir bir hastalık olduğunu belirterek, "Hastalığın tek tedavisi kemik ili transplantasyonudur" dedi.
25.12.2023 Gündem
Kadınlar da saç ekimi yaptırıyor
Kadınlar da saç ekimi yaptırıyor Saç kaybının kadınlarda duygusal ve psikolojik yıkımı erkeklere oranla daha fazla. Zira toplumda kadınların hayatları boyunca gür saçlara sahip olacağı düşünülüyor. Fakat kadınlar da çeşitli nedenlerle saç dökülmesiyle karşı karşıya.
16.12.2023 Pazar
Cinsiyet eşitliğine 286 yıl daha var!
Cinsiyet eşitliğine 286 yıl daha var! BM’nin verilerine göre, kadına yönelik şiddet ve ayrımcılık devam ederse 2030 yılına kadar 340 milyondan fazla kadın ve kız çocuğu aşırı yoksulluk içinde yaşayacak. Cinsiyet eşitliğine ulaşmak için ise 286 yıl daha gerekecek...
5.12.2023 Gündem
'Aç kalan köpekler hemcinselerini yedi' iddiası! İnceleme başlatıldı
'Aç kalan köpekler hemcinselerini yedi' iddiası! İnceleme başlatıldı Afyonkarahisar'da belediyeye ait barınakta bazı köpeklerin öldüğü, bazılarının açlıktan bitkin düştüğü, aç kalanların da ölen hemcinslerini yediği iddia edildi. İddia üzerine konuyla ilgili inceleme başlatıldı.
3.12.2023 Gündem
Özel kreşte 4 yaşındaki kızın burnu kırıldı! Ailelerden şoke eden iddia
Özel kreşte 4 yaşındaki kızın burnu kırıldı! Ailelerden şoke eden iddia Küçükçekmece’de özel kreşte eğitim alan bir kız çocuğunun burnu, sandalyeye çarpması sonucu kırıldı. Aile kreş yetkililerinden şikayetçi olurken, durumdan haberdar olan diğer aileler de çocuklara psikolojik şiddet uygulandığı iddiasıyla karakola gitti.
3.12.2023 Gündem
Kayseri'de çelik kapı üretimi yapan iş yerinde yangın
Kayseri'de çelik kapı üretimi yapan iş yerinde yangın Kayseri'de çelik kapı üretimi yapan bir iş yerinde yangın çıktı. İtfaiye ekiplerinin müdahalesi sonucunda yangın kısa sürede söndürüldü.
3.12.2023 Gündem
Ares kök hücre nakli bekliyor! 5 milyon kişi tarandı, uygun donör bulunamadı
Ares kök hücre nakli bekliyor! 5 milyon kişi tarandı, uygun donör bulunamadı 10 yaşındaki Ares yılda milyonda 2-4 kişiye tanısı konulan ciddi kan hastalığı aplastik anemi hastalığına yakalandı. Şu ana kadar 5 milyonu aşkın donör tarandı fakat uygun doku örneğine rastlanıldı. Oğlunun hastalığının üzücü de olsa farkında olduğunu ifade eden anne Selen Çobanoğlu, 'Çok üzücü de olsa artık durumunun, yani acil bir kan ve donör bulmamız gerektiğinin farkında.' dedi.
3.12.2023 Gündem
Kardeşi için tüm tehlikeleri göze aldı! Figen ameliyat masasından kalkabilecek mi?
Kardeşi için tüm tehlikeleri göze aldı! Figen ameliyat masasından kalkabilecek mi? Başrollerini Salih Bademci, Hazal Subaşı ve Ozan Dolunay’ın paylaştığı, yapımını Pastel Film, yapımcılığını Yaşar İrvül ve Efe İrvül'ün üstlendiği Kanal D dizisi 'Dilek Taşı' 12'nci bölümü ile ekranlara geldi. İşte 'Dilek Taşı'nın son bölüm özeti...
30.11.2023 Cadde
2 aylık ömrü kalan kayınvalideye gelininden ağlatan fedakarlık
2 aylık ömrü kalan kayınvalideye gelininden ağlatan fedakarlık Denizli'de yıllardır mücadele ettiği siroz rahatsızlığı nedeniyle kendisine 2 ay ömür biçilen kayınvalide, gelinin yaptığı fedakarlık sayesinde yaşama tutundu.
23.11.2023 Gündem
'Yüzde birlik bir yaşama şansı vardı!' Bir günde mucizeler sıralandı
'Yüzde birlik bir yaşama şansı vardı!' Bir günde mucizeler sıralandı Bursa'da 1,5 yıl önce ailesiyle birlikte yediği mantar sebebiyle zehirlenen 6 yaşındaki Nisanur Yavuz'un hastaneye getirildiğinde doktorlar; 'hazırlıklı olun, yüzde birlik bir yaşama yansı var' dedi. Ve Nisanur'un hikayesindeki inanılması güç olaylar o dakikadan itibaren başladı...
8.11.2023 Haberler
'Yüzde birlik bir yaşama şansı var'dı! Bir günde mucizeler sıralandı
'Yüzde birlik bir yaşama şansı var'dı! Bir günde mucizeler sıralandı Bursa'da 1,5 yıl önce ailesiyle birlikte yediği mantar sebebiyle zehirlenen 6 yaşındaki Nisanur Yavuz'un hastaneye getirildiğinde doktorlar; 'hazırlıklı olun, yüzde birlik bir yaşama yansı var' dedi. Ve Nisanur'un hikayesindeki inanılması güç olaylar o dakikadan itibaren başladı...
8.11.2023 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Donör ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.