Dünya Altın Konseyi

Dünya Altın Konseyi

Son dakika dünya altın konseyi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan dünya altın konseyi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan dünya altın konseyi haber sayfamızda...

Dünya Altın Konseyi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 642 dünya altın konseyi haberi bulunmuştur.
Türkiye altın rezervi sıralamasında yükseldi
Türkiye altın rezervi sıralamasında yükseldiTürkiye en yüksek altın rezervine sahip ülkeler arasında bir sıra yükseldi.
28.04.2022Uzmanpara
En çok altın rezervine sahip ülkeler belli oldu! Türkiye bir sıra yükseldi
En çok altın rezervine sahip ülkeler belli oldu! Türkiye bir sıra yükseldiDünya Altın Konseyi (World Gold Council-WGC) tarafından açıklanan rapora göre Türkiye, 2022 yılının ilk çeyrek döneminde 13'üncü sırada yer aldı. Böylece daha önce Tayvan'dan sonra yer alan Türkiye bu ülkeyi geçmiş oldu.
28.04.2022Ekonomi
Altına olan talebin sürmesi bekleniyor
Altına olan talebin sürmesi bekleniyorDünya Altın Konseyi (WGC) kısa vadede altın fiyatının küresel merkez bankalarının para politikalarını sıkılaştırmalarına reaksiyon verebileceğini, ancak bir koruma faktörü olarak altına talebin devam edeceğini bildirdi.
14.01.2022Uzmanpara
Küresel altın talebi geriledi
Küresel altın talebi gerilediDünya Altın Konseyi (WGC) tarafından hazırlanan rapora göre küresel altın talebi üçüncü çeyrekte, 2020 dördüncü çeyrekten bu yana görülen en düşük seviyeye indi.
28.10.2021Uzmanpara
Altına dayalı fonlardan para çıkışı sürdü
Altına dayalı fonlardan para çıkışı sürdüAltına dayalı borsa yatırım fonlarından eylül ayında da ağustos ayında olduğu gibi para çıkışı yaşandı.
7.10.2021Uzmanpara
Altına dayalı yatırım fonlarında çıkış yaşandı
Altına dayalı yatırım fonlarında çıkış yaşandıAltına dayalı borsa yatırım fonlarından ağustos ayında para çıkışı yaşandı.
9.09.2021Uzmanpara
WGC'den altın değerlendirmesi
WGC'den altın değerlendirmesiDünya Altın Konseyi (WGC) tarafından hazırlanan raporda Avrupa'da yatırımcıların altına ilgisinin sürmesinin beklendiği belirtildi.
2.09.2021Uzmanpara
Almanlar altına koşuyor
Almanlar altına koşuyorAlman yatırımcılar, artan enflasyon, düşük faizin devam etmesi ve küresel ekonominin artan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakaları nedeniyle yavaşlayan bir toparlanma ile karşı karşıya kalmasıyla altına koşuyor.
27.08.2021Uzmanpara
Enflasyon konusunda temkinli Almanlar altına koşuyor
Enflasyon konusunda temkinli Almanlar altına koşuyorAlman yatırımcılar, artan enflasyon, düşük faizin devam etmesi ve küresel ekonominin artan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakaları nedeniyle yavaşlayan bir toparlanma ile karşı karşıya kalmasıyla altına koşuyor.
27.08.2021Ekonomi
Altın alımında büyük düşüş!
Altın alımında büyük düşüş!Dünya Altın Konseyi verilerine göre küresel altın talebi ikinci çeyrekte 2020'nin aynı dönemine göre yatay seyir izlese de, ilk 6 ayda yüzde 11 düştü.
29.07.2021Uzmanpara
Küresel altın talebi yılın ilk yarısında geriledi
Küresel altın talebi yılın ilk yarısında gerilediDünya Altın Konseyi (WGC) verilerine göre küresel altın talebi ikinci çeyrekte 2020'nin aynı dönemine göre yatay seyir izlese de, ilk 6 ayda yüzde 11 düştü.
29.07.2021Uzmanpara
Altına dayalı borsa yatırım fonları geriledi
Altına dayalı borsa yatırım fonları gerilediDünya Altın Konseyi (WGC), bu yılın ikinci çeyreğinde, küresel altına dayalı borsa yatırım fonlarının (ETF) 7 milyar dolar gerilediğini bildirdi.
10.07.2021Uzmanpara
Altına dayalı borsa yatırım fonları eylülden bu yana en yüksek girişlerini kaydetti
Altına dayalı borsa yatırım fonları eylülden bu yana en yüksek girişlerini kaydettiDünya Altın Konseyi (WGC), altına dayalı borsa yatırım fonlarının (ETF) ocak ayından bu yana ilk aylık ve geçen yılın eylül ayından bu yana en yüksek girişlerini kaydettiğini bildirdi.
12.06.2021Ekonomi
Altına dayalı yatırım fonlarına yüksek giriş
Altına dayalı yatırım fonlarına yüksek girişDünya Altın Konseyi (WGC), altına dayalı borsa yatırım fonlarının (ETF) ocak ayından bu yana ilk aylık ve geçen yılın eylül ayından bu yana en yüksek girişlerini kaydettiğini bildirdi.
12.06.2021Uzmanpara
En çok altın rezervine sahip ülkeler belli oldu!
En çok altın rezervine sahip ülkeler belli oldu!Dünya Altın Konseyi (World Gold Council) dünyanın en çok altın rezervine sahip ülkelerini açıkladı. Peki Türkiye listede kaçıncı sırada yer aldı? İşte cevabı...
26.05.2021Uzmanpara
Altına dayalı borsa yatırım fonları geriledi
Altına dayalı borsa yatırım fonları gerilediDünya Altın Konseyi (WGC), bu yılın ilk çeyreğinde küresel altına dayalı borsa yatırım fonlarındaki (ETF) altın miktarının 177.9 ton yani 9,5 milyar dolar gerilediğini, ABD'de faizlerin keskin bir şekilde yükselmesi ve doların güçlenmesiyle gelişmiş piyasaların çıkışları tetiklediğini bildirdi.
7.05.2021Altın
Son dakika: En çok altın rezervine sahip ülkeler belli oldu! İşte Türkiye'nin sırası
Son dakika: En çok altın rezervine sahip ülkeler belli oldu! İşte Türkiye'nin sırasıDünya Altın Konseyi'nin (World Gold Council) 2021 yılı raporuna göre dünyanın en çok altın rezervine sahip ülkeleri belli oldu. Peki Türkiye listede kaçıncı sırada yer aldı? işte cevabı...
30.04.2021Uzmanpara
Türkiye'nin külçe altın talebi ikiye katlandı
Türkiye'nin külçe altın talebi ikiye katlandıDünya Altın Konseyi verilerine göre Türkiye'nin külçe ve sikke olarak altın talebi 2021 yılının ilk çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre neredeyse ikiye katlandı.
29.04.2021Altın
Altın fiyatları güncel son dakika | 20 Şubat çeyrek altın, gram altın, tam altın fiyatı ne kadar?
Altın fiyatları güncel son dakika | 20 Şubat çeyrek altın, gram altın, tam altın fiyatı ne kadar?Altın fiyatları ne durumda? Son dönemde altın fiyatlarında yaşanan düşüş vatandaşları altın almaya yöneltti. Peki, altın fiyatları neden düşüyor? Çeyrek altın fiyatı, gram altın fiyatı, ons altın ne kadar oldu? İşte altın fiyatlarında son dönemde yaşanan düşüş ile ilgili son tahminler ve 20 Şubat altın fiyatlarında son durum.
20.02.2021Ekonomi
Global altın talebi 11 yılın en düşüğünde!
Global altın talebi 11 yılın en düşüğünde!Dünya Altın Konseyi (WGC) 2020 yılının dördüncü çeyreğinden global altın talebinin 11 yılın en düşük seviyesine indiğini bildirdi.
28.01.2021Uzmanpara
Küresel altın talebi 11 yılın en düşük seviyesinde
Küresel altın talebi 11 yılın en düşük seviyesindeDünya Altın Konseyi (WGC) verilerine göre 2020 üçüncü çeyrekte küresel altın talebi son 11 yılın en düşük seviyesine indi.
30.10.2020Uzmanpara
Küresel altın talebi 11 yılın en düşük seviyesini indi
Küresel altın talebi 11 yılın en düşük seviyesini indi Dünya Altın Konseyi (WGC) verilerine göre 2020 üçüncü çeyrekte küresel altın talebi son 11 yılın en düşük seviyesine indi.
30.10.2020Ekonomi
Türkiye'nin altın rezervi yükseldi
Türkiye'nin altın rezervi yükseldiTürkiye, temmuz ayında altın rezervini 19,4 ton artırdı.
3.09.2020Ekonomi
Türkiye'nin altın rezervi arttı
Türkiye'nin altın rezervi arttıTürkiye, temmuz ayında altın rezervini 19,4 ton artırdı.
3.09.2020Uzmanpara
Türkiye'nin altın rezervi yükseldi
Türkiye'nin altın rezervi yükseldiTürkiye'nin en yüksek altın rezervine sahip ülkeler arasında 12. sıraya yükseldi.
30.07.2020Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Dünya Altın Konseyi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.