Dünya Günü

Dünya Günü

Son dakika Dünya Günü haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Dünya Günü gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Dünya Günü haber sayfamızda...

Dünya Günü

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 32.565 dünya günü haberi bulunmuştur.
İklim aktivisti, ABD Yüksek Mahkemesi önünde kendini yaktı
İklim aktivisti, ABD Yüksek Mahkemesi önünde kendini yaktıBudist rahip, 50 yaşındaki Wynn Bruce'un 22 Nisan Dünya Günü'nde iklim krizine dikkat çekmeye çalıştığını ifade etti.
24.04.2022Dünya
Twitter iklim krizinin olmadığını savunan reklamları yasakladı
Twitter iklim krizinin olmadığını savunan reklamları yasakladı22 Nisan'da kutlanan Dünya Günü kapsamında alınan kararı duyuran Twitter yöneticisi Junod, "İklim değişikliğine yönelik yanıltıcı reklamların gezegeni korumayı amaçlayan çabaların altını oyduğunu düşünüyoruz" dedi.
23.04.2022Dünya
Küçük Dâhi’ler iş başında
Küçük Dâhi’ler iş başındaDün Dünya Günü’ydü.
23.04.2022Gündem
‘Hiçbir zaman vazgeçmesinler’
‘Hiçbir zaman vazgeçmesinler’Kubilay Aka, Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu’nun ‘Dünya Bizim Evimiz’ podcast serisine destek verdi.
23.04.2022Cadde
Bu şarkı  Dünya için!
Bu şarkı Dünya için!Umut Ünal, ‘İyi ki Doğdun’ adlı şarkıyı 22 Nisan Dünya Günü; iklim değişikliği ve çevre kirliliği gibi konulara dikkat çekilen bir günde piyasaya sürdü.
23.04.2022Cadde
GOOGLE'daki görsel ne anlatıyor? İklim Değişikliği (Dünya Günü) nedir? 2022 İklim değişikliğinin sebepleri ve sonuçları
GOOGLE'daki görsel ne anlatıyor? İklim Değişikliği (Dünya Günü) nedir? 2022 İklim değişikliğinin sebepleri ve sonuçlarıGoogle bugün iklim değişikliğine yönelik doodle hazırladı. Google kullanıcıları ana sayfada karşılaştığı doodle görseliyle meraklandı. Görselin üstüne gelince Dünya Günü 2022 yazıyor olması vatandaşları arayışa geçirdi. Peki Dünya Günü 2022 nedir? İklim değişikliğinin sebepleri ve sonuçları ne demek, nasıl önlenir? İşte iklim değişikliği etkileri haberimizde...
22.04.2022Gündem
Instagram'da Earth Day hikayesi nedir, Türkçe anlamı ne demek? Instagram'da Earth Day hikayesi nasıl kullanılır?
Instagram'da Earth Day hikayesi nedir, Türkçe anlamı ne demek? Instagram'da Earth Day hikayesi nasıl kullanılır?Instagram, sosyal medyada ücretsiz fotoğraf ve video paylaşma uygulaması. Uygulama, kullanıcıların medya yüklemesine izin verir. Medyalar filtrelerle, Hashtag'ler ve coğrafi etiketleme ile düzenlenebilir. Gönderiler herkese açık olarak veya önceden onaylanmış takipçilerle paylaşılabilir. Instagram'da zaman zaman önemli günlere özel hikayeler açılıyor. Bugün gündemde olan Instagram hikayesi ise Earth Day. Kullanıcılar ise earth day hikayesi nedir, ne demek? arayışına geçti. Peki Instagram'da Earth day hikayesi nasıl kullanılır?
22.04.2022Sosyalmedya
Dünya Günü 2022 Google'a doodle oldu! Dünya Günü (Earth Day) nedir, nasıl ortaya çıktı?
Dünya Günü 2022 Google'a doodle oldu! Dünya Günü (Earth Day) nedir, nasıl ortaya çıktı?Dünya günü her yıl 22 Nisan tarihinde tüm dünyada kutlanıyor. Bu günün amacı ise iklim değişikliği ve çevre kirliliğine dikkat çekmek. İlk kez 1969 yılında gündeme gelen Dünya Günü nedir? İşte, tarihi...
21.04.2022Gündem
Apple geri dönüşümlü malzeme kullanımını artırıyor
Apple geri dönüşümlü malzeme kullanımını artırıyorApple ürünleri genelinde geri dönüşüme uygun olan malzemelerin daha fazla kullanılacağını açıkladı. Bu adımın ilki olarak da geri dönüştürülmüş sertifikalı altını ilk kez üretim sürecine dahil eden Apple, geri dönüştürülmüş tungsten, nadir bulunan toprak elementleri ve kobalt kullanımını iki katından fazlasına çıkardı.
21.04.2022Apple
İyi ki doğdun dünya!
İyi ki doğdun dünya!22 Nisan Dünya Günü sadece gezegenimiz için bir kutlama günü değil aynı zamanda iş dünyasına ve örgütlere gezegeni koruma sorumluluklarını hatırlatma günü... Özellikle iş dünyasının geleceğe dönük çevresel ayak izini azaltmak ve sosyal eşitliği sağlamak gibi bir ödevi var. Buna yakından bakalım...
19.04.2022Ekonomi
Satürn'ün gizemli uydusu NASA'ya 'uzaylı yaşamını' kanıtlatabilir!
Satürn'ün gizemli uydusu NASA'ya 'uzaylı yaşamını' kanıtlatabilir!Göllerinde suda yaşayan canlı türlerinin hayatta kalma olasılığı bulunduğu için Titan, "kaşiflerin ütopyası" diye nitelendirilmişti.
19.08.2021Teknoloji
NASA paylaşmıştı! Süresiz olarak kapatıldı
NASA paylaşmıştı! Süresiz olarak kapatıldıMuğla'nın Ula ilçesinin 'Sakin Şehir' unvanlı Akyaka Mahallesi'ndeki 'Kadın Azmağı', kuraklığa bağlı su seviyesindeki azalma gerekçesiyle süresiz olarak insan girişine kapatıldı. Halat çekilerek kapatılan bölgeye, uyarı levhaları yerleştirildi. Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesi (NASA), 22 Nisan Dünya Günü'nde Instagram hesabından 'Kadın Azmağı'nın videosunu 'Vay be. Güzelliğini yaşayın' ifadelerini kullanarak paylaşmıştı.
30.06.2021Haberler
NASA paylaşmıştı! Süresiz olarak kapatıldı
NASA paylaşmıştı! Süresiz olarak kapatıldıMuğla'nın Ula ilçesinin 'Sakin Şehir' unvanlı Akyaka Mahallesi'ndeki 'Kadın Azmağı', kuraklığa bağlı su seviyesindeki azalma gerekçesiyle süresiz olarak insan girişine kapatıldı. Halat çekilerek kapatılan bölgeye, uyarı levhaları yerleştirildi. Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesi (NASA), 22 Nisan Dünya Günü'nde Instagram hesabından 'Kadın Azmağı'nın videosunu 'Vay be. Güzelliğini yaşayın' ifadelerini kullanarak paylaşmıştı.
30.06.2021Gündem
NASA'nın Mars'taki aracından üzücü haber geldi
NASA'nın Mars'taki aracından üzücü haber geldiNASA Mars hakkında çalışmalarını sürdürürken InSight aracından haber geldi. Uzay aracı Nisan 2022’de "ölüme" terk edilebilir.
25.06.2021Teknoloji
Çoban Yıldızı Olarak Bilinen Gezegen Hangisidir?
Çoban Yıldızı Olarak Bilinen Gezegen Hangisidir?Evrenin sonsuz olduğu ve içerisinde pek çok sistemin, galaksinin ve gezegenin olduğunu bilmekteyiz. Bunlardan birisi de çoban yıldızıdır. Bulunan pek çok gezegen içerisinde hikayesi dilden dile anlatılan, şarkılara konu olan çoban yıldızı birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Peki çoban yıldızı olarak bilinen gezegen hangisidir? Sizlere çoban yıldızı hakkında merak edilenleri detaylıca derledik.
14.05.2021Eğitim
Dünya haritası yeniden tasarlandı
Dünya haritası yeniden tasarlandıSanatçı Olafur Eliasson ve mimar Sebastian Behmann tarafından 2014’te Berlin’de kurulan Studio Other Spaces, Dünya Günü’nde dünya haritasını yeniden tasarladı. Sanat ve mimariyi disiplinlerarası ve deneysel projelerle birleştiren stüdyonun son projesi “Future Assembly World Map”, Venedik Bienali 17. Uluslararası Mimarlık Sergisi kapsamında şekillendirildi.
28.04.2021Kültür Sanat
Atığın İhtimalleri: Biçim ve Süreç
Atığın İhtimalleri: Biçim ve SüreçDünyanın sanat ve tasarımla daha iyi bir yer olacağına inanan ve bu vizyonla sürdürülebilir yatırımlara imza atan Kale Grubu, entelektüel derinliğe ve birikime sahip fikirleri buluşturan Kale Tasarım ve Sanat Merkezi’nde hayata geçirdiği projelerine bir yenisini daha ekledi. Disiplinler arası paylaşımlara imkân veren üretim ve buluşma platformu olma yolunda hızla ilerleyen Karaköy merkezli KTSM, atık üzerinden dünya ile kurulan ilişkide sorumluluk bilincinin nasıl potansiyeller barındırabileceğini araştıran anlamlı ve özgün bir sergi ve yayın projesine imza atıyor.
Büyükelçilikten çevre projesi çağrısı
Büyükelçilikten çevre projesi çağrısıFransa’nın Türkiye Büyükelçiliği 22 Nisan Uluslararası Dünya Günü vesilesi ile çevre koruma, döngüsel ekonomi ve iklim alanlarında mücadele eden sivil toplum kuruluşlarını desteklemek amacıyla ikinci proje çağrısını duyurdu.
26.04.2021Ege
KFC’den sertifikalı ambalaj hamlesi
KFC’den sertifikalı ambalaj hamlesiKFC Türkiye, 22 Nisan Dünya Günü’nde duyurusunu gerçekleştirdiği projesi ile Orman Yönetim Konseyi’nin dünya çapındaki uygulaması Forest Stewardship Council (FSC) sertifikalı kâğıt paketleme ürünlerine geçiş sürecini başlattı.
26.04.2021Ekonomi
Kilyos’ta çevre temizliği
Kilyos’ta çevre temizliğiSITE Global’in, Türkiye’deki bölümü SITE Türkiye, renkli ve başarılı çalışmalarıyla ülkemizi uluslararası platformlarda temsil ediyor.
26.04.2021Cadde
NASA Türkiye'den bu görüntüleri paylaştı: Güzelliğini yaşayın
NASA Türkiye'den bu görüntüleri paylaştı: Güzelliğini yaşayınAmerikan Uzay ve Havacılık Dairesi'nin (NASA) Instagram hesabında, Muğla'nın Ula ilçesinin dünyaca ünlü 'Sakin Şehir' unvanlı Akyaka Mahallesi'ndeki 'Kadın Azmağı'nın videosunu '22 Nisan Dünya Günü'nde paylaşarak 'Vay be. Güzelliğini yaşayın' ifadelerini kullandı.
24.04.2021Gündem
Orka’nın üretim hedefi % 80 sürdürülebilirlik
Orka’nın üretim hedefi % 80 sürdürülebilirlikDamat Tween ve D’S damat markalarının sahibi Orka Holding, 22 Nisan Dünya Günü’nde sürdürülebilirlik hedeflerini bir kez daha vurgulayarak sınırlı sayıda ürettiği t-shirt tasarımı ile tüketicileri de dönüşüme dahil olmaya davet ediyor.
23.04.2021Ekonomi
Öncelik çevre bilinci ve sürdürülebilirlik
Öncelik çevre bilinci ve sürdürülebilirlikHONOR, Dünya Günü kapsamında çevreye saygılı ve sürdürülebilir üretim ve geri dönüşüm yöntemlerini duyurdu.
22.04.2021Vitrin
Dünya Günü (Earth Day) nedir? Dünya Günü ne zaman ortaya çıktı? İşte Dünya Günü ile ilgili sözler
Dünya Günü (Earth Day) nedir? Dünya Günü ne zaman ortaya çıktı? İşte Dünya Günü ile ilgili sözler22 Nisan Dünya Günü sözlerini derledik. Dünya günü hakkında gelişmeler aranıyor. Dünya güzelliklerine ve yaşamına yönelik kutlamaları içeren 22 Nisan Dünya Günü ile ilgili sözler ve mesajlar dikkat çekiyor. İlk kez 1969 yılında ortaya atılan fikir doğrultusunda her yıl çeşitli etkinlilerle kutlanan Dünya Günü nedir, ne zaman kutlanır? İşte, Dünya Günü mesajları ve sözleri haberlerimizde.
22.04.2021Gündem
Venüs Nasıl Bir Gezegendir? Venüs'ün Özellikleri Hakkında Bilgiler
Venüs Nasıl Bir Gezegendir? Venüs'ün Özellikleri Hakkında BilgilerVenüs gezegeni eski zamanlarda hayat olduğu düşünülen bir yerdi. Günümüzde ise artık hayat olmadığı bilimsel verilerle ortaya çıkarılmış durumda. Ancak hala bilim insanların dikkatini çeken ve araştırılan gezegenlerden biridir. Peki, Venüs nasıl bir gezegendir? Venüs'ün özellikleri hakkında bilgiler.
18.06.2020Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

Dünya Günü ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.