Dünya Günü

Dünya Günü

Son dakika Dünya Günü haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Dünya Günü gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Dünya Günü haber sayfamızda...

Dünya Günü

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 30.108 dunya gunu haberi bulunmuştur.
Çoban Yıldızı Olarak Bilinen Gezegen Hangisidir?
Çoban Yıldızı Olarak Bilinen Gezegen Hangisidir?Evrenin sonsuz olduğu ve içerisinde pek çok sistemin, galaksinin ve gezegenin olduğunu bilmekteyiz. Bunlardan birisi de çoban yıldızıdır. Bulunan pek çok gezegen içerisinde hikayesi dilden dile anlatılan, şarkılara konu olan çoban yıldızı birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Peki çoban yıldızı olarak bilinen gezegen hangisidir? Sizlere çoban yıldızı hakkında merak edilenleri detaylıca derledik.
14.05.2021Eğitim
Dünya haritası yeniden tasarlandı
Dünya haritası yeniden tasarlandıSanatçı Olafur Eliasson ve mimar Sebastian Behmann tarafından 2014’te Berlin’de kurulan Studio Other Spaces, Dünya Günü’nde dünya haritasını yeniden tasarladı. Sanat ve mimariyi disiplinlerarası ve deneysel projelerle birleştiren stüdyonun son projesi “Future Assembly World Map”, Venedik Bienali 17. Uluslararası Mimarlık Sergisi kapsamında şekillendirildi.
28.04.2021Kültür Sanat
Atığın İhtimalleri: Biçim ve Süreç
Atığın İhtimalleri: Biçim ve SüreçDünyanın sanat ve tasarımla daha iyi bir yer olacağına inanan ve bu vizyonla sürdürülebilir yatırımlara imza atan Kale Grubu, entelektüel derinliğe ve birikime sahip fikirleri buluşturan Kale Tasarım ve Sanat Merkezi’nde hayata geçirdiği projelerine bir yenisini daha ekledi. Disiplinler arası paylaşımlara imkân veren üretim ve buluşma platformu olma yolunda hızla ilerleyen Karaköy merkezli KTSM, atık üzerinden dünya ile kurulan ilişkide sorumluluk bilincinin nasıl potansiyeller barındırabileceğini araştıran anlamlı ve özgün bir sergi ve yayın projesine imza atıyor.
Büyükelçilikten çevre projesi çağrısı
Büyükelçilikten çevre projesi çağrısıFransa’nın Türkiye Büyükelçiliği 22 Nisan Uluslararası Dünya Günü vesilesi ile çevre koruma, döngüsel ekonomi ve iklim alanlarında mücadele eden sivil toplum kuruluşlarını desteklemek amacıyla ikinci proje çağrısını duyurdu.
26.04.2021Ege
KFC’den sertifikalı ambalaj hamlesi
KFC’den sertifikalı ambalaj hamlesiKFC Türkiye, 22 Nisan Dünya Günü’nde duyurusunu gerçekleştirdiği projesi ile Orman Yönetim Konseyi’nin dünya çapındaki uygulaması Forest Stewardship Council (FSC) sertifikalı kâğıt paketleme ürünlerine geçiş sürecini başlattı.
26.04.2021Ekonomi
Kilyos’ta çevre temizliği
Kilyos’ta çevre temizliğiSITE Global’in, Türkiye’deki bölümü SITE Türkiye, renkli ve başarılı çalışmalarıyla ülkemizi uluslararası platformlarda temsil ediyor.
26.04.2021Cadde
NASA Türkiye'den bu görüntüleri paylaştı: Güzelliğini yaşayın
NASA Türkiye'den bu görüntüleri paylaştı: Güzelliğini yaşayınAmerikan Uzay ve Havacılık Dairesi'nin (NASA) Instagram hesabında, Muğla'nın Ula ilçesinin dünyaca ünlü 'Sakin Şehir' unvanlı Akyaka Mahallesi'ndeki 'Kadın Azmağı'nın videosunu '22 Nisan Dünya Günü'nde paylaşarak 'Vay be. Güzelliğini yaşayın' ifadelerini kullandı.
24.04.2021Gündem
Orka’nın üretim hedefi % 80 sürdürülebilirlik
Orka’nın üretim hedefi % 80 sürdürülebilirlikDamat Tween ve D’S damat markalarının sahibi Orka Holding, 22 Nisan Dünya Günü’nde sürdürülebilirlik hedeflerini bir kez daha vurgulayarak sınırlı sayıda ürettiği t-shirt tasarımı ile tüketicileri de dönüşüme dahil olmaya davet ediyor.
23.04.2021Ekonomi
Öncelik çevre bilinci ve sürdürülebilirlik
Öncelik çevre bilinci ve sürdürülebilirlikHONOR, Dünya Günü kapsamında çevreye saygılı ve sürdürülebilir üretim ve geri dönüşüm yöntemlerini duyurdu.
22.04.2021Vitrin
Dünya Günü (Earth Day) nedir? Dünya Günü ne zaman ortaya çıktı? İşte Dünya Günü ile ilgili sözler
Dünya Günü (Earth Day) nedir? Dünya Günü ne zaman ortaya çıktı? İşte Dünya Günü ile ilgili sözler22 Nisan Dünya Günü sözlerini derledik. Dünya günü hakkında gelişmeler aranıyor. Dünya güzelliklerine ve yaşamına yönelik kutlamaları içeren 22 Nisan Dünya Günü ile ilgili sözler ve mesajlar dikkat çekiyor. İlk kez 1969 yılında ortaya atılan fikir doğrultusunda her yıl çeşitli etkinlilerle kutlanan Dünya Günü nedir, ne zaman kutlanır? İşte, Dünya Günü mesajları ve sözleri haberlerimizde.
22.04.2021Gündem
Venüs Nasıl Bir Gezegendir? Venüs'ün Özellikleri Hakkında Bilgiler
Venüs Nasıl Bir Gezegendir? Venüs'ün Özellikleri Hakkında BilgilerVenüs gezegeni eski zamanlarda hayat olduğu düşünülen bir yerdi. Günümüzde ise artık hayat olmadığı bilimsel verilerle ortaya çıkarılmış durumda. Ancak hala bilim insanların dikkatini çeken ve araştırılan gezegenlerden biridir. Peki, Venüs nasıl bir gezegendir? Venüs'ün özellikleri hakkında bilgiler.
18.06.2020Eğitim
‘Tedbiri bırakmayın!’
‘Tedbiri bırakmayın!’Ege Üniversitesi Çevre Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi (ÇEVMER) tarafından “5 Haziran Dünya Günü” dolayısıyla çevrimiçi panel düzenlendi...
6.06.2020Ege
“Toprağın Tuzu” yayında
“Toprağın Tuzu” yayındaSALT, “The Salt of the Earth / Toprağın Tuzu” (2014) belgesel filminin 50. Dünya Günü kapsamında çevrimiçi gösterimine başladı.
27.04.2020Kültür Sanat
Son dakika haberi: Trump milli parkların açılacağını duyurdu
Son dakika haberi: Trump milli parkların açılacağını duyurduABD Başkanı Donald Trump, bazı eyaletlerin yeni tip corona virüs (covid-19) önlemlerini gevşetmesiyle ulusal parkların da açılacağını bildirdi.
22.04.2020Dünya
Dünya Günü (Earth Day) nedir, ilk ne zaman ortaya çıktı? Google'dan 22 Nisan Dünya Günü için doodle
Dünya Günü (Earth Day) nedir, ilk ne zaman ortaya çıktı? Google'dan 22 Nisan Dünya Günü için doodleBugün 22 Nisan Dünya Günü... ilk olarak San Francisco’da 1969 yılında düzenlenen Dünya Günü özellikle corona virüs günlerinde bir hayli ilgi çekiyor. Bu günü yeni duyanlar ise 'Dünya Günü nedir?' sorusuna yanıt arıyor.
22.04.2020Gündem
İklim değişikliğine karşı uyarıyor
İklim değişikliğine karşı uyarıyorToplumsal hayat ve çevre konularına, kurumsal sorumluluk bakış açısıyla yaklaşan Axa Sigorta, bu yıl 50. kez kutlanacak olan 22 Nisan Dünya Günü vesilesiyle iklim değişikliğiyle mücadelenin dünyayı etkileyen pek çok riskle mücadele anlamına geldiğine dikkat çekiyor.
22.04.2020Sigorta
Ağaçlar, topraklar...
Ağaçlar, topraklar...Brezilyalı model Gisele Bündchen, dünyamızın yaşamı ve güzelliğini kutlayarak karşı karşıya kaldığı çevresel tehditlere dikkat çekmek amacıyla kutlanan 22 Nisan Dünya Günü’ne özel paylaşımda bulundu.
24.04.2019Dünya
Dünya Günü ilk ne zaman kutlandı? 22 Nisan Dünya Günü nedir?
Dünya Günü ilk ne zaman kutlandı? 22 Nisan Dünya Günü nedir?Dünyaca ünlü teknoloji devi Google, 22 Nisan Dünya Günü için özel bir Doodle'ı kullanıcılarının beğenisine sundu. Peki konuyla ilgili araştırma yapan herkesin merak ettiği Dünya Günü nedir ve Dünya Günü ilk ne zaman kutlandı?
22.04.2019Gündem
Google’dan Dünya Günü için Doodle yayınladı! 22 Nisan Dünya Günü nedir?
Google’dan Dünya Günü için Doodle yayınladı! 22 Nisan Dünya Günü nedir?Teknoloji devi Google, Dünya Günü'nü unutmadı ve kullanıcıları için özel bir Doodle yaptı. Her yıl 22 Nisan günü kutlanan Dünya Günü için ipuçları Doodle oldu. Google büyük bir sürpriz yaparak Dünya Günü için ipuçlarını anasayfasına taşıdı.
21.04.2019Gündem
Dünya’yı mı kurtaralım, yaşamı mı?
Dünya’yı mı kurtaralım, yaşamı mı?Ünlü astrofizikçi Tyson, Dünya Günü’nde paylaştığı “Biz Dünya gezenine ne atarsak atalım hayatta kalır. Fakat üzerindeki yaşam hayatta kalmaz” mesajıyla dikkat çekti. Öyleyse biz gerçekten neyi mahvediyoruz?
27.04.2018Cumartesi
Dünya Günü için birbirinden çarpıcı fotoğraflar
Dünya Günü için birbirinden çarpıcı fotoğraflar1969'dan beri 22 Nisan, Dünya Günü olarak kutlanmakta. Dünyayı tehdit eden her türlü tehlikelere karşı dikkat çekmek için kutlanan Dünya Günü'nde Instagram'da da birbirinden çarpıcı fotoğraflar paylaşıldı.
23.04.2018Tatil
Google 22 Nisan Dünya Günü'nü de unutmadı. İşte özel Doodle!
Google 22 Nisan Dünya Günü'nü de unutmadı. İşte özel Doodle!Dünyaca ünlü teknoloji devi Google, 22 Nisan Dünya Günü için özel olarak tasarladığı Doodle'ı kullanıcılarının beğenisine sundu. Bugünün amacı dünyamızın yaşamı ve güzelliğini kutlayarak karşı karşıya kaldığı çevresel tehditlere dikkat çekmektir. İşte Dünya Günü için ipuçları...
22.04.2018Gündem
Nat Geo WILD Dünya Günü’nü kutluyor
Nat Geo WILD Dünya Günü’nü kutluyorNat Geo WILD Dünya Günü için dünyanın tüm güzelliklerini yepyeni belgesellerle 22 Nisan haftası boyunca ekranlara taşıyor.
20.04.2018TV-Rehberi
Ondan ‘elf’ olmaz!
Ondan ‘elf’ olmaz!‘Yüzüklerin Efendisi’ serisinde doğaüstü bir varlık olan ‘Elf’i canlandırarak dünyaca tanınan bir aktör olan Orlando Bloom, Dünya Günü’nü farklı bir şekilde kutlamayı tercih etti.
25.04.2017Cadde
Hava kirliliğini böyle protesto ettiler
Hava kirliliğini böyle protesto ettilerNepal’in başkenti Katmandu’da çevreciler çamurlu yollarda yuvarlandı. Plastik torbalarla kendilerini bağladı. Sıradışı protestonun sebebi Katmandu’daki ‘Dünya Günü’nde hava kirliliğine dikkat çekmekti.
22.04.2017Dünya

Benzer Haber Etiketleri

dünya günügoogle22 nisan22 nisan dünya günüege

Dünya Günü ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.