Dünya Meteoroloji Örgütü

Dünya Meteoroloji Örgütü

Son dakika Dünya Meteoroloji Örgütü haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Dünya Meteoroloji Örgütü gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Dünya Meteoroloji Örgütü haber sayfamızda...

Dünya Meteoroloji Örgütü

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 130 dunya meteoroloji orgutu haberi bulunmuştur.
Avrupa'da 2013'ten beri ilk! Açıkladılar
Avrupa'da 2013'ten beri ilk! AçıkladılarDünya Meteoroloji Örgütü (DMÖ), Avrupa'nın bu yıl 2013'ten bu yana en soğuk baharı yaşadığını ancak sıcaklıkların özellikle Afrika, Orta Doğu ve Rusya'nın bir bölümünde ortalamanın oldukça üzerinde seyrettiğini bildirdi.
8.06.2021Dünya
Küresel ısınma eşiğine 5 var!
Küresel ısınma eşiğine 5 var!WMO raporuna göre dünya küresel ısınma eşiği olan 1.5 C dereceye gelecek beş yıl içinde ulaşılabilir...
28.05.2021Dünya
Dünya küresel ısınma eşiği olan 1.5 C dereceye gelecek beş yıl içinde ulaşabilir
Dünya küresel ısınma eşiği olan 1.5 C dereceye gelecek beş yıl içinde ulaşabilirDünyanın, küresel ısınmanın sınırlandırılması için eşik olarak belirlenen seviyeye, gelecek beş yıl içinde ulaşacağı öngörülüyor.
27.05.2021Dünya
İklim için bireysel çözümler
İklim için bireysel çözümler15 Mayıs Dünya İklim Günü vesilesiyle artık iklim krizi olarak anılan iklim değişikliğine karşı bireysel olarak neler yapabileceğimizi hatırlayalım
15.05.2021Cumartesi
İTÜ profesörü açıkladı! 'İstanbul'un meteorolojik bütün özellikleri değişecek'
İTÜ profesörü açıkladı! 'İstanbul'un meteorolojik bütün özellikleri değişecek'İstanbul Teknik Üniversitesi Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sevinç Asilhan çok çarpıcı bilgiler verdi. İstanbul'un meteorolojik bütün özellikleri değişeceğini belirten Asilhan önemli açıklamalarda bulundu. Meteoroloji'den 6 il için aralıklı gök gürültülü sağanak ve kuvvetli fırtına uyarısı yapıldı. Marmara Bölgesi'nde de hava durumu tahmini paylaşıldı.
21.04.2021Haberler
Son dakika... İTÜ profesörü açıkladı! 'İstanbul'un meteorolojik bütün özellikleri değişecek'
Son dakika... İTÜ profesörü açıkladı! 'İstanbul'un meteorolojik bütün özellikleri değişecek'Gelen son dakika haberine göre; İstanbul Teknik Üniversitesi Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sevinç Asilhan çok çarpıcı bilgiler verdi. İstanbul'un meteorolojik bütün özellikleri değişeceğini belirten Asilhan önemli açıklamalarda bulundu. Meteoroloji'den 6 il için aralıklı gök gürültülü sağanak ve kuvvetli fırtına uyarısı yapıldı. Marmara Bölgesi'nde de hava durumu tahmini paylaşıldı. İşte haberin ayrıntıları...
21.04.2021Gündem
Rapor yayınlandı: Dünya 'uçurumun eşiğinde'
Rapor yayınlandı: Dünya 'uçurumun eşiğinde'Dünya Meteoroloji Örgütü (WMO), 2020'nin şimdiye kadar kaydedilen en sıcak 3 yıldan biri olduğunu açıkladı.
19.04.2021Dünya
Bakan Pakdemirli, "Dünya Meteoroloji Günü" etkinliğine katıldı
Bakan Pakdemirli, "Dünya Meteoroloji Günü" etkinliğine katıldıTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, bakanlık olarak ordunun manevra kabiliyetini yükseltmek için Türk Silahlı Kuvvetlerinin tüm operasyonlarına terzi işi hizmet verdiklerini belirterek, "Yani askerimize, ani değişen meteorolojik verilerden noktasal bilgilere kadar her türlü veriyi anlık aktarıyoruz." dedi.
23.03.2021Ekonomi
Kandilli'nin bilinmeyen yüzü! Sadece Kuleli'ye inen bir yol var
Kandilli'nin bilinmeyen yüzü! Sadece Kuleli'ye inen bir yol varHer deprem sonrası değerlendirmelerin yapıldığı Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi, astronomi, meteoroloji, jeomanyetizma laboratuvarları ile de 153 yıldır bilime ışık tutuyor. Öte yandan şimdiye kadar kullanılan ekipmanlar ve aletlerin olduğu zengin bilim tarihi koleksiyonu enstitünün geçmişine dair de bilgiler veriyor.
21.03.2021Gündem
Bakan Pakdemirli, Türk Dünyası Meteoroloji Birliği'nin kurulması çağrısında bulundu
Bakan Pakdemirli, Türk Dünyası Meteoroloji Birliği'nin kurulması çağrısında bulunduTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, küresel ısınma ve iklim değişikliği gibi sorunlarla başa çıkma kapasitesini artırmak, bölgenin sürdürülebilir kalkınmasına katkıda bulunmak, imkan ve kabiliyetleri paylaşmak için "Türk Dünyası Meteoroloji Birliği"nin kurulması çağrısında bulundu.
19.02.2021Ekonomi
Korkutan rapor! 'Acımasız bir hızda'
Korkutan rapor! 'Acımasız bir hızda'Dünya Meteoroloji Örgütü (WMO), 2020'nin en sıcak üç yıldan biri olarak kayıtlara geçtiğini bildirdi.
14.01.2021Dünya
Çarpıcı rapor ortaya çıkardı! Dünya için tehlike çanları...
Çarpıcı rapor ortaya çıkardı! Dünya için tehlike çanları...Birleşmiş Milletler Çevre Programı (UNEP), "Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını dolayısıyla bu yıl karbon emisyonu yüzde 7 azalacak" tahminlerine rağmen dünyanın ısısının 3 dereceden fazla artmaya doğru gittiğini bildirdi.
9.12.2020Dünya
AB: Tarihin en sıcak Kasım ayı yaşandı
AB: Tarihin en sıcak Kasım ayı yaşandıAvrupa Birliği Kopernik İklim Değişikliği Servisi'nin raporuna göre, Kasım 2020'nin 1981-2010 arasındaki ortalamadan 0,8 derece daha sıcak geçti.
7.12.2020Dünya
Karantinalar küresel ısınmayı durdurmadı
Karantinalar küresel ısınmayı durdurmadıDünya Meteoroloji Örgütü, koronavirüs salgını nedeniyle uygulanan karantina ve sokağa çıkma yasaklarına rağmen atmosfere yayılan ve küresel ısınmaya neden olan sera gazı salınımının rekor düzeylere ulaştığını açıkladı.
24.11.2020Dünya
Korkutan haberi duyurdular! Rekor seviyede
Korkutan haberi duyurdular! Rekor seviyedeDünya Meteoroloji Örgütü (WMO), 2018'de 407,8 ppm (milyon parça başına) olan atmosferdeki karbondioksit konsantrasyonun, yeni rekorla 2019'da 410,5 ppm'e çıktığını belirterek, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını kapsamındaki karantina uygulamalarına rağmen artışın bu yıl da devam edeceği uyarısında bulundu.
23.11.2020Dünya
'Ozon deliği' ile ilgili korkutan açıklama! Maksimum büyüklüğe ulaştı
'Ozon deliği' ile ilgili korkutan açıklama! Maksimum büyüklüğe ulaştıDünya Meteoroloji Örgütü (DMÖ), Antarktika üzerindeki ozon deliğinin yıllık maksimum büyüklüğüne ulaştığını ve son yılların "en büyük ve en derinlerinden biri" olduğunu bildirdi.
6.10.2020Dünya
Hafta sonu yağış var
Hafta sonu yağış varMeteoroloji Genel Müdürlüğü Meteoroloji Uzmanı Abdullah Macit, Türkiye’nin cuma gününden itibaren yağışlı havanın etkisine gireceğini, hava sıcaklığının da hafta sonunda yağışla beraber azalarak mevsim normallerine düşmesini öngördüklerini duyurdu
16.09.2020Gündem
Dünyayı bekleyen tehlike! Geri dönüşü olmayacak
Dünyayı bekleyen tehlike! Geri dönüşü olmayacakDünya Meteoroloji Örgütü (WMO), atmosferdeki sera gazı salınımının yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına rağmen rekor seviyede olduğu ve küresel sıcaklık artışının gelecek 5 yılda 2,7 santigrat derece artışla "tehlikeli" seviyelere ulaşabileceği uyarısında bulundu.
9.09.2020Dünya
Dünya Meteoroloji Örgütü'nden flaş uyarı! Sibirya'dan geliyor
Dünya Meteoroloji Örgütü'nden flaş uyarı! Sibirya'dan geliyorDünya Meteoroloji Örgütü, Rusya'nın Sibirya bölgesinde bu ay ortalama sıcaklığın geçen aya göre 10 derece yüksek olduğu, sıcak hava dalgasının Kuzey Kutup Dairesinde orman yangınlarına ve deniz buzunun hızlı erimesine yol açtığını bildirdi.
24.07.2020Dünya
Güney Kutbu’nda sıcaklık alarmı: Üç kat daha ısınıyor
Güney Kutbu’nda sıcaklık alarmı: Üç kat daha ısınıyorGüney Kutbu’nda sıcaklığın küresel ortalamaya göre üç kat daha fazla yükseldiği tespit edildi. Rekor kıran yüksek sıcaklıkların sera gazlarındaki artış ve tropik bölgelerdeki hava değişimlerinden kaynaklandığı belirtildi
1.07.2020Dünya
Sibirya'daki rekor sıcaklık için Rusya'dan bilgi istendi
Sibirya'daki rekor sıcaklık için Rusya'dan bilgi istendiDünya Meteoroloji Örgütü (DMÖ), Sibirya’nın Verkhoyansk kasabasında 20 Haziran'da ölçüldüğü belirtilen rekor seviyedeki 38 derece sıcaklığın teyidi için Rus makamlardan bilgi istedi.
23.06.2020Dünya
Son dakika... Canlı blog | Corona virüste ölü sayısı artıyor! Toplu mezar kazıyorlar
Son dakika... Canlı blog | Corona virüste ölü sayısı artıyor! Toplu mezar kazıyorlarGelen son dakika haberlerine göre corona virüs can almaya devam ediyor. Dünya genelinde vaka sayısı 2 milyon 600 bini aştı. Hayatı kaybedenlerin sayısı 180 bini geçmiş durumda. İyileşenlerin sayısı ise 706 bin. İşte detaylar...
23.04.2020Dünya
Antarktika'da hava sıcaklığı ilk kez 20 derecenin üstüne çıktı
Antarktika'da hava sıcaklığı ilk kez 20 derecenin üstüne çıktıGüney Kutbu'nu çevreleyen kıtada hava sıcaklığı, yaz mevsiminde ilk kez 20.75 dereceye çıkarak rekor kırdı.
14.02.2020Dünya
Antarktika'da rekor sıcaklık değeri
Antarktika'da rekor sıcaklık değeriYaz mevsiminin yaşandığı Güney Yarım Küre'deki Antarktika'da, bugüne kadarki en yüksek sıcaklık değerinin ölçüldüğü bildirildi.
8.02.2020Dünya
İklim değişikliği için uyarı: Sıcaklıklar keskin bir şekilde artabilir
İklim değişikliği için uyarı: Sıcaklıklar keskin bir şekilde artabilirBirleşmiş Milletler Çevre Programı (UNEP), sera gazı yoğunluğunun 2018'de rekor seviyelere ulaşmasının ardından küresel sıcaklıkların bu yüzyılda keskin bir şekilde artabileceği ve bunun sonucunda ortaya çıkacak iklim değişikliğinin "yıkıcı" etkiler doğurabileceği uyarısında bulundu.
26.11.2019Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Dünya Meteoroloji Örgütümeteorolojibmküresel ısınmaiklim değişikliği

Dünya Meteoroloji Örgütü ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.