İklim Krizi

İklim Krizi

Son dakika iklim krizi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan iklim krizi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan iklim krizi haber sayfamızda...

İklim Krizi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 594 iklim krizi haberi bulunmuştur.
Biz bozduk, biz düzelteceğiz
Biz bozduk, biz düzelteceğiz Hakan Bulgurlu, Everest’e tırmanma mücadelesini anlattığı kitabında iklim krizine dikkat çekiyor. Bulgurlu “Evet, sorun büyük. Fakat çevrenin bugünkü hâlinden biz insanlar sorumluyuz, sadece birlik olduğumuzda bu konuda gidişatı değiştirme gücüne sahibiz” diyor.
‘Üretim için de suya ihtiyaç var’
‘Üretim için de suya ihtiyaç var’‘Yeşil OSB’ vizyonu ile yatırımcıların büyük ilgi gösterdiği Bağyurdu Organize Sanayi Bölgesi (BAYOSB), iklim krizi ile etkilerini fazlasıyla hissettiğimiz susuzluk sorununa dikkat çekti.
3.12.2021Ege
Beklentiler, COP27’ye ertelenmiş görünüyor
Beklentiler, COP27’ye ertelenmiş görünüyorGezegen için “son umut” olarak görülen COP26 kararlarını başarılı bulanlar da var bulmayanlar da. 2030’da yüzde 45 oranında emisyon azaltımı hedefinin altına tüm ülkelerin imza atması en önemli karar olarak dikkat çekiyor. Ancak genel olarak beklentiler, önümüzdeki sene Mısır’da gerçekleştirilecek COP27’ye ertelenmiş görünüyor.
30.11.2021Vitrin
‘İyi uygulamalar, gençlerle daha da artacak’
‘İyi uygulamalar, gençlerle daha da artacak’Ege Sanayicileri ve İşinsanları Derneği çatısı altında faaliyetlerini yürüten ESİAD İzmir AB Bilgi Merkezi, AB Türkiye Delegasyonu desteği ile, “AB-Türkiye Gençlik İklim Forumu” düzenledi.
30.11.2021Ege
Bakan Karaismailoğlu: Ayancık Terminal Köprüsü’nü 80 günde bitirdik
Bakan Karaismailoğlu: Ayancık Terminal Köprüsü’nü 80 günde bitirdikSinop'ta yaşanan sel afetinde yıkılan merkez köprüsünün yerine yapılan Ayancık Terminal Köprüsü’nün açılışı yapıldı. Açılışta konuşan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Ayancık Terminal Köprüsü, 4 açıklıklı ve 110 metre uzunluğundadır, yapımına 5 Eylül’de başladığımız köprümüzü 80 günde bitirdik” dedi.
29.11.2021Ekonomi
Doğa dostu dönüşüm pandemiye takıldı
Doğa dostu dönüşüm pandemiye takıldıKüresel iklim krizi ile mücadele kapsamında birçok sektörde geri dönüşüme dayalı, çevre dostu ürünlerin üretimine yönelinirken, oyuncak sektöründe bu yönde başlatılan çalışmalar, pandemi engeline takıldı.
28.11.2021Gündem
İklim krizinin yükü çocukların omuzunda
İklim krizinin yükü çocukların omuzundaİstanbul Bilgi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölümü ve BİLGİ’li Çocuk Gelişimciler Kulübü tarafından gerçekleştirilen ‘İklim Değişikliğinin Yükü Çocukların Omuzunda: Çocuk Hakları Bağlamında İklim Krizi’ başlıklı bir etkinlik düzenledi.
27.11.2021Gündem
Ferko’da Sevincy imzası
Ferko’da Sevincy imzasıÇağdaş sanatın önde gelen genç kuşak temsilcilerinden Sevincy’nin iklim krizi üzerine yaptığı eser, koleksiyonerlerin dikkatini çekiyor.
27.11.2021Cadde
Bakan Ersoy: Turizmde yeni hedef 29 milyon ziyaretçi, 24 milyar dolar gelir
Bakan Ersoy: Turizmde yeni hedef 29 milyon ziyaretçi, 24 milyar dolar gelirKültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, yıl sonu yeni turizm hedeflerini açıkladı. Türkiye'nin bu yıl ilk defa İspanya'yı geride bıraktığını belirten Bakan Ersoy, '28 milyon ziyaretçi, 22 milyar dolar gelir' hedefinin revize edildiğini, yeni hedefin '29 milyon ziyaretçi, 24 milyar dolar gelir' olduğunu açıkladı.
25.11.2021Siyaset
Edebiyatta iklim kaygısı türü doğuyor
Edebiyatta iklim kaygısı türü doğuyorCosta Book Awards (Costa Kitap Ödülleri) İngiltere ve İrlanda’da yaşayan yazarlara veriliyor.
25.11.2021Kültür Sanat
Uludağ Ekonomi Zirvesi başladı! Bakan Muş'tan önemli açıklamalar
Uludağ Ekonomi Zirvesi başladı! Bakan Muş'tan önemli açıklamalarTürkiye’nin ve Avrasya Bölgesi’nin en önemli iş ve ekonomi dünyası etkinliklerinden Uludağ Ekonomi Zirvesi, hibrit (fiziksel ve online) olarak gerçekleşiyor. Video aracılığıyla zirveye katılan Ticaret Bakanı Mehmet Muş ise son 20 yılda Türkiye’nin ekonomik, ticari ve hukuki alanda yaptıkları atılımlardan bahsederek, dünya ekonomisinde yaşanan değişiminde Türkiye’nin potansiyelini gerçekleştirmek için çok çalışmak gerektiğini söyledi.
24.11.2021Ekonomi
Sanayiciler ‘yeşil’ geleceği tasarlayacak
Sanayiciler ‘yeşil’ geleceği tasarlayacak15. Sanayi Kongresi ‘Başka Türlü Mümkün: Sürdürülebilir Gelecek için Dönüşümü Birlikte Tasarlamak’ temasıyla 7 Aralık’ta gerçekleştirilecek.
23.11.2021Ekonomi
Sanat sürdürülebilir mi?
Sanat sürdürülebilir mi?Sürdürülebilir sanat kavramının çokça tartışıldığı ve ürünlerin verildiği bugünlerde uzman isimlere sorduk: Sanat sürdürülebilir mi?
21.11.2021Kültür Sanat
‘CHP’nin düşünce kuruluşu değiliz’
‘CHP’nin düşünce kuruluşu değiliz’Yeni kurulan İkinci Yüzyıl Enstitüsü Vakfı (İYEV) Başkanı, CHP Parti Meclisi Üyesi Müslim Sarı, “Bu, CHP’nin bir düşünce kuruluşu değil. Ama CHP’nin de içinde olduğu bir düşünce kuruluşu. Türkiye’nin kutuplaşmış ortamında oturup sorunları konuşamadığımız yerde bir panzehir olarak yeni bir zemin inşası öngörüyor” dedi.
19.11.2021Siyaset
‘İklim krizi göçe zorluyor’
‘İklim krizi göçe zorluyor’Hollywood yıldızı Angelina Jolie, iklim krizinin insanları evlerinden uzaklaştırdığını, bunun da çatışma, yoksulluk ve gıda güvensizliği gibi tehditleri artırdığını belirterek, dünya liderlerine iklim krizini önleme konusunda sözlerini tutma çağrısı yaptı
19.11.2021Dünya
Konferans güven kaybıyla kapandı
Konferans güven kaybıyla kapandıİskoçya’da düzenlenen İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi 26. Taraflar Konferansı’nda, iklim değişikliğiyle mücadele için gerekli adımların atılacağına dair bir sonuç elde edilemedi.
18.11.2021Gündem
Mert Aydın yazdı: Liverpool'a giden yol
Mert Aydın yazdı: Liverpool'a giden yolTop ayağına gelirken kendine fazlasıyla güveniyordu. Çocukluğundan beri hayal ettiği şeye kavuşmasına bu kadar az kalmışken başka türlü düşünemezdi herhalde. 3 saniye sonra yerdeydi. Fişek gibi kalktı yerinden. Ne var ki çok geçti artık... Demba Ba, topu ağlara gönderirken o arkadan izliyordu. Maç bitmemişti ama Steven Gerrard’ın kaderi kesinleşmişti. Liverpool formasıyla şampiyonluk göremeyecekti.
İklim Krizi Nedir, Nedenleri Nelerdir? İklim Krizi Nasıl Önlenir?
İklim Krizi Nedir, Nedenleri Nelerdir? İklim Krizi Nasıl Önlenir?İklim, bir yerde yaşayan insanların hayatını şekillendiren coğrafi bir unsur olmaktadır. İnsanların çevreye bilinçli ya da bilinçsiz verdiği bir zarar iklim dengesinin bozulmasına neden olmaktadır. Uzun bir zaman oldukça popüler bir konu olan küresel ısınma terimi yerini iklim krizi kavramına bırakmıştır. Peki, iklim krizi nedir, nedenleri nelerdir? İklim krizi nasıl önlenir? İşte, iklim krizi hakkında bilgi edinmek isteyenler için detayları derledik.
14.11.2021Eğitim
Bafa Gölü'nde korkutan görüntü! Artık yürüyerek geziyorlar
Bafa Gölü'nde korkutan görüntü! Artık yürüyerek geziyorlarDoğal güzellikleri, farklı canlı türleri ve çevresindeki tarihi kalıntılarıyla dikkati çeken Aydın-Muğla sınırındaki Bafa Gölü kuraklıktan etkileniyor.
13.11.2021Gündem
‘İklim krizi ulusal güvenlik sorunu’
‘İklim krizi ulusal güvenlik sorunu’Glasgow İklim Zirvesi’ne katılan TBMM Çevre Komisyonu CHP Sözcüsü Murat Bakan, “Beklenti çok yüksekti dünyada. Güçlü kararlar, güçlü sonuç çıkması bekleniyordu. Hayal kırıklığı oldu” dedi.
13.11.2021Gündem
Bakan Kurum'dan 'Kanal İstanbul' açıklaması: Bu millet tehditlere kulak asmaz
Bakan Kurum'dan 'Kanal İstanbul' açıklaması: Bu millet tehditlere kulak asmazÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, "Kanal İstanbul ile gündeme gelmeye çalışanların ne yazık ki bir tehdit dili kullandığına şahit oluyoruz. Bir bakıyorsunuz müteahhitler tehdit ediliyor, bir bakıyorsunuz devlet kurumları, bakanlık çalışanları, kurumların başındaki yöneticiler tehdit ediliyor, vatandaşlarımız tehdit ediliyor. Bu tehdit dilini kullananlar şunu çok iyi bilmelidir ki bu millet, bu tehditlere kulak asmaz, tehdit edenleri görüyor ve gereken cevabı da verecektir." dedi.
11.11.2021Ekonomi
Bakan Kurum açıkladı! Depozito iade uygulaması 2 ay sonra başlıyor
Bakan Kurum açıkladı! Depozito iade uygulaması 2 ay sonra başlıyorÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, mazlumun ve mağdurun yanında durarak, Türkiye'yi küresel iklim değişikliğiyle mücadelenin en önemli aktörü yapacaklarını bildirdi. Bakan Kurum, "Türkiye Çevre Ajansımızla depozito yönetim sistemini kuruyoruz. Online merkezi veri sistemini ve internet bağlantılı depozito iade makinalarımızı hazırlıyoruz. Uygulamayı 2022 Ocak ayı itibariyle başlatacağız" dedi.
11.11.2021Ekonomi
BM’den iklim krizi için acil durum istediler
BM’den iklim krizi için acil durum istedilerİsveçli çevreci Greta Thunberg’in de aralarında bulunduğu 14 aktivist, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres’i “dünya çapında bir iklim acil durumu” ilan etmeye çağıran bir dilekçe verdi.
11.11.2021Dünya
Aralarında Türkiye'nin de bulunduğu 30 ülke imza attı! 2040’a kadar tüm araçlar elektrikli
Aralarında Türkiye'nin de bulunduğu 30 ülke imza attı! 2040’a kadar tüm araçlar elektrikliBirleşmiş Milletler İklim Değişikliği Zirvesi çerçevesinde, aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 30 ülke, en geç 2040 yılına kadar karbondioksit (CO2) salınımının sıfırlanmasını öngören anlaşmaya imza attı. Anlaşma kapsamında, sıfır emisyonlu araçlara geçiş yapılacak.
11.11.2021Dünya
Mülteciler hepimize göre çok değerliler
Mülteciler hepimize göre çok değerlilerİsveçli dokuma sanatçısı Anna Olsson mültecilerin fotoğraflarını işlediği duvar halılarını sergiliyor.
10.11.2021Kültür Sanat

Benzer Haber Etiketleri

İklim Krizi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.