Dünya Supersport Şampiyonası

Dünya Supersport Şampiyonası

Son dakika Dünya Supersport Şampiyonası haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Dünya Supersport Şampiyonası gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Dünya Supersport Şampiyonası haber sayfamızda...

Dünya Supersport Şampiyonası

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 498 dünya supersport şampiyonası haberi bulunmuştur.
Red Bull sporcuları hafta sonu İspanya'da piste çıkıyor
Red Bull sporcuları hafta sonu İspanya'da piste çıkıyor Dünya Superbike Şampiyonası’nda şampiyonluğun en büyük adaylarından Toprak Razgatlıoğlu ve Dünya Supersport Şampiyonası’ndaki temsilcilerimiz Bahattin Sofuoğlu ve Can Öncü ise hafta sonu İspanya, Katalunya Pisti’nde mücadele edecek. Heyecanla beklenen yarışlar Red Bull TV ekranlarında yayınlanacak. Moto2 klasmanında ülkemizi temsil eden Red Bull sporcusu Deniz Öncü ise pazar günü Portekiz Portimao Pisti’nde boy gösterecek.
20.03.2024 Motor Sporları
Dünya Superbike Şampiyonası ve Dünya Supersport Şampiyonası heyecanı Red Bull TV’de
Dünya Superbike Şampiyonası ve Dünya Supersport Şampiyonası heyecanı Red Bull TV’de Motor sporlarında dünyanın en prestijli yarışlarından Dünya Superbike Şampiyonası (WSBK) ve Dünya Supersport Şampiyonası (WSSP) heyecanı başlıyor. Red Bull sporcusu Toprak Razgatlıoğlu’nun WSBK’da, Can Öncü ve Bahattin Sofuoğlu’nun WSSP’de şampiyonluğun en büyük adaylarından olduğu organizasyonda sezonun ilk yarışı 24- 25 Şubat’ta Avustralya Philip Island Pisti’nde gerçekleşecek. Merakla beklenen yarışlar yalnızca Red Bull TV’den izlenebilecek.
21.02.2024 Motor Sporları
Razgatlıoğlu ve Sofuoğlu yeni sezon öncesi umut dolu
Razgatlıoğlu ve Sofuoğlu yeni sezon öncesi umut dolu Dünya Superbike Şampiyonası'nda ülkemizi temsil eden Toprak Razgatlıoğlu ve Dünya Süpersport Şampiyonası'nda mücadele eden Bahattin Sofuoğlu, yeni sezon öncesi iddialı konuştu.
14.02.2024 Motor Sporları
Bahattin Sofuoğlu’ndan kariyerinin ilk zaferi
Bahattin Sofuoğlu’ndan kariyerinin ilk zaferi Red Bull sporcusu Bahattin Sofuoğlu, 2023 Dünya Supersport Şampiyonası’nın (WSSP) dördüncü etabı olan Barselona’da hafta sonunun ikinci yarışını zaferle noktaladı. Bahattin Sofuoğlu, böylece WSSP kariyerinin ilk galibiyetini almış oldu. Sofuoğlu dün koşulan ilk yarışı da üçüncü sırada tamamlayarak kariyerinin ilk podyumunu kazanmıştı.
7.05.2023 Motor Sporları
Bahattin Sofuoğlu’dan Barselona’da kariyerinin ilk podyumu
Bahattin Sofuoğlu’dan Barselona’da kariyerinin ilk podyumu Red Bull sporcusu Bahattin Sofuoğlu, 2023 Dünya Supersport Şampiyonası’nın (WSSP) dördüncü etabı olan Barselona’da hafta sonunun ilk yarışını üçüncü sırada bitirdi. Yarışa dokuzuncu sıradan başlayan Bahattin Sofuoğlu, start ile birlikte yaptığı ataklarla üçüncü sırayı almayı başardı. Sofuoğlu böylece WSSP kariyerinin ilk podyumunu kazandı.
6.05.2023 Motor Sporları
KNN54 Riders Belgeseli izleyicilerle buluşuyor
KNN54 Riders Belgeseli izleyicilerle buluşuyor Türkiye’nin en başarılı 4 motor sporları sporcusunun hikayesine odaklanan KNN54 Riders belgeseli, yarın izleyicilerle buluşmaya hazırlanıyor.
2.05.2023 Motor Sporları
Milli motosikletçi Can Öncü: İyileştiğimde çok iyi bir şekilde geri döneceğime inanıyorum
Milli motosikletçi Can Öncü: İyileştiğimde çok iyi bir şekilde geri döneceğime inanıyorum Hollanda’da kaza geçiren milli motosikletçi Can Öncü, “Şu an biraz fizik tedavi dönemine başladık. 3-4 gün oldu, yeni oldu ve zamana ihtiyacımız var. Önümüzdeki haftaki Barcelona yarışına katılamayacağız. Şampiyona daha uzun, benim için dert edilecek bir şey değil. İyileştiğimde yine çok iyi bir şekilde geri döneceğime inanıyorum” dedi.
28.04.2023 Motor Sporları
Can Öncü ve Toprak Razgatlıoğlu, Endonezya'da podyuma çıktı
Can Öncü ve Toprak Razgatlıoğlu, Endonezya'da podyuma çıktı Milli motosikletçilerden Can Öncü, Endonezya'da düzenlenen Dünya Supersport Şampiyonası'nda kariyerinin ilk zaferine ulaşırken, Dünya Superbike Şampiyonası'nda mücadele eden Toprak Razgatlıoğlu ikinci, Dünya Supersport Şampiyonası'nda yer alan bir diğer isim Bahattin Sofuoğlu ise 9'uncu oldu.
4.03.2023 Motor Sporları
Can Öncü, Supersport kariyerinin ilk zaferine ulaştı
Can Öncü, Supersport kariyerinin ilk zaferine ulaştı Endonezya’da düzenlenen Dünya Supersport Şampiyonası’nın ikinci ayağında tüm turları lider geçen Can Öncü, kariyerinin 65. yarışında ilk galibiyetini elde ederek büyük bir zafere imza attı.
4.03.2023 Motor Sporlari
Can Öncü: Önümüzdeki sezon şampiyon olacağım
Can Öncü: Önümüzdeki sezon şampiyon olacağım Dünya Supersport Şampiyonası'nda sezonu üçüncü olarak tamamlayan milli motosikletçi Can Öncü hem sezonu değerlendirdi hem de kariyer hedefi hakkında açıklamalarda bulundu.
31.12.2022 Diğer
Toprak Razgatlıoğlu dünya ikincisi oldu
Toprak Razgatlıoğlu dünya ikincisi oldu 2021 Dünya Superbike (WSBK) şampiyonu olan Red Bull sporcusu Toprak Razgatlıoğlu, 2022 WSBK’da sezonu ikinci olarak tamamladı. 11 ülkede 36 yarışın koşulduğu 2022 Dünya Superbike’da Toprak Razgatlıoğlu, 529 puan toplayarak dünya ikincisi oldu.
20.11.2022 Motor Sporları
Can Öncü, Avustralya’da podyumda
Can Öncü, Avustralya’da podyumda Türk motosiklet yarışçısı Can Öncü, 2022 Dünya Supersport Şampiyonası’nda üçüncü oldu ve bu sezon 8. podyumunu elde etti.
19.11.2022 Motor Sporlari
Can Öncü’nden sezonun altıncı podyumu
Can Öncü’nden sezonun altıncı podyumu Can Öncü, 2022 Dünya Supersport Şampiyonası sezonunun 11’inci durağı olan Endonezya’da podyuma çıktı.
12.11.2022 Diğer
Bakan Kasapoğlu’ndan Bahattin Sofuoğlu’na tebrik mesajı
Bakan Kasapoğlu’ndan Bahattin Sofuoğlu’na tebrik mesajı Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu, WorldSSP Challange şampiyonu olan milli motosikletçi Bahattin Sofuoğlu için tebrik mesajı yayımladı.
10.10.2022 Diğer
Can Öncü, Katalonya’daki ilk yarışta podyumda yer aldı
Can Öncü, Katalonya’daki ilk yarışta podyumda yer aldı Türk motosikletinin en önemli temsilcilerinden biri olan Red Bull sporcusu Can Öncü, 2022 Dünya Supersport Şampiyonası’nda sezonun sekizinci yarış haftasında Katalonya’da piste çıkarken, damalı bayrağın altından üçüncü olarak geçti.
24.09.2022 Motor Sporları
Can Öncü’den Hollanda'da sezonun ikinci podyumu
Can Öncü’den Hollanda'da sezonun ikinci podyumu Türk motosikletinin en önemli temsilcilerinden biri olan Red Bull sporcusu Can Öncü, 2022 Dünya Supersport Şampiyonası’nda sezonun dördüncü yarışına Hollanda’daki Assen Pisti’nde çıktı. İlk üç yarışta bir üçüncülük elde eden Öncü, Assen Pisti’ndeki dördüncü yarışta damalı bayrağı üçüncü sırada geçti.
24.04.2022 Motor Sporları
Toprak Razgatlıoğlu sezonu İspanya’da açıyor
Toprak Razgatlıoğlu sezonu İspanya’da açıyor 2021 Dünya Superbike (WSBK) şampiyonu Red Bull sporcusu Toprak Razgatlıoğlu 2022 WSBK sezonunu İspanya’da açıyor. Pata Yamaha Fabrika Takımı pilotu Razgatlıoğlu 9-10 Nisan tarihlerinde gerçekleşecek yarışlarda yine zirveye çıkmaya çalışacak. Sezon öncesi testlerinde başarılı performans gösteren Red Bull sporcusu Can Öncü de Dünya Supersport Şampiyonası’nda piste çıkacak.
6.04.2022 Motor Sporları
Toprak Razgatlıoğlu: Türkiye’ye şampiyon olarak döndüğüm için çok gururluyum
Toprak Razgatlıoğlu: Türkiye’ye şampiyon olarak döndüğüm için çok gururluyum Türk motor sporları tarihinin en önemli başarısına imza atarak 2021 Dünya Superbike Şampiyonası’nda mutlu sona ulaşan Red Bull sporcusu Pata Yamaha Fabrika Takımı pilotu Toprak Razgatlıoğlu, bu zaferi tüm Türkiye’ye armağan ettiğini söyledi. Zorlu rakiplerini geride bırakarak şampiyon olan Pata Yamaha pilotu Toprak Razgatlıoğlu, kendisi için yapılan şampiyonluk kutlamasında “Pata Yamaha Takımı ile beraber uğruna çalıştığımız hedefe ulaşmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Türk bayrağını dünyanın her yerinde dalgalandırmanın gururunu yaşadım. Bu şampiyonluğu kendim için bir başlangıç sayıyorum. İnşallah ülkeme çok daha büyüklerini yaşatacağım” dedi.
23.11.2021 Motor Sporları
Milli motosikletçi Can Öncü, Endonezya'da 6. oldu
Milli motosikletçi Can Öncü, Endonezya'da 6. oldu Milli motosikletçi Can Öncü, Dünya Supersport Şampiyonası'nda Endonezya'da sezonun son yarışında 6. oldu.
21.11.2021 Motor Sporları
Milli motosikletçi Can Öncü, Endonezya'da 7. oldu
Milli motosikletçi Can Öncü, Endonezya'da 7. oldu Milli motosikletçi Can Öncü, Endonezya'da Dünya Supersport Şampiyonası'nda sezonun son ayak yarışlarının ilkinde 7. oldu.
20.11.2021 Motor Sporları
Toprak Razgatlıoğlu ve Can Öncü Arjantin'de piste çıkacak
Toprak Razgatlıoğlu ve Can Öncü Arjantin'de piste çıkacak Dünya Superbike Şampiyonası'nda genel klasmanda 478 puanla zirvede bulunan Toprak, sezonun son ayağı öncesinde liderliğini sürdürmeye çalışacak. Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar, "Ülke olarak şampiyonluk havasına girdik. Toprak, hem kendini hem takımını hem de Yamaha markasını 2021 şampiyonluğuna taşıyor" dedi.
13.10.2021 Motor Sporları
Son dakika haberi: İspanyol motosikletçi kazada hayatını kaybetti
Son dakika haberi: İspanyol motosikletçi kazada hayatını kaybetti Dünya Supersport 300 Şampiyonası'nda meydana gelen kazada yaralanan İspanyol pilot Dean Berta Vinales'in vefat ettiği duyuruldu.
25.09.2021 Motor Sporları
Can Öncü, İspanya'daki ikinci yarışı kaza nedeniyle tamamlayamadı
Can Öncü, İspanya'daki ikinci yarışı kaza nedeniyle tamamlayamadı Milli motosikletçi Can Öncü, Dünya Supersport Şampiyonası'nın İspanya ayağında ikinci yarışı kaza nedeniyle tamamlayamadı.
19.09.2021 Motor Sporları
Milli motosikletçi Can Öncü, İspanya'da 5. oldu
Milli motosikletçi Can Öncü, İspanya'da 5. oldu Milli motosikletçi Can Öncü, Dünya Supersport Şampiyonası'nın İspanya ayağında ilk yarışta 5. oldu.
18.09.2021 Motor Sporları
Milli motosikletçiler hafta sonu piste çıkıyor
Milli motosikletçiler hafta sonu piste çıkıyor Milli motosikletçiler Toprak Razgatlıoğlu, Can Öncü, Deniz Öncü, Bahattin Sofuoğlu ve Asrın Rodi Pak, hafta sonu İspanya, San Marino ve Fransa'da mücadele edecek.
15.09.2021 Motor Sporları

Benzer Haber Etiketleri

Dünya Supersport Şampiyonası ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.