Dünya Ticaret Merkezi

Dünya Ticaret Merkezi

Son dakika Dünya Ticaret Merkezi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Dünya Ticaret Merkezi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Dünya Ticaret Merkezi haber sayfamızda...

Dünya Ticaret Merkezi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.962 dünya ticaret merkezi haberi bulunmuştur.
Santiago Calatrava
Santiago CalatravaMimarlık ve mühendislik arasında kurduğu çarpıcı denge ile doğadan öykündüğü formları ustalıkla heykelsi yapılara dönüştüren Santiago Calatrava’nın eserlerinde endüstriyel teknoloji “canlı, yeni ve şiirsel” bir mimarlığa evriliyor.
29.11.2021Vitrin
İstanbul Metro Durakları ve İsimleri Nelerdir? 2021 İstanbul Metro Sefer Saatleri
İstanbul Metro Durakları ve İsimleri Nelerdir? 2021 İstanbul Metro Sefer Saatleriİstanbul’un trafik yükünü önemli ölçüde azaltan metro ağı her gün milyonlarca insan taşıyor. İstanbul’da toplamda 8 metro hattı bulunur. Bunlar M1A, M1B, M2, M3, M4, M5, M6 ve M7 şeklindedir. M4, M5 metro hattı Anadolu Yakası’nda hizmet verir ve güzergahları farklıdır. Sefer saatleri ve sayıları hafta içi ve hafta sonu günlerine göre değişiklik gösterir. İstanbul metro sefer saatleri ve haritasını merak ediyorsanız “İstanbul Metro Durakları ve İsimleri” içeriğimizden detaylıca öğrenebilirsiniz.
25.11.2021Gündem
Türk ev tekstili sektörü İstanbul'da buluştu
Türk ev tekstili sektörü İstanbul'da buluştuTürkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TETSİAD), 180 ülkeye yıllık yaklaşık 3,5 milyar dolarlık ihracat kapasitesine sahip Türk ev tekstili sektörünü, Türkiye’nin öncü ticaret odaları ve ihracatçı birlikleriyle buluşturdu.
9.11.2021Ekonomi
Türkiye Uzay Ajansı uluslararası iş birliklerini artırıyor
Türkiye Uzay Ajansı uluslararası iş birliklerini artırıyorTürkiye Uzay Ajansı (TUA), alanında dünyanın önde gelen  organizasyonlarından biri olan Uluslararası Uzay Kongresi'nde (IAC) Milli Uzay  Programı'nda yer alan hedeflere yönelik uluslararası iş birliği görüşmelerini  sürdürüyor.
26.10.2021Teknoloji
Trabzon Dünya Ticaret Merkezi'nin yüzde 90'ı tamamlandı
Trabzon Dünya Ticaret Merkezi'nin yüzde 90'ı tamamlandıTrabzon'da inşa edilen Dünya Ticaret Merkezi inşaatının yüzde 90'ı tamamlandı.
2.10.2021Ekonomi
Şirinevler Meydanı'nda metrelerce toplu ulaşım kuyruğu!
Şirinevler Meydanı'nda metrelerce toplu ulaşım kuyruğu!Sefer yapılamayan metro durakları nedeniyle İstanbul Şirinevler'de metrelerce otobüs kuyruğu oluşmaya başladı. Kalabalık havadan da görüntülendi. Sefer yapılamayan duraklara da vatandaşlar otobüslerle ücretsiz şekilde taşınıyor.
21.09.2021Haberler
Son dakika... Şirinevler Meydanı'nda metrelerce toplu ulaşım kuyruğu!
Son dakika... Şirinevler Meydanı'nda metrelerce toplu ulaşım kuyruğu!Sefer yapılamayan metro durakları nedeniyle İstanbul Şirinevler'de metrelerce otobüs kuyruğu oluşmaya başladı. Kalabalık havadan da görüntülendi. Sefer yapılamayan duraklara da vatandaşlar otobüslerle ücretsiz şekilde taşınıyor.
21.09.2021Gündem
Donald Trump'tan yeni adaylık açıklaması geldi
Donald Trump'tan yeni adaylık açıklaması geldiDonald Trump, 11 Eylül saldırılarının 20. yıl dönümünde New York belediye başkanlığına aday olmayı "çok isteyeceğine" dair espri yaptı.
16.09.2021Dünya
11 Eylül görüntüleri Google Earth’te ortaya çıktı!
11 Eylül görüntüleri Google Earth’te ortaya çıktı!Günler önce yıl dönümü kutlanan 11 Eylül 2001 saldırılarının ardından Google Earth üzerinden o dönemki görüntüleri ortaya çıktı. Felaket gününe ait fotoğraflarda, New York'ta yerle bir edilmiş Dünya Ticaret Merkezi'nin çevresinde, şehrin dört bir yanından büyük bir bulutun altında olduğu net bir şekilde görülüyor.
16.09.2021Teknoloji
Son dakika... FBI gizli belgeyi açıkladı! 11 Eylül'de Suudi Arabistan şüphesi...
Son dakika... FBI gizli belgeyi açıkladı! 11 Eylül'de Suudi Arabistan şüphesi...Cumartesi günü ABD Federal Soruşturma Bürosu (FBI), Başkan Biden'in verdiği talimat üstüne 11 Eylül terör saldırılarıyla ilgili ilk belgeyi yayınladı. Belgede, Suudi Arabistan hükümetine yönelik sarsıcı iddialar var.
12.09.2021Dünya
‘11 Eylül travmasını tüm dünya çekiyor’
‘11 Eylül travmasını tüm dünya çekiyor’Türkiye’nin Washington eski Büyükelçisi Faruk Loğoğlu, 11 Eylül’de büyük bir travma geçiren ABD’nin bunu tüm dünyaya yaşattığı görüşünde. Loğoğlu, ‘ Bu travmanın ceremesini sadece ABD değil, o tarihten bu yana dış ilişkilerde yaptıkları yanlışlar nedeniyle tüm dünya çekiyor’ dedi
12.09.2021Dünya
Hataların getirdiği başarısızlık
Hataların getirdiği başarısızlıkABD’de 11 Eylül saldırılarının 20’nci yıl dönümünde, başta 2001’deki terör eylemlerinin gerçekleştiği New York, Washington ve Pensilvanya olmak üzere ülkenin çeşitli yerlerinde anma törenleri düzenlendi
12.09.2021Dünya
ABD 11 Eylül'ü anıyor
ABD 11 Eylül'ü anıyor11 Eylül saldırılarının 20'nci yıl dönümünde, başta 2001'deki terör eylemlerinin gerçekleştiği New York, Washington ve Pensilvanya olmak üzere ülkenin çeşitli yerlerinde anma törenleri düzenleniyor.
11.09.2021Dünya
Dünyanın canlı yayında izlediği dehşet... 11 Eylül'ün perde arkasındaki sır!
Dünyanın canlı yayında izlediği dehşet... 11 Eylül'ün perde arkasındaki sır!Tarihte dünyanın kaderinin bir anda değiştiği ve ardından hiçbir şeyin eskisi gibi olmadığı pek az olay vardır. 11 Eylül 2001 günü yaşananlar şüphesiz bu listedeki köşe taşlarının ilk sıralarında yer alıyor. 11 Eylül saldırılarının üzerinden tam 20 yıl geçti. 2 bin 977 kişinin hayatını kaybettiği saldırılarda 25 bin kişi de çeşitli şekilde yaralandı. Koordineli dört saldırı sonucunda New York'un dünyaca ünlü simgesi ikiz kuleler yıkılırken, Pentagon'un bir bölümü hasar gördü ve bir uçak da şehrin dışında düştü. Geçtiğimiz günlerde gösterime giren Dönüm Noktası belgeseli, 11 Eylül saldırıları hakkında çok sayıdaki yapımdan biri. Tüm dünyayı etkilemeye devam eden bu terörist saldırılar ve sonuçlarını gözler önüne seren yapım bu trajik olayı da hafızalarda yeniden canlandırdı.
14.09.2021Dünya
Dünyanın en ölümcül terör saldırısı 11 Eylül’ün 20’nci yıl dönümü
Dünyanın en ölümcül terör saldırısı 11 Eylül’ün 20’nci yıl dönümüABD’de 11 Eylül 2001’de düzenlenen terör saldırılarının üzerinden 20 yıl geçti. Dünyada en fazla can kaybının yaşandığı terör saldırılarından biri olan 11 Eylül saldırıları, yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybetmesiyle sonuçlandı.
10.09.2021Dünya
20 yıl sonra ortaya çıktı! Kimliği gizli tutuldu
20 yıl sonra ortaya çıktı! Kimliği gizli tutulduNew York şehri baş adli tabipliği, 11 Eylül saldırılarından 20 yıl sonra iki kurbanın daha teşhis edildiğini açıkladı.
7.09.2021Dünya
Biden’dan 11 Eylül’le ilgili ‘açılım!’
Biden’dan 11 Eylül’le ilgili ‘açılım!’ABD’nin New York kentindeki İkiz Kulelere gerçekleştirilen saldırıların yıldönümü yaklaşırken, Başkan Joe Biden, 11 Eylül terör saldırılarıyla ilgili gizli belgelerin halka açılması emrini verdi
5.09.2021Dünya
Beykoz Kundura sanat programıyla sonbaharı karşılıyor
Beykoz Kundura sanat programıyla sonbaharı karşılıyorBeykoz Kundura’nın programında bu hafta güncel sanattan performansa, filmden caz ve tarihe uzanan zengin bir program sanatseverleri bekliyor.
31.08.2021Kültür Sanat
Fuarcılıkta kalite çıkışı
Fuarcılıkta kalite çıkışıCNR Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda Erem, aynı şehirde, aynı mekanda ve aynı sektörde fuar yapılmasına izin vermenin kaliteyi düşüreceğini belirterek, “Türkiye fuarcılığı büyük riske girdi. Bu yaklaşım uluslararası fuar düzenleme standartlarına uygun değil” dedi.
16.08.2021Ekonomi
İDTM’de yeni dönem başlıyor
İDTM’de yeni dönem başlıyorİstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, “İstanbul Dünya Ticaret Merkezi’nde (İDTM) yeni dönem başlıyor, 15 yıllık sorun çözülüyor” ifadelerini kullandı.
15.08.2021Ekonomi
İTO Başkanı: İDTM'de yeni dönem başlıyor, 15 yıllık sorun çözülüyor
İTO Başkanı: İDTM'de yeni dönem başlıyor, 15 yıllık sorun çözülüyorİstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, "İstanbul Dünya Ticaret Merkezi'nde (İDTM) yeni dönem başlıyor, 15 yıllık sorun çözülüyor." ifadelerini kullandı.
14.08.2021Ekonomi
İstanbul'da Uluslararası Girişimcilik Merkezi açılıyor
İstanbul'da Uluslararası Girişimcilik Merkezi açılıyorCumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Ahmet Burak Dağlıoğlu, "Artık ölçek büyüdü, 2020 yılında Türkiye'de 179 işlemde 137 milyon dolar teknoloji girişimlerine yatırıldı. Bu yılın ilk çeyreğinde ölçekli birkaç işlem olması sebebiyle, sadece üç ayda bu seviye 509 milyon dolara çıkmış oldu. Türkiye'deki bu sektörün hacminin büyümesiyle, bizim birazcık daha buna ivme kazandırmak için daha çok girişimi de burada bulundurmamız gerekiyor." dedi.
4.05.2021Ekonomi
Kademeli mesai başladı; trafikte yoğunluk azaldı
Kademeli mesai başladı; trafikte yoğunluk azaldıKoronavirüs tedbirleri nedeniyle kamuda bugünden itibaren kademeli mesai uygulamasına geçildi. Metrobüs seferlerinin artırılması ve alınan tedbirler nedeniyle trafikte sabah yoğunluğu yüzde 26 olarak ölçüldü.
15.04.2021Gündem
Notre Dame'ın restorasyonu hala başlamadı
Notre Dame'ın restorasyonu hala başlamadıFransa'nın başkenti Paris'te 15 Nisan 2019'da çıkan yangında zarar gören Notre Dame Katedrali'nin restorasyonunda onarım çalışmalarına hala geçilemedi.
14.04.2021Dünya
1 günde 4 iyi haber
1 günde 4 iyi haberTÜİK, eylül ayına ilişkin sanayi üretim ve ciro endekslerini açıkladı. Sanayi üretim endeksi tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkarken ciro endekslerindeki artış, ticaretin canlı olduğunu ortaya koydu.
14.11.2020Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Dünya Ticaret Merkezi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.