Dursun Ali Erzincanlı

Dursun Ali Erzincanlı

Son dakika Dursun Ali Erzincanlı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Dursun Ali Erzincanlı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Dursun Ali Erzincanlı haber sayfamızda...

Dursun Ali Erzincanlı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 32 dursun ali erzincanli haberi bulunmuştur.
Adın geçer şiiri - Dursun Ali Erzincanlı
Adın geçer şiiri - Dursun Ali Erzincanlı Dursun Ali Erzincanlı, Abdurraman Şerif Beygu İlköğretim Okulu’nu bitirdikten sonra, bir bölümü Gürcükapı Camii’nde, diğer bölümü de Erzurum Müftülüğü’nde olmak üzere üç yıl Kur’an kursunda öğrenim gördü. Erzurum İmam Hatip Lisesi’ni bitirdi. 1992 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Arşivcilik Bölümü’nü kazanması nedeniyle ailesiyle birlikte İstanbul’a geldi. Üniversite öğreniminin ilk yılında Yönetmen Mesut Uçakan’ın yanında çalışmaya başlayan Erzincanlı, Kelebekler Sonsuza Uçar ve Ölümsüz Karanfiller sinema filmlerinde sanat grubunda görev aldı. Özel radyoların yayın hayatına girmesinden kısa bir süre sonra radyoculuk kariyeri başladı. 2000'li yıllarla birlikte şair eserlerini bestelemeye başladı.
23.06.2021Şiirler
Mekkenin fethi şiiri - Dursun Ali Erzincanlı
Mekkenin fethi şiiri - Dursun Ali ErzincanlıDursun Ali Erzincanlı, Abdurraman Şerif Beygu İlköğretim Okulu’nu bitirdikten sonra, bir bölümü Gürcükapı Camii’nde, diğer bölümü de Erzurum Müftülüğü’nde olmak üzere üç yıl Kur’an kursunda öğrenim gördü. Erzurum İmam Hatip Lisesi’ni bitirdi. 1992 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Arşivcilik Bölümü’nü kazanması nedeniyle ailesiyle birlikte İstanbul’a geldi. Üniversite öğreniminin ilk yılında Yönetmen Mesut Uçakan’ın yanında çalışmaya başlayan Erzincanlı, Kelebekler Sonsuza Uçar ve Ölümsüz Karanfiller sinema filmlerinde sanat grubunda görev aldı. Özel radyoların yayın hayatına girmesinden kısa bir süre sonra radyoculuk kariyeri başladı. 2000'li yıllarla birlikte şair eserlerini bestelemeye başladı.
22.06.2021Şiirler
Kerbela şiiri - Dursun Ali Erzincanlı
Kerbela şiiri - Dursun Ali ErzincanlıDursun Ali Erzincanlı, Abdurraman Şerif Beygu İlköğretim Okulu’nu bitirdikten sonra, bir bölümü Gürcükapı Camii’nde, diğer bölümü de Erzurum Müftülüğü’nde olmak üzere üç yıl Kur’an kursunda öğrenim gördü. Erzurum İmam Hatip Lisesi’ni bitirdi. 1992 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Arşivcilik Bölümü’nü kazanması nedeniyle ailesiyle birlikte İstanbul’a geldi. Üniversite öğreniminin ilk yılında Yönetmen Mesut Uçakan’ın yanında çalışmaya başlayan Erzincanlı, Kelebekler Sonsuza Uçar ve Ölümsüz Karanfiller sinema filmlerinde sanat grubunda görev aldı. Özel radyoların yayın hayatına girmesinden kısa bir süre sonra radyoculuk kariyeri başladı. 2000'li yıllarla birlikte şair eserlerini bestelemeye başladı.
14.06.2021Şiirler
Son kış (Dua) şiiri
Son kış (Dua) şiiriDursun Ali Erzincanlı, Abdurraman Şerif Beygu İlköğretim Okulu’nu bitirdikten sonra, bir bölümü Gürcükapı Camii’nde, diğer bölümü de Erzurum Müftülüğü’nde olmak üzere üç yıl Kur’an kursunda öğrenim gördü. Erzurum İmam Hatip Lisesi’ni bitirdi. 1992 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Arşivcilik Bölümü’nü kazanması nedeniyle ailesiyle birlikte İstanbul’a geldi. Üniversite öğreniminin ilk yılında Yönetmen Mesut Uçakan’ın yanında çalışmaya başlayan Erzincanlı, Kelebekler Sonsuza Uçar ve Ölümsüz Karanfiller sinema filmlerinde sanat grubunda görev aldı. Özel radyoların yayın hayatına girmesinden kısa bir süre sonra radyoculuk kariyeri başladı. 2000'li yıllarla birlikte şair eserlerini bestelemeye başladı.
7.06.2021Şiirler
Miraç şiiri - Dursun Ali Erzincanlı
Miraç şiiri - Dursun Ali ErzincanlıDursun Ali Erzincanlı, Abdurraman Şerif Beygu İlköğretim Okulu’nu bitirdikten sonra, bir bölümü Gürcükapı Camii’nde, diğer bölümü de Erzurum Müftülüğü’nde olmak üzere üç yıl Kur’an kursunda öğrenim gördü. Erzurum İmam Hatip Lisesi’ni bitirdi. 1992 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Arşivcilik Bölümü’nü kazanması nedeniyle ailesiyle birlikte İstanbul’a geldi. Üniversite öğreniminin ilk yılında Yönetmen Mesut Uçakan’ın yanında çalışmaya başlayan Erzincanlı, Kelebekler Sonsuza Uçar ve Ölümsüz Karanfiller sinema filmlerinde sanat grubunda görev aldı. Özel radyoların yayın hayatına girmesinden kısa bir süre sonra radyoculuk kariyeri başladı. 2000'li yıllarla birlikte şair eserlerini bestelemeye başladı.
5.05.2021Şiirler
Sen yoktun - Dursun Ali Erzincanlı
Sen yoktun - Dursun Ali ErzincanlıDursun Ali Erzincanlı, Abdurraman Şerif Beygu İlköğretim Okulu’nu bitirdikten sonra, bir bölümü Gürcükapı Camii’nde, diğer bölümü de Erzurum Müftülüğü’nde olmak üzere üç yıl Kur’an kursunda öğrenim gördü. Erzurum İmam Hatip Lisesi’ni bitirdi. 1992 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Arşivcilik Bölümü’nü kazanması nedeniyle ailesiyle birlikte İstanbul’a geldi. Üniversite öğreniminin ilk yılında Yönetmen Mesut Uçakan’ın yanında çalışmaya başlayan Erzincanlı, Kelebekler Sonsuza Uçar ve Ölümsüz Karanfiller sinema filmlerinde sanat grubunda görev aldı. Özel radyoların yayın hayatına girmesinden kısa bir süre sonra radyoculuk kariyeri başladı. 2000'li yıllarla birlikte şair eserlerini bestelemeye başladı.
3.05.2021Şiirler
Gelseydin şiiri - Dursun Ali Erzincanlı
Gelseydin şiiri - Dursun Ali ErzincanlıDursun Ali Erzincanlı şiirlerinde ağırlıkla peygamber sevgisi, İslam ve vatan sevgisi temalarını işler. Şairin sevilen şiirlerinden birisi de peygamber sevgisi temalı ve İslam tarihini konu alan Gelseydin şiiridir. İşte Dursun Ali Erzincanlı'nın Gelseydin şiirinin sözleri.
15.01.2021Şiirler
Otuz Kuş - Dursun Ali Erzincanlı
Otuz Kuş - Dursun Ali ErzincanlıDursun Ali Erzincanlıya ait olan otuz kuş şiiri 15 Temmuz gecesi özel kuvvetler komutanlığında ölümü göze alarak şehit düşen ve 15 Temmuz gecesinin kırılma noktalarından birini oluşturan Şehit Ömer Halis Demir'e ithaf edilmiştir. Fetullahçı terör örgütünün Türk ordusunun göz bebeği özel kuvvetleri ele geçirmesi Ömer Hali Demir tarafından engellenmiş gece boyu yaşanan çatışmalarda Türk halkı darbecileri engellemeyi başarmıştır. İşte 30 kuş şiirinin sözleri.
12.01.2021Şiirler
40 Yaşındasın şiiri - Dursun Ali Erzincanlı
40 Yaşındasın şiiri - Dursun Ali ErzincanlıDursun Ali Erzincanlı tarafından kaleme alınan 40 yaşındasın şiiri İslam peygamberi Hz. Muhammet'in hayatını konu alır. Peygamberin doğduğu günden ilk vahiyi almasına, peygamberlik dönemine ve ölümüne kadar geçen süreyi anlatır. İşte 40 yaşındasın şiirinin sözleri.
12.01.2021Şiirler
Ömer Halisdemir kimdir, aslen nereliydi? Kahraman Ömer Halisdemir biyografisi
Ömer Halisdemir kimdir, aslen nereliydi? Kahraman Ömer Halisdemir biyografisi15 Temmuz gecesi bir kahramanlık öyküsü yazıldı. Aziz Türk milletinin vatansever evlatları her zaman olduğu gibi bir kez daha demokrasiye, ülkesine bağımsızlığına bağlı olduğunu tüm dünyaya ispat etti. Hain darbe girişiminin yaşandığı gece Özel Kuvvetler Komutanlığında görevli olan Ömer Halisdemir, Komutanlığı ele geçirmek için gelen Tuğgeneral Semih Terzi ve beraberindeki askerleri ilk karşılayan isimler arasındaydı. Komutanı Zekai Aksakallı'nın emri ile kurşunu sıkan kahraman asker Ömer Halisdemir, darbeci Tuğgeneral Semih Terzi'yi vurdu. Yanındaki hainlerin açtığı ateş sonrası şehit düşen kahraman asker Ömer Halisdemir o gecenin kahraman isimleri arasında yerini aldı. İşte kahraman asker Ömer Halisdemir hakkında bilinmeyenler...
15.07.2020Gündem
Ömer Halisdemir kimdir, kaç yaşındaydı? 15 Temmuz kahramanı Ömer Halisdemir hakkında merak edilenler...
Ömer Halisdemir kimdir, kaç yaşındaydı? 15 Temmuz kahramanı Ömer Halisdemir hakkında merak edilenler...Şehit Ömer Halisdemir, 15 Temmuz darbe girişiminin yaşandığı gece Özel Kuvvetler Komutanlığında görevliydi. Komutanlığı ele geçirmek için gelen Tuğgeneral Semih Terzi'yi vurarak öldüren kahraman Ömer Halisdemir darbeci genaralin yanında bulunan hainlerin açtığı kurşunla şehit oldu. 15 Temmuz Destanının yazılmasında önde gelen isimler arasında yer alan Ömer Halisdemir bugün ölümünün üzerinden geçen dördüncü yılda mezarı başında alınacak. Tüm Türkiye'nin bağrına bastığı kahraman asker için ülkenin birçok yerinde hatırasını yaşatmak için yerler açıldı. İşte hakkında merak edilen detaylar...
15.07.2020Gündem
Vali Ali Yerlikaya'dan İstanbullulara teşekkür
Vali Ali Yerlikaya'dan İstanbullulara teşekkürİstanbul Valisi Ali Yerlikaya, "Salgınla mücadele ettiğimiz bugünlerde hep hafta sonlarında ve resmi tatillerde Hükümetimiz sokağa çıkmaya ilişkin kısıtlama kararı alıyor. Bu kararlara İstanbul gerçekten riayet ediyor, harfiyen uyuyor. Her kısıtlamanın kalktığı saatlerde, hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Birlikte başarıyoruz." dedi.
20.05.2020Gündem
Kahraman Ömer Halisdemir'in bugün doğum günü... Ömer Halisdemir kimdir?
Kahraman Ömer Halisdemir'in bugün doğum günü... Ömer Halisdemir kimdir?15 Temmuz hain darbe girişimine kahramanca karşı çıkan, darbecilerin Özel Kuvvetler Komutanlığını ele geçirmesine izin vermeyip şehit düşen Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir'in bugün doğum günü... Sevenleri demokrasi şehidini özlemle anarken hakkında detaylı bilgiye sahip olmayanlar ise Ömer Halisdemir kimdir? sorusunu soruyor.
20.02.2020Gündem
Ata’nın mirası 83. kez başladı
Ata’nın mirası 83. kez başladı17-23 Haziran günleri arasında düzenlenen Türkiye’nin ilk yerel festivali olan Bergama Kermesi, renkli görüntülerle başladı.
19.06.2019Ege
83 yaşında!
83 yaşında!Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önerisiyle 1937 yılında başlayan ve bu yıl 83’üncüsü düzenlenecek olan Türkiye’nin ilk yerel festivali olan Uluslararası Bergama Kermesi, 17-23 Haziran günleri arasında gerçekleşecek...
1.06.2019Ege
83 yaşında!
83 yaşında!Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önerisiyle 1937 yılında başlayan ve bu yıl 83’üncüsü düzenlenecek olan Türkiye’nin ilk yerel festivali olan Uluslararası Bergama Kermesi, 17-23 Haziran günleri arasında gerçekleşecek...
1.06.2019Ege
Kızılay’dan şehit Önder için klip
Kızılay’dan şehit Önder için klipKızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık’ın, 15 Temmuz’da darbe girişimi sırasında şehit olan Kızılay Küçükesat Şube Başkanı Serhat Önder’e yazdığı türküye klip hazırlandı.
14.07.2018Gündem
Dursun Ali Erzincanlı duygulandırdı
Dursun Ali Erzincanlı duygulandırdıAğrı'nın Diyadin ilçesinde belediye tarafından organize edilen Ramazan etkinlikleri kapsamında Dursun Ali Erzincanlı'nın verdiği konsere binlerce kişi katıldı. Erzincanlı, okuduğu şiirleri ile Diyadin halkını mest etti.
6.06.2018Cadde
Son dakika: Yenikapı'dan dünyaya mesaj: Kudüs nöbetini devralma sırası bizde
Son dakika: Yenikapı'dan dünyaya mesaj: Kudüs nöbetini devralma sırası bizdeTürkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı öncülüğünde Yenikapı Miting Alanı'nda Filistin halkına destek amacıyla "Zulme Lanet Kudüs'e Destek" mitinginde Konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "1 milyar 700 milyon Müslüman olarak Kudüs nöbetini devralma sırası bize gelmiştir" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Yıldırım, MHP Genel Başkanı Bahçeli, BBP Genel Başkanı Destici, Filistin Başbakanı Hamdallah ve İslam İşbirliği Teşkilatı Olağanüstü Zirvesi için İstanbul'a gelen üye ülkelerin temsilcileri, meydanı dolduran yüz binleri selamladı. Yenikapı'da Filistin halkına destek amacıyla düzenlenen "Zulme Lanet Kudüs'e Destek" mitingine yaklaşık 500 bin kişinin katıldığı bildirildi.
18.05.2018Gündem
Bilal Erdoğan: Batılılaşmayı sadece şekilden ibadet sananlar bu ülkede taş üstüne taş koymadılar
Bilal Erdoğan: Batılılaşmayı sadece şekilden ibadet sananlar bu ülkede taş üstüne taş koymadılarGençlik, Eğitim ve Kültür Konfederasyonu (GENÇ-KON) tarafından Sultan II. Abdülhamid Han'ın ölümünün 100. yılında düzenlenen panelde konuşan Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan, “Batılılaşmayı sadece şekilden ibadet sananlar bu ülkede taş üstüne taş koymadılar” dedi.
4.03.2018Gündem
Bilal Erdoğan: Batılılaşmayı sadece şekilden ibadet sananlar bu ülkede taş üstüne taş koymadılar
Bilal Erdoğan: Batılılaşmayı sadece şekilden ibadet sananlar bu ülkede taş üstüne taş koymadılarGençlik, Eğitim ve Kültür Konfederasyonu (GENÇ-KON) tarafından Sultan II. Abdülhamid Han'ın ölümünün 100. yılında düzenlenen panelde konuşan Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan, “Batılılaşmayı sadece şekilden ibadet sananlar bu ülkede taş üstüne taş koymadılar” dedi.
4.03.2018Gündem
15 Temmuz şehitleri anılıyor! İşte il il program
15 Temmuz şehitleri anılıyor! İşte il il programFETÖ'nün 15  Temmuz 2016'daki hain darbe girişimine karşı Türk halkının kahramanca verdiği  mücadelenin birinci yılında 81 ilde programlar düzenlenecek. Edirne’den Kars’a  yurt genelinde 15 Temmuz'u 16 Temmuz'a bağlayan gece saat 00.13'te tüm camilerde  selalar okunacak, kent meydanlarında demokrasi nöbetleri tutulacak. Şehitleri  anacak vatandaşlar, demokrasi nöbetleriyle milli iradeye nasıl sahip çıktığını  bir kez daha tüm dünyaya gösterecek. Yurt genelinde, Anadolu Ajansının 15 Temmuz  gecesi yaşananları kaydederek tarihe not düştüğü fotoğrafların yer aldığı "AA  Objektiflerinden Milli İradenin Yükselişi Sergisi" açılacak
14.07.2017Gündem
Turizmcilerin umre rekabeti
Turizmcilerin umre rekabetiHac mevsimi dışında Kâbe’ye tur düzenleyen şirketler gazete, televizyon ve internet yoluyla umre reklamı yapıyor. Bazı şirketler tanınmış ilahiyatçıları da turlarına dahil ederek rekabeti artırıyor
28.11.2016Gündem
Darbe girişimine karşı sinema
Darbe girişimine karşı sinemaBoğaziçi Film Festivali kapsamında, 15 Temmuz direnişini konu edinen “Kalplerin Direnişi” adlı belgeselin ve “30 Kuş” adlı kısa filmin gösterimi yapıldı.
15.11.2016Cadde
'İçimde şiirin yazıldığını hissettim'
'İçimde şiirin yazıldığını hissettim'Sanatçı ve şair Dursun Ali Erzincanlı, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında darbeci generali vurarak şehit olan Ömer Halisdemir için yazdığı duygu yüklü şiire klip çekti.
18.08.2016Cadde

Benzer Haber Etiketleri

Dursun Ali ErzincanlıŞiirÖmer HalisdemirÖmer Halisdemir kimdir15 Temmuz

Dursun Ali Erzincanlı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.