Ebeveyn

Ebeveyn

Son dakika ebeveyn haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ebeveyn gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ebeveyn haber sayfamızda...

Ebeveyn

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.966 ebeveyn haberi bulunmuştur.
Üveyik Kuşu Ne Yer, Nerede Yaşar? Kısaca Özellikleri Nelerdir?
Üveyik Kuşu Ne Yer, Nerede Yaşar? Kısaca Özellikleri Nelerdir?Üveyik, kumruları ve güvercinleri içeren kuş ailesi de Columbidae’nin bir diğer üyesidir. Kuzey Rusya ve İskandinavya’da nadir bir şekilde görülür. Türkiye ve Kuzey Afrika’da yer alan bir göçmen kuştur. Kışları, genellikle Güney Afrika geçirir. Kış aylarından kaçmak için de Afrika’ya oldukça uzun bir yolculuk yapar. Üveyik kuşu ne yer, nerede yaşar sizler için derledik.
28.10.2021Eğitim
ABD'de koronavirüs aşısıyla ilgili yeni karar! Kasımda başlayabilir
ABD'de koronavirüs aşısıyla ilgili yeni karar! Kasımda başlayabilirABD Başkanı Joe Biden'ın Sağlık Başdanışmanı ve ABD Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü Direktörü Dr. Anthony Fauci, Pfizer-BioNTech'in 5-11 yaş grubu için geliştirdiği yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısının kasım başında hazır olabileceğini söyledi.
25.10.2021Dünya
Avustralya'dan çocuklar için 'sosyal medya' kararı
Avustralya'dan çocuklar için 'sosyal medya' kararıAvustralya’da hükümet, sosyal medya platformlarına 16 yaş altı kullanıcılar için ebeveyn izni almalarını şart koşan bir yasa tasarısı yayımladı.
25.10.2021Dünya
Eş Anlamlı Kelimeler Sözlüğü: A'dan Z'ye Türkçe Eş Anlamlı Kelimeler Listesi
Eş Anlamlı Kelimeler Sözlüğü: A'dan Z'ye Türkçe Eş Anlamlı Kelimeler ListesiTürkçe dil bilgisi derslerinden özelikle ilköğretim öğrencilerinin karşısına en çok çıkan konulardan birisi de eş anlamlı kelimelerdir. Eş anlamlı kelimeler yazılışları ve okunuşları ayrı ancak anlamları aynı olan sözcüklerdir. Söz konusu kelimler Türkçe’de birbirinin yerine kullanılabilir. Günlük konuşma dilinde herkesin sıklıkla karşılaştığı eş anlamlı kelimelerin dilimizde önemi büyüktür. Bu tür kelimelerin listesi oldukça uzundur. Cümle içerisinde birbirlerinin yerine kullanıldıklarında anlam değiştirmezler. Türkçe eş anlamlı kelimeler listesi için “Eş Anlamlı Kelimeler Sözlüğü” içeriğimize göz atabilirsiniz.
A Word Kelime Oyunu Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Kelime Oyunu Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
18.10.2021Oyun
Sevgiliye Sorulacak Sorular 2021: Kadın ve Erkeğe Sorulacak Zor, Romantik ve Komik Sorular
Sevgiliye Sorulacak Sorular 2021: Kadın ve Erkeğe Sorulacak Zor, Romantik ve Komik SorularSevgiliniz veya flörtünüzü daha iyi tanımak, gelecek planları ve sizin hakkındaki düşünceleri hakkında soruları evlenmeden sormak kişinin en doğal hakkıdır. Ruh eşiniz olduğunu düşündüğünüz kadın veya erkeğe bu tür sorular sormak akılda kalan bazı şüphelerin giderilmesi için önemlidir. Sağlıklı bir evlilik veya ilişki için gelecek planları hakkında çiftlerin bu konuları önceden konuşarak ortak paydada buluşması gerekir. Sevgiliye sorulacak sorular nelerdir? Evlenmeden Önce Kadın ve Erkeğe Sorulacak Zor, Romantik ve Komik Sorular içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
18.10.2021İlişkiler
Aile, gençler için daha da önemli
Aile, gençler için daha da önemliIPSOS Milliyet okurları için derledi. Gelecekten endişeliler ama hayalleri de var...
18.10.2021Gündem
Bırakın, çocuğunuz size yardımcı olsun
Bırakın, çocuğunuz size yardımcı olsunErgenlerde sorumluluk duygusunun gelişiminde ailelerin tutumu çok önemli.
18.10.2021Eğitim
Engelli çocuklar ve ailelerine özel merkez
Engelli çocuklar ve ailelerine özel merkezİzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Engelsizmir Ebeveyn Bilgi ve Eğitim Merkezi’nin açılışını yaptı.
18.10.2021Ege
Çocuklar spora kaç yaşında başlamalı?
Çocuklar spora kaç yaşında başlamalı?Pandemi nedeniyle vakitlerinin önemli bir kısmını evde ve kısıtlı miktarda hareket ederek geçiren çocuklarda çeşitli problemler görülüyor. Fiziksel aktivite yetersizliği bunların başında gelirken, bu durum uyku bozukluğu; vücut direncinde azalma; bel, boyun ve duruş bozukluğu gibi kısa vadede hemen gözle görülür olan problemleri doğuruyor.
17.10.2021Gündem
07.07 Saat Anlamı ve Yorumu Nedir? Saat 07.07 İse Ne Anlama Gelir? 2021
07.07 Saat Anlamı ve Yorumu Nedir? Saat 07.07 İse Ne Anlama Gelir? 202124 saatlik zaman dilimi içerisindeki tüm çift rakamların birbirinden farklı anlamları vardır. Bu anlamlar özellikle ikili ilişkiler arasında önemli bir haber verir. Peki, 07.07 saat anlamı nedir? Saat 07 07 ise ne anlama gelir? İşte bu zaman dilimi hakkında merak ettiğiniz bilgiler.
16.10.2021Yaşam
Çocuğunun fotoğrafını paylaşanlar dikkat! Soluğu mahkemede alabilirsiniz
Çocuğunun fotoğrafını paylaşanlar dikkat! Soluğu mahkemede alabilirsinizSosyal medyada çocuklar ve gençler gördükleri çoğu şeyden etkileniyorlar. Sosyal medya fenomenlerini örnek alarak, onlar gibi olma çabaları da her geçen gün artıyor. Çocukları bir taraftan bu bağımlılıktan kurtarmaya çalışırken öte yandan, sosyal medya fenomeni ebeveynler karşımıza çıkıyor. Ancak dikkat! Yasal yaptırımlar kapıda olabilir... "Çocuklar ileride paylaşılan fotoğrafları için anne-babalarına dava açabilir" diyen uzmanlar, önemli detaylar paylaştı.
14.10.2021Gündem
Ruhumuza dokunan podcast’ler
Ruhumuza dokunan podcast’lerBugün Dünya Ruh Sağlığı Günü. Pandeminin ruh sağlığı üzerindeki olumsuz etkileri ortadayken alanında uzman isimlerin hazırladığı podcast’ler size rehberlik edebilir.
10.10.2021Pazar
Çocuk yetiştirmenin matematiği
Çocuk yetiştirmenin matematiği“Dijital Dünyada Çocuk Büyütmek” adlı kitabıyla tanınan teknoloji ve çocuk gelişimi uzmanı Kristy Goodwin ve özel öğrenme güçlüğü çeken çocuklarla çalışan eğitimci Elin Natas, MomTalks’ta ebeveyn ve eğitimcilere ipuçları verecek
10.10.2021Pazar
‘SMA aile bilgilendirme kitabı' ailelere rehber olacak
‘SMA aile bilgilendirme kitabı' ailelere rehber olacakSMA Hastalığı ile Mücadele Derneği (SMA-DER) önemli bir çalışmaya imza attı. SMA-DER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ece Soyer Demir’in çalışmaları ve Prof. Dr. Kürşat Bora Çarman'ın editörlüğü ile ortaya konulan SMA Aile Bilgilendirme Kitabı, ailelerin tanı sonrasında doğru bilgiye ulaşma ihtiyaçlarına cevap vererek önemli bir görev üstleniyor. Aileler, derneğin internet sitesi üzerinden form doldurarak kitaba ücretsiz olarak ulaşabiliyor.
O artık ergen! Kurallar, sınırlar ve sorumluluk...
O artık ergen! Kurallar, sınırlar ve sorumluluk...Bir buçuk yıl süren uzun bir aradan sonra okulların yüz yüze eğitime geçmesi ile birlikte okul-aile ve öğrencinin yeniden bir araya geldiği, heyecan veren bir uyum sürecini geride bıraktık. Uzaktan eğitim süreci ile birlikte aile-okul ve öğrenci üçgeni içinde farklılaşan sorumluluklar oldu. Özel Ata Koleji Ortaokulu Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Servisi, psikososyal uyumu sağladığımız bu günlerde aile olarak ergenlik dönemindeki çocuklarımızın sorumluluk duygusunun gelişimine sağlayacağımız katkılar ve onların akademik-sosyal ve duygusal gelişimini hızlandıracak faktörler hakkında bilgi verdi.
4.10.2021Eğitim
Türkiye’nin Mühendis Kızları projesi büyüyor
Türkiye’nin Mühendis Kızları projesi büyüyorMesleklerin cinsiyetinin olmadığı gerçeğinden hareketle ülkemizde kadınların, mühendislik alanı gibi erkek egemen bir sektörde daha fazla yer almasını ve eşit koşullarda temsilini sağlamak amacıyla hayata geçirilen “Türkiye’nin Mühendis Kızları” (TMK) projesi büyüyor. Projenin son başvuru tarihi 10 Ekim.
4.10.2021Ekonomi
Cansu Boğuşlu: Maalesef Türkiye’de kısa film, amatör filmmiş gibi bir algı var
Cansu Boğuşlu: Maalesef Türkiye’de kısa film, amatör filmmiş gibi bir algı varBir süre önce galası İstanbul'da gerçekleştirilen Cansu Boğuşlu'nun yeni kısa film çalışması Bulutlardan Aşağı, yıldız kadrosu, çekim yerleri ve konusuyla dikkat çekiyor. Cansel Elçin, Özlem Conker gibi isimlerin yanı sıra filmde Lavinya Ünlüer de yer alırken yapımın senaryosu da Cansu Boğuşlu'ya ait. Yapımcılığını Ali Mahir Aksu'nun üstlendiği Bulutlardan Aşağı filmini yönetmen Cansu Boğuşlu ve Aksu ile konuştuk.
Ebeveyn eğitmeni  annelerle buluşuyor
Ebeveyn eğitmeni annelerle buluşuyorDünyanın önde gelen dijital sağlık uzmanlarından Avustralyalı Dr. Kristy Goodwin, bu yıl beşincisi gerçekleştirilecek olan Türkiye’nin en kapsamlı ebeveyn-uzman buluşma platformu Momtalks’ta Türk annelerle online ortamda bir araya gelecek.
2.10.2021Gündem
Ünlü ebeveyn eğitmeni 16 Ekim'de Türk annelerle bir araya geliyor
Ünlü ebeveyn eğitmeni 16 Ekim'de Türk annelerle bir araya geliyorDünyanın önde gelen dijital sağlık uzmanlarından Avustralyalı Dr. Kristy Goodwin, bu yıl beşincisi gerçekleştirilecek olan Türkiye’nin en kapsamlı ebeveyn-uzman buluşma platformu Momtalks’ta Türk annelerle online ortamda bir araya gelecek. “Dijital Dünyada Çocuk Büyütmek” adlı kitabıyla geniş bir takipçi kitlesine ulaşan Goodwin, katılacağı oturumda ebeveynlere çocuklarının gelişiminde teknolojiyi nasıl doğru şekilde kullanacaklarının ipuçlarını anlatacak.
1.10.2021Aile
Çocuklarda anne bağımlılığına karşı 7 altın öneri
Çocuklarda anne bağımlılığına karşı 7 altın öneri“Çocuğum bana yapışık”, “Bir dakika ayrılamıyoruz, hiçbir yere gitmeme izin vermiyor”, “Okula bırakmak bir dert; ağlıyor, gitmek istemiyor”, “Parkta oynarken bile beni yanında istiyor”… Eğer siz de sık sık bu cümleleri sarf ediyorsanız, dikkat! Bu yakınmalarınız çocuğunuzun size ‘bağlı’ olmaktan ziyade ‘bağımlı’ olduğunu gösteriyor! Uzman Psikolog Sena Sivri, çocuklarda görülen anne bağımlılığı hakkında bilgi verdi.
‘Aşı ihtilafı yaşayan en az 1000 aile var’
‘Aşı ihtilafı yaşayan en az 1000 aile var’Kovid-19 salgınıyla mücadelede aşı olma yaşı 12’ye düştü. 12-15 yaş grubundaki çocuklar, ebeveyn izniyle aşı olabiliyor. Bu aşamada boşanmış anne ve baba arasında sıkıntı yaşanıyor. Sağlık Bakanlığı’nın aşı için velayet sahibi ebeveynin kararının yeterli olduğuna dair algoritmada değişikliğe gittiğini söyleyen Prof. Dr. Vedat Bulut, ‘Aşı ihtilafı yaşayan en az 1000 aile var’ dedi
29.09.2021Gündem
Öğrencilerde oluşan konsantrasyon problemi için uzmanından öneriler
Öğrencilerde oluşan konsantrasyon problemi için uzmanından önerilerMilyonlarca öğrenci ve öğretmen, Kovid-19 salgını nedeniyle uzun süre ara verilen yüz yüze eğitime geri döndü. Psikolog M. Yunus Çekiç, salgın döneminde öğrencilerde yoğun bir dikkat ve konsantrasyon problemi oluştuğunu belirterek bu problemden kurtulmanın yollarını sıraladı, ebeveynlere önerilerde bulundu.
25.09.2021Aile
Son dakika haberi: 10 yaşına düştü! Uzmanlar uyardı: Öğretmenler dikkat etmeli!
Son dakika haberi: 10 yaşına düştü! Uzmanlar uyardı: Öğretmenler dikkat etmeli!Koronavirüsün beraberinde getirdiği kaygı ve korkularla baş etmek kolay değil. Özellikle çocuklar en çok etkilenen yaş grupları arasında. Yapılan araştırmalar, pandeminin çocuklarda çok fazla psikolojik ve fizyolojik hasara neden olduğunu söylüyor. Uzmanlar, pandemi süreciyle birlikte kendine zarar verme eğiliminin 10 yaşına kadar düştüğünün altını çizerek, "Öğretmenler dikkat etmeli" uyarısında bulunuyor.
22.09.2021Gündem
Geç kalma harekete geç!
Geç kalma harekete geç!Baby World Beceri Gelişim Merkezi Genel Müdürü Turgay Karadeniz, 0-6 yaş erken çocukluk döneminde gelişim alanlarının sekteye uğramaması gerektiğini belirtti, “Bu dönem, tesadüfe bırakılmayacak kadar önemli” dedi
20.09.2021Ege

Benzer Haber Etiketleri

koronavirüseğitimplusebeveynaşı

Ebeveyn ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.