Ebeveyn

Ebeveyn

Son dakika ebeveyn haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ebeveyn gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ebeveyn haber sayfamızda...

Ebeveyn

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.264 ebeveyn haberi bulunmuştur.
Öfke nöbeti geçiren çocuğa nasıl doğru şekilde yaklaşılır? 'Bitmesine izin verin'
Öfke nöbeti geçiren çocuğa nasıl doğru şekilde yaklaşılır? 'Bitmesine izin verin'Öfke nöbeti, genellikle bir şeye engel olunduğunda duyulan hoşnutsuz bir duygudur. Öfke krizi geçiren çocuklara yapılacak en iyi şey ise onunla birlikte öfke patlaması yaşamamaktır. Peki, başka neler yapılmalı?
23.02.2024Ebeveyn
Çocuklarda geçmeyen anne bağımlılığına karşı 7 etkili öneri
Çocuklarda geçmeyen anne bağımlılığına karşı 7 etkili öneriYanlış ebeveyn tutumları bazen çocuklarda anne bağımlılığına yol açabiliyor. Bu durum zamanla gündelik yaşamı zorlaştırırken, çocuğun kendi hayatını şekillendirmesini de zorlaştırıyor. İşte 3 yaşında başlayan ve kontrol edilemediğinde büyük sıkıntılar yaratan bağımlı anne sendromuna karşı yapmanız gerekenler.
19.02.2024Ebeveyn
Biri ablasını bıçakladı, diğeri tabancayla kendini vurdu! Çocuklarımıza neler oluyor?
Biri ablasını bıçakladı, diğeri tabancayla kendini vurdu! Çocuklarımıza neler oluyor?Bıçaklama, tenekeleri dişleriyle parçalama, annesinin kolunu ısırarak etini koparma ve kendini tabancayla vurma. Bu saydığımız eylemlerin bazılarını geçtiğimiz günlerde bazılarını ise son yıllarda 3 ya da 4 yaşlarındaki çocuklar gerçekleştirdi. Peki, çocuklarda giderek yükselen bu öfke ve şiddetin arkasında yatan sebep ne? Aileler bu işin neresinde? İki uzman tüm detaylarıyla açıkladı.
17.02.2024Genel Sağlık
Dikkat eksikliğine çare: Spor yapmak
Dikkat eksikliğine çare: Spor yapmakÇocuğunuz konsantre olamıyor, ödevlerini zamanında yapmıyor, aşırı konuşkan ve her an hareket halinde mi? Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu (DEHB) belirtisi olan bu sorunlar karşısında bir uzmana başvurmak gerekiyor. Araştırmalar ise sporun DEHB üzerindeki olumlu etkisini ortaya koyuyor.
14.02.2024Gündem
“Kızımdan her gün çok şey öğreniyorum”
“Kızımdan her gün çok şey öğreniyorum”Bugünlerde “Zaten” ile herkesi sohbete çağırıyor Melis İşiten. Martta da yeniden sahnelere dönmek için gün sayıyor. İşiten, kızı Ada ile olan ilişkisi içinse ”Ebeveyn egosu ile ben ona öğretiyorum diyemem asıl ben ondan her gün çok şey öğreniyorum,” diyor.
10.02.2024Pazar
Berk Oktay: Doğumdan birkaç hafta önce ebeveyn kursu alacağız
Berk Oktay: Doğumdan birkaç hafta önce ebeveyn kursu alacağızOyuncu çift Berk Oktay ile Yıldız Çağrı Atiksoy, iki yıllık ilişkinin ardından Eylül 2022'de hayatlarını birleştirmişti. Geçtiğimiz aylarda bebek beklediklerini duyuran ikiliden Oktay, önceki gün Nişantaşı'nda görüntülendi. Ayaküstü gazetecilerle konuşan ünlü isim, eşiyle birlikte ebeveyn kursuna gideceklerini açıkladı.
9.02.2024Cadde
MEB’den deprem seferberliği
MEB’den deprem seferberliğiDepremlerden 11 ilde, yaklaşık 3.9 milyon öğrenci ile 220 bin öğretmen de etkilendi. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, bugün öğrenci sayısının 3 milyon 663 bin 546 olduğu bölgede, gidenlerin büyük bölümünün geri döndüğünü açıkladı. MEB, orta ve ağır hasarlı 12 bin 119 dersliğin iki katını inşa etmeyi hedefliyor.
6.02.2024Gündem
Bezdeki idrar kola rengiydi, öksürüğü geçmiyordu! Ölümcül gerçeği annesi fark etti
Bezdeki idrar kola rengiydi, öksürüğü geçmiyordu! Ölümcül gerçeği annesi fark ettiDünyaya geleli 16 ay olmuştu ve oldukça sağlıklı olan minik bebeğin soğuk algınlığı yaşamamasına rağmen bir süredir geçmeyen öksürüğü vardı. Ancak ne olduysa 10 yıldır dadılık yapan genç anne, oğlunun bezini değiştirirken oldu. Bezdeki idrar kola rengindeydi. Soluğu doktorda alan ailenin dikkati ise bebeklerini kurtardı.
18.01.2024Genel Sağlık
4 Temmuz Hangi Burç Oluyor? 2024 Özellikleri, Yükseleni ve Burç Yorumu
4 Temmuz Hangi Burç Oluyor? 2024 Özellikleri, Yükseleni ve Burç Yorumuİnsanlık tarihi kadar eski bir konu astrolojidir. Bu ilginin varlığı yapılan kazılar ve geçmişten gelen kadim bilgilerden anlaşılmaktadır. Gerçekten de gökyüzü olayları, yıldızlar ve burçlar hem cezbedici olmuştur. Günümüzde de bu merak sürmektedir. İşte ilgiyle okuyacağınız 4 Temmuz hangi burç, yükselen, yorumları ve çok daha fazlasını sizler için derledik.
9.01.2024Astroloji
9 Şubat Hangi Burç Oluyor? 2024 Özellikleri, Yükseleni ve Burç Yorumu
9 Şubat Hangi Burç Oluyor? 2024 Özellikleri, Yükseleni ve Burç Yorumu9 Şubat tarihinde dünyaya gelenler, kova burcu özelliklerini taşımaktadır. Yeniliğe açık ve özgün olan 9 Şubat tarihli kova burcu insanları, asil görünümleri ile son derece etkileyicidir. İşte, tüm detaylar.
9.01.2024Astroloji
Sevgiliye Sorulacak Sorular 2024: Kadın ve Erkeğe Sorulacak Zor, Romantik ve Komik Sorular
Sevgiliye Sorulacak Sorular 2024: Kadın ve Erkeğe Sorulacak Zor, Romantik ve Komik SorularSevgiliniz veya flörtünüzü daha iyi tanımak, gelecek planları ve sizin hakkındaki düşünceleri hakkında soruları evlenmeden sormak kişinin en doğal hakkıdır. Ruh eşiniz olduğunu düşündüğünüz kadın veya erkeğe bu tür sorular sormak akılda kalan bazı şüphelerin giderilmesi için önemlidir. Sağlıklı bir evlilik veya ilişki için gelecek planları hakkında çiftlerin bu konuları önceden konuşarak ortak paydada buluşması gerekir. Sevgiliye sorulacak sorular nelerdir? Evlenmeden Önce Kadın ve Erkeğe Sorulacak Zor, Romantik ve Komik Sorular içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
7.01.2024İlişkiler
07.07 Saat Anlamı ve Yorumu 2024: Çift Saat 07.07 Ne Anlama Gelir?
07.07 Saat Anlamı ve Yorumu 2024: Çift Saat 07.07 Ne Anlama Gelir?24 saatlik zaman dilimi içerisindeki tüm çift rakamların birbirinden farklı anlamları vardır. Bu anlamlar özellikle ikili ilişkiler arasında önemli bir haber verir. Peki, 07.07 saat anlamı nedir? Saat 07 07 ise ne anlama gelir? İşte bu zaman dilimi hakkında merak ettiğiniz bilgiler.
5.01.2024Yaşam
‘Süre ve içerik sınırlanabilir’
‘Süre ve içerik sınırlanabilir’Günümüzün en büyük tehdidi: Ekran bağımlılığı. Özellikle çocuklar, saatlerini ekran karşısında geçiriyor. Çin bu soruna yönelik sınırlama getirmeye hazırlanırken Milliyet uzmanlara, 1 milyar dolarlık oyun pazarına sahip Türkiye’de ‘Ekran bağımlılığına sınırlama getirilmeli mi?’ Sorunu sordu…
1.01.2024Dünya
Kimler saç ekimi operasyonu olabilir?
Kimler saç ekimi operasyonu olabilir?Saçın görünüşümüze olan etkisi çok önemlidir ve genellikle kişisel güzellik, benlik ve sosyal algı üzerinde büyük bir rol oynar. Saç kaybı yaşayan kişilerde özgüven kaybı ve estetik kaygılar ortaya çıkmaya başlar. Son dönemlerde bu sorunla baş etmenin yöntemlerinden biri ise saç ekimi.
30.12.2023Pazar
Anne babaların yıl sonu notları
Anne babaların yıl sonu notlarıHer yıl sonu kendimizi gözden geçirme, değerlendirme ve yenilenme için bir fırsat. Ebeveyn olarak 2023 nasıl bir yıldı? Çocuğumuzla ilişkimizde neler öğrendik? 2024’te neler yapmayı hedefliyoruz?
30.12.2023Pazar
Eşitliğe ses bebeklere ninni
Eşitliğe ses bebeklere ninniDaha çok kadınlarla özdeşleşen ninni söyleme ritüelini tersine çevirmek ve toplumsal cinsiyet eşitliğine dkikkat çekmek amacıyla hazırlanan "Eşitlik Ninnileri", YANINDAYIZ Derneği ve Artı Prodüksiyon, Enerjisa Enerji'nin desteği ile hayata geçirildi. "Eşitlik Ninnileri" albümü, tüm müzik platformlarından dinlenebilecek.
25.12.2023Ekonomi
11 yaşında okula başladı, en zor sınavı kazandı! 'İyileştirirken iyileştim'
11 yaşında okula başladı, en zor sınavı kazandı! 'İyileştirirken iyileştim'5 çocuklu bir ailenin ortanca çocuğu olarak spina bifida (ayrık omurga hastalığı) anomalisi nedeniyle doğuştan bedensel engelli olarak dünyaya geldi. Yaşıtları gibi okul çağında okula gidemese de bu hayalindeki mesleği yapmasını engellemedi. İşte 'dünyanın en zor ikinci sınavını' kazanan Sare Aydın'ın yaşadıkları ve başarı sırrı.
24.12.2023Yaşam
Tüketicisini büyütüyor!
Tüketicisini büyütüyor!Humm Organic, çocuklar için organik atıştırmalık üretimiyle başladığı yolculuğunda ürün yelpazesini genişletiyor. Genel Müdür Şirin Işık, “Ürünlerimizle büyüyen neslin, ebeveyn olduğunda çocukları ve ailesi için bizi seçmesini hedefliyoruz” diyor.
19.12.2023Kobi
Çocuğa ‘hayır’ı öğretme yolları
Çocuğa ‘hayır’ı öğretme yollarıÇocukların “hayır” demeyi öğrenmesi, onların duygusal ve sosyal gelişimlerinde oldukça kritik bir rol oynuyor. “Hayır”, çocukların kendi sınırlarını ve haklarını ifade etmelerini, başkalarının duygularını ve ihtiyaçlarını anlamayı, iş birliği yapma ve sorumluluk bilincini edinmelerini sağlıyor. Uzmanlar, ebeveynlerin çocuklarına hayır demeyi öğretme konusundaki sorumluluklarını vurguluyor.
11.12.2023Gündem
‘Eşitliği içselleştirdik’
‘Eşitliği içselleştirdik’Boyner Grup Yönetim Kurulu üyesi Ümit Boyner, başta kadına yönelik şiddetle mücadele olmak üzere toplumsal cinsiyet eşitliğine katkı sağlamak üzere bugüne dek destek oldukları sosyal sorumluluk projelerini ve şirket içi uygulamaları anlattı.
5.12.2023Gündem
Köpekten kaçarken kamyonun çarptığı Mahra'nın ölümünde karar!
Köpekten kaçarken kamyonun çarptığı Mahra'nın ölümünde karar!Antalya’da köpekten kaçarken kamyon çarpan, tedavi gördüğü hastanede 23 gün sonra hayatını kaybeden Mahra Pelin Pınar'ın (9) ailesi tarafından açılan davada, Antalya Valiliği, Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Serik Belediyesi, toplam 3 milyon 920 bin lira maddi ve manevi tazminata mahkum edildi.
28.11.2023Gündem
Kayıp Ukraynalı çocuğu Putin'in müttefikinin evlat edindiği belirlendi
Kayıp Ukraynalı çocuğu Putin'in müttefikinin evlat edindiği belirlendiOrtaya çıkan belgelere göre, Vladimir Putin'in önemli bir siyasi müttefiki, Ukrayna'da çocuk bakımevinden kaçırılan bir çocuğu evlat edindi.
24.11.2023Dünya
Çocuklar oyun, film ve kitap içeriklerinden ne bekliyorlar?
Çocuklar oyun, film ve kitap içeriklerinden ne bekliyorlar?Çocuk İçin İçerik Derneği (ÇİÇEK) her yıl Çocuk Hakları Günü olan 20 Kasım’da çocukların içerik tüketim dünyası ile ilgili bir ihtiyaca ya da hassas bir konuya dikkat çekmek amacıyla bir çalıştay gerçekleştiriyor.
19.11.2023Vitrin
‘Taş Devri bebekleri daha şanslıydı’
‘Taş Devri bebekleri daha şanslıydı’Bir araştırma, Taş Devri bebeklerinin bugünkünden daha iyi ebeveynliğe sahip olduğunu ortaya koydu.
16.11.2023Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Ebeveyn ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.