Ebeveyn

Ebeveyn

Son dakika ebeveyn haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ebeveyn gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ebeveyn haber sayfamızda...

Ebeveyn

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.827 ebeveyn haberi bulunmuştur.
Düşük yapma ve sebepleri hakkında bilinmesi gerekenler
Düşük yapma ve sebepleri hakkında bilinmesi gerekenlerGebe olduğunu öğrenmek, içinde bir bebeğin büyüyeceğini bilmek, hiç kuşkusuz kadınların yaşadığı en güzel ve en özel hislerden biridir. Hatta büyük bir kısmının, yaşamında bir dönüm noktasıdır. Ancak maalesef bazen gebelikler, hayal edilen şekilde devam etmiyor ve düşükle sona erebiliyor. Peki, düşük nedir? Düşük sebepleri nelerdir? Konu hakkındaki tüm merak edilenleri, Kadın Doğum ve Perinatoloji Uzmanı Doç.Dr. Ali Ekiz açıkladı
8.04.2021 Genel Sağlık
Renkli buluşma
Renkli buluşmaOkul öncesi öğretmeni ve influencer Güler Işık, çocukların fiziksel-bilişsel gelişimlerini desteklemek için Emmi Pikler pedagojisinden ilham alarak tasarladığı ahşap oyuncaklarını Nişantaşı Mia Bazaar’da tanıttı.
8.04.2021Cadde
İzmir, maviye büründü
İzmir, maviye büründüİzmir Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Engelsİzmir 4. Kongresi kapsamında ‘Ebeveyn Merkezi, İhtiyaçlar ve Olasılıklar’ başlıklı bir çalıştay düzenledi.
3.04.2021Ege
Kovid-19 pandemisi psikolojiyi bozdu
Kovid-19 pandemisi psikolojiyi bozduPandemi döneminde İstanbulluların kaygı düzeylerini dengelemek ve psikolojik destek vermek amacıyla İBB tarafından açılan danışma hattı büyük ilgi görüyor.
1.04.2021Gündem
Dinin Temel Amacı Nedir? Kısaca Dinin İnsan Hayatındaki Yeri Ve Önemi
Dinin Temel Amacı Nedir? Kısaca Dinin İnsan Hayatındaki Yeri Ve ÖnemiBiz Müslümanlar için dinin ne denli önemli olduğu bir gerçektir. Fakat okuduğumuz kitabın özü, iyi ve güzel ahlakın temeli olan dinin asıl amacı nedir? İşte, merak edilen tüm detayları sizler için derledik.
30.03.2021Eğitim
Transaksiyonel Nedir? Transaksiyonel Yaklaşım Analiz Türleri Nelerdir?
Transaksiyonel Nedir? Transaksiyonel Yaklaşım Analiz Türleri Nelerdir?Reklamlar günümüzde hem televizyonda hem de internet üzerinde sürekli karşımıza çıkmaktadır. Markalar kendilerinin hazırladığı ürünü ya da hizmeti birilerine sunabilmek için reklam hazırlar ve reklamlar aracılığıyla kitlelere seslenir. Bu noktada devreye transaksiyonel yaklaşım isimli bir kavram girer. Transaksiyonel nedir? Transaksiyonel yaklaşım analiz türleri nelerdir? İşte transaksiyonel yaklaşım kavramı ile ilgili detaylar.
29.03.2021Eğitim
Among Us'ın 31 Mart güncellemesi öncesinde verilen 'ipuçları'
Among Us'ın 31 Mart güncellemesi öncesinde verilen 'ipuçları'Among Us geçen yılın ortalarında popülerliğini ilan etmiş ve milyonlarca kişiye ulaşmayı başarmıştı. Oyun hem mobilde hem de masaüstü tarafta pek çok güncelleme ile oyunseverlerin karşısına çıktı. 31 Mart güncellemesinden önce ise güncellemeye dair bazı detaylar da belli oldu.
28.03.2021Teknoloji
Pandemi döneminde çocukların psikolojik dayanıklılığı nasıl artırılır?
Pandemi döneminde çocukların psikolojik dayanıklılığı nasıl artırılır? Her ebeveyn çocuğunun mutlu ve keyifli olmasını, hayal kırıklığı yaşamamasını ve üzülmemesini ister. Fakat içinden geçtiğimiz dönem de gösterdi ki, bazen yönetemediğimiz dış etkiler sadece çocukların değil her insanın psikolojik dayanıklılığını test ediyor. Rezilyans olarak adlandırılan psikolojik dayanıklılık, çocukların zor durumlardan sonra tekrar ayağa kalkma becerisi olarak tanımlanıyor. Peki, ebeveynler çocuklarının psikolojik dayanıklılığını artırmak için neler yapmalı? Uzman Klinik Psikolog Ece Eryılmaz açıkladı.
Tükenmişlik sendromu en az Türkiye'de görülüyor!
Tükenmişlik sendromu en az Türkiye'de görülüyor!Belçika'da yapılan araştırmaya göre bireyselliğin ön planda olduğu batı toplumlarında anne ve babalar arasındaki 'tükenmişlik sendromu' oldukça yüksek çıkarken, en az görülen ülke ise Türkiye oldu.
28.03.2021Ruh Sağlığı
Çocuklarda dijital bağımlılık yüzde yüz arttı
Çocuklarda dijital bağımlılık yüzde yüz arttıPandemiyle birlikte alıştığımız tüm yaşam biçimleri değişti, okuldaki sınıflar evlere taşındı. Eğitimin çevrimiçi yapılmasıyla ebeveynler ve öğretmenler arasında ‘dijital bağımlılık’ öne çıkan gündem maddesi oldu
28.03.2021Pazar
Baba-çocuk ilişkisinde 0-6 yaşın önemi ve dikkat edilecek noktalar
Baba-çocuk ilişkisinde 0-6 yaşın önemi ve dikkat edilecek noktalarBabanın çocuk üzerinde pek çok rolü var. En önemlisi ise babaların, çocuğun cinsel kimliği üzerindeki etkisidir. "Çocuğun davranışları, iletişim dili, öz şefkat-özgüven, sosyal uyumluluk gibi birçok alanda, fiziksel- duygusal gelişim, öğrenme gibi süreçlerde özellikle 0-6 yaş arası babaların rolü oldukça önemli" diyen Klinik Psikoloji Bilim Uzmanı İlkgün Demir, baba-çocuk ilişkisindeki kilit noktaları anlattı
26.03.2021Ruh Sağlığı
İngiliz ‘varyantı’ çocukları vurdu
İngiliz ‘varyantı’ çocukları vurduKoronavirüsün sadece erişkinleri değil, çocukları da etkilediğini belirten uzmanlar, özellikle 8-11 yaş dilimindeki çocuklarda koronavirüs vakalarının arttığına dikkat çekiyor
25.03.2021Gündem
MomTalks’ta ilham verenler
MomTalks’ta ilham verenlerEbeveyn-uzman buluşma platformu “MomTalks”un fikir annesi Dr. Bahar Eriş, “Annelerin fedakar ve cefakar olduğuna dair romantik söylemler, karşılaştıkları zorlukları anlatmaya ya da aşmaya yetmiyor” diyor.
20.03.2021Cumartesi
Çocukluktan yaşlılığa beyni zinde tutacak öneriler
Çocukluktan yaşlılığa beyni zinde tutacak önerilerBeyin gelişiminin belli bir yaştan sonra durduğu düşüncesi yerini “vücudumuzun amiral gemisinin sürekli geliştiği” bilgisine bıraktı. Nöronların (beyin hücresi) kendini yenileyemediği savını geçersiz kılan araştırmalar beyin hücrelerinin kendisini yaşamın her döneminde yenileyebildiğini gösteriyor. Nörogenesiz adı verilen bu özellik 80’li yaşlara kadar sürüyor. “Beynimizi korumaya başlamak için asla çok erken veya çok geç değildir” diyen Nöroloji Uzmanı Dr. Esra Mıhçıoğlu çocuklukta, ergenlikte, yetişkinlikte ve yaşlılıkta yapılması gerekenleri anlattı
19.03.2021Genel Sağlık
Son dakika: Mahkemenin üç çocuk annesiyle ilgili kararı şoka soktu!
Son dakika: Mahkemenin üç çocuk annesiyle ilgili kararı şoka soktu!Son dakika haberine göre, Rusya'daki bir mahkemenin piercing'leri ve dövmeleri sebebiyle üç çocuklu bir annenin ebeveyn olmaya uygun olmadığına karar verdi.
18.03.2021Dünya
6 Aylık Bebek Kilosu Kaç Olmalıdır? İşte 6 Aylık Bebeklerin Kilo Ve Beslenme Tablosu
6 Aylık Bebek Kilosu Kaç Olmalıdır? İşte 6 Aylık Bebeklerin Kilo Ve Beslenme TablosuGünümüzde hala bebeklerin kilo oranları ile ilgili yanlış bilinen pek çok hurafe vardır. Dünya Sağlık Örgütü bebeklerin hangi ayda kaç kilo olması gerektiğine dair yeni bir çizelge hazırlamıştır. Bu çizelgeye göre 6 aylık bir bebeğin kilosu ne kadar olmalıdır, anne sütünün önemi ve ayrıntıları bir araya getirdik.
13.03.2021Sağlık
Şiddete karşı el ele
Şiddete karşı el eleSivil toplum örgütleri Kovid-19 salgınında artan şiddete karşı el ele vererek mücadele ediyor. Kadın liderlerden oluşan interaktif haritaya www.eca.unwomen.org sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz
13.03.2021Gündem
Bebeklerde Diş Çıkarma Dönemi Ne Zaman? Diş Çıkarma Sırası Nasıldır?
Bebeklerde Diş Çıkarma Dönemi Ne Zaman? Diş Çıkarma Sırası Nasıldır?Bebeklerin diş çıkarma dönemi merakla beklenen zamanlardan birisidir. Özellikle bebeklerin diş çıkarma zamanları bebekler için oldukça zorlu bir süreçtir. Bu nedenle pek çok ebeveyn bebeklerin diş çıkartma zamanlarını merak etmektedir. Peki bebeklerde diş çıkarma dönemi ne zaman? Diş çıkarma sırası nasıldır? Sizlere diş çıkarma dönemleri hakkında merak edilenleri derledik.
11.03.2021Sağlık
Depresyon Nedir? Depresyon Tüm Belirtileri Ve Tedavisi...
Depresyon Nedir? Depresyon Tüm Belirtileri Ve Tedavisi...Depresyon, nasıl düşündüğünüzü, nasıl hissettiğinizi ve davrandığınızı olumsuz etkileyen ciddi ve oldukça yaygın bir hastalıktır. Depresyon, sürekli mutsuz olma ve üzüntü halidir. Depresyonda olan kişiler yapmaktan zevk aldıkları şeyleri bile yapmak istemez ve hiçbir şeyden keyif almamaya başlarlar. Depresyon çeşitli fiziksel ve ruhsal belirtilerle ortaya çıkabilir. Depresyon nedir ve belirtileri nelerdir? İşte, tüm detaylar...
11.03.2021Sağlık
Ekranı Kapat Kitabı Aç YKY kitaplarında
Ekranı Kapat Kitabı Aç YKY kitaplarındaBilinçli teknoloji kullanımına dikkat çekerek ebeveyn-çocuk iletişimine katkı sağlamayı amaçlayan KoçSistem’in ödüllü Kurumsal Sosyal Sorumluluk projesi Aile Saati, Yapı Kredi Yayınları ile tüm Türkiye’ye ulaşıyor. Yapı Kredi Yayınları, KoçSistem Aile Saati projesi kapsamında, yayınladığı seçme kitapların arka kapaklarında Aile Saati logosu, web adresi ve “Ekranı Kapat Kitabı Aç” söylemine yer vererek projenin ülke genelindeki farkındalığının artmasına ve yaygınlaşmasına katkı sağlıyor.
10.03.2021Kültür Sanat
Saç Neden Dökülür? Saç Dökülmesi Nedenleri Nelerdir, Nasıl Engellenir?
Saç Neden Dökülür? Saç Dökülmesi Nedenleri Nelerdir, Nasıl Engellenir?Saç dökülmesi nedenleri nelerdir, nasıl engellenir? Saç dökülmesine karşı neler yapılmalıdır? 'Saç neden dökülür?' sorusunun cevabını ve detaylı ayrıntıları sizin için derledik.
10.03.2021Sağlık
‘İstanbul Sözleşmesi eksiksiz uygulanmalı’
‘İstanbul Sözleşmesi eksiksiz uygulanmalı’CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca tarafından hazırlanan, “Kovid-19 Salgınında Kadın Raporu”nda, “Çocuk bakımında yalnızca annelik izni değil, babalık izni de tartışmaya dahil edilerek ebeveyn izni düzenlenmeli” önerisi getirildi.
10.03.2021Siyaset
İnal: Önemli  olan çocuk
İnal: Önemli olan çocukBülent İnal, eşi Melis Tüysüz ve Burak Yamantürk’le, Yeniköy’de bir mekanda görüntülendi.
4.03.2021Cadde
Sentromer Nedir? Sentromer Bölünmesi Ve Ayrılması Hangi Evrede Gerçekleşir?
Sentromer Nedir? Sentromer Bölünmesi Ve Ayrılması Hangi Evrede Gerçekleşir?Biyoloji derslerinde birçok hücre içi eleman ismi görülmekte ve bilinmektedir. Hücre içinde bulunan yapılardan bir tanesi de sentromerdir. Sentromer zooloji, veteriner, anatomi ve biyoloji bilimlerinde kullanılır. Sentromer nedir? Sentromer bölünmesi ve ayrılması hangi evrede gerçekleşir? İşte özellikle birçok kişinin biyoloji dersinden aşina olduğu sentromerin ne olduğu, hangi evrede bölünme ayrılma yaşayacağı ile ilgili bilgiler.
28.02.2021Eğitim
'Ben değil biz ol hep'
'Ben değil biz ol hep'Buğra Gülsoy’dan genç Buğra’ya nasihatler; “Çok yönlü düşün, herkese hemen güvenme, empati duygunu yanından asla ayırma, ‘ben’ değil ‘biz’ ol hep”
27.02.2021Cumartesi

Benzer Haber Etiketleri

caddemagazinnedirpandemikoronavirüs

Ebeveyn ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.