Ecb

Ecb

Son dakika ecb haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ecb gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ecb haber sayfamızda...

Ecb

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 754 ecb haberi bulunmuştur.
'ECB teşvikleri kademeli olarak geri alınmalı'
'ECB teşvikleri kademeli olarak geri alınmalı'Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkan Yardımcısı Luis de Guindos, "ECB teşvikleri zamanı geldiğinde kademeli olarak geri alınmalı." ifadelerini kullandı.
9.04.2021Uzmanpara
'Büyüme için tünelin sonunda ışık görünüyor'
'Büyüme için tünelin sonunda ışık görünüyor'Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını ve buna karşı tedbirlerin Euro Bölgesi’nde ekonomik faaliyetleri kısa vadede olumsuz etkilemeye devam edeceğini belirterek, bölgede büyüme görünümünü saran risklerin daha dengeli hale geldiğini ve ekonomik faaliyetlerin salgın tedbirlerinin kaldırılmasıyla toparlanacağını söyledi.
8.04.2021Uzmanpara
'İlk çeyrekte daralma muhtemel'
'İlk çeyrekte daralma muhtemel'Avrupa Merkez Bankası (ECB) Baş Ekonomisti Philip R. Lane, "İlk çeyrekte daralma muhtemel." dedi.
1.04.2021Uzmanpara
Lagarde'dan teşvik açıklaması
Lagarde'dan teşvik açıklamasıAvrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde, bankanın ekonomiyi desteklemek üzere attığı teşvik adımlarının geri alınması dönemi geldiğinde yeterli uyarıları yapacağını söyledi.
31.03.2021Uzmanpara
'Tahvil alımları yeşil varlıklara yönlendirilebilir'
'Tahvil alımları yeşil varlıklara yönlendirilebilir'Hollanda Merkez Bankası Başkanı ve Avrupa Merkez Bankası (ECB) Yönetim Kurulu Üyesi Klaas Knot, "ECB tahvil alımlarını daha yeşil varlıklara yönlendirebilir." dedi.
30.03.2021Uzmanpara
ECB erken adım atmaktan sakınmalı
ECB erken adım atmaktan sakınmalıAvrupa Merkez Bankası (ECB) Yönetim Kurulu Üyesi Vitas Vasiliauskas, "ECB kriz sonrasında erken adım atmaktan sakınmalı." dedi.
30.03.2021Uzmanpara
'ECB'nin verdiği destekler krizi engelledi'
'ECB'nin verdiği destekler krizi engelledi'Avrupa Merkez Bankası (ECB) Yönetim Kurulu Üyesi Isabel Schnabel, "ECB'nin verdiği destekler olgunlaşmış bir krizi engelledi." ifadelerini kullandı.
26.03.2021Uzmanpara
Almanya blokzincir kullanarak tahvil alım satımını test etti
Almanya blokzincir kullanarak tahvil alım satımını test ettiAlmanya’da yatırımcıların blokzincir kullanarak tahvil gibi menkul kıymetleri alıp satmalarını sağlayan teknolojinin test edildiği bildirildi.
24.03.2021Uzmanpara
'Geri dönmeyen kredilerde artışa hazır olunmalı'
'Geri dönmeyen kredilerde artışa hazır olunmalı'Avrupa Merkez Bankası (ECB) Denetim Kurulu Başkanı Andrea Enria, Euro Bölgesi'ndeki finans kuruluşlarının kredi risklerine ve geri dönmeyen kredilerde (NPL) artışa hazırlıklı olmaları gerektiğini söyledi.
23.03.2021Uzmanpara
Avrupa'yı zor günler bekliyor
Avrupa'yı zor günler bekliyorAvrupa Merkez Bankası (ECB) Baş Ekonomisti Philip Lane, "Avrupa zor bir ikinci çeyrek ile karşı karşıya, ancak ECB üzerine düşeni yapacak." dedi.
23.03.2021Uzmanpara
ECB'den 'ekonomik belirsizlik' uyarısı
ECB'den 'ekonomik belirsizlik' uyarısıAvrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde, Euro Bölgesi için kısa vadede ekonomik belirsizliklerin devam ettiğini belirterek, ECB'nin tüm araçlarla gerekli ayarlamaları yapmaya hazır olduğunu söyledi.
18.03.2021Uzmanpara
Lagarde'dan tahvil alımlarında 'zaman' vurgusu
Lagarde'dan tahvil alımlarında 'zaman' vurgusuAvrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde, PEPP çerçevesinde net tahvil alım miktarında yapılması kararlaştırılan artışın görünür hale gelmesi için biraz zaman gerekebileceğini söyledi.
18.03.2021Uzmanpara
'ECB'nin faizleri henüz alt sınıra ulaşmadı'
'ECB'nin faizleri henüz alt sınıra ulaşmadı'Avrupa Merkez Bankası (ECB) Yürütme Kurulu Üyesi Philip Lane, ECB'nin faizlerde henüz alt sınıra ulaşmadığını söyledi. Analistlere göre, Lane bu açıklamayla, gerekmesi durumunda, ECB'nin mevduat faizlerini biraz daha düşürebileceğini vurguladı.
17.03.2021Uzmanpara
Piyasalarda gözler Fed'e çevrildi
Piyasalarda gözler Fed'e çevrildiABD'de destek paketinin onaylanmasına karşın 10 yıllık tahvil faizlerinde yükseliş eğiliminin devam etmesinin ardından küresel piyasalarda gözler gelecek hafta ABD Merkez Bankası'nın (Fed) toplantısı ve Fed Başkanı Jerome Powell'ın yapacağı açıklamalara çevrildi.
13.03.2021Uzmanpara
'Ekonominin ısınmasında sorun görmüyorum'
'Ekonominin ısınmasında sorun görmüyorum'Avrupa Merkez Bankası (ECB) Yönetim Konseyi Üyesi Francois Villeroy de Galhau, Avrupa ekonomisinin fazla ısınmasında bir sorun görmediğini söyledi.
12.03.2021Uzmanpara
Piyasalar ECB'ye odaklandı
Piyasalar ECB'ye odaklandıAvrupa Merkez Bankası'nın (ECB) Pandemi Acil Varlık Alım Programı'ndaki (PEPP) alımların hızının ne kadar artacağına dair detay verilmemesine karşın ekonomistler, konunun haziran ayında görüşülebileceğini ve ek alım için hedefin aylık 60 ile 100 milyar euro arasında olabileceğini kaydetti.
12.03.2021Uzmanpara
Avrupa borsaları yükselişle kapandı
Avrupa borsaları yükselişle kapandıAvrupa borsaları, Avrupa Merkez Bankası'nın (ECB) tahvil alımlarını hızlandıracağı yönündeki açıklamasının ardından günü yükselişle tamamladı.
11.03.2021Ekonomi
ECB faiz kararını açıkladı
ECB faiz kararını açıkladıAvrupa Merkez Bankası (ECB), faiz oranlarında beklendiği gibi bir değişikliğe gitmedi.
11.03.2021Uzmanpara
Avrupa borsaları yükselişle açıldı
Avrupa borsaları yükselişle açıldıAvrupa borsaları, güne alıcılı bir seyirle başladı. Açılışın ardından Stoxx Europe 600 gösterge endeksi yüzde 0,24 artışla 423,12 puan, Almanya'da DAX 30 endeksi yüzde 0,07 değer kazancıyla 14.549 puan oldu.
11.03.2021Uzmanpara
Dolar ne kadar oldu?
Dolar ne kadar oldu?Dolar/TL, güne düşüşle başlamasının ardından 7,4540 seviyesinde işlem görüyor.
11.03.2021Ekonomi
Piyasalar ECB'ye odaklandı
Piyasalar ECB'ye odaklandıKüresel piyasalarda pozitif bir seyir izlenirken, bugün gerçekleştirilecek Avrupa Merkez Bankası'nın (ECB) toplantısı yatırımcıların odağında bulunuyor.
11.03.2021Uzmanpara
'ECB doğru adım atarsa euro geriler'
'ECB doğru adım atarsa euro geriler'Uluslararası yatırım kuruluşu BOFA tarafından hazırlanan raporda, Avrupa Merkez Bankası'nın (ECB) bugün alacağı kararlarda doğru adım atması halinde euronun gerileyeceği, ancak bu konuda hayal kırıklığı riski olduğu kaydedildi.
11.03.2021Uzmanpara
Borsa günü yükselişle tamamladı
Borsa günü yükselişle tamamladıBorsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, yüzde 1,02 değer kazanarak günü 1.564,94 puandan tamamladı.
10.03.2021Ekonomi
Tahvil faizlerindeki artışa vurgu yapılması bekleniyor
Tahvil faizlerindeki artışa vurgu yapılması bekleniyorAvrupa Merkez Bankası'nın (ECB), yarınki toplantısında faizlerde değişiklik yapması beklenmezken, ECB Yönetim Konseyi üyelerinin tahvil faizlerindeki artıştan dolayı endişelerini dile getirebileceği belirtiliyor.
10.03.2021Uzmanpara
Piyasalar haftaya negatif başladı
Piyasalar haftaya negatif başladıKüresel piyasalar petrol fiyatlarındaki yükselişle yeni haftaya negatif bir başlangıç yaparken, bu haftanın gündeminde Avrupa Merkez Bankası'nın (ECB) faiz kararı, tahvil piyasasının seyri ve açıklanacak makroekonomik veriler olacak.
8.03.2021Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

ecbekonomieuroavrupafaiz

Ecb ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.