Ecb

Ecb

Son dakika ecb haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ecb gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ecb haber sayfamızda...

Ecb

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.700 ecb haberi bulunmuştur.
Euro Bölgesi enflasyonu düştü
Euro Bölgesi enflasyonu düştü Euro Bölgesi enflasyonu şubat ayında düştü ancak çekirdek fiyat artışı yüksek kaldı.
1.03.2024 Uzmanpara
'Enflasyon beklenenden daha hızlı yavaşlıyor'
'Enflasyon beklenenden daha hızlı yavaşlıyor' Avrupa Merkez Bankası (ECB) Yönetim Konseyi Üyesi ve İtalya Merkez Bankası Başkanı Fabio Panetta, tüketici fiyatlarındaki büyümenin beklenenden daha hızlı yavaşladığını söyledi.
1.03.2024 Uzmanpara
'Enflasyon hedefe dönünce faizi düşüreceğiz'
'Enflasyon hedefe dönünce faizi düşüreceğiz' Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkan Yardımcısı Luis de Guindos enflasyonun hedefe döndüğüne ikna olduklarında faizi düşüreceklerini söyledi.
29.02.2024 Uzmanpara
'Yüksek faizlerin kredilerdeki etkisi sona erdi'
'Yüksek faizlerin kredilerdeki etkisi sona erdi' Euro Bölgesi'nde veriler yüksek faizlerin krediler üzerindeki en kötü etkisinin sona erdiğini gösteriyor.
27.02.2024 Uzmanpara
'Firmalar ücret artışlarını absorbe ediyor olabilir'
'Firmalar ücret artışlarını absorbe ediyor olabilir' Avrupa Merkez Bankası Başkanı (ECB) Christine Lagarde, Euro Bölgesi firmalarının ücret artışlarını daha düşük kar artışları yoluyla absorbe ediyor olabileceğini söyledi.
27.02.2024 Uzmanpara
Yatırımcılar euroda uzun pozisyonları azalttı
Yatırımcılar euroda uzun pozisyonları azalttı Avrupa Merkez Bankası'nın (ECB) bu yıl faiz oranlarını ABD Merkez Bankası'ndan (Fed) önce düşürme riski, varlık yöneticilerinin euroda yükseliş için alınan pozisyonları bir yıldan uzun bir sürenin en düşük seviyesine indirdi.
26.02.2024 Uzmanpara
'Euronun daha da zayıflama riski var'
'Euronun daha da zayıflama riski var' Barclays Research analistleri euronun daha da zayıflaması riski olduğunu söyledi.
26.02.2024 Uzmanpara
'Fed’den önce faiz indirmeye gerek yok'
'Fed’den önce faiz indirmeye gerek yok' Avrupa Merkez Bankası (ECB) Yönetim Konseyi Üyesi ve Avusturya Merkez Bankası Başkanı Robert Holzmann, ABD Merkez Bankası'ndan (Fed) önce faiz indirmeye gerek olmadığını söyledi.
23.02.2024 Uzmanpara
Euro Bölgesi'nde enflasyon beklentileri yükseldi
Euro Bölgesi'nde enflasyon beklentileri yükseldi Avrupa Merkez Bankası (ECB) tarafından yayınlanan yeni bir ankete göre, Euro Bölgesi tüketicileri arasındaki enflasyon beklentileri önümüzdeki yıl için yükseldi ve üç yıl sonrası için sabit kaldı.
23.02.2024 Uzmanpara
'Almanya'nın resesyona girmesi muhtemel'
'Almanya'nın resesyona girmesi muhtemel' Almanya Merkez Bankası (Bundesbank), Avrupa'nın en büyük ekonomisi hakkında yayınladığı aylık olağan raporunda dış talebin zayıf olması, tüketicilerin temkinli davranması ve iç yatırımların yüksek borçlanma maliyetleri tarafından engellenmesi nedeniyle Almanya'nın resesyona girmesinin muhtemel olduğunu söyledi.
19.02.2024 Uzmanpara
'ECB daha kademeli gevşeme öngörüyor'
'ECB daha kademeli gevşeme öngörüyor' Avrupa Merkez Bankası'nın (ECB) önce düşünülenden daha kademeli bir gevşeme döngüsü öngördüğü tahmin ediliyor.
19.02.2024 Uzmanpara
'Enflasyonda gerileme yavaşlayabilir'
'Enflasyonda gerileme yavaşlayabilir' Avrupa Merkez Bankası (ECB) politika yapıcısı Isabel Schnabel, Avrupa'daki düşük verimlilik artışının enflasyonun Avrupa Merkez Bankası'nın %2'lik hedefine düşmesini yavaşlatabileceğini söyledi.
16.02.2024 Uzmanpara
'Faiz indirimi zamanlaması net değil'
'Faiz indirimi zamanlaması net değil' Avrupa Merkez Bankası (ECB) Yönetim Konseyi Üyesi Pablo Hernandez de Cos beklenen faiz indiriminin zamanlamasının hala net olmadığını söyledi.
15.02.2024 Uzmanpara
'Verilere bağlı yaklaşım izleyeceğiz'
'Verilere bağlı yaklaşım izleyeceğiz' Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde verilere bağlı yaklaşım izlemeye devam edeceklerini söyledi.
15.02.2024 Uzmanpara
'ECB yüzde 2 hedefine 2025 yılında ulaşacak'
'ECB yüzde 2 hedefine 2025 yılında ulaşacak' Avrupa Merkez Bankası (ECB) Yönetim Konseyi Üyesi ve Bundesbank Başkanı Joachim Nagel, ECB'nin fiyat artışına yönelik %2 hedefine en geç 2025 yılında ulaşacağını söyledi.
15.02.2024 Uzmanpara
'Gelecek adımımız faiz indirimi olacak'
'Gelecek adımımız faiz indirimi olacak' Avrupa Merkez Bankası (ECB) Baş Ekonomisti Philip Lane gelecek adımın faiz indirimi olacağını, ancak zamanlamanın verilere bağlı olacağını söyledi.
14.02.2024 Uzmanpara
Euro/dolar paritesinde kısa vadeli tahmin
Euro/dolar paritesinde kısa vadeli tahmin DZ Bank Research analistleri salı günkü ABD enflasyon verilerine kadar euro/dolar paritesinin fazla hareket etmeyeceğini öngördü.
12.02.2024 Uzmanpara
'Mart ayı faiz indirimi zamanlaması için önemli'
'Mart ayı faiz indirimi zamanlaması için önemli' Avrupa Merkez Bankası (ECB) Yönetim Konseyi Üyesi Pablo Hernandez de Cos, mart ayında açıklanacak projeksiyonların faiz indirimi zamanlaması için çok önemli olduğunu söyledi.
12.02.2024 Uzmanpara
'Faizler kademeli bir şekilde düşmeli'
'Faizler kademeli bir şekilde düşmeli' Avrupa Merkez Bankası (ECB) Yönetim Konseyi Üyesi ve Portekiz Merkez Bankası Başkanı Mario Centeno, faiz oranlarının daha hızlı düşmesi yerine kademeli ve istikrarlı bir şekilde düşmesini tercih edeceğini söyledi.
12.02.2024 Uzmanpara
Borsada yatırımcı sayısında düşüş sürdü
Borsada yatırımcı sayısında düşüş sürdü Merkezi Kayıt Kuruluşu (MKK) nezdinde pay senedi yatırımcı sayısında düşüş üst üste dokuzuncu haftada da devam etti.
11.02.2024 Uzmanpara
Bitcoin, 1 ayın zirvesine çıktı
Bitcoin, 1 ayın zirvesine çıktı Bitcoin, 47 bin 500 doları aşarak bir ayın en yüksek seviyesine ulaştı.
9.02.2024 Uzmanpara
ECB yeni bir ücret takipçisi oluşturdu
ECB yeni bir ücret takipçisi oluşturdu Avrupa Merkez Bankası (ECB) tarafından cuma günü yayınlanan bir makaleye göre Euro Bölgesi için yeni bir ileriye dönük ücret takipçisi, enflasyon yörüngesini anlamak için ek bir kaynak olarak kullanılabilecek veriler sağladı.
9.02.2024 Uzmanpara
'Enflasyon konusunda güvenceye ihtiyaç var'
'Enflasyon konusunda güvenceye ihtiyaç var' Avrupa Merkez Bankası (ECB) Baş Ekonomisti Philip Lane, politika yapıcıların faiz oranlarını düşürebilmesi için enflasyonun hedefine döndüğüne dair daha fazla güvenceye ihtiyaç duyulduğunu söyledi.
9.02.2024 Uzmanpara
'Enflasyon yeniden alevlenebilir'
'Enflasyon yeniden alevlenebilir' Avrupa Merkez Bankası (ECB) Yönetim Kurulu Üyesi Isabel Schnabel, düşük borçlanma maliyetlerinin Euro Bölgesi'nin durgun ekonomisini yeniden canlandırabileceği, ancak enflasyonun yeniden alevlenmesine neden olabileceği uyarısında bulundu.
7.02.2024 Uzmanpara
Euro Bölgesi'nde enflasyon beklentileri geriledi
Euro Bölgesi'nde enflasyon beklentileri geriledi Euro Bölgesi'nde tüketicilerin gelecek 12 ay için enflasyon beklentileri geriledi.
6.02.2024 Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

Ecb ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.