Ecb

Ecb

Son dakika ecb haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ecb gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ecb haber sayfamızda...

Ecb

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 906 ecb haberi bulunmuştur.
'ECB hükümetlerin etkisinden uzakta durmalı'
'ECB hükümetlerin etkisinden uzakta durmalı' Avrupa Merkez Bankası (ECB) Üyesi ve Almanya Merkez Bankası Başkanı Jens Weidmann, "ECB hükümetlerin etkisinden uzakta durmalı" dedi.
30.11.2021Uzmanpara
'ECB'nin faiz artırımına gitmesi mümkün değil'
'ECB'nin faiz artırımına gitmesi mümkün değil'Avrupa Merkez Bankası (ECB) Üyesi ve İspanya Merkez Bankası Başkanı Pablo Hernandez de Cos'a göre ECB'nin gelecek yıl veya sonrasında bir süre daha faiz artırımına gitmesi mümkün görünmüyor.
29.11.2021Uzmanpara
'Politika seçeneklerini açık tutmalıyız'
'Politika seçeneklerini açık tutmalıyız'Avrupa Merkez Bankası (ECB) üyeleri, aralık ayında yapılacak toplantıda enflasyonun takip ettiği patika konusunda güçlü bir görüş oluşturmak için yeterli veriye sahip olamayabileceklerini ve kritik geçmesi muhtemel olan aralık toplantısının ötesinde de politika seçeneklerini açık tutmaları gerektiğini bildirdiler.
25.11.2021Uzmanpara
'ECB varlık alımlarına devam etmeli'
'ECB varlık alımlarına devam etmeli'Avrupa Merkez Bankası (ECB) Yönetim Kurulu Üyesi Fabio Panetta, enflasyonun kontrolden çıktığına dair işaretin bulunmadığı ortamda faizlerin düşük tutulmaya devam edilmesini ve varlık alımlarının sürdürülmesini istedi.
24.11.2021Uzmanpara
'Varlık alımları martta sona erecek'
'Varlık alımları martta sona erecek'Avrupa Merkez Bankası (ECB) Üyesi ve Avusturya Merkez Bankası Başkanı Robert Holzmann, Pandemi Acil Varlık Alım Programı (PEPP) çerçevesinde varlık alımlarının büyük olasılıkla planlandığı gibi mart ayında sona ereceğini söyledi.
24.11.2021Uzmanpara
'ECB'nin faizi düşünmesi gerekmiyor'
'ECB'nin faizi düşünmesi gerekmiyor'Avrupa Merkez Bankası (ECB) Yönetim Konseyi Üyesi ve Hollanda Merkez Bankası Başkanı Klaas Knot, cari enflasyon artışının ECB'nin faiz politikasını yeniden düşünmesini gerektirmediğini söyledi.
23.11.2021Uzmanpara
'Varlık alımları bitirilmeli'
'Varlık alımları bitirilmeli'Avrupa Merkez Bankası (ECB) Üyesi ve Fransa Merkez Bankası Başkanı Francois Villeroy de Galhau, ECB'nin Pandemi Acil Varlık Alım Programı (PEPP) çerçevesinde varlık alımlarını planladığı gibi mart ayında bitirmesi gerektiğini söyledi.
23.11.2021Uzmanpara
'ECB enflasyona karşı hızlı hareket etmeli'
'ECB enflasyona karşı hızlı hareket etmeli'Deutsche Bank Üst Yöneticisi (CEO) Christian Sewing, enflasyonun daha uzun süre yüksek kalmaya devam edeceğini belirterek, Avrupa Merkez Bankası’nın (ECB) enflasyonla "daha hızlı" şekilde mücadele etmesi gerektiğini söyledi.
19.11.2021Uzmanpara
'Enflasyon orta vadede azalacak'
'Enflasyon orta vadede azalacak'Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde, Euro Bölgesi'nde enflasyon dinamiklerinin orta vadede azalacağını belirterek, “Enflasyon baskısının azalması beklenirken, politikayı sıkılaştırarak tepki vermek mantıklı değil.” dedi.
19.11.2021Uzmanpara
ECB'den konut fiyatları uyarısı
ECB'den konut fiyatları uyarısıAvrupa Merkez Bankası (ECB), ekonomik toparlanmaya rağmen özellikle konut piyasasında yüksek fiyatların finansal sistemin istikrarı için riskler oluşturduğu konusunda uyarıda bulundu.
17.11.2021Uzmanpara
'Enflasyon konusunda uyanık olmalıyız'
'Enflasyon konusunda uyanık olmalıyız'Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkan Yardımcısı Luis de Guindos, ECB'nin enflasyon konusunda "dikkatli" ve "uyanık" olması gerektiğini söyledi.
17.11.2021Uzmanpara
'ECB faizleri 2025'e kadar sabit tutabilir'
'ECB faizleri 2025'e kadar sabit tutabilir'Capital Economics Ekonomisti Jack Allen-Reynolds, Avrupa Merkez Bankası'nın (ECB) halihazırda yüzde -0,50 olan mevduat faiz oranını 2025 yılı civarına kadar devam ettirmesini beklediklerini söyledi.
16.11.2021Uzmanpara
'Enflasyon yüzde 2 hedefinin altına inecek'
'Enflasyon yüzde 2 hedefinin altına inecek'Avrupa Merkez Bankası (ECB) üyesi ve Litvanya Merkez Bankası Başkanı Gediminas Simkus, Euro Bölgesi'nde enflasyonun 2023 yılında ECB'nin yüzde 2 hedefinin altına düşeceğini öngördü.
12.11.2021Uzmanpara
Çin ve Avrupa dijital parada iş birliğine gidiyor
Çin ve Avrupa dijital parada iş birliğine gidiyorÇin ve Avrupa merkez bankaları dijital para konusunda teknik bazda düzenli fikir alışverişine gidiyor. Çin Merkez Bankası (PBOC) Başkanı Yi Gang, "Dijital para konusunda diğer merkez bankaları ve uluslararası kuruluşlarla iş birliğini güçlendirmek istiyoruz” dedi.
11.11.2021Uzmanpara
'Dijital euro nakit paranın yerini tutamayacak'
'Dijital euro nakit paranın yerini tutamayacak'Almanya Merkez Bankası (Bundesbank) Başkanı Jens Weidmann, dijital euronun nakit paranın yerini almayacağını ifade etti.
11.11.2021Uzmanpara
'Dijital euro çıkarılmasına ihtiyaç var'
'Dijital euro çıkarılmasına ihtiyaç var'Avrupa Merkez Bankası (ECB) Yönetim Kurulu Üyesi Fabio Panetta, "Dijital euro çıkarılmasına ihtiyaç var." dedi.
5.11.2021Uzmanpara
'Faizin yükseltilmesi muhtemel değil'
'Faizin yükseltilmesi muhtemel değil'Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde, Euro Bölgesi’nde faiz artırım koşullarının gelecek yıl karşılanmasının muhtemel olmadığını söyledi.
3.11.2021Uzmanpara
ECB'nin varlık alımları yavaşladı
ECB'nin varlık alımları yavaşladıAvrupa Merkez Bankası'nın (ECB) varlık alımları geçtiğimiz hafta yavaşladı.
3.11.2021Uzmanpara
Sorunlu kredilerin düşmesi bekleniyor
Sorunlu kredilerin düşmesi bekleniyorAvrupa Merkez Bankası'nın bankacılık denetim, gözetim birimi başkanı Andrea Enria, Euro Bölgesi bankalarının defterlerindeki sorunlu kredi miktarının daha da düşmesini beklediklerini bildirdi.
2.11.2021Uzmanpara
Piyasalar yoğun veri gündemine odaklandı
Piyasalar yoğun veri gündemine odaklandıKüresel piyasalarda geçen hafta karışık bir seyir izlenmesinin ardından yeni haftada ABD ve İngiltere merkez bankalarının faiz kararları beklenirken, bugün dünya genelinde açıklanacak imalat sanayi Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI) verileri takip edilecek.
1.11.2021Uzmanpara
Piyasalarda merkez bankaları başrolü bırakmıyor
Piyasalarda merkez bankaları başrolü bırakmıyorKüresel pay piyasalarında gözler, ABD ve İngiltere merkez bankalarının faiz kararları ile ABD'de açıklanacak iş gücü piyasası verileri başta olmak üzere yoğun veri gündemine odaklandı.
30.10.2021Uzmanpara
Avrupa borsaları düşüşle açıldı
Avrupa borsaları düşüşle açıldıAvrupa borsaları güne düşüşle başladı.
29.10.2021Uzmanpara
ECB faizde değişikliğe gitmedi
ECB faizde değişikliğe gitmediAvrupa Merkez Bankası (ECB) piyasa beklentileri doğrultusunda faiz oranları ve Pandemi Acil Varlık Alım Programı'nın (PEPP) toplam büyüklüğünde değişikliğe gitmezken, tahvil alımlarının yılın ikinci ve üçüncü çeyreklerine göre daha düşük hızda olabileceğini duyurdu.
28.10.2021Uzmanpara
Avrupa borsaları düşüşle açıldı
Avrupa borsaları düşüşle açıldıAvrupa borsaları güne düşüşle başladı, Fransa'da CAC 40 endeksi pozitif ayrıştı.
28.10.2021Uzmanpara
Altın fiyatlarında son durum ne?
Altın fiyatlarında son durum ne?Altın fiyatları bu hafta oldukça hareketli bir seyir izliyor. Özellikle ekonomik görünüme ilişkin belirsizliklerin yükselmesi altına olan talebi artırıyor. Öte yandan yatırımcıların gözü bugün Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde’ın yapacağı konuşmada olacak. İşte detaylar…
28.10.2021Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

Ecb ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.