Ecb

Ecb

Son dakika ecb haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ecb gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ecb haber sayfamızda...

Ecb

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 720 ecb haberi bulunmuştur.
'Faiz artırmak toparlanmayı tehlikeye sokabilir'
'Faiz artırmak toparlanmayı tehlikeye sokabilir'Avrupa Merkez Bankası (ECB) Yönetim Kurulu üyesi Isabel Schnabel, faiz oranlarını birdenbire artırmanın ekonomik toparlanmayı tehlikeye sokabileceğini söyledi.
25.02.2021Uzmanpara
Avrupa borsaları karışık seyirle açıldı
Avrupa borsaları karışık seyirle açıldıAvrupa borsaları, güne karışık bir seyirle başladı.
23.02.2021Uzmanpara
Piyasalar Powell'ın sunumunu bekliyor
Piyasalar Powell'ın sunumunu bekliyorKüresel piyasalarda yüksek oynaklık devam ederken, bugün ve yarın ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell'ın Senato'da yapacağı sunumlar yatırımcıların odağında bulunuyor.
23.02.2021Uzmanpara
Bitcoin'in piyasa değeri 1 trilyon dolara ulaştı
Bitcoin'in piyasa değeri 1 trilyon dolara ulaştıKripto para birimleri piyasalarına yönelik ilgi son dönemde hız kazanırken, Bitcoin'in piyasa değeri 1 trilyon dolara ulaştı.
20.02.2021Uzmanpara
'Güçlü euro enflasyon için ilave tehlike oluşturuyor'
'Güçlü euro enflasyon için ilave tehlike oluşturuyor'Avrupa Merkez Bankası (ECB) ocak ayı para politikası toplantı tutanaklarında, Euro Bölgesi’nde enflasyonun hedefinden çok uzakta olduğunun altı çizilerek, güçlü euronun ECB Yönetim Konseyi'ni endişelendirdiği bildirildi.
18.02.2021Uzmanpara
ECB'nin karı azaldı
ECB'nin karı azaldıAvrupa Merkez Bankası'nın (ECB) 2020 yılındaki karı, düşük faiz gelirlerinin etkisiyle, bir önceki yıla göre 722 milyon euro azalarak yaklaşık 1 milyar 643 milyon euroya geriledi.
18.02.2021Uzmanpara
Yellen, ECB Başkanı Lagarde ile görüştü
Yellen, ECB Başkanı Lagarde ile görüştüABD Hazine Bakanı Janet Yellen, Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde ile büyüme ve istihdamı teşvik edecek politika araçlarını görüştü.
17.02.2021Uzmanpara
ABD Hazine Bakanı'ndan kritik görüşme
ABD Hazine Bakanı'ndan kritik görüşmeABD Hazine Bakanı Janet Yellen, Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde ile büyüme ve istihdamı teşvik edecek politika araçlarını görüştü.
16.02.2021Dünya
Avrupa borsaları yükselişle açıldı
Avrupa borsaları yükselişle açıldıAvrupa borsaları, haftaya alıcılı bir seyirle başladı.
15.02.2021Uzmanpara
Piyasalar haftaya pozitif başladı
Piyasalar haftaya pozitif başladıKüresel piyasalarda, ABD'de hayata geçirilmesi planlanan ekonomik destek paketine ilişkin gelişmeler gündemin odağındaki yerini korurken, yeni haftanın açılışında Asya borsalarında alıcılı bir seyir izleniyor.
15.02.2021Uzmanpara
'ECB teşvik politikalarını devam ettirecek'
'ECB teşvik politikalarını devam ettirecek'Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde, "ECB teşvik politikalarını devam ettirecek, ancak hükümetler de harcamaları sürdürmeliler." dedi.
9.02.2021Uzmanpara
ECB'den vaka artışı ve mutasyon uyarısı
ECB'den vaka artışı ve mutasyon uyarısıAvrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde, "Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarında artış, virüsteki mutasyonlar ve sıkı kısıtlayıcı tedbirler, Euro Bölgesi ekonomik faaliyetine yönelik önemli aşağı yönlü risk ortaya koyuyor." dedi.
9.02.2021Uzmanpara
ECB repo ve swap hatlarını uzattı
ECB repo ve swap hatlarını uzattıAvrupa Merkez Bankası (ECB), Euro Bölgesi dışındaki merkez bankalarıyla oluşturulan repo ve swap hatlarının 9 ay uzatıldığını duyurdu.
4.02.2021Uzmanpara
İtalya’da ‘Süper Mario’ dönemi
İtalya’da ‘Süper Mario’ dönemiConte hükümetinin istifasının ardından İtalya’da hükümeti kurma görevi eski Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Mario Draghi’ye verildi.
4.02.2021Dünya
İtalya'da hükümet kurma görevi Draghi'ye verildi
İtalya'da hükümet kurma görevi Draghi'ye verildiİtalya'da Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella, hükümeti kurma görevini teknokrat bir ismi tercih ederek eski Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Mario Draghi'ye verdi.
3.02.2021Dünya
İtalya'da hükümet kurma görevi Draghi'de
İtalya'da hükümet kurma görevi Draghi'deİtalya'da Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella, hükümeti kurma görevini teknokrat bir ismi tercih ederek eski Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Mario Draghi'ye verdi.
3.02.2021Uzmanpara
ECB euro konusunda ABD ile kur savaşında
ECB euro konusunda ABD ile kur savaşındaABD Hazine Bakanı Janet Yellen'ın göreve gelmesinin hemen ardından yeniden "güçlü dolar" politikasına dönmeyi reddetmesinin döviz piyasalarındaki gerilimi artırdığı belirtiliyor.
29.01.2021Uzmanpara
'ECB'nin faiz indirimi hata olur'
'ECB'nin faiz indirimi hata olur'Uluslararası Finans Enstitüsü Baş Ekonomisti Robin Brooks, "Avrupa Merke Bankası'nın euroda güçlenmeye karşı faiz indirimi hata olur." dedi.
28.01.2021Uzmanpara
Merkez bankaları için yeşil tahvil fonu
Merkez bankaları için yeşil tahvil fonuUluslararası Ödemeler Bankası (BIS), merkez bankaları ve resmi kurumlar tarafından yeşil tahvil yatırımları için euro temelli bir fon oluşturulduğunu duyurdu.
25.01.2021Uzmanpara
Piyasalarda Fed'in faiz kararı takip edilecek
Piyasalarda Fed'in faiz kararı takip edilecekKüresel piyasalarda bu haftanın odağında ABD'de başkanlık değişimi ile mali teşvik paketine ilişkin açıklamalar, önemli merkez bankalarının faiz kararları ve yeni tip koronavirüse (Kovid-19) ilişkin gelişmeler yer alırken, haftaya, ABD Merkez Bankası'nın (Fed) faiz kararı ve yoğun veri gündemi takip edilecek.
23.01.2021Uzmanpara
Euro Bölgesi'nin toparlanmasına ilişkin beklentiler geriledi
Euro Bölgesi'nin toparlanmasına ilişkin beklentiler gerilediAvrupa Merkez Bankası'nın (ECB) Profesyonel Tahminciler Anketi katılımcılarının tahminlere göre, 2021'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının ikinci dalgasından etkilenen Euro Bölgesi ekonomisi, muhtemelen toparlanacak fakat bu toparlanma birkaç ay önce beklenenden daha yavaş hızda olacak.
22.01.2021Uzmanpara
ECB'den ek parasal genişleme beklenmiyor
ECB'den ek parasal genişleme beklenmiyorING Group Başekonomisti Peter Vanden Houte, Avrupa Merkez Bankası'nın (ECB) ek bir parasal genişleme önlemi almayabileceğini, bu yıl sıkılaşma önlemi beklenmediğini vurguladı.
22.01.2021Uzmanpara
'Euro Bölgesi ekonomisi son çeyrekte muhtemelen daraldı'
'Euro Bölgesi ekonomisi son çeyrekte muhtemelen daraldı'Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde, Kovid-19 vaka sayısındaki artış ve bununla ilgili kısıtlamaların ekonomiye zarar verdiğini belirterek, Kovid-19'un ikinci dalgasının yaşandığı 2020'nin dördüncü çeyreğinde euro Bölgesi ekonomisinin muhtemelen daraldığını söyledi.
21.01.2021Ekonomi
ECB faiz kararını açıkladı
ECB faiz kararını açıkladıAvrupa Merkez Bankası (ECB), piyasa beklentileri doğrultusunda, faiz oranları ve Pandemi Acil Varlık Alım Programı'nın (PEPP) toplam büyüklüğünde değişikliğe gitmedi.
21.01.2021Uzmanpara
Avrupa borsaları yükselişle açıldı
Avrupa borsaları yükselişle açıldıAvrupa borsaları, güne alıcılı bir seyirle başladı.
21.01.2021Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

ecbpiyasaavrupafaizborsa

Ecb ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.