Ecb

Ecb

Son dakika ecb haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ecb gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ecb haber sayfamızda...

Ecb

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 728 ecb haberi bulunmuştur.
Piyasalarda ECB'nin faiz kararı takip edilecek
Piyasalarda ECB'nin faiz kararı takip edilecekKüresel piyasalarda, bu haftanın en önemli konu başlığı yine tahvil faizleri olurken, ABD'deki destek paketine ilişkin gelişmeler, tahvil piyasasının seyri ve Avrupa Merkez Bankası'nın (ECB) gelecek hafta açıklayacağı faiz kararı yatırımcıların odağında bulunuyor.
6.03.2021Uzmanpara
'Enflasyon bu yıl hedefin üzerinde olacak'
'Enflasyon bu yıl hedefin üzerinde olacak'Avrupa Merkez Bankas (ECB) Başkan Yardımcısı Luis de Guindos, "Enflasyon bu yıl hedefin üzerinde olacak." dedi.
4.03.2021Uzmanpara
'Şirketlerin finansman kaynaklarına erişimi sağlanacak'
'Şirketlerin finansman kaynaklarına erişimi sağlanacak'Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde, salgın döneminde Euro Bölgesi'nde şirketlere uygun finansal koşullar sağlamaya devam edeceklerini belirtti.
2.03.2021Uzmanpara
'Balonlarla mücadelede büyük rol istiyoruz'
'Balonlarla mücadelede büyük rol istiyoruz'Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkan Yardımcısı Luis de Guindos, "Balonlarla mücadelede daha büyük rol istiyoruz." ifadelerini kullandı.
2.03.2021Uzmanpara
'Koronavirüs baskı yaratmaya devam ediyor'
'Koronavirüs baskı yaratmaya devam ediyor'Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde, "Koronavirüs Euro Bölgesi ekonomileri üzerinde ağır baskı yaratmaya devam ediyor." dedi.
2.03.2021Uzmanpara
'ECB, istenmeyen sıkılaşmaya tepki vermeli'
'ECB, istenmeyen sıkılaşmaya tepki vermeli'Avrupa Merkez Bankası (ECB) üyesi ve Fransa Merkez Bankası Başkanı Francois Villeroy de Galhau, "ECB, istenmeyen sıkılaşmaya tepki vermeli." dedi.
2.03.2021Uzmanpara
Piyasalar enflasyon endişesiyle sert düştü
Piyasalar enflasyon endişesiyle sert düştüKüresel piyasalarda, ABD 10 yıllık tahvil faizlerindeki yükselişin oluşturduğu panik havasıyla sert satıcılı bir seyir izlenirken, gelecek hafta ABD'deki destek paketine ilişkin gelişmeler, emtia fiyatları ve tahvil piyasasının seyri ile yoğun veri takvimi yatırımcıların gündeminde olacak.
27.02.2021Uzmanpara
ECB'den parasal genişleme açıklaması
ECB'den parasal genişleme açıklamasıAvrupa Merkez Bankası (ECB) Yürütme Kurulu Üyesi Philip Lane, pandeminin neden olduğu enflasyonu düşürücü baskılar yeterince dengelendikten sonra bile bankanın, 'uzun bir süre boyunca bol miktarda parasal genişlemeyi sürdürmesi' gerekeceğini söyledi.
25.02.2021Uzmanpara
'Faiz artırmak toparlanmayı tehlikeye sokabilir'
'Faiz artırmak toparlanmayı tehlikeye sokabilir'Avrupa Merkez Bankası (ECB) Yönetim Kurulu üyesi Isabel Schnabel, faiz oranlarını birdenbire artırmanın ekonomik toparlanmayı tehlikeye sokabileceğini söyledi.
25.02.2021Uzmanpara
Avrupa borsaları karışık seyirle açıldı
Avrupa borsaları karışık seyirle açıldıAvrupa borsaları, güne karışık bir seyirle başladı.
23.02.2021Uzmanpara
Piyasalar Powell'ın sunumunu bekliyor
Piyasalar Powell'ın sunumunu bekliyorKüresel piyasalarda yüksek oynaklık devam ederken, bugün ve yarın ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell'ın Senato'da yapacağı sunumlar yatırımcıların odağında bulunuyor.
23.02.2021Uzmanpara
Bitcoin'in piyasa değeri 1 trilyon dolara ulaştı
Bitcoin'in piyasa değeri 1 trilyon dolara ulaştıKripto para birimleri piyasalarına yönelik ilgi son dönemde hız kazanırken, Bitcoin'in piyasa değeri 1 trilyon dolara ulaştı.
20.02.2021Uzmanpara
'Güçlü euro enflasyon için ilave tehlike oluşturuyor'
'Güçlü euro enflasyon için ilave tehlike oluşturuyor'Avrupa Merkez Bankası (ECB) ocak ayı para politikası toplantı tutanaklarında, Euro Bölgesi’nde enflasyonun hedefinden çok uzakta olduğunun altı çizilerek, güçlü euronun ECB Yönetim Konseyi'ni endişelendirdiği bildirildi.
18.02.2021Uzmanpara
ECB'nin karı azaldı
ECB'nin karı azaldıAvrupa Merkez Bankası'nın (ECB) 2020 yılındaki karı, düşük faiz gelirlerinin etkisiyle, bir önceki yıla göre 722 milyon euro azalarak yaklaşık 1 milyar 643 milyon euroya geriledi.
18.02.2021Uzmanpara
Yellen, ECB Başkanı Lagarde ile görüştü
Yellen, ECB Başkanı Lagarde ile görüştüABD Hazine Bakanı Janet Yellen, Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde ile büyüme ve istihdamı teşvik edecek politika araçlarını görüştü.
17.02.2021Uzmanpara
ABD Hazine Bakanı'ndan kritik görüşme
ABD Hazine Bakanı'ndan kritik görüşmeABD Hazine Bakanı Janet Yellen, Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde ile büyüme ve istihdamı teşvik edecek politika araçlarını görüştü.
16.02.2021Dünya
Avrupa borsaları yükselişle açıldı
Avrupa borsaları yükselişle açıldıAvrupa borsaları, haftaya alıcılı bir seyirle başladı.
15.02.2021Uzmanpara
Piyasalar haftaya pozitif başladı
Piyasalar haftaya pozitif başladıKüresel piyasalarda, ABD'de hayata geçirilmesi planlanan ekonomik destek paketine ilişkin gelişmeler gündemin odağındaki yerini korurken, yeni haftanın açılışında Asya borsalarında alıcılı bir seyir izleniyor.
15.02.2021Uzmanpara
'ECB teşvik politikalarını devam ettirecek'
'ECB teşvik politikalarını devam ettirecek'Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde, "ECB teşvik politikalarını devam ettirecek, ancak hükümetler de harcamaları sürdürmeliler." dedi.
9.02.2021Uzmanpara
ECB'den vaka artışı ve mutasyon uyarısı
ECB'den vaka artışı ve mutasyon uyarısıAvrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde, "Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarında artış, virüsteki mutasyonlar ve sıkı kısıtlayıcı tedbirler, Euro Bölgesi ekonomik faaliyetine yönelik önemli aşağı yönlü risk ortaya koyuyor." dedi.
9.02.2021Uzmanpara
ECB repo ve swap hatlarını uzattı
ECB repo ve swap hatlarını uzattıAvrupa Merkez Bankası (ECB), Euro Bölgesi dışındaki merkez bankalarıyla oluşturulan repo ve swap hatlarının 9 ay uzatıldığını duyurdu.
4.02.2021Uzmanpara
İtalya’da ‘Süper Mario’ dönemi
İtalya’da ‘Süper Mario’ dönemiConte hükümetinin istifasının ardından İtalya’da hükümeti kurma görevi eski Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Mario Draghi’ye verildi.
4.02.2021Dünya
İtalya'da hükümet kurma görevi Draghi'ye verildi
İtalya'da hükümet kurma görevi Draghi'ye verildiİtalya'da Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella, hükümeti kurma görevini teknokrat bir ismi tercih ederek eski Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Mario Draghi'ye verdi.
3.02.2021Dünya
İtalya'da hükümet kurma görevi Draghi'de
İtalya'da hükümet kurma görevi Draghi'de İtalya'da Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella, hükümeti kurma görevini teknokrat bir ismi tercih ederek eski Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Mario Draghi'ye verdi.
3.02.2021Uzmanpara
ECB euro konusunda ABD ile kur savaşında
ECB euro konusunda ABD ile kur savaşındaABD Hazine Bakanı Janet Yellen'ın göreve gelmesinin hemen ardından yeniden "güçlü dolar" politikasına dönmeyi reddetmesinin döviz piyasalarındaki gerilimi artırdığı belirtiliyor.
29.01.2021Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

ecbpiyasaküresellagardeavrupa

Ecb ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.