Ege Maden İhracatçıları Birliği

Ege Maden İhracatçıları Birliği

Son dakika Ege Maden İhracatçıları Birliği haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Ege Maden İhracatçıları Birliği gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Ege Maden İhracatçıları Birliği haber sayfamızda...

Ege Maden İhracatçıları Birliği

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 215 ege maden ihracatcilari birligi haberi bulunmuştur.
EMİB, sektöre değer katıyor
EMİB, sektöre değer katıyorBurs projesi sayesinde 146 öğrenci madencilik eğitimini tercih etti. AMORF yarışmasıyla ürünlere tasarım katıldı. Yeni ticaret heyeti organizasyonu ise Avustralya’ya olacak
10.04.2021Ege
AMORF tasarımları İtalya’ya rakip
AMORF tasarımları İtalya’ya rakipTürk doğal taşlarının prestijli projeleri süslemesi, daha katma değerli ihraç edilmesi ve dünya genelinde kendisini İtalya’nın yanına konumlandırması amacıyla Ege Maden İhracatçıları Birliği (EMİB) tarafından ikincisi düzenlenen AMORF Doğal Taş Proje ve Tasarım Yarışması’nın başvuruları 3 Mayıs 2021’de www.amorf.org üzerinden başlıyor.
31.03.2021Ege
Öğrencilere eğitim bursu ve para ödülü
Öğrencilere eğitim bursu ve para ödülüTicaret Bakanlığı’nın desteğiyle Ege Mobilya Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği önderliğinde Ege Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği ile Ege Maden İhracatçıları Birliği’nin birlikte düzenlediği mobilya, tekstil ve doğal taşın bir arada kullanılacağı ‘Ezber Bozan Tasarım Yarışması’nın öğrenci buluşmaları devam ediyor...
14.03.2021Ege
Ortadoğu’nun doğaltaşı Egeli dışsatımcıdan
Ortadoğu’nun doğaltaşı Egeli dışsatımcıdanEgeli doğal taş ihracatçıları işlenmiş ürün talep eden Ortadoğu ülkelerine yoğunlaştı...
22.02.2021Ege
Doğaltaş, internetten Ortadoğu’ya açıldı
Doğaltaş, internetten Ortadoğu’ya açıldıEge Maden İhracatçıları Birliği, Ticaret Bakanlığı’nın koordinasyonu ve desteğiyle, “Ortadoğu Ülkeleri Sanal Doğaltaş Ticaret Heyeti” düzenledi. 19 üretici; Katar, Bahreyn, BAE, Kuveyt ve Umman’dan alıcılarla buluştu.
17.02.2021Ege
İhracatta hedef Orta Doğu pazarı
İhracatta hedef Orta Doğu pazarıEge İhracatçı Birlikleri (EİB) Ticaret Bakanlığı’nın desteğiyle düzenlenen 15-18 Şubat günlerinde düzenlenen Orta Doğu Ülkeleri Sanal Doğal Taş Ticaret Heyeti’ne katılacak...
14.02.2021Ege
İhracatçının gözü döviz kurunda
İhracatçının gözü döviz kurunda“Kur 7,35’in altına indiği süreçte 184 milyar dolar ihracat hedefimiz, üretimimiz tehlikeye girer” diyen Egeli ihracatçılar, Merkez Bankası’nın döviz alım limitlerini artırıp piyasaya müdahale etmesini istiyor.
6.02.2021Ege
‘Değer katmayı sürdüreceğiz’
‘Değer katmayı sürdüreceğiz’Pandemiden etkilenen sektörlerin başında doğaltaş yer aldı...
25.01.2021Ege
Pandeminin şampiyonu işlenmiş ürünler
Pandeminin şampiyonu işlenmiş ürünlerTürk doğal taş sektörünün işlenmiş ürün ihracatı 2020 yılında yüzde 7 artarak 1 milyar 58 milyon dolara yükseldi. Doğal taş ihracatının lideri Ege Maden İhracatçıları Birliği’nin işlenmiş doğal taş ihracatı ise; yüzde 12’lik artışla 426 milyon dolara tırmandı. EMİB’in 2020 yılı ihracatında işlenmiş doğal taşın payı yüzde 73’e çıktı.
17.01.2021Ege
Türkiye'nin işlenmiş doğal taş ihracatı 1 milyar doları aştı
Türkiye'nin işlenmiş doğal taş ihracatı 1 milyar doları aştıDoğal taş sektörünün 2020 yılında gerçekleştirdiği "işlenmiş ürün" ihracatı, yeni tip koronavirüs salgını tedbirlerine rağmen bir önceki yıla göre yüzde 7 artarak 1 milyar 58 milyon dolara çıktı.
17.01.2021Ekonomi
2021’e  umutla girdiler
2021’e umutla girdilerEge Bölgesi’nin ihracatçı firmaları2020’yi salgınladeğil rekorlarlahatırlayacak. Yaş meyve sebzeve hazır giyim sektörleri 2019’daki rakamların üzerine çıkıp 1 milyar doları yakaladı
9.01.2021Ege
Ege'de ihracat "aşıyı" beklemeden toparlandı
Ege'de ihracat "aşıyı" beklemeden toparlandıİhracata dayalı sektörlerin yoğun olarak faaliyet gösterdiği Ege Bölgesi'ndeki üretim merkezleri, tüm insanlığı derinden etkileyen Kovid-19 salgını sonrası yeni normale uyum sürecinde başarılı bir sınav veriyor.
8.01.2021Ekonomi
Yüz güldürdü
Yüz güldürdüEge İhracatçı Birlikleri, 2020 yılında 13 milyar 4 milyon dolarlık dışsatıma imza attı. Ege Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği de, aralık ayının artış rekortmeni oldu. Su ürünleri sektörü, tarihinde bir ilk yaşadı
8.01.2021Ege
Türk doğaltaşı sanal fuarla Vietnam’da
Türk doğaltaşı sanal fuarla Vietnam’daEge Maden İhracatçıları Birliği (EMİB), 17 Türk doğal taş ihracatçısı firmayla 20 Vietnamlı ithalatçıyı, Ticaret Bakanlığı’nın desteğiyle 24-26 Kasım günlerinde ‘Vietnam Sanal Doğal Taş Sektörel Ticaret Heyeti’nde buluşturdu...
30.11.2020Ege
Vietnam’a kadar Türk doğal taşı
Vietnam’a kadar Türk doğal taşıEge Maden İhracatçıları Birliği (EMİB) Başkanı Mevlüt Kaya, alternatif pazarlara yönelik çalışmalara Kovid-19 sürecine rağmen devam ettiklerini, bu kapsamda Vietnamlı alıcılarla düzenledikleri sanal ticaret heyeti etkinliğinde verimli görüşmeler yaptıklarını belirtti.
30.11.2020Ekonomi
Doğaltaşta hedef Vietnam pazarı
Doğaltaşta hedef Vietnam pazarıEge Maden İhracatçıları Birliği tarafından video konferans yöntemiyle düzenlenen “Vietnam Sanal Doğal Taş Sektörel Ticaret Heyeti” adlı ålan Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay, Asya-pasifik ülkelerinin “Bölgesel Kapsamlı Ekonomik Ortaklık” anlaşmasının, salgınla birlikte değişen tedarik zincirlerinin de etkisiyle Türkiye ihracatı için büyük fırsat olduğunu belirtti.
24.11.2020 Ege
İhracatçı birliklerinin burs programları bazı mühendislik bölümlerine ilgiyi artırdı
İhracatçı birliklerinin burs programları bazı mühendislik bölümlerine ilgiyi artırdıTicaret Bakanlığı koordinasyonunda, ihracatçı birlikleri tarafından ilk olarak tekstil mühendisliği öğrenimine sağlanan burs programına gösterilen ilgi sonucu bu bölümlere yerleşen öğrenci sayısı artınca, sektördeki eğitimli iş gücü ihtiyacının karşılanması için verilen desteğin kapsamı daha da genişletildi.
24.10.2020Ekonomi
TİM Başkanı Gülle'den Suudi Arabistan'daki boykota ilişkin açıklama!
TİM Başkanı Gülle'den Suudi Arabistan'daki boykota ilişkin açıklama!Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, Türk ürünlerine "yarı resmi boykot" uygulanan Suudi Arabistan'da ticaretin siyasete alet edildiği ifade etti.
21.10.2020Ekonomi
Türkiye’nin doğal taş potansiyeli artacak
Türkiye’nin doğal taş potansiyeli artacakEge Maden İhracatçıları Birliği (EMİB), dünya doğal taş rezervlerinin yüzde 35’ine sahip olan Türkiye’nin doğal taşlarının ihracat potansiyelini ve Türk doğal taşının prestijli projelerdeki kullanımını artırmak amacıyla düzenlediği AMORF Doğal Taş Tasarım ve Proje Yarışması’nın sonuçlarını açıkladı.
6.10.2020Ekonomi
Madencilik sektörü burs verecek
Madencilik sektörü burs verecekTürkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Maden Sektör Kurulu'nu oluşturan İstanbul Maden İhracatçıları Birliği (İMİB), Ege Maden İhracatçıları Birliği ve Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği ile Yükseköğretim Kurulu (YÖK) arasında imzalanan ve 2020-2021 eğitim-öğretim yılında hayata geçen burs projesinin bursiyerleri belli oldu.
5.10.2020Ekonomi
Eylül ayı rekoru
Eylül ayı rekoruEge İhracatçı Birlikleri (EİB) eylül ayında 1 milyar 223 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirdi.
3.10.2020Ege
‘Tek çıkış yolu ihracat’
‘Tek çıkış yolu ihracat’EGE Maden İhracatçıları Birliği, 2019 yılını yüzde 3’lük ihracat artış hızıyla 946 milyon dolar döviz geliriyle kapattı.
2.09.2020Ege
Doğaltaşa değer katacak 398 proje
Doğaltaşa değer katacak 398 projeDünyadaki en prestijli projeleri süsleyen Türk doğal taşına daha fazla katma değer katmak hedefiyle Ege Maden İhracatçıları Birliği (EMİB) tarafından bu yıl ilki düzenlenen AMORF Doğal Taş Tasarım ve Proje Yarışması’na; mimarlık, mühendislik, güzel sanatlar ve tasarım fakültelerinin öğrencileri ve mezunları toplam 398 proje sundu...
6.08.2020Ege
Madenciler yeni kanun bekliyor
Madenciler yeni kanun bekliyorMaden platformunda yer alan Sivil Toplum Kuruluşları’nın (STK) Başkanları, Ege Maden İhracatçıları Birliği ev sahipliğinde pandemi sürecinin etkilerini, sektörün beklentilerini, sorunlarını ve çözüm önerilerini konuşmak için masaya oturdu.
24.07.2020Ege
Çinliler, mermer almaya geliyor
Çinliler, mermer almaya geliyorEge Maden İhracatçıları Birliği (EMİB) Başkanı Mevlüt Kaya, Türk Hava Yolları’nın başlayan Çin uçuşlarıyla Guangzhou’dan gelecek yolcuların yüzde 80’inin maden alıcısı olduğunu öğrendiklerini açıkladı...
23.07.2020Ege

Benzer Haber Etiketleri

egeizmirgazeteihracatmaden

Ege Maden İhracatçıları Birliği ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.