Ekonomik Büyüme

Ekonomik Büyüme

Son dakika Ekonomik büyüme haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Ekonomik büyüme gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Ekonomik büyüme haber sayfamızda...

Ekonomik Büyüme

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 12.308 ekonomik büyüme haberi bulunmuştur.
Kasımda ihracat 23 milyar doları aştı
Kasımda ihracat 23 milyar doları aştıTicaret Bakanlığı, kasım ayına ilişkin dış ticaret verilerini açıkladı. 2023 yılı Kasım ayında geçen yılın aynı ayına göre, ihracat yüzde 5,2 oranında artışla 23 milyar 11 milyon dolar, ithalat yüzde 5,6 oranında azalışla 28 milyar 931 milyon dolar oldu.
3.12.2023Ekonomi
Merkez Bankası Başkanı Erkan'dan döviz kuru mesajı
Merkez Bankası Başkanı Erkan'dan döviz kuru mesajıMerkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan, canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu. Erkan, "Büyükşehirlerde kiralık ev ilanlarındaki fiyat artışlarında belirgin yavaşlama sinyali alıyoruz." dedi.
29.11.2023Haberler
Merkez Bankası Başkanı Erkan'dan döviz kuru mesajı
Merkez Bankası Başkanı Erkan'dan döviz kuru mesajıMerkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan, canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu. Erkan, "Büyükşehirlerde kiralık ev ilanlarındaki fiyat artışlarında belirgin yavaşlama sinyali alıyoruz." dedi.
29.11.2023Ekonomi
‘Bağlantısızlar’dan ‘kadın’ konferansı
‘Bağlantısızlar’dan ‘kadın’ konferansıBağlantısızlar Hareketi’nin ilk uluslararası konferansında cinsiyet eşitliğinin önündeki engeller tartışıldı. Konferansta, erken evlilik, kız çocuklarının eğitime erişimi, kadının iş ve sosyal hayata katılımı, şiddetle mücadele gibi konular ele alındı.
23.11.2023Gündem
Nitelikli yatırıma ‘özel’ finansman
Nitelikli yatırıma ‘özel’ finansmanEkonomi Koordinasyon Kurulu’nda uzun süredir, nitelikli, cari açığı azaltmaya destek olacak yatırımlara avantajlı, uzun vadeli finansman imkanları üzerinde çalıştıklarını belirten Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, “Yakında kamuoyuyla paylaşılacak” dedi.
23.11.2023Ekonomi
'Alman ekonomisinde toparlanma zorlu olacak'
'Alman ekonomisinde toparlanma zorlu olacak'Almanya Merkez Bankası'nın (Bundesbank) yayınladığı aylık ekonomik raporda Almanya ekonomisinin bu çeyrekte yeniden küçüleceği ve önümüzdeki yılın başlarında iyileşme olabileceğine dair bazı işaretler olsa da toparlanmanın zorlu olacağı söylendi.
20.11.2023Uzmanpara
Takipteki kredi oranı düşüyor
Takipteki kredi oranı düşüyorBankacılık sektöründe kullandırılan kredilerde, takibe düşme oranının azalması dikkat çekti. 2022’de kredilerin yüzde 2,10’u takibe düşerken, 2023 yılı sonunda bu oranın yüzde 1,6’ya ineceği öngörülüyor.
10.11.2023Ekonomi
'ECB faizi yüzde 4'e yakın tutmalı'
'ECB faizi yüzde 4'e yakın tutmalı'Uluslararası Para Fonu (IMF), Euro Bölgesi'ndeki hızlı ücret artışının enflasyonu daha uzun süre yüksek tutabileceğini ve Avrupa Merkez Bankası'nın (ECB) fiyat baskılarını ortadan kaldırmak için faiz oranlarını önümüzdeki yıl boyunca rekor seviye olan yüzde 4'e yakın tutması gerektiğini söyledi.
8.11.2023Uzmanpara
PPK toplantı özeti yayımlandı
PPK toplantı özeti yayımlandıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) toplantı özetinde Türk lirası mevduat payının artırılmasına yönelik ilave adımlarla parasal aktarım mekanizması güçlendirilmeye devam edileceği bildirildi.
2.11.2023Uzmanpara
Bakan Şimşek'ten enflasyon açıklaması
Bakan Şimşek'ten enflasyon açıklamasıHazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda önemli açıklamalarda bulundu.
31.10.2023Ekonomi
Ekonomi Nobeli’nin şifreleri
Ekonomi Nobeli’nin şifreleriBu yılki Nobel Ekonomi Ödülü’ne layık görülen Claudia Goldin’in çığır açan çalışmalarının katkısını, kendisiyle aynı kulvarda çalışan Ankara Üniversitesi’nden Doç. Dr. Emel Memiş anlatıyor.
14.10.2023Pazar
Fed toplantı tutanakları yayınlandı
Fed toplantı tutanakları yayınlandıFederal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) tutanakları belirsizlik ve büyüme risklerinin ABD Merkez Bankası'nı (Fed) eylül ayında temkinli bir duruşa yönelttiğini gösterdi.
12.10.2023Uzmanpara
Bakan Fidan'dan İsrail - Filistin açıklaması! 'Sükunetin sağlanmasına büyük önem veriyoruz'
Bakan Fidan'dan İsrail - Filistin açıklaması! 'Sükunetin sağlanmasına büyük önem veriyoruz'Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Şuşa'da gerçekleştirilen Ekonomik İşbirliği Teşkilatı (EİT) Bakanlar Konseyi 27. Toplantısı'nda İsrail-Filistin çatışmasıyla ilgili açıklama yaptı. Bakan Fidan, "Sivillere yönelik saldırıları kınıyor, bölgede sükunetin yeniden sağlanmasına büyük önem veriyoruz." dedi.
10.10.2023Gündem
IMF, Türkiye için büyüme tahminini yükseltti
IMF, Türkiye için büyüme tahminini yükselttiUluslararası Para Fonu (IMF), "Global Ekonomik Görünüm Raporu"nda Türkiye için 2023 yılı GSYH beklentisini %4 olarak açıkladı.
10.10.2023Uzmanpara
İTO Başkanı Avdagiç’ten ‘gıda etiketine su ayak izi yazılsın’ önerisi
İTO Başkanı Avdagiç’ten ‘gıda etiketine su ayak izi yazılsın’ önerisiİstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, “Araştırmalara göre, 1 kişinin 3 öğün yemekte tükettiği gıdaların üretimi için kullanılan ortalama su 7 bin 500 litreyi buluyor. Elektrikli cihazlarda enerji tüketimi sınıflandırmasına benzer şekilde, gıda ürünlerinin etiketlerinde de ‘yeşil’, ‘mavi’, ‘gri’ renklerle ‘su ayak izi’nin belirtilmesinde büyük yarar var” diye konuştu.
9.10.2023Ekonomi
'İstihdam rakamları görüşümü değiştirmedi'
'İstihdam rakamları görüşümü değiştirmedi'Cleveland Fed Başkanı Loretta Mester, ABD'de son açıklanan istihdam rakamlarının temel görüşünü değiştirmediğini, sonraki toplantıya kadar gelecek verilere göre karar vereceğini belirtti.
9.10.2023Uzmanpara
Çin için büyüme tahminleri düşürüldü
Çin için büyüme tahminleri düşürüldüEkonomistler konut piyasasındaki kargaşa ve etkili teşvik önlemlerinin eksikliğini gerekçe göstererek Çin için 2023 yılı ekonomik büyüme tahminlerini yüzde 5'e düşürdü.
6.10.2023Uzmanpara
'Ekonominin durgunluktan kurtulma şansı arttı'
'Ekonominin durgunluktan kurtulma şansı arttı'Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva hizmetlere yönelik güçlü talebin ve enflasyonun düşürülmesinde kaydedilen ilerlemenin küresel ekonominin durgunluktan kurtulma şansını artırdığını ancak mali ve finansal risklerin devam ettiğini söyledi.
6.10.2023Uzmanpara
Fed faiz kararını açıkladı
Fed faiz kararını açıkladıABD Merkez Bankası (Fed) faizi değiştirmedi, ancak bu yıl bir faiz artırımı daha beklediğini ortaya koydu.
21.09.2023Uzmanpara
OECD Türkiye için beklentiyi büyüttü
OECD Türkiye için beklentiyi büyüttüEkonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütünün (OECD), Türkiye ekonomisine yönelik 2023 büyüme beklentisini yüzde 3.6’dan yüzde 4.3’e yükseltti. Eylül ‘Ekonomik Görünüm Raporu’ yayımlayan OECD Türkiye için 2024 büyüme beklentisini ise yüzde 3.7’den yüzde 2.6’ya indirdi.
20.09.2023Ekonomi
'ECB faizi yüzde 4 seviyesinde kalacak'
'ECB faizi yüzde 4 seviyesinde kalacak'Avrupa Merkez Bankası (ECB) Yönetim Konseyi Üyesi ve Fransa Merkez Bankası Başkanı François Villeroy de Galhau, ECB'nin mevduat kolaylığı faiz oranının gerektiği sürece mevcut seviyesi olan yüzde 4'te kalacağını söyledi.
19.09.2023Uzmanpara
Örneklerle vergi ve sigorta teşvikleri: Genç girişimcilere bol fırsat, az vergi
Örneklerle vergi ve sigorta teşvikleri: Genç girişimcilere bol fırsat, az vergiGençlerin girişimciliğe yönlendirilmesini desteklemek ve iş dünyasına atılmasını kolaylaştırmak amacıyla, çok sayıda vergi ve prim istisnası var. İşte örneklerle ayrıntıları...
Fitch, Türkiye için büyüme tahminini yükseltti
Fitch, Türkiye için büyüme tahminini yükselttiUluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Küresel Ekonomik Görünüm Raporu eylül sayısında Türkiye'nin ekonomik büyüme tahminini yüzde 2,5'ten yüzde 4,3'e yükseltti.
14.09.2023Uzmanpara
Fitch, Türkiye'nin büyüme tahminini değiştirdi
Fitch, Türkiye'nin büyüme tahminini değiştirdiUluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Küresel Ekonomik Görünüm Raporu eylül sayısında Türkiye'nin ekonomik büyüme tahminini yüzde 2,5'ten yüzde 4,3'e yükseltti.
14.09.2023Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, OVP toplantısında önemli açıklamalarda bulundu
Cumhurbaşkanı Erdoğan, OVP toplantısında önemli açıklamalarda bulunduEkonomide 3 yıllık yol haritası belli oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan OVP toplantısında Kur Korumalı Mevduatla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
6.09.2023Haberler

Benzer Haber Etiketleri

Ekonomik Büyüme ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.