El-Cezire

El-Cezire

Son dakika El-Cezire haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan El-Cezire gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan El-Cezire haber sayfamızda...

El-Cezire

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.479 el cezire haberi bulunmuştur.
Mezopotamya Nedir Ve Neresidir? Mezopotamya Uygarlıkları Ve Özellikleri Nelerdir?
Mezopotamya Nedir Ve Neresidir? Mezopotamya Uygarlıkları Ve Özellikleri Nelerdir?Birçok tarihi kaynakta Medeniyetlerin Beşiği olarak tanımlanan Mezopotamya, Orta Doğu'nun yaklaşık üçte birlik bölümünü oluşturur. Suriye ve Irak dışında, İran, Kuveyt ve Ürdün'ü de kapsayan bölgede tarihin en eski uygarlıkları kuruldu. Bunların başında Hititler, Sümerler ve Akadlar geliyor. Ülkemizin güney doğusunu da içine alan Mezopotamya'da kurulan uygarlıkların isimleri ve özellikleri nelerdir? Sizin için maddeler halinde derledik.
27.02.2021Eğitim
Eğlence masasında itiraf etti! 300 milyon euro...
Eğlence masasında itiraf etti! 300 milyon euro...Kıbrıs Rum kesimi lideri Anastasiadis’in yıllar önce dönemin Yunan Başbakanı Çipras’a bir eğlence masasında yabancılara para karşılığı AB pasaportu verilmesiyle ilgili itirafta bulunduğu ortaya çıktı. Rum lider, “300 milyon euro geldi, uçakla Şeyseller’e yolladım” dedi. Bunu yazan Rum gazeteci ise istifa etmek zorunda kaldı.
16.01.2021Gündem
Suudi Arabistan ve BAE için bomba iddia! Kirli oyunları ortaya çıktı...
Suudi Arabistan ve BAE için bomba iddia! Kirli oyunları ortaya çıktı...Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE), İsrail tarafından geliştirilen casus yazılımı kullanarak onlarca gazetecinin telefonunu hackledikleri iddia edildi.
21.12.2020Dünya
‘Geri adım’ memnun etmedi!
‘Geri adım’ memnun etmedi!Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un, tepkiler ve boykot çağrıları sonrası adeta geri adım atması, birçok ülkede yeterli bulunmadı. Macron’un özür dilemesi isteniyor
2.11.2020Dünya
Fransa’da gözaltılar sürüyor
Fransa’da gözaltılar sürüyorFransa’nın Nice kentinde 3 kişinin hayatını kaybettiği bıçaklı saldırıyla ilgili bir kişi daha gözaltına alındı.
1.11.2020Dünya
TBMM Başkanı Şentop'tan Azerbaycan'a destek açıklaması
TBMM Başkanı Şentop'tan Azerbaycan'a destek açıklamasıTBMM Başkanı Mustafa Şentop, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Meclis Başkanlığı'nın 2021 yılı bütçesinin sunumunu yaptı. Şentop açıklamasında, 'Türkiye bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da, tarihi gerçeklere ve uluslararası hukuka göre haklı olan davasında ve vatan savunmasında Azerbaycan’ın yanında yer almaya devam edecektir' dedi.
28.10.2020Siyaset
Son dakika... Güney Kıbrıs'ta deprem! İstifa etti
Son dakika... Güney Kıbrıs'ta deprem! İstifa ettiSabıkası olan hayal ürünü bir Çinli işinsanına vatandaşlık ve AB pasaportu verilmesi için çabalarken Al Jazeera kameralarına yakalanan Parlamento Başkanı Syllouris, koltuğunu bırakmak zorunda kaldı.
15.10.2020Dünya
Güney Kıbrıs’ta pasaport skandalı!
Güney Kıbrıs’ta pasaport skandalı!Güney Kıbrıs Rum Kesimi’nde (GKRY) “altın pasaport” diye tabir edilen “2.5 milyon dolarlık yatırım karşılığı vatandaşlık” programı, arkasındaki devasa yolsuzluk şebekesinin afişe olmasının ardından askıya alındı.
14.10.2020Dünya
Güney Kıbrıs çark etti...'Altın AB pasaportu' askıya alınıyor!
Güney Kıbrıs çark etti...'Altın AB pasaportu' askıya alınıyor!Güney Kıbrıs, El Cezire televizyonunda yayımlanan bir haberin ardından, en az 2 milyon avro yatırım yapanlara vatandaşlık ve AB genelinde vizesiz seyahat hakkı verilmesi uygulamasını askıya alacağını açıkladı.
13.10.2020Dünya
Karabağ’a ilerleyiş devam ediyor
Karabağ’a ilerleyiş devam ediyorAzerbaycan güçleri, Dağlık Karabağ’daki harekatına devam ederken, 6 gün içinde Ermenistan’a ağır kayıplar verdirdi. Bununla birlikte Ermenistan ordusundan bazı askerlerin Azeri güçlerine teslim olduğu belirtiliyor
4.10.2020Dünya
Son dakika: Ermenistan Azerbaycan’da çekim yapan gazetecilere saldırdı!
Son dakika: Ermenistan Azerbaycan’da çekim yapan gazetecilere saldırdı!Azerbaycan’ın işgal altındaki topraklarını almak için Ermenistan’a yönelik yürüttüğü operasyon devam ederken, temas hattında çarpıcı gelişmeler yaşanıyor. Azerbaycan ordusu Ermenistan'a ait hedefleri vurmaya devam ediyor. Ermenistan'a ait tank, ikmal noktaları tek tek vuruluyor. Öte yandan Terter kentinde bulunan Türk gazetecilerin bulunduğu yerin yakınlarına top mermileri düştü. İşte Karabağ savaşından son dakika gelişmeleri...
3.10.2020Dünya
Devlet, "6-8 Ekim Olayları" faillerinin peşini bırakmadı
Devlet, "6-8 Ekim Olayları" faillerinin peşini bırakmadıBölücü terör örgütü PKK/KCK elebaşları ile örgütün siyasi uzantılarının açıklama ve talimatları sonucu, teröristler ve örgüt destekçileri tarafından 6 Ekim 2014'te 131 yerleşim yerinde eş zamanlı başlatılan, 37 vatandaşın öldürüldüğü, 761 kişinin yaralandığı ve "6-8 Ekim Olayları" olarak bilinen silahlı şiddet eylemlerinin faillerine yönelik soruşturma ve operasyonlar sürüyor.
25.09.2020Gündem
Sudan Hakkında Bilgiler; Sudan Bayrağı Anlamı, 2020 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Sudan Hakkında Bilgiler; Sudan Bayrağı Anlamı, 2020 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat FarkıSudan, Afrika kıtasının kuzeydoğusunda yer alır. 1.886.000 kilometre kare yüz ölçümüne sahip olan ülke, Afrika'nın en büyük 3. ülkesidir. Ülke, 2011 yılında ''Güney Sudan'' ve ''Kuzey Sudan'' olarak ikiye bölündü. Sudan'ın nüfusu ne kadar, başkenti neresi? Sizler için derledik.
8.09.2020Dünya
Son dakika... Al Jazeera Rumların ipliğini pazara çıkardı, skandal patladı
Son dakika... Al Jazeera Rumların ipliğini pazara çıkardı, skandal patladıÜnlü televizyon kanalının özel haberine göre, Kıbrıs Rum yönetimi iki yıl boyunca onlarca suçlu ve kaçağa 'altın pasaport' sattı. Güney Kıbrıs'a en fazla başvuru yapılan ülkeler ise Rusya, Çin ve Ukrayna.
23.08.2020Dünya
Son dakika... Trump 'İsrail-BAE' anlaşmasını duyurdu! Peş peşe çok sert tepkiler geldi...
Son dakika... Trump 'İsrail-BAE' anlaşmasını duyurdu! Peş peşe çok sert tepkiler geldi...Gelen son dakika haberine göre; ABD Başkanı Donald Trump, İsrail ile Birleşik Arap Emirlikleri'nin ilişkilerini “tamamen normalleştirmeleri” için bir anlaşma imzaladıklarını duyurdu. Trump, İsrail ve Birleşik Arap Emirlikleri arasındaki anlaşmanın isminin 'İbrahim Anlaşması' (the Abraham Accord) olduğunu söyledi. BAE’den yapılan açıklamada, İsrail ile ikili ilişkilerin tesisi için ortak bir yol haritası belirleme konusunda anlaşıldığı belirtildi. Netanyahu, İsrail ile BAE arasındaki normalleştirme anlaşmasını tarihi bir adım olarak değerlendirdi. Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) İsrail ile normalleşme anlaşmasına tepkiler çığ gibi büyüdü. Öte yandan Filistin BAE-İsrail normalleşme anlaşmasına tepki için Abu Dabi’deki büyükelçisini geri çekti.
14.08.2020Dünya
Milli Savunma Bakanlığı’ndan Bahreyn’e tepki: ‘Talihsiz ve beyhude bir gayret’
Milli Savunma Bakanlığı’ndan Bahreyn’e tepki: ‘Talihsiz ve beyhude bir gayret’Milli Savunma Bakanı (MSB) Hulusi Akar’ın, geçtiğimiz cuma günü El Cezire televizyonunda yayımlanan mülakatta sorulan sorulara verdiği cevaba ilişkin Bahreyn Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamanın gerçekleri yansıtmadığı belirtildi.
4.08.2020Dünya
'En kötü senaryo İran ve Suudi Arabistan'ın çatışması'
'En kötü senaryo İran ve Suudi Arabistan'ın çatışması'Pakistan Başbakanı İmran Han, İran ve Suudi Arabistan arasındaki bir çatışmanın "bölge için en kötü senaryo" olduğunu belirtti.
3.08.2020Dünya
MSB'den Bahreyn'e çok sert tepki: Türkiye 'Libya Libyalılarındır' prensibiyle hareket etmektedir
MSB'den Bahreyn'e çok sert tepki: Türkiye 'Libya Libyalılarındır' prensibiyle hareket etmektedirMilli Savunma Bakanlığı'ndan Bahreyn Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamalara sert tepki. MSB'den yapılan açıklamada; 'Abu Dabi yönetiminin Suriye, Libya, Yemen ve Afrika Boynuzu gibi bölgelerde Birleşmiş Milletler Sözleşmesi başta olmak üzere evrensel kuralları ve ahlaki değerleri çiğneyerek yürüttüğü istikrarsızlaştırıcı faaliyetleri yapıcı olarak nitelemek ve bunlara verdiğimiz haklı tepkiyi Arap kardeşlerimize yapılmış gibi göstermek talihsiz ve beyhude bir gayrettir. Türkiye, “Libya Libyalılarındır” prensibiyle hareket etmektedir. Amacımız, Milli Mutabakat Hükümetinin öncülüğünde, tüm Libyalıları kapsayan toprak bütünlüğü ve ulusal birliği sağlanmış, bağımsız egemen ve müreffeh bir Libya’dır.' denildi.
3.08.2020Gündem
BAE’den Türkiye’ye küstah yanıt
BAE’den Türkiye’ye küstah yanıtTürkiye ile Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) arasında özellikle son dönemde Libya konusunda artan gerginlik devam ediyor.
2.08.2020Dünya
Bağdadi'nin yerine gelmişti! Terör örgütü DEAŞ'ın yeni lideri yakaladı
Bağdadi'nin yerine gelmişti! Terör örgütü DEAŞ'ın yeni lideri yakaladıIrak İstihbarat Servisi, DEAŞ'ın kurucu lideri Ebubekir Bağdadi'nin öldürülmesinin ardından örgütün liderliğini üstlendiği belirtilen Abdülnasır Kardaş'ın tutuklandığını duyurdu.
21.05.2020Dünya
TSK unsurları Libya’da
TSK unsurları Libya’daTürk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Libya Tezkeresi’nin TBMM’den geçmesiyle, resmen intikallerine başladı.
7.01.2020Gündem
İran’ın Ortadoğu’daki kılıcı: Kasım Süleymani
İran’ın Ortadoğu’daki kılıcı: Kasım Süleymaniİlkokul mezunuydu, babasının borcunu ödemek için çocuk yaşta inşaatlarda çalışıyordu. Sadakat testlerinden tek tek geçerek Ortadoğu’yu şekillendiren kişiydi Kasım Süleymani... El Cezire Türkiye’nin Ortadoğu Masası Editörü Sertar Ataş, 11 Kasım 2014’de bölge politikalarını kontrol eden Süleymani hakkında şimdiye kadar yapılmış en detaylı araştırmayı kaleme aldı...
4.01.2020Dünya
Son dakika: Bakan Akar'dan flaş F-35 mesajı!
Son dakika: Bakan Akar'dan flaş F-35 mesajı!Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Herhangi bir şekilde F-35 alınamazsa, başka arayışlara girmek zorunda kalacağımızın herkes tarafından bilinmesi lazım" dedi.
23.11.2019Siyaset
Mevlüt Çavuşoğlu: Bizi eleştireceğinize Yemen'de yaptıklarınıza bakın
Mevlüt Çavuşoğlu: Bizi eleştireceğinize Yemen'de yaptıklarınıza bakınDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye'nin Barış Pınarı Harekatı'yla Yemen meselesinin kıyaslanamayacağını, harekatın terör örgütüne karşı yapıldığını belirterek, "Sizin (Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri) Yemen'de ne işiniz var? Yemen'e girdiniz, Yemen'i mahvettiniz. Önce bunların hesabını versinler." dedi.
30.10.2019Siyaset
‘Suriyeliler evlerine gönüllü dönecek’
‘Suriyeliler evlerine gönüllü dönecek’Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, “Sınır güvenliğimize dikkat etmeli ve Suriyeli mültecilerin evlerine güvenli ve gönüllü dönmelerini sağlamalıyız” dedi.
9.10.2019Gündem

Benzer Haber Etiketleri

BAEazerbaycantürkiyeGüney Kıbrıslibya

El-Cezire ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.