Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez

Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez

Son dakika Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez haber sayfamızda...

Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.087 enerji ve tabii kaynaklar bakani donmez haberi bulunmuştur.
Son dakika: Kanuni Sondaj Gemisi ilk görevi için Karadeniz'e açıldı
Son dakika: Kanuni Sondaj Gemisi ilk görevi için Karadeniz'e açıldıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Kanuni sondaj gemisinin ilk görevi için Karadeniz'e açıldığını bildirdi.
5.05.2021Ekonomi
Son dakika: Hedef belirlendi! Bakan 'hazine'yi inceledi ve tarih verdi! '400 ton altın' açıklaması
Son dakika: Hedef belirlendi! Bakan 'hazine'yi inceledi ve tarih verdi! '400 ton altın' açıklamasıSon dakika haberlere göre, Türkiye günlerce dev altın rezervini konuşurken Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez 'hazine'yi yerinde inceledi. Dönmez, "Bundan 20 yıl önce birkaç kilogram mertebesinde olan altın üretimini artık tonlarla ifade ediyoruz. Hedefimiz, 5 yıl içerisinde yıllık 100 ton üretime ulaşmak ve böylece dünyada 100 tonun üzerinde üretim yapan 10 ülke arasına girmek." dedi.
5.02.2021Ekonomi
Bakan Dönmez açıkladı! İlk hedefi Akdeniz'de de bir keşif gerçekleştirmek
Bakan Dönmez açıkladı! İlk hedefi Akdeniz'de de bir keşif gerçekleştirmekEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Enerji alanında 2020 Türkiye'mizin yılı oldu. Biliyorsunuz, Karadeniz'de 405 milyarlık bir doğal gaz keşfettik. Kendi gemilerimizle, kendi insan kaynağımız ve kendi irademizle çıktığımız bu yoldan dönmeyeceğiz dedik. Şimdi ilk hedefimiz Akdeniz'de de bir keşif gerçekleştirmek." dedi.
3.02.2021Ekonomi
Son dakika... 100 ton altın! Bakan sevinçliyiz' deyip duyurdu
Son dakika... 100 ton altın! Bakan sevinçliyiz' deyip duyurduEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Önümüzdeki 5 yıl içinde inşallah Türkiye'de altın üretimini 100 tonun üzerine çıkarmayı hedefliyoruz. Bu sene 40 tonu geçeceğiz. Böyle de bir potansiyelimiz var" dedi.
27.12.2020Ekonomi
Son dakika: Dünyada ilk olacak! Türkiye üretecek...
Son dakika: Dünyada ilk olacak! Türkiye üretecek...Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Yüzde yüz yerli Ar-Ge ile rafine bor üretimi esnasında ortaya çıkan sıvı atıklardan lityum üreteceğiz. Bu yöntemle lityum üretimi Eti Maden'e özgü ve dünyada bir ilk." dedi.
26.12.2020Ekonomi
Son dakika... Bakan Dönmez'den yerli otomobil için flaş açıklama
Son dakika... Bakan Dönmez'den yerli otomobil için flaş açıklamaEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez: Yerli elektrikli otomobilimiz TOGG banttan inmeden şarj altyapı çalışmalarımızı büyük oranda tamamlamış olacağız" açıklamasında bulundu.
11.12.2020Siyaset
Bakan Dönmez'den 'Dünya Madenciler Günü' mesajı
Bakan Dönmez'den 'Dünya Madenciler Günü' mesajıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, '4 Aralık Dünya Madenciler Günü' mesajında, "Madencilerimizin toprağın bağrına vurduğu her kazma, 'Büyük ve Güçlü Türkiye' resmine vurulmuş fırça darbeleridir. Madencilerimiz de bu sanat eserini ortaya çıkaran müstesna sanatkârlarımız, gizli kahramanlarımız" dedi.
3.12.2020Siyaset
Bakanı Dönmez: Geçen yıl üretim tarihinin rekoru kırıldı
Bakanı Dönmez: Geçen yıl üretim tarihinin rekoru kırıldıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye'nin, son 10 yıl ortalamasına bakıldığında yıllık 40-45 milyar dolar arasında enerji ürünleri ithalatı olduğunu belirterek, "Cari açığın temel sebebi belki enerji ithalatı değil ama bize düşen sorumluluk açısından baktığımızda buradaki iyileştirmenin cari açığa doğrudan katkısı olacağını söyleyebiliriz. Onun için AK Parti hükümetleri 2003'ten bu yana, enerjinin kesintisiz ve kaliteli olması, azami ölçüde yerli kaynaklardan sağlanmasına son derece önem verdi." dedi.
11.11.2020Ekonomi
Bakan Dönmez: Rüzgardan günlük elektrik üretim rekoru kırdık
Bakan Dönmez: Rüzgardan günlük elektrik üretim rekoru kırdıkEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, 6 Kasım Cuma günü rüzgardan günlük elektrik üretiminde rekor kırıldığını duyurdu.
11.11.2020Ekonomi
Bakan Dönmez Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında pedal çevirdi
Bakan Dönmez Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında pedal çevirdiEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez, Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında Türkiye Belediyeler Birliği’nin koordinasyonunda sağlıklı yaşam ve sıfır emisyon konusunda farkındalık oluşturmak için bisiklet sürdü.
18.09.2020Ekonomi
Türkiye’yi yeni müjdeler bekliyor
Türkiye’yi yeni müjdeler bekliyorEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, sondaj çalışmaları konusunda, “Karadeniz’den ve Doğu Akdeniz’den yeni müjdeler alacağımız günler yakındır” açıklamasında bulundu.
13.09.2020Ekonomi
Çatıya cepheye güneş paneli
Çatıya cepheye güneş paneliGüneş enerjisiyle sıcak su elde etmede dünyada üçüncü ülke konumuna yükselen Türkiye, yeni bir atılıma daha hazırlanıyor. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez, “Ev, okul, otel, hastane, fabrika çatı ve cepheleri güneş paneliyle parlayacak” dedi.
6.08.2020Ekonomi
Bakan Dönmez açıkladı! Yerli otomobilde kullanılacak
Bakan Dönmez açıkladı! Yerli otomobilde kullanılacakEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Nadir Toprak Elementleri (NTE) ile ilgili değerlendirmelerde bulunarak, “Artık milli know-how ortaya koyan bu çalışmadan sonra Bakanlığımız koordinasyonunda pilot veya endüstriyel çapta tesis kurmayı hedefliyoruz. Bu tesiste üretilecek nadir toprak elementleriyle (NTE) artık uç ürün üretim yolculuğuna başlamayı planlıyoruz” dedi.
20.07.2020Ekonomi
Bakan Dönmez: Ana şebekeye uzak yerlere taşıma yoluyla doğal gaz götüreceğiz
Bakan Dönmez: Ana şebekeye uzak yerlere taşıma yoluyla doğal gaz götüreceğizEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Özellikle ana şebekelerimize uzak olan yerleşim yerlerimizde taşıma yöntemi ile doğal gazı götürmek için çalışmalar sürüyor. İnşallah oraları da en kısa sürede doğal gaza kavuşturmuş olacağız" dedi.
5.07.2020Ekonomi
Bakan Dönmez: Altın üretiminde 2020 hedefimiz 45 ton
Bakan Dönmez: Altın üretiminde 2020 hedefimiz 45 tonEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, 2000'li yılların başıyla altın arama ruhsatlarının hem kamu hem özel sektöre açıldığını ve üretim artışlarının başladığını belirterek, "2001, 2002'den itibaren yıllar içinde 33 ton üretime kadar geldik. 2019'da 38 ton üretim gerçekleştirdik. 2020 hedefimiz 45 ton" dedi.
28.06.2020Ekonomi
Son dakika! Bakan Dönmez açıkladı: Fatih sondaj gemisi yola çıktı
Son dakika! Bakan Dönmez açıkladı: Fatih sondaj gemisi yola çıktıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye'nin ilk milli sondaj gemisi Fatih'in, İstanbul'un fethinin 567. yıl dönümünde Karadeniz'e uğurlandığını belirterek, "Gemimiz, Karadeniz'deki ilk sondajına 15 Temmuz'da Tuna-1 lokasyonunda başlayacak." dedi.
29.05.2020Ekonomi
Borel nedir? Yerli dezenfektan borel ne işe yarıyor? Özellikleri...
Borel nedir? Yerli dezenfektan borel ne işe yarıyor? Özellikleri...Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez, yerli ve milli dezenfektan olan Borel'in lansmanını gerçekleştirdi. Borel yarından itibaren satışa çıkacak. Bu sevindirici haber sonrası vatandaşlar 'Borel nedir? Yerli dezenfektan borel ne işe yarıyor?' sorusunu sormaya baladı.
15.04.2020Gündem
Bakan açıkladı: Tek tek sicillerini tutacağız
Bakan açıkladı: Tek tek sicillerini tutacağızEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez, Türkiye Yerbilimleri Veri ve Karot Bilgi Bankası ile maden kaynaklarının arama ve üretim açısından tek tek sicillerinin tutulacağını açıkladı.
10.03.2020Ekonomi
Son dakika haberleri: Bakan açıkladı! Üçüncü sondaj gemisi o ülkeden alınacak
Son dakika haberleri: Bakan açıkladı! Üçüncü sondaj gemisi o ülkeden alınacakEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez, "Üçüncü sondaj gemisini İngiltere'den alıyoruz, birkaç hafta içinde Türkiye'de olacağını söyleyebilirim" dedi.
24.02.2020Ekonomi
Somalı madenciler tazminatlarını almaya başladı
Somalı madenciler tazminatlarını almaya başladıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez "Eynez Yer Altı Kömür Ocağı'nda çalışırken toplu halde hizmet akdi sonlandırılan madencilerimizden, tazminat başvurusu yapanların kıdem ve ihbar tazminatları, hesaplarına yatırılmaya başlandı" dedi.
19.02.2020Ekonomi
Son dakika | Bakan Kurum'dan flaş açıklama: 5 termik santral kapatıldı
Son dakika | Bakan Kurum'dan flaş açıklama: 5 termik santral kapatıldıÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Çevre Kanunu'nun 11 ve 15'inci maddeleri gereği, 5 termik santralin tamamen, 1 termik santralin ise kısmi olarak kapatılmasına, diğer 7 santralden 4'üne geçici faaliyet belgesi verilmesine, 3 santrale ise gerekli çevre izinlerinin verilmesine karar verildiğini bildirdi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez ise "Kapatılan termik santrallerdeki çalışanların haklarının takipçisi olacağız" ifadelerini kullandı.
1.01.2020Siyaset
Son dakika | Skandal tasarıdan sonra Türkiye'den ABD'ye sert tepki
Son dakika | Skandal tasarıdan sonra Türkiye'den ABD'ye sert tepkiSon dakika haberine göre; Türkiye'den ABD Senatosu'nun 1915 Ermeni olaylarını "soykırım" olarak tanıyan karar tasarısını kabul etmesine çok sert tepki geldi.

Dışileri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, 'ABD Senatosu’nun 1915 olaylarıyla ilgili 12 Aralık 2019 tarihli kararı her türlü tarih bilincinden ve hukuki temelden yoksundur. Bağlayıcılığı ve geçerliliği de bulunmamaktadır. Senato’nun bu kararı, tarihin nasıl siyasileştirilebileceğinin utanç verici örneklerindendir. Ancak, tarihi siyasi amaçları için kullananlar gerçekleri gözardı ederek hedeflerine asla ulaşamayacaktır.' denildi.
12.12.2019Siyaset
Bakan Dönmez'den önemli açıklama! 16 milyar dolar...
Bakan Dönmez'den önemli açıklama! 16 milyar dolar...Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Son 5 yılda toplam 16,653 MW'lık yenilenebilir kurulu güç için 16,3 milyar dolar yatırım yapıldı" dedi.
9.10.2019Ekonomi
Son dakika! Bakan duyurdu! Güzelyurt-1 kuyusuna doğru ilerliyor
Son dakika! Bakan duyurdu! Güzelyurt-1 kuyusuna doğru ilerliyorEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Yavuz sondaj gemisinin Akdeniz'de arama faaliyetlerine devam etmek üzere Güzelyurt-1 kuyusuna doğru ilerlediğini bildirdi.
3.10.2019Ekonomi
Son dakika! Bakan Dönmez: Döndüklerinde Akkuyu Nükleer AŞ’de görev alacaklar
Son dakika! Bakan Dönmez: Döndüklerinde Akkuyu Nükleer AŞ’de görev alacaklarEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez: "Bu yıl ilk defa, 13'ü ısı enerjisi, 9'u elektrik enerjisi alanında olmak üzere toplam 22 Türk öğrencimiz St. Petersburg Büyük Pedro Politeknik Üniversitesine yüksek lisans eğitimine gönderiliyor. İnşallah döndüklerinde Akkuyu Nükleer AŞ’de görev alacaklar."
12.09.2019Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

fatih dönmezenerjibakanEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmezaltın

Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.