Engelleme

Engelleme

Son dakika engelleme haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan engelleme gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan engelleme haber sayfamızda...

Engelleme

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.536 engelleme haberi bulunmuştur.
5 otomotiv devinin sözlü savunma toplantısı başladı
5 otomotiv devinin sözlü savunma toplantısı başladıRekabet Kurulu tarafından Alman otomotiv devleri Audi, Porsche, Volkswagen, Mercedes-Benz ve BMW hakkında yürütülen ön araştırmayı karara bağlayarak başlatılan soruşturmada, sözlü savunma aşaması başladı.
19.01.2022Ekonomi
Metaverse kanunları yazıldı mı?
Metaverse kanunları yazıldı mı?Metaverse’de maruz kalınan siber suçlara karşı hukuki zeminde hak aramak mümkün mü? Bilişim hukuku uzmanı avukatlara sorduk.
16.01.2022Pazar
İmamoğlu'nun katılımıyla KİPTAŞ kura çekimi yapıldı
İmamoğlu'nun katılımıyla KİPTAŞ kura çekimi yapıldıİstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Bize köstek olmak değil, destek olsunlar. Bakın ben nereye gitsem o ilçenin belediye başkanını davet ediyorum" dedi.
13.01.2022Gündem
İstanbul'da sağlık çalışanları 30 Haziran'a kadar toplu ulaşımdan ücretsiz faydalanacak
İstanbul'da sağlık çalışanları 30 Haziran'a kadar toplu ulaşımdan ücretsiz faydalanacakİstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclis Ocak Ayı İkinci Toplantısı, Yenikapı'daki Dr. Mimar Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezi'nde yapıldı. Sağlık çalışanlarının 30 Haziran'a kadar toplu ulaşımdan ücretsiz faydalanması da oy birliği ile kabul edildi.
12.01.2022Gündem
Son dakika! Turkovac'ın Faz-3 sonuçlarıyla ilgili açıklama
Son dakika! Turkovac'ın Faz-3 sonuçlarıyla ilgili açıklamaBilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Serhat Ünal ve Prof. Dr. Mine Durusu Tanrıöver, Turkovac aşısının Faz 3 sonuçlarıyla ilgili konuştu. "Coronovac ile Turkovac'ın yan etkileri aynı." diyen Prof. Dr. Tanrıöver, "COVID-19 vaka oranı Coronavac'ta yüzde 8,96 iken Turkovac'ta yüzde 4,55. Buna göre yerli aşı, Coronavac’a göre yüzde 49 daha koruyucu." ifadelerini kullandı.
12.01.2022Gündem
Bloklamak Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Sosyal Medyada Bloklama Ne İşe Yarar?
Bloklamak Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Sosyal Medyada Bloklama Ne İşe Yarar?Farklı alanlarda bireyler bloklamak sözcüğüyle karşılaşabiliyor. Herkesin merak ettiği bloklamak kelimesinin bazı anlamları bulunuyor. Hangi anlamı ifade ettiği merak edilen bloklamak sözcüğü internet kaynaklarında araştırılabiliyor. Bireyler gördükleri bloklamak sözcüğünün doğru anlamlarını öğrenmek istiyor. Bloklamak ne demek, TDK sözlük anlamı nedir? Sosyal medyada bloklama ne işe yarar? Bloklamak kelimesi hakkında merak edilen tüm detayları derledik.
7.01.2022Sözlük
Online saadet zinciri iddiasıyla 100 milyonluk vurgun
Online saadet zinciri iddiasıyla 100 milyonluk vurgunOnline saadet zinciri olarak tabir edilen "Hik Online" isimli uygulama işlemleri durdurdu. Avukat Yıldırım Marangoz "Müvekkillerden edindiğimiz bilgilere göre 100 milyon lira üzerinde bir vurgun söz konusu" dedi.
3.01.2022Gündem
Ordu’da itfaiye 6 bini aşkın olaya müdahale etti
Ordu’da itfaiye 6 bini aşkın olaya müdahale ettiOrdu’da 2021 yılında İtfaiye ekipleri toplan 6 bini aşkın olaya müdahale etti. Müdahale edilen olayların başında yangın gelirken onu kurtarma olayları takip etti.
3.01.2022Gündem
Oyun karakteri çalınan vatandaştan suç duyurusu!
Oyun karakteri çalınan vatandaştan suç duyurusu!Dünya çapında oynanan çevrim içi oyunlar arasında olan "Knight" isimli oyunda karakteri çalınan vatandaş Yargıtay’a suç duyurusunda bulundu. Konu hakkında vatandaşın avukatı konuştu.
27.12.2021Teknoloji
Knight Online'da ‘karakter’ davası
Knight Online'da ‘karakter’ davasıÜnlü oyun Knight Online'da maddi değeri olan oyun karakteri, giysileri, kılıcı ve takılarının çalındığı iddiasıyla açılan davada mahkeme 5 kişi hakkında beraat kararı verdi. İstinaf'a itiraz eden müşteki, Yargıtay'ın bilgisayar oyunlarındaki karakterleri çalanların cezalandırılması kararını emsal gösterdi.
27.12.2021Gündem
Stokçulukla mücadele kapsamında rakip işletme dava açabilir
Stokçulukla mücadele kapsamında rakip işletme dava açabilirStokçulukla mücadele kapsamında yaşanacak mağduriyetleri önlemek adına kişilerin stokçu işletmelere dava açma hakkı olduğuna değinen Hukukçu Dr. Murat Can Pehlivanoğlu; sadece tüketiciler tarafından değil, mağdur olan rakip işletmeler tarafından da stokçuluk yapan işletmelere maddi tazminat davası açılabileceğini söyledi.
25.12.2021Ekonomi
Hububat sektöründe hedefler belirlendi
Hububat sektöründe hedefler belirlendiTürkiye Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri Sektör Kurulu, Mahsum Altunkaya Başkanlığında toplandı. 2021 yılı verilerinin masaya yatırıldığı toplantıda, 2022 yılıyla ilgili yeni hedefler belirlendi. Altunkaya 2022 yılında Türkiye genelinden 11 milyar dolarlık hububat bakliyat yağlı tohumlar ve mamulleri ihracatı ön gördüklerini ifade ederek, “Gelişmeler doğrultusunda bu ön görümüzü güncelleyebiliriz” dedi.
20.12.2021Ekonomi
Anadolu Amfibi Hücum Gemisi ne zaman denizde olacak? Savunma Sanayii Başkanı Demir CNN TÜRK'te açıkladı
Anadolu Amfibi Hücum Gemisi ne zaman denizde olacak? Savunma Sanayii Başkanı Demir CNN TÜRK'te açıkladıCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, CNN TÜRK'te soruları yanıtladı. Demir yaptığı açıklamada, "Anadolu Amfibi Hücum Gemisi ne zaman denizde olacak?" sorusuna da yanıt verdi. Demir, "İş gücü açısından salgının bazı etkileri oldu. Bu yıl sonuna yetişsin diyorduk, biraz daha sarkacak gibi görünüyor. Ama biz artık 2022'yi ıskalamak istemiyoruz" ifadelerini kullandı.
17.12.2021Ekonomi
Avrupa'da gaz fiyatları yükselişini sürdürüyor
Avrupa'da gaz fiyatları yükselişini sürdürüyorBelarus'un Avrupa Birliği'nin (AB) uyguladığı yaptırımlar karşısında Rus doğal gazının Avrupa'ya transit geçişini engelleme tehdidini tekrar gündeme getirmesi gaz fiyatlarını yükseltiyor.
14.12.2021Uzmanpara
Bakan Kurum'dan 'Kanal İstanbul' açıklaması
Bakan Kurum'dan 'Kanal İstanbul' açıklamasıÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Kanal İstanbul projesine ilişkin, "Hiçbir iftira ve tehdide izin vermeyecek; ülkemizi şehircilik, lojistik, ulaşım, Ar-Ge ve deniz ticaretinin merkez ülkesi konumuna yükseltecek Kanal İstanbul'u da milletimize armağan edeceğiz" dedi.
9.12.2021Siyaset
Baklavacı kardeşlerin davası yeniden başladı! “Bu nasıl vicdansız bir karardır”
 Baklavacı kardeşlerin davası yeniden başladı! “Bu nasıl vicdansız bir karardır”Trafikte hamile kadın ile eşine dehşeti yaşatıp ülke gündemine oturan ve 5'er yıl hapis cezası alan baklava zincirinin sahipleri Hasan ve Hüseyin Sel kardeşlerin davası Bölge Adliye Mahkemesi’nin bozma kararının ardından yeniden görüldü. Sel kardeşlerin katılmadığı duruşmada konuşan Müşteki Yunus Emre Bahçıvan Bölge Adliye Mahkemesi’nin bozma kararı için, “Bu nasıl vicdansız bir karardır. Ben duygusal bakıyorum. Bu kararın vicdansızca bir karar olduğunu düşünüyorum” dedi.
8.12.2021Gündem
‘Türk SİHA’larına ilgi büyüyor’
‘Türk SİHA’larına ilgi büyüyor’Türk savunma sanayii, son 10 yıl içinde açık ve örtülü ambargolar ile engelleme girişimlerine rağmen yükselişini sürdürdü.
5.12.2021Gündem
Karanfilin Faydaları ve Zararları Nelerdir? Karanfil Nasıl Kullanılır, Neye İyi Gelir?
Karanfilin Faydaları ve Zararları Nelerdir? Karanfil Nasıl Kullanılır, Neye İyi Gelir?Antioksidan, vitamin ve mineral bakımından zengin bir baharat olan karanfilin faydaları saymakla bitmez. Ağız kokusu için çiğnenen karanfil mutfak dışında anestezik, iltihap önleyici özellikleri ile tıbbi amaçlar ile kullanılmaktadır. Keskin bir kokusu bulunan karanfil sindirimi kolaylaştırıcı özelliğinin yanı sıra, mikrop hastalıklarında tedavi için tercih ediliyor. Baş ağrısını geçirmede etkili olan karanfilin suyu saç derisini de iyi gelir. Ancak karanfilin aşırı kullanımının zararları olabilir. Karanfilin faydaları ve zararları nelerdir? diyorsanız “Karanfil nasıl kullanılır, neye iyi gelir?” içeriğimizden detaylıca okuyabilirsiniz.
Apple engelli kullanıcılara neler sunuyor?
Apple engelli kullanıcılara neler sunuyor?Apple, 3 Aralık Engelliler Günü'nde, kendi ekosisteminde engelli kullanıcılara sunduğu birden fazla özelliği hatırlatıyor... İşte Apple'ın engelli kullanıcılarının hayatını kolaylaştırmak adına sunduğu özellikler...
3.12.2021Apple
Altun: Dezenformasyonun vahim örneklerine her gün şahit oluyoruz
Altun: Dezenformasyonun vahim örneklerine her gün şahit oluyoruzUluslararası Medya Mensupları Türkçe Eğitimi Sertifika Töreni'nde konuşan, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Uluslararası medyanın Türkiye ve Sayın Cumhurbaşkanımıza yönelik yoğun ilgisi ne yazık ki çoğu zaman hakikat ve gazetecilik saikiyle olmuyor. Ülkemiz, Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ekonomiden savunma sanayiine kadar birçok alanda bağımsız adımlar attıkça, etki alanı genişledikçe türlü engelleme girişimleriyle karşı karşıya kalıyoruz" dedi.
3.12.2021Gündem
mRNA aşıları ile yapılan üçüncü dozun en yüksek koruma sağladığı ortaya çıktı
mRNA aşıları ile yapılan üçüncü dozun en yüksek koruma sağladığı ortaya çıktıİngiltere'de yedi farklı Covid 19 aşısı üzerinde yapılan bir araştırma, üçüncü aşılar söz konusu olduğunda Pfizer ve Moderna'nın en yüksek korumayı sağladığını ortaya koydu.
3.12.2021Dünya
İlk milli deniz topu üretildi! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Gizli ambargolar da artık tarihe karışacak
İlk milli deniz topu üretildi! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Gizli ambargolar da artık tarihe karışacakCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, MKE Deniz Topu Kara Atışları Programı'na gönderdiği video mesaj gönderdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Makine ve Kimya Endüstrisi bünyesinde kamu-özel sektör iş birliğinde üretilen 'milli deniz topu'nun test atışı törenine gönderdiği mesajında, "Donanmamız 5 farklı atış modu ile dakikada 80 atış yapabilen bu silah sayesinde daha da güçlenmiştir. Ayrıca yurt dışından tedarikte karşılaşılan yüksek maliyet ve gizli ambargolar da artık tarihe karışacaktır" dedi.
2.12.2021Haberler
İlk milli deniz topu üretildi! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Gizli ambargolar da artık tarihe karışacak
İlk milli deniz topu üretildi! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Gizli ambargolar da artık tarihe karışacakCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, MKE Deniz Topu Kara Atışları Programı'na gönderdiği video mesaj gönderdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Makine ve Kimya Endüstrisi bünyesinde kamu-özel sektör iş birliğinde üretilen 'milli deniz topu'nun test atışı törenine gönderdiği mesajında, "Donanmamız 5 farklı atış modu ile dakikada 80 atış yapabilen bu silah sayesinde daha da güçlenmiştir. Ayrıca yurt dışından tedarikte karşılaşılan yüksek maliyet ve gizli ambargolar da artık tarihe karışacaktır" dedi.
2.12.2021Siyaset
Fetih Suresi Oku ve Dinle: Fetih Suresi Türkçe Okunuşu, Anlamı, Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Fetih Suresi Oku ve Dinle: Fetih Suresi Türkçe Okunuşu, Anlamı, Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiKur'an-ı Kerim'in 48. suresi olan Fetih Suresi toplamda 29 ayettir. Medine döneminde inen Fetih Suresi adını ilk ayetinde "Biz sana apaçık bir fetih müjdeledik" geçen “fetih” kelimesinden almıştır. Müslüman dünyasının yakında kazanacağı fethi, başarıyı ve zaferi ele almaktadır. Okuması oldukça faziletli bir suredir. Allah yolunda savaşanların elde edeceği mükafatlar ve savaştan kaçanların ise alacakları cezayı konu edinmektedir. Fetih Suresi oku içeriğimizde Fetih Suresinin Türkçe okunuşu, anlamı, tefsiri, Arapça yazılışı, fazileti ve diyanet meali ile ilgili detaylar yer almaktadır.
30.11.2021Sureler
Prof. Dr. Ceyhan: 'Molnupiravir'de kesin veri yok, beklemek lazım
Prof. Dr. Ceyhan: 'Molnupiravir'de kesin veri yok, beklemek lazımHacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, Türkiye'de Covid-19 hastalığına karşı tedavi rehberine eklenecek 'Molnupiravir' ilacının henüz Faz-3 çalışmasının tamamlanmadığını söyledi. Ceyhan, "Firma Faz-3 çalışmasındaki ara sonuçlar ile acil kullanım onayı aldı dolayısıyla ‘Molnupiravir’in henüz ne oranda etkili olduğuna dair kesin veri yok. Ara sonuçlar hep yanıltabilir insanları. Bence bu ilacın etkinliği ile ilgili Faz-3 çalışmasının bütün sonuçlarını beklemek lazım" dedi.
26.11.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Engelleme ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.