Epiaş

Epiaş

Son dakika EPİAŞ haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan EPİAŞ gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan EPİAŞ haber sayfamızda...

Epiaş

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 90 epias haberi bulunmuştur.
Vadeli Elektrik Piyasası ve Yeşil Sertifika devreye alınıyor
Vadeli Elektrik Piyasası ve Yeşil Sertifika devreye alınıyorEnerji Piyasası Düzenleme Kurumunun (EPDK) mevzuatını hazırladığı Vadeli Elektrik Piyasası (VEP) ve Yeşil Sertifika (YEK-G) Sistemi 1 Haziran’da devreye girdi.
Kapıdan döndü!
Kapıdan döndü!Muğla’nın ilçelerinde günlerdir süren orman yangını, önceki gece, Türkiye’nin en büyük termik santrallerinden Kemerköy’ü tehdit etti. Santral sahasına giren alevler 11 saatte söndürüldü. Hasar tespiti yapılıyor
6.08.2021Ekonomi
Türkiye elektrik fiyatlarında 34'üncü sırada
Türkiye elektrik fiyatlarında 34'üncü sıradaAvrupa İstatistik Ofisi (Eurostat) ve Enerji Piyasaları İşletme AŞ (EPİAŞ) verileri baz alınarak Avrupa ülkeleri ve Türkiye’nin çevresindeki toplam 40 ülkede doğalgaz ve elektrik fiyatları araştırıldı. TÜRKİYE, 40 ülkenin elektrik ve doğalgaz fiyatlarının incelendiği araştırmada üst sıralarda yer aldı. Türkiye meskenlerde tüketilen elektrik fiyatlarında 34, gazda ise 38’inci sırada.
30.06.2021Vitrin
Milliyet Enerji dergisi inovasyon ve yeni teknolojilerin enerji üzerindeki etkisini ele alıyor
Milliyet Enerji dergisi inovasyon ve yeni teknolojilerin enerji üzerindeki etkisini ele alıyorTürkiye ve dünyadaki enerji sektörüne dair gelişmeleri, sektörün önde gelen isimleriyle değerlendiren Milliyet Enerji dergisi, üçüncü sayısında “İnovasyon ve yeni teknolojilerin enerji üzerindeki etkisi” konusunu masaya yatırıyor. Milliyet Enerji dergisi’nin yeni sayısında; “teknolojiyi geliştirenler” enerji ve teknoloji konularını değerlendirirken, “enerji üreticileri ve oyuncuları” ile yeni teknolojilerdeki fırsatlar inceleniyor.
24.06.2021Teknoloji
Türkiye’nin ilk YEK-G Sertifikası Zorlu Enerji’den
Türkiye’nin ilk YEK-G Sertifikası Zorlu Enerji’denZorlu Enerji’de Yenilenebilir Enerji Kaynak Garantisi (YEK-G) Sertifikası ile yeşil enerji satışı başladı.
22.06.2021Vitrin
Rüzgâr, su, güneş elektriğini seç
Rüzgâr, su, güneş elektriğini seçTüketiciler artık elektriği yenilenebilir kaynaklardan alma alternatifine kavuştu. Yeni sistem sanayiciye de ihracat yaparken yeşil enerji kullandıklarını ispat şansı sunuyor.
22.06.2021Ekonomi
EPDK Başkanı Yılmaz: YEK-G ek gelir sağlayacak
EPDK Başkanı Yılmaz: YEK-G ek gelir sağlayacakEnerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz, Yenilenebilir Enerji Kaynak Garanti (YEK-G) Sistemi'nin Türkiye'deki şirketlere elektrik üretimlerinin yenilenebilir kaynaklardan tedarik edildiğini kanıtlama imkanı sunacağını ve ek gelir sağlayacağını belirtti.
21.06.2021Ekonomi
Türkiye'nin "yeşil elektrik piyasası" işleme açıldı
Türkiye'nin "yeşil elektrik piyasası" işleme açıldıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Yenilenebilir Enerji Kaynak Garanti (YEK-G) Sistemi ve Organize YEK-G Piyasası ile Türkiye'nin yenilenebilir enerji alanında önemli bir adım attığını belirterek, "21 Haziran itibarıyla 100 piyasa katılımcısının 127 yenilenebilir enerji santrali sisteme kaydını yaptı. 1 Haziran'da devreye aldığımız sistemimizde bugüne kadar 5,2 teravatsaatlik YEK-G belgesi ihraç edildi." dedi.
21.06.2021Ekonomi
Yeşil enerji için sertifika başlıyor
Yeşil enerji için sertifika başlıyorYenilenebilir enerjiden elektrik üretiminin yüzde 50’lere geldiğini belirten Bakan Dönmez, “Hidrolik, güneş, rüzgâr bazlı kontratlarda ticarete başlanacak” dedi
21.06.2021Ekonomi
YEK-G Sistemi ile yenilenebilir enerji herkes için ulaşılabilir hale geliyor
YEK-G Sistemi ile yenilenebilir enerji herkes için ulaşılabilir hale geliyorTürkiye'nin enerji borsası Enerji Piyasaları İşletme AŞ'nin (EPİAŞ) blokzincir teknolojisini kullanarak geliştirdiği Yenilenebilir Enerji Kaynak Garanti (YEK-G) Sistemi ile yenilenebilir enerji herkes için ulaşılabilir hale geliyor.
17.06.2021Ekonomi
Karadeniz gazının vadeli ticareti için geri sayım
Karadeniz gazının vadeli ticareti için geri sayımEnerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz, piyasa değeri bugünkü fiyatlarla 100 milyar doları aşan Karadeniz gazının 1 Ekim'de devreye alınacak Vadeli Gaz Piyasası'nda (VGP) "Karadeniz Gazı Kontratı" adıyla piyasaya sunularak ticaretinin yapılabileceğini bildirdi.
9.06.2021Ekonomi
EPDK Başkanı Yılmaz'dan önemli açıklama
EPDK Başkanı Yılmaz'dan önemli açıklamaEnerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz, bugün devreye giren Vadeli Elektrik Piyasası (VEP) ve ekimde devreye alınacak Vadeli Doğal Gaz Piyasası'nın (VGP) Türkiye'nin enerji ticaret merkezi olmasında önemli rol oynayacağını bildirdi.
1.06.2021Ekonomi
Dönmez: 3 yıllık bir süreci nihayetlendirmenin sevincini yaşıyoruz
Dönmez: 3 yıllık bir süreci nihayetlendirmenin sevincini yaşıyoruzElektrik ticaretinde ileri tarihli işlemlerin yapılmasına imkan sağlayacak Vadeli Elektrik Piyasası (VEP) açılış töreni gerçekleşti.
1.06.2021Ekonomi
Vadeli Elektrik Piyasası işleme açılıyor
Vadeli Elektrik Piyasası işleme açılıyorElektrik ticaretinde ileri tarihli işlemlerin yapılmasına imkan sağlayacak Vadeli Elektrik Piyasası (VEP) yarın işleme açılıyor.
31.05.2021Uzmanpara
Vadeli Elektrik Piyasası yarın işleme açılıyor
Vadeli Elektrik Piyasası yarın işleme açılıyorElektrik ticaretinde ileri tarihli işlemlerin yapılmasına imkan sağlayacak Vadeli Elektrik Piyasası (VEP) yarın işleme açılıyor.
31.05.2021 Ekonomi
Türkiye elektrik piyasasında yeni dönem! 1 Haziran'da başlıyor
Türkiye elektrik piyasasında yeni dönem! 1 Haziran'da başlıyorTürkiye elektrik piyasasında, 1 Haziran'da hizmete açılacak Vadeli Elektrik Piyasası (VEP) ve Yenilenebilir Enerji Kaynak Garanti (YEK-G) sistemi ile yeni bir dönem başlıyor. Buna göre büyük tüketiciler enerji maliyetlerini önden belirleyecek.
27.05.2021Ekonomi
Türkiye'nin elektrik tüketimi arttı
Türkiye'nin elektrik tüketimi arttıTürkiye'nin elektrik tüketimi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında 29 Nisan'da uygulanmaya başlanan ve 17 Mayıs saat 05.00 itibarıyla sona eren tam kapanma sürecinde yüzde 12,2 arttı.
19.05.2021Uzmanpara
Türkiye'nin elektrik tüketimi "tam kapanmada" yüzde 12,2 arttı
Türkiye'nin elektrik tüketimi "tam kapanmada" yüzde 12,2 arttıTürkiye'nin elektrik tüketimi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında 29 Nisan'da uygulanmaya başlanan ve 17 Mayıs saat 05.00 itibarıyla sona eren tam kapanma sürecinde yüzde 12,2 arttı.
19.05.2021Ekonomi
Vadeli Elektrik Piyasası ve Yeşil Sertifika Sistemi 1 Haziran'da devrede
Vadeli Elektrik Piyasası ve Yeşil Sertifika Sistemi 1 Haziran'da devredeEnerji Piyasası Düzenleme Kurumunun (EPDK) mevzuatını hazırladığı Vadeli Elektrik Piyasası (VEP) ve Yeşil Sertifika (YEK-G) Sistemi 1 Haziran'da devreye girecek.
13.05.2021Ekonomi
EPDK, Vadeli Elektrik Piyasası işletim usul ve esaslarında değişiklik yaptı
EPDK, Vadeli Elektrik Piyasası işletim usul ve esaslarında değişiklik yaptıEnerji Piyasaları İşletme AŞ (EPİAŞ) bünyesinde ileri tarihli işlemlere olanak verecek Vadeli Elektrik Piyasası (VEP) işletim usul ve esaslarının belirlenmesine yönelik kurul kararı yeniden düzenlendi.
6.05.2021Ekonomi
Yerli elektrik arttı en büyük üretici kamu
Yerli elektrik arttı en büyük üretici kamuTürkiye’nin en büyük elektrik üreticileri listesinin zirvesinde, yüzde 22’lik payıyla devlete ait Elektrik Üretim Anonim Şirketi (EÜAŞ) yerini korudu.
18.03.2021Ekonomi
Doğal gazda yeni bir dönem başlayacak
Doğal gazda yeni bir dönem başlayacakTürkiye'de doğal gaz ticaretinin daha rekabetçi koşullarda yapılmasına ve Karadeniz gazının ileri tarihli kontratlarla satılmasına imkan sağlayacak Vadeli Doğal Gaz Piyasası 1 Ekim'de devreye giriyor.
12.03.2021Uzmanpara
Doğal gazda "vadeli piyasa" ile enerjide yeni bir dönem başlayacak
Doğal gazda "vadeli piyasa" ile enerjide yeni bir dönem başlayacakTürkiye'de doğal gaz ticaretinin daha rekabetçi koşullarda yapılmasına ve Karadeniz gazının ileri tarihli kontratlarla satılmasına imkan sağlayacak Vadeli Doğal Gaz Piyasası 1 Ekim'de devreye giriyor.
12.03.2021Ekonomi
Elektrik piyasasında fatura için geriye dönük itiraz süresi 12 aya uzatıldı
Elektrik piyasasında fatura için geriye dönük itiraz süresi 12 aya uzatıldıElektrik piyasasında, piyasa katılımcılarının fatura dönemine ait uzlaştırma bildirimlerine ya da faturalara geriye dönük itiraz süresi 6 aydan 12 aya çıkarıldı.
20.02.2021Ekonomi
Türkiye'den enerjide 1 milyar dolarlık tasarruf
Türkiye'den enerjide 1 milyar dolarlık tasarrufEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye'nin 2017-2019 yıllarında enerji verimliliği uygulamalarıyla 1 milyar dolara yakın tasarruf sağladığını ve bununla birlikte getirisi çok yüksek olan enerji verimliliği uygulamalarının artırılması gerektiğini bildirdi.
13.01.2021Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

elektrikenerjiEPDKTürkiyegaz

Epiaş ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.