Erken Seçim

Erken Seçim

Son dakika erken seçim haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan erken seçim gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan erken seçim haber sayfamızda...

Erken Seçim

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 7.333 erken secim haberi bulunmuştur.
Kurtulmuş'tan büyükelçilerin Kavala çağrısına tepki: Bu hadsizliktir, terbiyesizliktir
Kurtulmuş'tan büyükelçilerin Kavala çağrısına tepki: Bu hadsizliktir, terbiyesizliktirCNN Türk canlı yayınında konuşan AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, büyükelçilerin Osman Kavala çağrısıyla ilgili, "Bu Türkiye'nin içişlerine müdahale etmek demektir. Bu hadsizliktir, terbiyesizliktir." dedi. Kurtulmuş, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun cumhurbaşkanı adaylığı tartışmalarına da değindi. Kurtulmuş, "İmamoğlu'na tavsiyem, İstanbul ile ilgilensin. İstanbul'un devasa problemleri çözmek için gayret etsin. O kendisini seçim döneminde sanıyor." ifadelerini kullandı.
20.10.2021Haberler
Son dakika! Kurtulmuş'tan büyükelçilerin Kavala çağrısına tepki: Bu hadsizliktir, terbiyesizliktir
Son dakika! Kurtulmuş'tan büyükelçilerin Kavala çağrısına tepki: Bu hadsizliktir, terbiyesizliktirCNN Türk canlı yayınında konuşan AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, büyükelçilerin Osman Kavala çağrısıyla ilgili, "Bu Türkiye'nin içişlerine müdahale etmek demektir. Bu hadsizliktir, terbiyesizliktir." dedi. Kurtulmuş, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun cumhurbaşkanı adaylığı tartışmalarına da değindi. Kurtulmuş, "İmamoğlu'na tavsiyem, İstanbul ile ilgilensin. İstanbul'un devasa problemleri çözmek için gayret etsin. O kendisini seçim döneminde sanıyor." ifadelerini kullandı.
20.10.2021Siyaset
İlk üç  şikâyette başlık: Ekonomi
İlk üç  şikâyette başlık: EkonomiMuhalefetin erken seçim çağrıları sürerken AK Parti sahada seçmene yönelik çalışmalarını hızlandırdı. Partinin “tebdil-i kıyafet” gerçekleştirdiği gözlemlerlerle vatandaştan gelen 20 maddelik, “şikâyet ve öneriler” rapor haline getirildi. Raporda, ilk üç sırayı vatandaşın gıda enflasyonu ve işsizliği içeren ekonomik sorunların çözülmesi talebi oluşturdu.
20.10.2021Siyaset
TBMM Başkanı Şentop'tan siyasi cinayet iddialarıyla ilgili açıklama
TBMM Başkanı Şentop'tan siyasi cinayet iddialarıyla ilgili açıklamaTBMM Başkanı Mustafa Şentop, siyasi cinayetler işlenebileceği iddialarıyla ilgili, "Doğru bilgi varsa, somut bilgi varsa bunun intikal ettirileceği yerler emniyet, güvenlik güçleri ve savcılıklardır. Onlar gerekeni yaparlar. Böyle bir ortam yok Türkiye'de ve böyle bir ortama müsaade edilmez." dedi.
15.10.2021Gündem
CHP’de ‘sandık’ temizliği!
CHP’de ‘sandık’ temizliği!Erken seçim için çağrı yapan CHP, sandıklarda görev alabileceklere “seçim” eğitimi vermeye başladı. Eğitimlerde sandık başı işlemler, sonuç tutanağının imzalanmasına kadar olan bütün süreç anlatılarak adeta “seçim günü tatbikatı” yaptırılıyor.
14.10.2021Siyaset
5 milyon dolarlık adam yakalandı!
5 milyon dolarlık adam yakalandı!Irak Başbakanı Mustafa el-Kazımi, ülke dışında gerçekleştirilen bir güvenlik operasyonunda terör örgütü DAEŞ’in eski elebaşı Ebubekir el-Bağdadi’nin yardımcısı Sami Casim’in yakalandığını duyurdu. Kazımi, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, güvenlik güçlerinin ülkede yapılan seçimleri izlediği sırada istihbarat biriminin de ülke sınırları dışında en zorlu operasyonlarından birini gerçekleştirdiğini belirtti.
12.10.2021Dünya
Irak'ta seçime katılım oranı yüzde 41
Irak'ta seçime katılım oranı yüzde 41Irak'ta dün yapılan erken genel seçimlere katılım oranı yüzde 41 olarak açıklandı.
11.10.2021Dünya
Kurtulmuş'tan Kılıçdaroğlu'nun 'siyasi cinayet' açıklamasına yanıt
Kurtulmuş'tan Kılıçdaroğlu'nun 'siyasi cinayet' açıklamasına yanıtAK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "siyasi cinayet" açıklamasına ilişkin, "Türkiye'de bir daha hiç kimse faili meçhul cinayetleri diriltme dönemine geri dönemeyecektir. Bir daha hiçbir çete, şu ya da bu şekilde kendisini devletin yerine koymaya çalışan hiçbir grup, Türkiye'de bu anlamda siyasi çatışmaların, cinayetlerin, faili meçhullerin işlenmesine yol açamayacak." dedi.
10.10.2021Siyaset
Erdoğan’ın adaylığına iki argümanlı savunma
Erdoğan’ın adaylığına iki argümanlı savunmaCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeniden adaylığını tartışmaya açarak, “YSK’nın Erdoğan’ın cumhurbaşkanlığı adaylığını reddedeceğini hiç düşünmüyorum. Gelecek talimata göre karar verecektir” sözlerine tepki gösteren AK Parti, “AYM’nin Abdullah Gül kararı” ve “2017 anayasa değişikliği görüşmelerinde CHP’nin ilgili maddeye ilişkin tutumu” üzerinden yanıt vermeye hazırlanıyor.
10.10.2021Siyaset
'Adayımız iYi Parti ve HDP’den oy alacak'
'Adayımız iYi Parti ve HDP’den oy alacak'IMillet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayının hem İYİ Parti hem de HDP seçmeninin oy vereceği bir isim olacağını belirten CHP’li Atıcı, “Büyük ihtimalle Kemal Kılıçdaroğlu olur. Aday olduktan sonra bile genel başkanlığı bırakabilir” dedi.
7.10.2021Siyaset
Hükümet Kadın 2 oyuncuları kim, konusu nedir? Hükümet Kadın 2 filmi nerede çekildi?
Hükümet Kadın 2 oyuncuları kim, konusu nedir? Hükümet Kadın 2 filmi nerede çekildi? Devam filmi Hükmet Kadın 2'de de Xate'in hikayesi ekrana geliyor. Televizyon ekranlarında film severlerin beğenisine sunulan film 2015 yılında vizyona girdi. Hükümet Kadın 2 filminde yine başrolde Demet Akbağ bulunuyor. İşte, detaylar...
6.10.2021Cadde
MHP Genel Başkanı Bahçeli: Kılıçdaroğlu'nun Kürt sorunundan bahsetmesi tesadüf müdür?
MHP Genel Başkanı Bahçeli: Kılıçdaroğlu'nun Kürt sorunundan bahsetmesi tesadüf müdür?MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında siyasetteki 'Kürt sorunu' tartışmasıyla ilgili konuştu. Bahçeli, "Böylesi bir dönemde CHP Genel Başkanı'nın sözde Kürt sorunundan bahsetmesi tesadüf müdür? Türkiye'de Kürt sorunu yoktur. Kürt kardeşlerimi sorun olarak gören CHP vardır. Türk milleti birdir, büyük bir ailedir. HDP meşru organ değildir. HDP terörizmin gayrimeşru oluşumudur. Gazi Meclis her sorunun çözüm adresidir ancak bu kutlu çatıda emperyalizmin dayatması ile sanal sorunların hesabı yapılamaz." ifadelerini kullandı.
5.10.2021Haberler
Son dakika! MHP Genel Başkanı Bahçeli: Kılıçdaroğlu'nun Kürt sorunundan bahsetmesi tesadüf müdür?
Son dakika! MHP Genel Başkanı Bahçeli: Kılıçdaroğlu'nun Kürt sorunundan bahsetmesi tesadüf müdür?MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında siyasetteki 'Kürt sorunu' tartışmasıyla ilgili konuştu. Bahçeli, "Böylesi bir dönemde CHP Genel Başkanı'nın sözde Kürt sorunundan bahsetmesi tesadüf müdür? Türkiye'de Kürt sorunu yoktur. Kürt kardeşlerimi sorun olarak gören CHP vardır. Türk milleti birdir, büyük bir ailedir. HDP meşru organ değildir. HDP terörizmin gayrimeşru oluşumudur. Gazi Meclis her sorunun çözüm adresidir ancak bu kutlu çatıda emperyalizmin dayatması ile sanal sorunların hesabı yapılamaz." ifadelerini kullandı.
5.10.2021Siyaset
‘Erken değil derhal seçim’
‘Erken değil derhal seçim’Türkiye’nin bu yönetimin yükünü artık kaldıramadığını, bu sistem nedeniyle halkın dertlerine çare bulunamadığını belirten CHP lideri Kılıçdaroğlu, erken seçim değil, derhal seçim istedi
2.10.2021Siyaset
Yıldırım: Yeni sistem arayışı zaman israfı
Yıldırım: Yeni sistem arayışı zaman israfıTBMM’de gazetecilerin sorularını yanıtlayan AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanlığı sistemine yönelik revizyon tartışmalarını değerlendirdi.
2.10.2021Siyaset
TBMM Başkanı Şentop'tan canlı yayında yeni anayasa açıklaması
TBMM Başkanı Şentop'tan canlı yayında yeni anayasa açıklamasıTBMM Başkanı Mustafa Şentop, yeni anayasa çalışmaları çerçevesinde siyasi partilerin kendi tekliflerini açık, somut maddelere dökülmüş şekilde ortaya koymalarının önemli olduğunu söyledi.
1.10.2021Siyaset
AK Parti'li Yıldırım: Yeni sistem arayışı zaman israfıdır
AK Parti'li Yıldırım: Yeni sistem arayışı zaman israfıdır AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, başkanlık sisteminin uygulaması görüldükçe kendisini geliştireceğini belirterek, "Türkiye bununla yoluna devam edecek. İyinin daha iyisi vardır. Mükemmel, iyinin düşmanıdır. Dolayısıyla yeni sistem arayışına gitmek zaman israfıdır" dedi.
1.10.2021Siyaset
‘Demokratik muhalefet muhtemelen genişleyecek’
‘Demokratik muhalefet muhtemelen genişleyecek’CHP’nin milletvekilleri ve örgütleri için hazırladığı “Haftalık Bilgilendirme Raporu”nda, “Millet İttifak muhtemelen yeni katılımlarla daha da büyüyüp genişleyecek” denildi.
1.10.2021Siyaset
‘2023’te yeniden aday olabilir’
‘2023’te yeniden aday olabilir’TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 2023’te gerçekleştirilecek seçimde yeniden aday olup olamayacağı konusunda, “Şüphesiz. Onunla ilgili hiçbir tereddüt yok” dedi.
1.10.2021Siyaset
TBMM Başkanı Şentop: TBMM'nin sorunların çözüm yeri olduğu tartışılmaz
TBMM Başkanı Şentop: TBMM'nin sorunların çözüm yeri olduğu tartışılmazTBMM Başkanı Mustafa Şentop, "TBMM, Türkiye'de hem siyasetin hem de yaşanan bütün sorunların görüşüldüğü bir yerdir. TBMM'nin sorunların çözüm yeri olduğunu kimsenin tartışması mümkün değil" dedi.
30.09.2021Siyaset
AK Parti'li Bostancı: Onlar da 'Seçim 2023'te' diyecek
AK Parti'li Bostancı: Onlar da 'Seçim 2023'te' diyecekAK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı, erken seçim tartışmalarıyla ilgili, "2020'de seçim bekliyorlardı, 2021'de geçtiğimiz aylarda seçim bekliyorlardı. Ha bire öteliyorlar. Sonuçta bizim dediğimiz tarihe gelecekler. Öyle anlaşılıyor ki onlar da 'Seçim 2023'te' diyecekler" dedi.
27.09.2021Siyaset
‘Cumhurbaşkanı değil başbakan adayıyım’
‘Cumhurbaşkanı değil başbakan adayıyım’İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Ben Cumhurbaşkanı adayı değilim. Ben Başbakanlığa adayım” dedi. Akşener, Halk TV’de katıldığı programda soruları yanıtladı. Akşener, “Erken seçim bekliyor musunuz” sorusuna karşılık, “Kasım 2022’de seçim var deniliyor. İster zamanında ister önce, bu sistemde onların seçim kazanması mümkün değil” dedi. Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda Akşener, 24 Haziran seçiminde aday olduğunu hatırlatarak, “Bir tecrübem oldu. Millet İttifakı üç bileşenin birer adayı vardı. Birinci turda geçebilecek gibi bir psikoloji oluştu. Hem Temel Bey’in hem benim buna engel olduğumuza dair psikoloji oluştu seçmende. Bir baktık ki Tayyip Bey ile değil birbirimizle rekabet ediyor olduk, bunu gözlemledim. Bunu sağlıklı bulmadığımı ifade ettim.”
25.09.2021Siyaset
BBP lideri Destici: ABD ziyareti başarılı geçmiştir, algı operasyonları yapılıyor
BBP lideri Destici: ABD ziyareti başarılı geçmiştir, algı operasyonları yapılıyorBüyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ABD ziyaretine ilişkin algı operasyonları yapıldığını belirterek, "Türk'üm diyen, devletin varlığından yanayım diyen hiçbir vatan evladı, algı operasyonlarına alkış tutamaz. Alkış tutuyorsa onun vatan evlatlığından şüphe ederiz. ABD ziyareti çok başarılı geçmiştir, fevkalade olmuştur" dedi.
24.09.2021Siyaset
AK Partili Yavuz'dan erken seçim tartışmalarına ilişkin açıklama
AK Partili Yavuz'dan erken seçim tartışmalarına ilişkin açıklamaAK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, seçimlerin erkene alınması için hiçbir neden olmadığını belirterek "Türkiye'de seçimlerin erkene alınmasına ilişkin ortam söz konusu değildir. Dolayısıyla 18 Haziran 2023'te inşallah milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerini yapacağız." dedi.
22.09.2021Siyaset
AK Parti'li Akbaşoğlu: Erken seçim söz konusu değil
AK Parti'li Akbaşoğlu: Erken seçim söz konusu değilAK Parti Grup Başkan Vekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, "Bir erken seçim söz konusu değildir. Seçimler zamanında yapılacak. Haziran 2023, seçimlerin takvimidir" dedi.
21.09.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

ak partiseçimnuman kurtulmuşerken seçimanket

Erken Seçim ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.