Eşitlikçi Hikayeler

Eşitlikçi Hikayeler

Son dakika Eşitlikçi hikayeler haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Eşitlikçi hikayeler gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Eşitlikçi hikayeler haber sayfamızda...

Eşitlikçi Hikayeler

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 24 eşitlikçi hikayeler haberi bulunmuştur.
Kız çocukları için gelecek inşa ediyor
Kız çocukları için gelecek inşa ediyor İş insanı Suna Kıraç'ın eğitim alanındaki çabalarını ve vizyonunu yaşatmak amacıyla Suna ve İnan Kıraç Vakfı çatısı altında 2021 yılında kurulan "Suna'nın Kızları", ikinci yılını geride bıraktı.
20.11.2023 Ekonomi
Kadın lider herkesten çok çalışıyor
Kadın lider herkesten çok çalışıyor Profesyonel hizmet ağı KPMG’nin üst düzey kadın yöneticilerin şirketlerinde ve özel hayatlarında ne kadar yoğun bir şekilde çalıştıklarını gözler önüne seren araştırmasına göre bazı kadın liderler haftada 80 saat veya daha fazla çalıştığını belirtiyor. Sonuçlara göre yüzde 70’i aynı zamanda anne de olan küresel kadın liderler evlerinde de pek rahat değil.
13.11.2023 Ekonomi
Dünya çapında büyümek isteyen kadınlara destek
Dünya çapında büyümek isteyen kadınlara destek Uluslararası alanda danışmanlık, denetim, vergi, strateji ve kurumsal finansman hizmetleri sunan EY'nin düzenlediği Girişimci Kadın Liderler Programı 2023 dönemi başvuruları alınmaya başladı. İşlerini geliştirmeyi ve dünya çapında büyümeyi hedefleyen kadın girişimcileri destekleyen program; katılımcılarına eğitim, iş geliştirme, mentorluk ve networking (ağ oluşturma) alanlarında destek sunuyor. EY Türkiye, girişimci kadınları uluslararası pazarlarda etkin faaliyet göstermeye ve rekabet etmeye hazırlamayı amaçlayan program kapsamında bugüne kadar toplam 60 kadın girişimciye destek verdi.
3.07.2023 Ekonomi
Geleceğin yazılımcıları kodlamaya başladı
Geleceğin yazılımcıları kodlamaya başladı Kız öğrencileri geleceğin başarılı kadın yazılımcıları, mühendisleri ve bilim insanları olmaları için destekleyen “Reeder ile Kızlar Kodlar” projesi kapsamında çevrimiçi eğitimlerle mesleki ve teknik Anadolu liselerinde öğrenim gören 2 bin 680 kız öğrenciye ulaşma hedefi gerçekleştirildi. Yüz yüze eğitimlerde ise 278 kız öğrenciye ulaşıldı.
30.05.2023 Ekonomi
Kalkınmanın anahtarı kadın istihdamı
Kalkınmanın anahtarı kadın istihdamı Genç Yönetici ve İş İnsanları Derneği (GYİAD) İstihdam Çalışma Grubu ve İstanbul Ekonomi Araştırma iş birliğinde hazırlanan "Genç Kadın İstihdamı ve Yeni Ekonomi Raporu"na göre; kadın istihdamı, bireysel ve toplumsal açıdan sürdürülebilir kalkınmanın gerçekleşmesi, ülkenin ekonomik çıkarlarına ve toplumsal refaha katkısı nedeniyle, ülkelerin politikalarında yer verdiği önemli konu başlıklarından biri olarak öne çıkıyor
22.05.2023 Ekonomi
Deprem bölgesine kız çocuk odaklı tasarım
Deprem bölgesine kız çocuk odaklı tasarım Suna’nın Kızları, kız çocuklar başta olmak üzere tüm çocukların ihtiyaçlarını gözeten güvenli alanlar oluşturma yolunda Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile birlikte Kahramanmaraş Pazarcık’ta ilk Çocuk Yaşam Merkezi’ni kuruyor.
1.05.2023 Ekonomi
BM’den TBMM’de Milliyet’e övgü
BM’den TBMM’de Milliyet’e övgü Birleşmiş Milletler (BM) Kadın Birimi Türkiye Ofisi Direktör Yardımcısı Zeliha Ünaldı, TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Kadının İstihdamı Alt Komisyonu’na rapor sundu.
15.05.2022 Gündem
Yönetici kadınla daha hızlı ve güzel iş
Yönetici kadınla daha hızlı ve güzel iş Kellogg Türkiye Genel Müdürü Burcu Yazıcı, “Kadınların sabırlı ve detaycı oluşları, olaylara farklı açılardan bakıp etkili kararlar alabilmeleri, inovatif düşünceye sahip olmaları şirket içi tüm iş yapış süreçlerinde performansı pozitif yönde etkiliyor. Yönetim kademesinde kadın çalışanlarımızın yoğunlukta olması hızlı ve güzel işler başarmamıza olanak sağlıyor” dedi. Burcu Yazıcı, Eşitlikçi Hikayeler’in sorularını cevapladı...
2.05.2022 Ekonomi
Eşitlikçi Hikayeler'in kahramanları zirvede buluştu
Eşitlikçi Hikayeler'in kahramanları zirvede buluştu Kadınların güçlenmesi ve toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması yolunda değişimin lideri yöneticiler, Eşitlikçi Hikayeler Zirvesi’nde bir araya geldi. Milliyet Gazetesi’nin öncülük ettiği, Nesiller Boyu Eşitlik Hareketi kapsamında düzenlenen zirvede bir araya gelen liderler, iş, sanat ve sporda kadınların yükselişini anlattı. Zirvede konuşan Birleşmiş Milletler Kadın Birimi Ülke Direktörü Asya Varbanova, “Toplumsal cinsiyet eşitliği ancak tüm aktörlerin birlik olmasıyla mümkün ve özel sektör bu birlikteliğin öncüsü olabilir” dedi.
14.04.2022 Pembenar Tv
Eşitlikçi Hikayeler Zirvesi
Eşitlikçi Hikayeler Zirvesi Kadınların güçlenmesi ve toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması yolunda değişimin lideri yöneticiler, Eşitlikçi Hikayeler Zirvesi’nde bir araya geldi. Milliyet Gazetesi’nin desteklediği, Nesiller Boyu Eşitlik Hareketi kapsamında düzenlenecek zirvede bir araya gelecek liderler, iş, sanat ve sporda kadınların yükselişini anlattı.
22.03.2022 Milliyet Tv
Eşitlikçi hikayelerin kahramanları zirvede buluştu
Eşitlikçi hikayelerin kahramanları zirvede buluştu Kadınların güçlenmesi ve toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması yolunda değişimin lideri yöneticiler, Eşitlikçi Hikayeler Zirvesi’nde bir araya geldi. Milliyet Gazetesi’nin öncülük ettiği, Nesiller Boyu Eşitlik Hareketi kapsamında düzenlenen zirvede bir araya gelen liderler, iş, sanat ve sporda kadınların yükselişini anlattı. Zirvede konuşan Birleşmiş Milletler Kadın Birimi Ülke Direktörü Asya Varbanova, “Toplumsal cinsiyet eşitliği ancak tüm aktörlerin birlik olmasıyla mümkün ve özel sektör bu birlikteliğin öncüsü olabilir” dedi.
14.04.2022 Yaşam
Milliyet WEPs imzacısı oldu
Milliyet WEPs imzacısı oldu Birleşmiş Milletler Kadın Birimi (UN Women) Küresel Medya Birliği’ne dahil olan ilk Türk gazete olan ve geçtiğimiz Cuma günü Pera Palas Otel’de Eşitlikçi Hikayeler Zirvesini gerçekleştiren Milliyet Gazetesi, kadınların tüm sektörlerde ve her düzeyde, ekonomik yaşamın içinde yer alabilmesini sağlamak adına kadınların güçlenmesini hedefleyen Birleşmiş Milletler Kadının Güçlenmesi Prensipleri (Women’s Empowerment Principles-WEPs) imzacısı oldu.
21.03.2022 Ekonomi
Kahramanlar zirvede buluştu
Kahramanlar zirvede buluştu Kadınların güçlenmesi ve toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması yolunda değişimin lideri yöneticiler, Milliyet Gazetesi öncülüğünde Eşitlikçi Hikâyeler Zirvesi’nde bir araya geldi. Milliyet Gazetesi’nin desteklediği, Nesiller Boyu Eşitlik Hareketi kapsamında düzenlenen zirvede bir araya gelen liderler, iş, sanat ve sporda kadınların yükselişini anlattı. Zirvede konuşan Birleşmiş Milletler Kadın Birimi Ülke Direktörü Asya Varbanova, “Toplumsal cinsiyet eşitliği ancak tüm aktörlerin birlik olmasıyla mümkün ve özel sektör bu birlikteliğin öncüsü olabilir” dedi
21.03.2022 Gündem
‘Eşitlikçi hikâyeler’in kahramanları buluştu
‘Eşitlikçi hikâyeler’in kahramanları buluştu Kadınların güçlenmesi ve toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması yolunda değişimin liderliğini üstlenen yöneticiler, 'Eşitlikçi Hikâyeler Zirvesi’nde bir araya geldi... Milliyet gazetesinin desteklediği, Nesiller Boyu Eşitlik Hareketi kapsamında düzenlenen zirvede, liderler, iş, sanat ve sporda kadınların yükselişini anlattı...
19.03.2022 Gündem
Eşitlikçi hikayelerin kahramanları zirvede buluşuyor
Eşitlikçi hikayelerin kahramanları zirvede buluşuyor Kadınların güçlenmesi ve toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması yolunda değişimin lideri yöneticiler, Eşitlikçi Hikayeler Zirvesi’nde bir araya geliyor.Milliyet Gazetesi’nin desteklediği, Nesiller Boyu Eşitlik Hareketi kapsamında düzenlenecek zirvede bir araya gelecek liderler, iş, sanat ve sporda kadınların yükselişini anlatacaklar.
18.03.2022 Yaşam
Milliyet eşitlik için büyük görev üstlendi
Milliyet eşitlik için büyük görev üstlendi Kadın ve kız çocuklarının güçlendirilmesi için bugüne kadar ulusal ve uluslararası çapta çalışmalara imza atan Milliyet, beş yıl boyunca somut faaliyetler içeren taahhütlerini belirleyerek Nesiller Boyu Eşitlik Forumu’nda yerini aldı...
6.07.2021 Gündem
Çocukların hayal sahnesinde ‘Tikutu’
Çocukların hayal sahnesinde ‘Tikutu’ Kemal ve Ayça Kocatürk tarafından hazırlanan sesli tiyatro platformu ‘Tikutu’ çocukların hayal gücünü tiyatroyla güçlendiriyor. Tikutu’da ünlü sanatçılar oyunları çocuklar için okuyor.
8.01.2024 Kültür Sanat
Dünya Kadınlar Festivali İstanbul'un program detayları belli oldu
Dünya Kadınlar Festivali İstanbul'un program detayları belli oldu Bu yıl WOW – Dünya Kadınlar Vakfı ve British Council ortaklığında ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) desteği ile 19-20 Mart tarihlerinde gerçekleştirilecek WOW - Dünya Kadınlar Festivali İstanbul’un program detayları belli oldu.
17.03.2022 Kültür Sanat
Bodrum kadınlarının hikayesi
Bodrum kadınlarının hikayesi Sabancı Vakfı Hibe Programları’nın 15’inci yılında, ‘Ekim Zamanı’ etkinliği düzenlendi.
27.10.2021 Cadde
25. İstanbul Tiyatro Festivali programı açıklandı
25. İstanbul Tiyatro Festivali programı açıklandı 25. İstanbul Tiyatro Festivali, 22 Ekim-20 Kasım tarihleri arasında yurtdışından ve Türkiye’den toplam 25 tiyatro, performans ve dans gösterisini ağırlamaya hazırlanıyor. Festival biletleri 24 Eylül Cuma günü 10.30’da passo.com.tr adresinde satışa çıkıyor.
9.09.2021 Kültür Sanat
Korona Günlerinde Fotoğraf
Korona Günlerinde Fotoğraf Dünya Sağlık Örgütü’nün pandemi ilanıyla birlikte corona virüs salgınında yeni bir döneme girilmişti: Bu süreçte “Hayatta kalmak” biraz da “evde kalmak”la mümkün hale gelmişti. “Tecrit”, “yalnızlaşma”, “endişe”, “korku”, “şüphe”… duygu repertuarımızda ilk sıralara yerleşmeye başlıyordu. Fotoğraf Vakfı, Galata Fotoğrafhanesi – Fotoğraf Akademisi, Nar Photos kadrolarının çağrısıyla "Korona Günlerinde Fotoğraf" çalışması başladı
15.07.2020 Kültür Sanat
Dünyayı annelerin gözünden görün
Dünyayı annelerin gözünden görün 2018 Pyeong Chang Kış Olimpiyat Oyunları açılışına 100 gün kala P&G, yeni reklam filmiyle dünyayı annelerin gözünden görmeye davet ediyor.
Benim Türk kütüphanem
Benim Türk kütüphanem Haftalık Alman gazetesi Die Zeit, Orhan Pamuk’tan kütüphanesi ile ilgili bir yazı istedi. 9 Ekim’de yayımlanacak bu yazı, önceden Milliyet’te.
4.10.2008 Pazar
"İnsanın aklı başına bir 40'ında geliyor. 50'sine varınca daha da bir geliyor"
"İnsanın aklı başına bir 40'ında geliyor. 50'sine varınca daha da bir geliyor" MÜJDE AR bir hafta arayla iki film festivalinden onur ödülü aldı. "Öyle deyince ritmi yavaşlamış, yaşını başını almış gibi duruyor ama ben böyle hissetmedim" diyor: "Bu yıl iki film birden yapacağım. İlki bir anne-oğul hikayesi." "HAYATIM kavga ederek geçti ama kavga bir ilişkiyi düzeltmiyor, aksine daha çok zora sokuyor. Ercan (Karakaş) çok yumuşak ve renkli bir adam. Onun önümüzdeki dönem Meclis'te olmasını istiyorum."
12.05.2007 Pazar

Benzer Haber Etiketleri

Eşitlikçi Hikayeler ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.