Eurobond

Eurobond

Son dakika Eurobond haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Eurobond gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Eurobond haber sayfamızda...

Eurobond

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 647 eurobond haberi bulunmuştur.
Rusya, 104 yıl sonra temerrüde düştü
Rusya, 104 yıl sonra temerrüde düştüRusya'nın iki eurobond kuponunda 1 aylık ek süre pazar günü dolarken, ülke bu ödemelerinde temerrüde düşürüldü. Rusya Maliye Bakanı Anton Siluanov temerrüt bildiriminin bir 'komedi' olduğunu ifade etti.
27.06.2022Uzmanpara
Rusya eurobond kupon ödemelerini yaptı
Rusya eurobond kupon ödemelerini yaptıRusya, 2026 ve 2036 vadeli eurobondlar için kupon ödemelerini yaptı.
30.05.2022Uzmanpara
Finansal okuryazarlık metaverse’e taşınıyor
Finansal okuryazarlık metaverse’e taşınıyorİnfo Yatırım, metaverse’te yerini aldığını duyurdu.
30.05.2022Ekonomi
Türkiye’ye güven imzası
Türkiye’ye güven imzasıVakıfBank 1 milyar dolar tutarında sendikasyon kredisi temin etti. VakıfBank Genel Müdürü Üstünsalih, “Küresel ve bölgesel değişkenliklere rağmen sendikasyon kredimizi yüzde 100’ün üzerinde yeniledik” dedi.
10.05.2022Ekonomi
Yerli yatırımcıların pay senedi varlıkları arttı
Yerli yatırımcıların pay senedi varlıkları arttıTürkiye Sermaye Piyasaları Birliği (TSPB) tarafından açıklanan mart ayı verileri yerli yatırımcıların pay senedi varlıklarının yılın ilk çeyreğinde yüzde 24 artarak 650 milyar liraya çıktığını ortaya koydu.
26.04.2022Uzmanpara
Sürdürülebilir kaynak
Sürdürülebilir kaynakBilançosunda en fazla sürdürülebilir temalı kaynağa sahip Türk bankası konumundaki VakıfBank, uzun vadeli ve uygun maliyetli bu kaynakları toplumun tüm kesimlerinin ihtiyaçlarına uygun ürünler halinde sunmaya devam ediyor.
23.04.2022Ekonomi
Bakan Nebati, KKM'de biriken tutarı açıkladı
Bakan Nebati, KKM'de biriken tutarı açıkladıHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "Kur Korumalı Mevduat (KKM) ve Katılım Hesabı bakiyesi 1 Nisan itibarıyla 695 milyar TL’ye ulaşmıştır” dedi.
4.04.2022Uzmanpara
Rusya eurobond kupon ödemesini yaptı
Rusya eurobond kupon ödemesini yaptıRusya Maliye Bakanlığı, 2030 vadeli eurobond için tüm yükümlülüklerini yerine getirdiğini bildirdi.
1.04.2022Uzmanpara
Rusya eurobond kupon ödemesini yaptı
Rusya eurobond kupon ödemesini yaptıRusya Maliye Bakanlığı, 2035 vadeli eurobondun kupon ödemesinin gerçekleştirildiğini bildirdi.
29.03.2022Uzmanpara
250 milyon dolarlık yurtdışı kaynak sağladı
250 milyon dolarlık yurtdışı kaynak sağladıVakıfBank, 2 farklı işlemle yurtdışından yaklaşık 250 milyon dolar tutarında, 1 yıl vadeli yeni kaynak temin etti. Küresel piyasalarda artan belirsizliğe rağmen 2021 yılında uluslararası piyasalardan toplam 5.4 milyar dolar tutarında kaynak sağladıklarını hatırlatan VakıfBank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih, “Sendikasyon, seküritizasyon, Eurobond ve Çin Kalkınma Bankası’ndan temin ettiğimiz kredilerle birlikte 2021 yılında yurtdışından ülkemize uzak ara en çok kaynak getiren banka olduk. Üstelik bu kaynakların çoğunu sürdürülebilir temalı olarak sağladık. Yaptığımız her bankacılık işleminde, attığımız her adımda hem çevremizi hem de toplumumuzu işimizin merkezine koyduğumuzu her zaman vurguladık” dedi.
22.03.2022Ekonomi
Rusya'nın eurobond kupon ödemeleri alındı
Rusya'nın eurobond kupon ödemeleri alındıJP Morgan, Rusya'nın eurobond kupon ödemelerini aldı.
18.03.2022Uzmanpara
Eurobond kupon ödemeleri yapıldı
Eurobond kupon ödemeleri yapıldıRusya Maliye Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada "2 eurobondun 117,2 milyon dolar kupon ödemelerinin yapılması talimatımız yerine getirildi" denildi.
17.03.2022Uzmanpara
İşte Türki̇ye’ni̇n EN ETKİN 50 CFO’SU
İşte Türki̇ye’ni̇n EN ETKİN 50 CFO’SUObir kuş... O bir uçak... O ‘Superman’... Bir kuşak bu repliği iyi hatırlar. Peki şöyle desek: O bir stratejist, o bir operatör, o bir katalizör ve hatta o bir koruma... Bu kim mi? O bir CFO (Chief Financial Officer) ya da tercihinize göre Mali İşler Başkanı veya Finans Direktörü. Bu yüksek sorumluluk taşıyan iş şimdi çok daha da kritik. Pandemiyle birlikte dijitalleşme adeta zincirinden boşandı. Dijital teknolojinin değiştirmek için kapısını çalmadığı iş modeli yok. CFO’ların rolü de bu hızlı değişim sürecinde yeni baştan tanımlanıyor. Temel finans faaliyetleri dışında strateji, verimlilik ve şirketlerine değer katacak proje yönetiminde elleri hiç olmadığı kadar güçlü. İş artık sadece nakit akışını yönetmekle sınırlı değil, onlar şirketleri geleceğe hazırlayan yöneticiler. Tabii kur dalgalanmalarından jeopolitik risklere; küresel enflasyondan Kovid varyantlarına bir çok riskin kol gezdiği bir dünyada... Milliyet Executive’in bu sayısında sizleri bu zorlu görevde sergiledikleri performansla dikkat çeken Türkiye’nin En Etkin 50 Finans Yöneticisi’yle tanıştırıyoruz.
Reel sektöre tam destek
Reel sektöre tam destekVakıfBank, uluslararası sürdürülebilir fonlama işlemleriyle kaynak çeşitliliğini artırmaya devam ediyor.
29.01.2022Ekonomi
Yerli yatırımcıların finansal varlıkları açıklandı
Yerli yatırımcıların finansal varlıkları açıklandıTürkiye Sermaye Piyasaları Birliği (TSPB) tarafından hazırlanan 2021 yılı finansal piyasa özet verilerine göre yerli yatırımcıların finansal varlıkları bir önceki yıla kıyasla yüzde 39 artarak 2021 yılı sonu itibarıyla 7.3 trilyon liraya ulaştı. 2021 yılında yerli yatırımcıların pay senedi varlıkları ise yüzde 38 büyüyerek 525 milyar lira oldu.
14.01.2022Uzmanpara
İBB'nin 2022 yılı bütçesi kabul edildi
İBB'nin 2022 yılı bütçesi kabul edildiİstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB)'nin 2022 bütçesi oy çokluğuyla kabul edildi. Buna göre İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin 2022 yılı bütçesi, 43 milyar 650 milyon lira oldu.
25.11.2021Ekonomi
Ödemeler dengesinde iyileşmenin devam etmesi bekleniyor
Ödemeler dengesinde iyileşmenin devam etmesi bekleniyorÖdemeler dengesi eylül ayında 1 milyar 652 milyon dolar fazla vererek beklentilerin üzerinde gerçekleşirken analistler, ödemeler dengesindeki düzelmenin hem mal hem de hizmet ticaretindeki iyileşmeyle devam etmesini beklediklerini ifade etti.
11.11.2021Ekonomi
Yerli yatırımcıların finansal varlıkları yükseldi
Yerli yatırımcıların finansal varlıkları yükseldiTürkiye Sermaye Piyasaları Birliği (TSPB) eylül ayı verilerine göre, yurt içi yerleşiklerin finansal varlıkları son bir yılda yüzde 18,4 artarak, 6,1 trilyon liraya yükseldi.
1.11.2021Uzmanpara
Kavcıoğlu'ndan son dakika döviz ve faiz açıklaması
Kavcıoğlu'ndan son dakika döviz ve faiz açıklamasıTCMB Başkanı Şahap Kavcıoğlu'nun enflasyon raporu sunumunda önemli açıklamalarda bulundu. Kavcıoğlu,"Ticari kredi faiz oranlarındaki düşüşün etkisiyle önümüzdeki dönemde krediler sabit sermaye yatırımlarını daha fazla destekleyecektir. Rezerv rakamımız yaklaşık 126 milyar dolar seviyesine yükseldi. Kura müdahale gibi bir şey yok. Bankacılık sektörü olumlu tepki vermiştir, faizin daha da aşağı düşeceğine inanıyorum." dedi. Öte yandan Merkez Bankası, 2021 sonu enflasyon tahminini, yüzde 14,1'den yüzde 18,4'e yukarı yönlü güncelledi.
28.10.2021Ekonomi
VakıfBank’tan sürdürülebilirlik atağı
VakıfBank’tan sürdürülebilirlik atağıSürdürülebilirlik atağına geçen VakıfBank, bu kapsamdaki çalışmalarını tek çatı altında toplayarak, 81 ildeki şubelerine "Sürdürülebilir Bankacılık" logosunu ulaştırdı.
22.10.2021Uzmanpara
Tahvil, Bono, Eurobond nedir?
Tahvil, Bono, Eurobond nedir?Devletin ya da özel sektörün finansman sağlamak amacıyla çıkardığı değerli kağıdın vadesi 1 yıldan kısa olduğunda bono olarak adlandırılırken, 1 yıldan uzun vadesi olan değerli kağıda ise tahvil denir. Bu değerli kağıdın yabancı para cinsinden türü de Eurobond olarak tanımlanır.Sponsorlu İçerik
2.12.2021Milliyet Tv
Yerli yatırımcıların finansal varlıkları arttı
Yerli yatırımcıların finansal varlıkları arttıTürkiye Sermaye Piyasaları Birliği (TSPB), 2021 yılı ağustos ayı finansal piyasa özet verilerini açıkladı.
18.09.2021Uzmanpara
Sürdürülebilir  Eurobond ihracı
Sürdürülebilir Eurobond ihracıVakıfBank, sürdürülebilir finansman programı içinde ikinci tahvil ihracını da tamamladı. 5 yıl vadeli 500 milyon dolar tutarındaki tahvil ihracına dünya genelinde yatırımcı ilgisi yoğun oldu.
11.09.2021Ekonomi
Bazı yatırım fonları için düzenleme getirildi
Bazı yatırım fonları için düzenleme getirildiİki yıldan fazla süreyle elde tutulan girişim sermayesi yatırım fonu ve gayrimenkul yatırım fonu katılma paylarından elde edilecek kazançlar üzerinden kalıcı olarak vergi alınmayacak
5.09.2021Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

Eurobond ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.