Ev İşi

Ev İşi

Son dakika ev işi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ev işi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ev işi haber sayfamızda...

Ev İşi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 6.726 ev işi haberi bulunmuştur.
37. Hafta Hamilelik: Anne ve Bebekte Hangi Değişiklikler Olur?
37. Hafta Hamilelik: Anne ve Bebekte Hangi Değişiklikler Olur?Bebeğinizin 37. hafta gelişimi ve doğuma 3 hafta kala hayatınızda yaşanan değişikliklere göz atalım.
Şeyma Ünal "O Zaman Gerçeği Nasıl Öğreneceğiz?" ile dikiş tutmayan ne varsa onarıyor
Şeyma Ünal "O Zaman Gerçeği Nasıl Öğreneceğiz?" ile dikiş tutmayan ne varsa onarıyorSosyal medyanın sevilen hesaplarından birine sahip Şeyma Ünal’ın ilk kitabı "O Zaman Gerçeği Nasıl Öğreneceğiz?" Küsurat Yayınları’nın öykü kitaplığında yerini aldı. "O Zaman Gerçeği Nasıl Öğreneceğiz?"de kalbe dokunan öyküler eşliğinde çocukluğa, yetişkinliğe, aileye, hayata dair bildiklerimizin nasıl da öğretilmiş şeyler olduğu ve yaş aldıkça, benliğimizi nasıl sardığıyla yüzleşiyor. Çocukken suçladıklarımıza hak veriyor, haksız olduğumuzun hissettirildiği anların öcünü alıyor, şefkatin her şeyi unutturabileceğini anımsıyoruz. Yaşama muzip bir kız çocuğunun gözünden baktığı kitabı "O Zaman Gerçeği Nasıl Öğreneceğiz?"in nostaljik tınısıyla dikiş tutmayan ne varsa tek tek onaran Şeyma Ünal, sorularımızı yanıtladı.
11.08.2021Kültür Sanat
Bu iş çocuk oyuncağı değil
Bu iş çocuk oyuncağı değilTürkiye’nin dört bir yanında aileleriyle beraber mücadele veren mülteci çocuklar, hayallerini resme döktü.
20.06.2021Pazar
Şirket yönetiminde kadın temsiliyeti "eylem planı" ile artırılacak
Şirket yönetiminde kadın temsiliyeti "eylem planı" ile artırılacakTürkiye'de şirketlerin karar organlarında kadınların temsiliyetinin artırılması amacıyla kamu, özel ve sivil toplum kuruluşları iş birliğinde bir eylem planı hazırlanırken, aday havuzu oluşturmadan farkındalığın artırılmasına kadar belirlenen yol haritası ile yönetim kurulundaki kadın oranının en az yüzde 30 artabileceği öngörülüyor.
5.06.2021Ekonomi
Alınacak daha çok yolumuz var
Alınacak daha çok yolumuz varKadir Has Üniversitesi Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Çalışmaları Araştırma Merkezi Müdürü, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mary Lou O’neil, Türkiye’nin toplumsal cinsiyet eşitliği ve kadın liderliği konusunda alınacak daha yolu olduğunu vurguladı.
13.03.2021Gündem
Kadınlar Günü’nde şiddete tepki
Kadınlar Günü’nde şiddete tepkiÜnlü isimler, Dünya Kadınlar Günü’nde şiddet olaylarının son bulmasını isteyerek, kutlama yerine tepki mesajları yazdı.
9.03.2021Cadde
Dünyanın yükü omuzlarında
Dünyanın yükü omuzlarındaTüm dünyayı sarsan pandemi günlerinde verdikleri emek daha da görünür olan ve hayatlarımızı kolaylaştırmak için çırpınan kadınlar yaşadıklarını anlatıyor
7.03.2021Pazar
‘Bizler ücretli esiriz her işi yaptırıyorlar’
‘Bizler ücretli esiriz her işi yaptırıyorlar’Yabancı bakıcılardan sonra Türk bakıcılar da çalışma ortamından dertli. ‘Ailelerin talepleri bitmiyor’ diyen bakıcılar, ‘Çocuk bakımı diye işe alıp her işi yaptırıyorlar’ diye yakınıyor...
2.03.2021Gündem
Erkekler dikkat!  Ev işleriyle ilgilenmemek tazminat sebebi
Erkekler dikkat! Ev işleriyle ilgilenmemek tazminat sebebiÇin’deki bir boşanma davasında mahkeme erkeğin ev işlerine yardım etmediği ve çocukların bakımıyla ilgilenmediği gerekçesiyle evliliğin bitirilmesine ve erkeğin eşine tazminat ödemesine hükmetti. Peki aynı olay Türkiye’de yaşansa ne olur? Hukukçular erkekleri uyardı; Erkeğin ev işlerine yardım etmemesi, çocukla ilgilenmemesi sadece tazminat değil hapis cezasına da sebep olabilir.
24.02.2021Gündem
Boşanma davasında kocanın karısına ev işleri için tazminat ödemesine karar verildi
Boşanma davasında kocanın karısına ev işleri için tazminat ödemesine karar verildiÇin'in başkenti Pekin'deki bir boşanma davasında mahkeme, bir adamın beş yıl boyunca ev işleri yapan eşine tazminat ödemesine hükmetti. Simgesel öneme sahip davada kadın ev içi emeği karşılığında 50 bin yuan (55 bin TL) tazminat alacak. Sosyal medyayı sallayan kararın ardından açılan etiket 570 milyon kez görüntülendi.
24.02.2021Dünya
1/2 Ne Demek? Yemek Tariflerinde 1/2 Su Bardağı Ölçüsü Ne Anlama Gelir?
1/2 Ne Demek? Yemek Tariflerinde 1/2 Su Bardağı Ölçüsü Ne Anlama Gelir?1/2 genelde herkes tarafından bilinen bir kalıptır. Belirli bir derecedeki ölçüyü ifade eder. Bu nedenle her daim mutfak ve mutfak sanatları ile uğraşanların sık sık karşılaştığı bir durumdur. Tabi ki de anlamı bakımından yerini tutan başka kelimeler de vardır. Bu nedenle 1 2 ne demek gibi soruları sizler için derledik.
10.02.2021Eğitim
İlham kaynağı annesi
İlham kaynağı annesiABD’de ilk kadın ve ilk siyahi başkan yardımcısı Kamala Harris, ilham kaynağının Hintli annesi Shyamala Gopalan olduğunu açıkladı
27.01.2021Dünya
Kitap dinlemede üstünlük kadınlarda
Kitap dinlemede üstünlük kadınlardaSesli kitaplar günlük yaşamın vazgeçilmezi haline geldi. İşlevselliği birer ilke haline getiren herkes bir yandan ev işi, spor yaparken, toplu taşımada giderken ya da araç kullanırken bir yandan da kitap dinliyor. Sesli kitapları deneyimleyen kitapseverler, günlük hayatın getirdiği koşturmaca içinde onlarca kitabı bitirebiliyor. Türkiye’nin yerli sesli kitap platformu Dinlebi, 2020 yılında en çok dinlenen kitaplar listesini paylaştı. Zamanda kaybolmayı sağlayan kitap dinleme deneyimi app.dinlebi.com.tr adresinde, yepyeni dünyalar sunuyor.
20.01.2021Kültür Sanat
Neslihan Yeldan: 17 yaşından beri hayalim
Neslihan Yeldan: 17 yaşından beri hayalimOyuncu Neslihan Yeldan, önceki gün Karaköy'deydi. Pera Port Otel'den çıkarken objektiflere takılan Neslihan Yeldan, fotoğraf çekimi için otele geldiğini söyledi.
10.12.2020Cadde
‘Markam  kadınlar için’
‘Markam kadınlar için’Kendi giyim markasını çıkaran Neslihan Yeldan, Karaköy Pera Port Otel’de objektiflere takıldı.
10.12.2020Cadde
BM’den korkutucu araştırma: Pandemi kadınların omzuna ‘yük’ oldu
BM’den korkutucu araştırma: Pandemi kadınların omzuna ‘yük’ olduBM Kadın Birimi’nin yayımladığı bir araştırma, virüs salgınının kadınlar üzerinde büyük bir baskıya neden olduğunu ve cinsiyet eşitliğindeki 25 yıllık ilerlemeyi tehlikeye soktuğunu ortaya koydu
28.11.2020Dünya
Ayda'nın annesi, enkaz altında, 'Baban bizi kurtaracak’ demiş
Ayda'nın annesi, enkaz altında, 'Baban bizi kurtaracak’ demişİzmir’de, depremde çöken Rıza Bey Apartmanı'nın enkazından 91 saat sonra kurtarılan 3 yaşındaki Ayda Gezgin'in ölen annesi Fidan Gezgin ile ilgili enkaz altındaki son konuşmaları duygulandırdı. Uğur Gezgin, enkaz altında eşinin kızı Ayda’ya moral vermek için “Baban bizi gelip kurtaracak merak etme demiş" dedi.
18.11.2020Haberler
Ayda'nın annesi, enkaz altında, 'Baban bizi kurtaracak’ demiş
Ayda'nın annesi, enkaz altında, 'Baban bizi kurtaracak’ demişİzmir’de, depremde çöken Rıza Bey Apartmanı'nın enkazından 91 saat sonra kurtarılan 3 yaşındaki Ayda Gezgin'in ölen annesi Fidan Gezgin ile ilgili enkaz altındaki son konuşmaları duygulandırdı. Uğur Gezgin, enkaz altında eşinin kızı Ayda’ya moral vermek için “Baban bizi gelip kurtaracak merak etme demiş" dedi.
18.11.2020Gündem
Ebeveynlere notlar: Çocuk yetiştirirken nerede hata yapıyoruz?
Ebeveynlere notlar: Çocuk yetiştirirken nerede hata yapıyoruz?PembeNar yazarlarından Psikolojik Danışman Dilek Söylemez’in yeni kitabı “Ebeveynlik Notları” raflarda yerini alırken, yazarımızla anne ve babaların yaptığı hataları ve sağlıklı çocuk yetiştirmenin ipuçlarını konuştuk.
10.11.2020Aile
Barbie artık bildiğiniz gibi değil
Barbie artık bildiğiniz gibi değilHer yıl yaklaşık 58 milyon adet satılarak dünyanın en popüler oyuncaklarından biri olma özelliğini koruyan Barbie, alıştığımız vücut tipinin ve yaşam biçiminin ötesine geçti. O artık her hayale hitap ediyor, çocuklara farklı rol modelleri sunuyor.
15.08.2020Cumartesi
ABD'li firma satışa çıkardı! Ev işlerini yapan robot...
ABD'li firma satışa çıkardı! Ev işlerini yapan robot...Eski Google mühendisi tarafından kurulan bir teknoloji şirketi, ilk ürünü olan ev işlerine yardımcı robot Stretch'i dünyaya tanıttı. Ev işlerini yapan Strecth adlı robotun fiyatının ise 17 bin 950 dolardan satışa çıkacağı ifade edildi.
15.07.2020Nevidyo
Sosyal izolasyonda en çok ev işi yapmayı sevdik
Sosyal izolasyonda en çok ev işi yapmayı sevdikKoronavirüs salgınının hayatımıza getirdiği endişenin ve kısıtların yanında günlük yaşantımızda eskisinden daha farklı yaptığımız şeyler de var. Bunların bazılarını daha severek yapıyoruz, bazılarını ise yapacak daha iyi bir şey bulamadığımız için mecburiyetten.
10.07.2020Yaşam
Yaşlılar için ömrü uzatan 4 basit egzersiz - Egzersizin faydaları nelerdir?
Yaşlılar için ömrü uzatan 4 basit egzersiz - Egzersizin faydaları nelerdir?65 ila 74 yaş arası 4 dört kişiden sadece 1'i düzenli egzersiz yapıyor. Yaşlılar için düzenli egzersizin ömrün uzatılması dahil olmak üzere büyük faydaları var. "İster caddede gezintiye çıkın isterse evde basit egzersizler yapın ama hareketsiz kalmayın" diyen Fizyoterapist Yrd.Doç. Dr. Gamze Şenbursa, yaşlıların evde rahatlıkla yapabileceği birkaç basit egzersizi sıraladı
12.06.2020Egzersizler
İpek Tuzcuoğlu: Bir Zümrüdüanka gibi yenilenme yaşadım
İpek Tuzcuoğlu: Bir Zümrüdüanka gibi yenilenme yaşadımİzleyicinin daha çok "Asmalı Konak" dizisindeki 'Dicle' karakteriyle tanıdığı İpek Tuzcuoğlu, bugüne kadar "Dürüye'nin Güğümleri", "Aşk ve Mavi", "Yalaza" ve "Ankara Yazı-Veda Mektubu"nun da aralarında bulunduğu pek çok yapımda rol aldı. Şimdilerde hafta içi her gün TRT 1'de yayımlanan "Sağlıklı Mutfak" programını sunan Tuzcuoğlu, bale ve dans kariyeriyle başladığı oyunculuk ve sunuculukla dolu mesleki yaşamı ve kendi dünyasındaki ruhsal yolculuğu anlattı.
20.05.2020Cadde
Çekmeköy'de kaçak maske operasyonu
Çekmeköy'de kaçak maske operasyonuÇekmeköy'de corona virüs tedbirlerine yönelik denetimlerini sürdüren polisin ihbar üzerine bir eve yaptığı baskında, kaçak olarak üretilen 30 bin adet cerrahi maske ele geçirildi.
11.05.2020Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Ev İşi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.