Evo Morales

Evo Morales

Son dakika Evo Morales haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Evo Morales gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Evo Morales haber sayfamızda...

Evo Morales

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 270 evo morales haberi bulunmuştur.
Bolivya meclisinde yumruklu kavga
Bolivya meclisinde yumruklu kavgaGüney Amerika Ülkesi Bolivya'nın meclisinde yumruklu kavga çıktı. Muhalif bir vekil, iktidar partisinin vekiline saldırdı. O anlar kameralara yansıdı.
9.06.2021Haberler
Son dakika... Putin ve Belarus Cumhurbaşkanı Lukaşenko, Soçi'de görüştü!
Son dakika... Putin ve Belarus Cumhurbaşkanı Lukaşenko, Soçi'de görüştü!Gelen son dakika haberine göre, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Belarus Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukaşenko, Ryanair'e ait yolcu uçağının indirilmesi konusunu ele aldı.
28.05.2021Dünya
Boliyva'nın eski geçici Devlet Başkanı Jeanine Anez'in tutukluluk süresi uzatıldı
Boliyva'nın eski geçici Devlet Başkanı Jeanine Anez'in tutukluluk süresi uzatıldıBolivya'da eski geçici Devlet Başkanı Jeanine Anez ile 2 eski bakan hakkında verilen önleyici tutuklama kararının süresi uzatıldı.
21.03.2021Dünya
Eski Bolivya Devlet Başkanı Anez ve 5 eski bakan için yakalama kararı!
Eski Bolivya Devlet Başkanı Anez ve 5 eski bakan için yakalama kararı!Bolivya'da Kasım 2019'da eski Devlet Başkanı Evo Morales'in "darbe" olarak nitelediği ve istifasına yol açan sürecin ardından 1 yıl geçici devlet başkanlığı görevini yürüten Jeanine Anez ve o dönem bakanlık yapan 5 kişi hakkında yakalama kararı çıkarıldı.
13.03.2021Dünya
Bolivya'nın eski lideri Anez gözaltında
Bolivya'nın eski lideri Anez gözaltındaMorales'in ülkeden ayrılmak zorunda kalmasıyla Bolivya'nın başına geçen Anez'in gözaltı görüntüleri, sosyal medyada yayınlandı. Terör, isyan ve komployla suçlanan siyasetçinin yanı sıra birçok yönetici hakkında yakalama kararı var.
13.03.2021Dünya
Eski Bolivya Devlet Başkanı ve 5 eski bakan için yakalama kararı!
Eski Bolivya Devlet Başkanı ve 5 eski bakan için yakalama kararı!Bolivya'da Kasım 2019'da eski Devlet Başkanı Evo Morales'in "darbe" olarak nitelediği ve istifasına yol açan sürecin ardından 1 yıl geçici devlet başkanlığı görevini yürüten Jeanine Anez ve o dönem bakanlık yapan 5 kişi hakkında yakalama kararı çıkarıldı.
12.03.2021Dünya
Maduro parlamento seçimlerinde zafer ilan etti
Maduro parlamento seçimlerinde zafer ilan ettiVenezuela Ulusal Seçim Konseyi, Maduro ve müttefiklerinin parlamentodaki sandalyelerin yüzde 67'sini kazandığını açıkladı.
7.12.2020Dünya
Venezuela'da parlamento seçimleri için oy verme işlemi başladı
Venezuela'da parlamento seçimleri için oy verme işlemi başladıVenezuela'da, Ulusal Meclis (AN) için 5 yıl görev yapacak milletvekillerini belirlemek üzere oy verme işlemi başladı.
6.12.2020Dünya
Bolivya'da seçimi kazanan Acre dinamitli saldırıdan kurtuldu
Bolivya'da seçimi kazanan Acre dinamitli saldırıdan kurtulduGüney Amerika ülkesi Bolivya'da 18 Ekim'deki başkanlık seçimlerini kazanan Sosyalizme Doğru Hareket Partisi (MAS) Genel Başkanı Luis Arce'ye dinamitle saldırı girişiminde bulunulduğu bildirildi.
6.11.2020Dünya
Eski Bolivya Devlet Başkanı Morales hakkındaki yakalama kararı kaldırıldı
Eski Bolivya Devlet Başkanı Morales hakkındaki yakalama kararı kaldırıldıBolivya'da Aralık 2019'da eski Devlet Başkanı Evo Morales'in hakkında çıkarılan yakalama kararı kaldırıldı.
26.10.2020Dünya
Son dakika.. Bolivya'da seçim sonuçları açıklandı!
Son dakika.. Bolivya'da seçim sonuçları açıklandı!Bolivya Yüksek Seçim Mahkemesi (TSE) ülkede 18 Ekim'de düzenlenen genel seçimin resmi sonuçlarını açıkladı.
23.10.2020Dünya
Bolivya'da sosyalistler, seçim sonuçları açıklanmadan zafer ilan etti!
Bolivya'da sosyalistler, seçim sonuçları açıklanmadan zafer ilan etti!Bolivya'da, daha önce eski Devlet Başkanı Evo Morales'in liderliğini yaptığı Sosyalizm Hareketi Partisi (MAS), başkanlık seçimlerinde zaferini ilan etti.
19.10.2020Dünya
Bolivya'da genel seçim için oy verme işlemi başladı
Bolivya'da genel seçim için oy verme işlemi başladıBolivya'da, ülkeyi 5 yıl yönetecek devlet başkanını belirlemek için yapılan genel seçimlerde oy verme işlemi başladı.
18.10.2020Dünya
Bolivya'da geçici devlet başkanı Anez'de corona virüs tespit edildi
Bolivya'da geçici devlet başkanı Anez'de corona virüs tespit edildiBolivya'da, eski Devlet Başkanı Evo Morales'in ordunun ve muhalefetin baskısıyla istifa etmesinin ardından geçici devlet başkanlığı görevine getirilen Jeanine Anez, kendisine yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tanısı konulduğunu açıkladı.
9.07.2020Dünya
Evo Morales hakkında tutuklama kararı
Evo Morales hakkında tutuklama kararıEski Bolivya Devlet Başkanı Evo Morales hakkında, "ayaklanma, terörizm ve terörizmin finansmanı" suçlarıyla itham edildiği soruşturmada tutuklama kararı çıkarıldı.
6.07.2020Dünya
Bolivya 6 Eylül'de genel seçime gidiyor
Bolivya 6 Eylül'de genel seçime gidiyorBolivya'da Ekim 2019'da düzenlenen, eski Devlet Başkanı Evo Morales'in kazandığı ancak şiddet olayları ve hile iddialarıyla iptal edilen genel seçimin 6 Eylül'de yapılacağı açıklandı.
22.06.2020Dünya
Son dakika: Dünya Sağlık Örgütü herkesin merak ettiği soruyu yanıtladı! Corona virüsü...
Son dakika: Dünya Sağlık Örgütü herkesin merak ettiği soruyu yanıtladı! Corona virüsü...Son 24 saatte İspanya'da 396, İran'da 129 ölüm gerçekleşti, Hollanda, Fransa ve İngiltere'de altı Türk corona virüsten yaşamını yitirdi. Almanya'da bir günde 1948 vaka teşhis edildi. İtalya'da ölenlerin sayısı 651 kişi artarak 5476'ya yükseldi. Dünya Sağlık Örgütü herkesin merak ettiği soruyu yanıtladı.
23.03.2020Dünya
Bolivya'da corona virüs nedeniyle genel seçim ertelendi
Bolivya'da corona virüs nedeniyle genel seçim ertelendiBolivya Yüksek Seçim Mahkemesi (TSE), ülkede 3 Mayıs'ta yapılması planlanan genel seçimin ertelenmesi kararı aldı.
21.03.2020Dünya
Morales'i çıldırtan kayıp: Suç duyurusunda bulunacağız
Morales'i çıldırtan kayıp: Suç duyurusunda bulunacağızBolivya'nın eski Devlet Başkanı Evo Morales, mayısta düzenlenecek seçimlere meclis üyesi adayı olarak katılması için gerekli belgelerin, geçici hükümet yetkililerinin sorumluluğunda çalındığını savundu.
2.02.2020Dünya
Morales harekete geçti! İşte hedefi...
Morales harekete geçti! İşte hedefi...Bolivya'nın eski Devlet Başkanı Evo Morales, mayıs ayında ülkesinde düzenlenecek seçimlere senatör veya milletvekili adayı olarak katılmak üzere gerekli işlemlerin yapılması için avukatlarına vekalet verdi.
30.01.2020Dünya
Morales'in adayı açıkladı: Seçimlere katılacağız çünkü...
Morales'in adayı açıkladı: Seçimlere katılacağız çünkü...Bolivya'da mayıs ayında düzenlenecek genel seçimlerde eski Devlet Başkanı Evo Morales'in daha önce liderliğini yaptığı Sosyalizm Hareketi Partisinin (MAS) Devlet Başkanı Adayı Luis Arce, "Bolivya'da şu anki durum, seçim kampanyası yürütmek için uygun değil ancak biz seçimlere katılacağız çünkü Bolivya halkının elindeki tek seçenek bu." dedi.
27.01.2020Dünya
Bolivya'da İncil, Başkanlık Sarayı'na dönerken farklı inanca sahip yerliler endişeli
Bolivya'da İncil, Başkanlık Sarayı'na dönerken farklı inanca sahip yerliler endişeliGeçici hükümetin başkanı Jeanine Anez kendisini devlet başkanı ilan ederken, “İncil saraya geri döndü” diyerek Bolivya’da din tartışmasını yeniden alevlendirmişti
27.01.2020Dünya
Küba: Trump Bolivya’ya baskı yapıyor
Küba: Trump Bolivya’ya baskı yapıyorBolivya’nın Havana yönetimiyle diplomatik ilişkileri askıya aldığını duyurmasının ardından, Küba Dışişleri Bakanlığı sert bir açıklama yaptı.
26.01.2020Dünya
Evo Morales, seçimlerde partisini temsil edecek adayları açıkladı
Evo Morales, seçimlerde partisini temsil edecek adayları açıkladıBolivya'da ordunun ve muhalefetin baskısıyla istifa eden Devlet Başkanı Evo Morales, mayıs ayında yapılacak genel seçimler için partisinin devlet başkanı ve başkan yardımcısı adayını açıkladı.
20.01.2020Dünya
Bolivya'da geçici hükümetin görev süresini uzatan tasarı onaylandı
Bolivya'da geçici hükümetin görev süresini uzatan tasarı onaylandıBolivya Çokuluslu Yasama Meclisi'nin (ALP) alt kanadı Milletvekilleri Meclisi, geçici Devlet Başkanı Jeanine Anez hükümetinin ve meclis üyelerinin görev sürelerinin uzatılmasını içeren yasa tasarısını onayladı.
18.01.2020Dünya

Benzer Haber Etiketleri

bolivyaseçimEvo MoralesJeanine Anezmeclis

Evo Morales ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.