Eximbank

Eximbank

Son dakika Eximbank haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Eximbank gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Eximbank haber sayfamızda...

Eximbank

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.549 eximbank haberi bulunmuştur.
‘Risk primi düştü sermaye girişi başladı’
‘Risk primi düştü sermaye girişi başladı’Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, “Yatırımcı güveni arttı, ülkemiz risk primi düştü, uluslararası sermaye girişi başladı, rezervlerimiz güçlendi ve kur oynaklığı azaldı” dedi.
1.12.2023Ekonomi
Bakan Şimşek'ten son dakika KDV ve ÖTV açıklaması
Bakan Şimşek'ten son dakika KDV ve ÖTV açıklamasıHazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek canlı yayında Kur Korumalı hesaplar için önemli açıklamalarda bulundu. Enflasyonu artıran vergi artışları olmayacağını belirten Bakan Şimşek ,"ÖTV ve KDV artışları tekrarlanmayacak." dedi.
30.11.2023Ekonomi
Üçüncü çeyrek büyüme rakamları belli oldu
Üçüncü çeyrek büyüme rakamları belli olduTÜİK üçüncü çeyrek büyüme rakamları belli oldu. Türkiye ekonomisi temmuz, ağustos ve eylül aylarını kapsayan üçüncü çeyrekte yüzde 5,9'la beklentilerin üzerinde büyüdü. Konuyla ilgili Bakan Şimşek'ten ilk açıklama geldi
30.11.2023Haberler
Bakan Şimşek büyüme rakamlarını değerlendirdi
Bakan Şimşek büyüme rakamlarını değerlendirdiTürkiye ekonomisi 2023 yılı 3. çeyrek dönemde yüzde 5.9 oranında büyüme kaydetti. Konuyla ilgili Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, önemli bir değerlendirme yaptı.
30.11.2023Uzmanpara
Bakan Şimşek büyüme rakamlarını değerlendirdi
Bakan Şimşek büyüme rakamlarını değerlendirdiHazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, büyüme rakamlarını değerlendirdi.
30.11.2023Ekonomi
Üçüncü çeyrek büyüme rakamları belli oldu
Üçüncü çeyrek büyüme rakamları belli olduTÜİK üçüncü çeyrek büyüme rakamları belli oldu. Türkiye ekonomisi temmuz, ağustos ve eylül aylarını kapsayan üçüncü çeyrekte yüzde 5,9'la beklentilerin üzerinde büyüdü. Konuyla ilgili Bakan Şimşek'ten ilk açıklama geldi
30.11.2023Ekonomi
İhracata finansman desteği artacak
İhracata finansman desteği artacakEkonomi Koordinasyon Kurulu (EKK), yılın altıncı toplantısını dün Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz başkanlığında yaptı. Kurul, ihracatı destekleyecek, ihracatçı firmaların rekabet gücünü artıracak ve finansmana erişimlerini kolaylaştıracak tedbirleri görüştü.
29.11.2023Ekonomi
EKK toplantısı sona erdi
EKK toplantısı sona erdiEkonomi Koordinasyon Kurulu (EKK) toplantısında ihracat görünümü ile dezenflasyon sürecinde yatırım, üretim ve ihracatı destekleyecek, ihracatçı firmaların rekabet gücünü artıracak ve finansmana erişimini kolaylaştıracak tedbirlerin ele alındığı bildirildi.
28.11.2023Uzmanpara
Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplantısı sona erdi!
Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplantısı sona erdi!Ekonomi Koordinasyon Kurulu, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz'ın başkanlığında Beştepe'de toplandı. Toplantıda ekonomi alanındaki son gelişmeler değerlendirildi.
28.11.2023Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türk özlenen, yolu gözlenendir
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türk özlenen, yolu gözlenendirİhracatını en hızlı artıran 3. ülkenin Türkiye olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye Yüzyılı'nın önemine dikkat çekerek 'Türkiye Yüzyılı hedefiyle çıktığımız bu kutlu yolculukta menzile ulaşmak için daha fazla çalışmaktan başka seçeneğimiz bulunmuyor.' dedi. 'Türkiye, zor zamanlarda sığınılacak güvenli yuva demektir.' diyen Erdoğan, 'Türk ise, özlenen, yolu gözlenendir' ifadelerini kullandı.
24.11.2023Gündem
Bakan Şimşek: Rezervlerimiz güçlendi, ülke risk primi düştü
Bakan Şimşek: Rezervlerimiz güçlendi, ülke risk primi düştüHazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, sosyal medya hesabından Türkiye ekonomisine ilişkin açıklamalarda bulundu.
23.11.2023Ekonomi
İhracatçıya yeni kredi kolaylığı
İhracatçıya yeni kredi kolaylığıHazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, ihracatçıların finansman sorununu çözecek yeni uygulamayı açıkladı.
14.11.2023Ekonomi
Bakan Bolat'tan otomotiv piyasasıyla ilgili açıklama: Normalleşme devam edecek
Bakan Bolat'tan otomotiv piyasasıyla ilgili açıklama: Normalleşme devam edecekTicaret Bakanı Ömer Bolat, otomotiv piyasasıyla ilgili önemli bir açıklama yaptı. Bakan Bolat, "Otomotiv sektörü temsilcilerinin görüşleri de dikkate alınarak, ihtiyaç duyulması halinde, ilave tedbirleri ivedilikle uygulamaya almaktan çekinmeyeceğiz" dedi.
5.11.2023Ekonomi
İTO Başkanı Avdagiç: "Şirket kredi kartlarının limit ve taksitleri artırılmalı"
İTO Başkanı Avdagiç: "Şirket kredi kartlarının limit ve taksitleri artırılmalı"İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, “Şirket kredi kartları Türkiye’de özellikle ödeme zincirinde çok önemli bir araç olarak kullanılıyor. Şirketlerin kredi kartlarının hem limitlerini hem de taksitlendirme süreçlerini, bireysel kredi kartları politikasından ayrı değerlendirilmelidir. Şirketlerin kredi kartı limitlerinin ve taksitlendirme paketinin tekrar ele alınarak, şu anki durumun geliştirilmesi gerektiğini düşünüyoruz” dedi.
11.10.2023Ekonomi
İhracatçı ve bankacılar İzmir'de buluştu
İhracatçı ve bankacılar İzmir'de buluştuİhracatı Geliştirme AŞ (İGE), ilk kefaletini verdiği Mart 2022’den bu yana ekonominin lokomotifi olan ihracatçılara sağladığı desteğin yanında, finansmana erişim sürecinde kredi alanlar ile kredi verenlerin buluşma noktası olma rolünü üstleniyor.
7.10.2023Ekonomi
Emekli maaşlarına düzenleme ne zaman olacak? Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz tarih verdi
Emekli maaşlarına düzenleme ne zaman olacak? Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz tarih verdiCumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz katıldığı bir TV programında Orta Vadeli Program ve enflasyon gelişmeleri, memur ve emekli maaşları ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Yılmaz, emekli maaşlarına yapılacak olan düzenlemeye ilişkin de tarih verdi. Yılmaz ayrıca son günlerde çok konuşulan kıdem tazminatı ile ilgili önemli bilgiler verdi. İşte detaylar...
24.09.2023Ekonomi
Eximbank, murabaha kredisi aldı
Eximbank, murabaha kredisi aldıTürk Eximbank, İslam Kalkınma Bankası’na bağlı Uluslararası İslami Ticaret Finansman kuruluşu (ITFC) koordinatörlüğündeki bankalar konsorsiyumundan 1 yıl vadeli 277 milyon dolar tutarında murabaha sendikasyon kaynağı temin etti.
21.09.2023Ekonomi
Turkcell'in yeni Genel Müdürü Bülent Aksu oldu
Turkcell'in yeni Genel Müdürü Bülent Aksu olduOlağan genel kurulu tamamlanan Turkcell'de üst yönetim belirlendi. Yönetim Kurulu Üyesi Şenol Kazancı Turkcell'in Yönetim Kurulu Başkanlığı'na getirildi. Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Aksu ise genel müdür pozisyonuna getirildi.
14.09.2023Ekonomi
Günde 1 milyar dolarlık ihracat!
Günde 1 milyar dolarlık ihracat!Ticaret Bakanı Ömer Bolat, İstanbul Fuar Merkezi'nde düzenlenen ‘Texhibition İstanbul Kumaş Ve Tekstil Aksesuarları Fuarı'na katıldı.
13.09.2023Ekonomi
Merkez’den ihracatçıyı rahatlatan yeni hamle
Merkez’den ihracatçıyı rahatlatan yeni hamleTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), günlük ihracat ve döviz kazandırıcı hizmetler reeskont kredisi limitinin, 1.5 milyar TL’den 3 milyar TL’ye yükseltildiğini duyurdu. TCMB’den yapılan açıklamada şöyle denildi:
13.09.2023Ekonomi
Dış ticaret rakamları belli oldu
Dış ticaret rakamları belli olduTicaret Bakanlığı Ağustos ayı dış ticaret verilerini açıkladı. Buna göre Ağustos ayında ihracat arttı, ithalatımız azaldı.
4.09.2023Ekonomi
İşte yatırım ortamının iyileşmesi için talepler
İşte yatırım ortamının iyileşmesi için taleplerCumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, “Yatırım Ortamını İyileştirme Koordinasyon Kurulu önerilerinden doğan mevzuat paketlerini yapısal reform çalışmaları kapsamında yeni dönemde Meclis’imizin gündemine sunmayı planlıyoruz” dedi.
16.08.2023Ekonomi
Beştepe'de ekonomi zirvesi! Yeni eylem planı geliyor
Beştepe'de ekonomi zirvesi! Yeni eylem planı geliyorCumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Yatırım Ortamını İyileştirme Toplantısı’nda önemli açıklamalarda bulundu. Yılmaz, eylül ayını işaret ederek 'Yeni eylem planı ortaya koyacağız' dedi. Yılmaz, ayrıca enflasyon, büyüme ile yeni ekonomik adımlarla ilgili bilgi verdi.
15.08.2023Haberler
Beştepe'de ekonomi zirvesi! Yeni eylem planı geliyor
Beştepe'de ekonomi zirvesi! Yeni eylem planı geliyorCumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Yatırım Ortamını İyileştirme Toplantısı’nda önemli açıklamalarda bulundu. Yılmaz, eylül ayını işaret ederek 'Yeni eylem planı ortaya koyacağız' dedi. Yılmaz, ayrıca enflasyon, büyüme ile yeni ekonomik adımlarla ilgili bilgi verdi.
15.08.2023Ekonomi
Bakan Bolat'tan enflasyon ve faiz açıklaması
Bakan Bolat'tan enflasyon ve faiz açıklamasıTicaret Bakanı Ömer Bolat, tüm dünyada enflasyonun sorun olduğunu bu nedenle ülkelerin faiz artırımına gittiğinin altını çizerek, "2028 yılı için büyük hedefler belirledik" dedi.
10.08.2023Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Eximbank ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.