Eximbank

Eximbank

Son dakika Eximbank haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Eximbank gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Eximbank haber sayfamızda...

Eximbank

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.585 eximbank haberi bulunmuştur.
115 milyon euro’yla ihracatçıya destek
115 milyon euro’yla ihracatçıya destek Türk Eximbank, ICIEC sigortası altında ING ile 115 milyon euro tutarında, toplam 5 yıl vadeli bir fonlama anlaşması imzaladığını duyurdu.
11.05.2024 Ekonomi
Kadın ihracatçılara finansman desteği
Kadın ihracatçılara finansman desteği Kadın girişimcilerin rekabet gücünü artırmak ve ihracat ailesine yeni firmalar kazandırmak için Türk Eximbank, İhracatı Geliştirme (İGE) A.Ş. ve Türk Standartları Enstitüsü temsilcilerinin katılımlarıyla 8 Mart’ta kamuoyu ile paylaşılan “İhracatta Kadını Destekleme Paketi” kapsamındaki çalışmalar devam ediyor.
8.05.2024 Ekonomi
Bakan Uraloğlu açıkladı: Havalimanı sayımızı 61'e çıkaracağız
Bakan Uraloğlu açıkladı: Havalimanı sayımızı 61'e çıkaracağız Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, “2053 hedeflerimiz kapsamında mevcutta 57 olan aktif havalimanı sayımızı 61’e çıkaracağız” dedi.
29.04.2024 Ekonomi
Bakan Bolat: İzmir hizmetlerden asla mahkum bırakılmadı
Bakan Bolat: İzmir hizmetlerden asla mahkum bırakılmadı Ticaret Bakanı Ömer Bolat, AK Parti İzmir İl Başkanlığı'ndaki teşkilat buluşmasında, "İzmir; bize oy vermediler, bizi seçmediler diye icraatlardan, hizmetlerden asla mahkum bırakılmadı. Türkiye'nin her tarafına ne yapılıyorsa İzmir'e de fazlasıyla yapıldı" dedi.
18.03.2024 Gündem
İTO Başkanı Avdagiç'ten asgari ücret ve mesai saatleriyle ilgili açıklama
İTO Başkanı Avdagiç'ten asgari ücret ve mesai saatleriyle ilgili açıklama İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, milyonlarca çalışanın merakla beklediği 'asgari ücrete ara zam gelecek mi' sorusuna cevap verdi. Avdagiç "Enflasyonu aşağıya çekeceksek; hiçbir şeye dokunmadan, hiç kimsenin konfor alanına giriş yapmadan bunu dünyada başaran hiçbir ülke yok. Enflasyonu düşürmenin belli kuralları, kaideleri, konseptleri var" dedi.
11.03.2024 Ekonomi
Kadın ihracatçılara 13 milyar TL destek
Kadın ihracatçılara 13 milyar TL destek Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), Türk Eximbank, İhracatı Geliştirme (İGE) A.Ş. ve Türk Standardları Enstitüsü’nden (TSE) 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde kadın girişimciye destek müjdesi geldi.
9.03.2024 Ekonomi
Kadın ihracatçılara 4 milyar TL'lik finansman desteği
Kadın ihracatçılara 4 milyar TL'lik finansman desteği Kadın ihracatçılara destek paketi 8 Mart Kadınlar Günü’nde kamuoyuna duyuruldu. Bu kapsamda TİM Kadın Girişimci Sertifikasyonuna sahip kadın ihracatçılara; Türk Eximbank tarafından yüzde 42 faiz oranı ile 3 yıla kadar vadeli 4 milyar TL, döviz kredilerinde ise avantajlı faiz oranları ile 10 yıla kadar vadeli toplam 200 milyon dolar tutarında kredi imkanı sunulacak.
8.03.2024 Ekonomi
İhracatçı için yeni kredi paketi yolda
İhracatçı için yeni kredi paketi yolda Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Eximbank’ın sermayesinin 11.8 milyar lira artırılarak 35.7 milyar liraya çıkarıldığını söyledi.
22.02.2024 Ekonomi
Hamza Dağ: İzmir'in yeni organize sanayi bölgelerine ihtiyacı var
Hamza Dağ: İzmir'in yeni organize sanayi bölgelerine ihtiyacı var AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hamza Dağ, Ege Bölgesi Sanayi Odası'nı (EBSO) ziyaretinde yaptığı konuşmada, İzmir'in yeni organize sanayi bölgelerine ihtiyacı olduğunu belirtip, "Bunun için iyi çalışmamız, yoğunlaşmamız gerekiyor. İzmir'in dezavantajlarından birisi genişleme alanının fazla olmaması. Yeşile dokunmadan nasıl yeni alanlar oluşturabiliriz, üzerinde çalışmamız gerekiyor" dedi.
21.02.2024 Ekonomi
Bakan Bolat: Eximbank’ın sermayesi 35 milyar 700 milyon liraya çıkarıldı
Bakan Bolat: Eximbank’ın sermayesi 35 milyar 700 milyon liraya çıkarıldı Ümraniye’de, Türk Eximbank yeni hizmet binası açılış töreni düzenlendi. Açılış töreninde konuşan Ticaret Bakanı Bolat, “Eximbank’ın sermayesi Temmuz ayından bu yana 7 ay içerisinde üçüncü defa artırılmış oldu. Bugün biz iki müjdeyi birden yaşıyoruz. Hem yeni binaya geçiş, hem de Eximbank’ın sermayesi 11,8 milyar lira artırılarak 35 milyar 700 milyon liraya çıkarılmış oldu. Bu 11,8 milyar lira sermaye arttırmanın anlamı 120 milyar lira ilave kredi imkanı demektir. Hayırlı uğurlu olsun inşallah” dedi.
21.02.2024 Ekonomi
Bakan Şimşek: 500 milyon dolar tasarruf sağlamayı hedefliyoruz
Bakan Şimşek: 500 milyon dolar tasarruf sağlamayı hedefliyoruz Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Türkiye’nin ATM Merkezi Projesi TAM ile ilgili "Orta vadede 500 milyon dolar tasarruf sağlamayı hedefliyoruz" dedi.
21.02.2024 Ekonomi
Bakan Bolat: Güçlü markalara sahip olmayı amaçlıyoruz
Bakan Bolat: Güçlü markalara sahip olmayı amaçlıyoruz Turquality-Marka Uzmanlık ve Vizyon Programı’nın açılışında konuşan Ticaret Bakanı Ömer Bolat, markalaşmanın önemine dikkat çekti. Bakan Bolat, "Güçlü markalara sahip olmayı, talep edilen malları üretmeyi, birim ihracat değerini artırmayı amaçlıyoruz" dedi.
9.02.2024 Ekonomi
'İhracatçılarımızın kredi maliyetleri düşecek'
'İhracatçılarımızın kredi maliyetleri düşecek' Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, sosyal medyadan yaptığı açıklamada Türk Eximbank'ın sermayesinin artırılacağını söyledi.
9.02.2024 Uzmanpara
Bakan Şimşek: İhracatçımızın her zaman yanındayız
Bakan Şimşek: İhracatçımızın her zaman yanındayız Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu.
9.02.2024 Ekonomi
Türkiye’nin temel gıda ihracatı arttı
Türkiye’nin temel gıda ihracatı arttı Bisküvi-pasta, buğday unu, bitkisel yağlar, şekerli ve kakaolu ürünler ile makarna başta olmak üzere temel gıda ürünlerini kapsayan hububat, bakliyat, yağlı tohumlar ve mamulleri sektörünün Ocak ayı toplam ihracatı 1,03 milyar dolar oldu.
7.02.2024 Ekonomi
Euro Bölgesi'nde enflasyon hafif geriledi
Euro Bölgesi'nde enflasyon hafif geriledi Eurostat tarafından yayınlanan öncü rakamlara göre Euro Bölgesi manşet enflasyonu ocak ayında hafif gerilerken, çekirdek rakamlar beklenenden daha az düşüş gösterdi.
1.02.2024 Uzmanpara
Türk Eximbank’tan 500 milyon dolar tahvil ihracı
Türk Eximbank’tan 500 milyon dolar tahvil ihracı Türk Eximbank, uluslararası sermaye piyasalarından 500 milyon dolar tutarında finansman sağladı.
1.02.2024 Uzmanpara
Türk Eximbank tahvil ihracı gerçekleştirdi
Türk Eximbank tahvil ihracı gerçekleştirdi Türk Eximbank, uluslararası sermaye piyasalarından 500 milyon dolar tutarında finansman sağladı.
1.02.2024 Ekonomi
Bakan Şimşek'ten vergi ve fiyat istikrarı açıklaması
Bakan Şimşek'ten vergi ve fiyat istikrarı açıklaması Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, “İstanbul Sanayi Odası Ocak Ayı Meclis Toplantısı”nda önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Şimşek, vergi düzenlemesi ile ilgili şu anda çalışmaların olduğunu belirtirken, kur korumalı mevduat (KKM) uygulamasından çıkış ile ilgili de önemli bilgiler verdi. İşte detaylar...
31.01.2024 Ekonomi
İhracatçıya kredi desteği ile ilgili açıklama
İhracatçıya kredi desteği ile ilgili açıklama Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Sermayesini güçlendirdiğimiz Türk Eximbank bu yıl ihracatçılara 50 milyar dolar destek sağlamayı hedefliyor" dedi.
31.01.2024 Uzmanpara
Bakan Şimşek: İhracatçılarımızı güçlü şekilde desteklemeye devam ediyoruz
Bakan Şimşek: İhracatçılarımızı güçlü şekilde desteklemeye devam ediyoruz Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Eximbank'ın ihracatçıya sağlamayı planladığı 50 milyar dolarlık kredi hedefine ilişkin önemli bir açıklama yaptı.
31.01.2024 Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika asgari ücret açıklaması: Sözümüzü yerine getirdik!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika asgari ücret açıklaması: Sözümüzü yerine getirdik! Asgari ücret ile ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, enflasyonda ivme kaybının başladığına dikkat çekerek yılın ikinci yarısında herkesi şaşırtacak şekilde daha fazla hissedileceğini ifade etti.
5.01.2024 Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Süper Kupa kriziyle ilgili açıklama: Açık bir sabotaj girişimi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Süper Kupa kriziyle ilgili açıklama: Açık bir sabotaj girişimi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2023 yılı ihracat rakamlarını açıkladı. Süper Kupa maçındaki krizle ilgili de konuşan Erdoğan, "Türkiye'nin çıkarlarına yönelik açık bir sabotaj girişimi vardır. Nasıl daha önceki kirli senaryoları yırtıp attıysak bu oyunu da mutlaka boşa çıkaracağız" ifadelerini kullandı.
2.01.2024 Haberler
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Süper Kupa kriziyle ilgili açıklama: Açık bir sabotaj girişimi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Süper Kupa kriziyle ilgili açıklama: Açık bir sabotaj girişimi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2023 yılı ihracat rakamlarını açıkladı. Süper Kupa maçındaki krizle ilgili de konuşan Erdoğan, "Türkiye'nin çıkarlarına yönelik açık bir sabotaj girişimi vardır. Nasıl daha önceki kirli senaryoları yırtıp attıysak bu oyunu da mutlaka boşa çıkaracağız" ifadelerini kullandı.
2.01.2024 Gündem
Bakan Bolat: Hedeflerimize bir bir ulaştık
Bakan Bolat: Hedeflerimize bir bir ulaştık Ticaret Bakanı Ömer Bolat '2023 Yılı Dış Ticaret Rakamları Açıklaması” programında önemli açıklamalarda bulunuyor.
2.01.2024 Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Eximbank ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.