Eximbank

Eximbank

Son dakika Eximbank haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Eximbank gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Eximbank haber sayfamızda...

Eximbank

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.401 eximbank haberi bulunmuştur.
'Yatırıma odaklanınca mali disiplin kendiliğinden gelir'
'Yatırıma odaklanınca mali disiplin kendiliğinden gelir'Mali disiplinin bir sonuç olduğunu dile getiren Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Ertem, yatırımın artmasıyla mali disiplinden kopulacağı algısının doğru olmadığını; üretime, yatırıma, istihdama ve ihracata odaklanınca mali disiplinin kendiliğinden geleceğini söyledi.
12.04.2021Ekonomi
‘Kamu projelerinde fiyat farkı ödenmeli’
‘Kamu projelerinde fiyat farkı ödenmeli’Son dakika haberlere göre Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) Yönetim Kurulu Başkanı Mithat Yenigün, müteahhitlerin finansman yükünün arttığını belirterek, devam eden kamu projelerinde ya fiyat farkı ödenmesi ya da şartsız fesih imkanı sağlanması gerektiğini söyledi. TMB’nin 33’üncü Olağan Genel Kurul Toplantısı, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun katılımıyla gerçekleştirildi.
31.03.2021Ekonomi
Bakan Pekcan, TMB'nin 33. Olağan Genel Kurul Toplantısı'nda konuştu
Bakan Pekcan, TMB'nin 33. Olağan Genel Kurul Toplantısı'nda konuştuTicaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Türkiye ile AB'ye önemli fayda sağlayacak Gümrük Birliği’nin güncellenmesi müzakerelerine, Türkiye olarak hazır olduklarını belirterek, "Sürecin en kısa sürede başlatılmasını arzu ederiz. Muhtemel bir güncelleme, kamu alımları ve hizmetler sektörünü de içereceğinden, bunun müteahhitlik sektörümüze de olumlu ve somut yansımaları olabileceğinin altını çizmek isterim." dedi.
30.03.2021Ekonomi
Bakan Pekcan'dan Xiaomi açıklaması
Bakan Pekcan'dan Xiaomi açıklamasıTicaret Bakanı Ruhsar Pekcan, yatırımcıların Türkiye'nin geleceğine güvendiğini belirterek, "Xiaomi gibi önemli bir teknoloji şirketinin ülkemizi bir üretim üssü olarak seçmesi şaşırtıcı değildir." dedi.
29.03.2021Ekonomi
Döküm sektöründen 7.2 milyar $ ihracat
Döküm sektöründen 7.2 milyar $ ihracatİstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB), 9 alt sektörlerinden birisi olan döküm sektörü için sektör toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıda döküm sektörünün 2020 yılını 7.2 milyar dolar ihracatla kapattığı ve Türkiye’nin döküm sektörü ihracat rakamlarında Avrupa’da ikinci sırada yer aldığı aktarıldı.
29.03.2021Ekonomi
Döküm sektörünün ihracatı arttı
Döküm sektörünün ihracatı arttıİstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB) Başkanı Tahsin Öztiryaki, geçen yılın dördüncü çeyreğindeki toparlanma ile birlikte döküm sektörünün, 2021'e yüksek bir artış ile başladığını belirterek, sektörün, ocak-şubat döneminde yüzde 12'lik artış ile 1,4 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirdiğini bildirdi.
28.03.2021Uzmanpara
KOBİ'lere özel finansman imkanları sağlanacak
KOBİ'lere özel finansman imkanları sağlanacakİhracatın tabana yayılması ve ihracatçıların rekabet gücünün artırılmasına yönelik yıl sonuna kadar hayata geçirilecek reformlarla, ihracat potansiyeli yüksek KOBİ'lerin dış pazarlara açılmaları ileri seviyede teşvik edilecek.
24.03.2021Uzmanpara
KOBİ'lere özel teşvikler ve finansman imkanları sağlanacak
KOBİ'lere özel teşvikler ve finansman imkanları sağlanacakİhracatın tabana yayılması ve ihracatçıların rekabet gücünün artırılmasına yönelik yıl sonuna kadar hayata geçirilecek reformlarla, ihracat potansiyeli yüksek KOBİ'lerin dış pazarlara açılmaları ileri seviyede teşvik edilecek.
24.03.2021 Ekonomi
Son dakika haberi | Vergide yeni dönem! Bakan Elvan açıkladı: Kalıcı olacak...
Son dakika haberi | Vergide yeni dönem! Bakan Elvan açıkladı: Kalıcı olacak...Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, "Ekonomi Reform Paketi"nin ayrıntılarını paylaştı. Bakan Elvan "850 bin esnafa vergi muafiyeti istisna uygulamamız 2021 yılı kazançlarıyla başlayacak ve kalıcı olarak uygulanacak. dedi. Kripto para ve altın ile ilgili de açıklamalarda bulunan Elvan, "Dijital para ile kriptoyu karıştırmamak lazım. TL karşılığı dijital paradan bahsediyoruz. Kripto paralarla ilgili çok ciddi kaygılarımız var. Altına yönelik bazı tedbirler aldık, tüm aktörleriyle yeniden düzenlenecek. Piyasada kayıt dışılığın azaltılması konusunda tedbirler almaya başladık ve bunlara devam edeceğiz." dedi.
16.03.2021Ekonomi
Son Dakika Haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ekonomi Reform Paketi'ni açıkladı! İşte tüm ayrıntılar...
Son Dakika Haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ekonomi Reform Paketi'ni açıkladı! İşte tüm ayrıntılar...Gelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'nde, Ekonomi Reformları Tanıtım Toplantısı'nda konuşma yaptı. Yeni dönemin dört temel üzerine oturtulacağını belirten Erdoğan bu maddelerin, yatırım, istihdam, üretim ve ihracat olacağını açıkladı. 850 bin esnafa vergi muafiyetinin getirileceğini açıklayan Erdoğan, 'Elektronik defter uygulaması ile vergi kayıplarını ortadan kaldırıyoruz. Türkiye dijital vergi dairesi uygulamasını başlatıyoruz' dedi.
12.03.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurmuştu! İşte Ekonomi Reform Paketi'ndeki tüm detaylar
Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurmuştu! İşte Ekonomi Reform Paketi'ndeki tüm detaylarCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan "Ekonomi Reformları" için hazırlanan kitapçık, Hazine ve Maliye Bakanlığının internet sitesinde yayımlandı.
12.03.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ekonomi Reform Paketi'ni açıkladı!
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ekonomi Reform Paketi'ni açıkladı!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'nde, Ekonomi Reformları Tanıtım Toplantısı'nda konuşma yaptı. Yeni dönemin dört temel üzerine oturtulacağını belirten Erdoğan bu maddelerin, yatırım, istihdam, üretim ve ihracat olacağını açıkladı. 850 bin esnafa vergi muafiyetinin getirileceğini açıklayan Erdoğan, 'Elektronik defter uygulaması ile vergi kayıplarını ortadan kaldırıyoruz. Türkiye dijital vergi dairesi uygulamasını başlatıyoruz' dedi.
12.03.2021Haberler
Son Dakika: Ekonomik reform paketi nedir, pakette neler var?
Son Dakika: Ekonomik reform paketi nedir, pakette neler var?Ekonomik reform paketi nedir? Vatandaşın merakla beklediği ekonomiye ilişkin yeni paketi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıkladı.Peki, ekonomik reform paketinde neler var? İşte ekonomik reform paketinde yer alanlar.
12.03.2021Ekonomi
Özbekistan’la kredi anlaşması
Özbekistan’la kredi anlaşmasıTicaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Türk Eximbank’ın, mal ve hizmet ihracatının finansmanına yönelik olarak Özbekistan’da yerleşik Agrobank ve Turonbank ile toplam 31 milyon dolar tutarında iki rotatif bazlı kredi anlaşması imzaladığını bildirdi.
12.03.2021Ekonomi
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan koronavirüs paylaşımı: Sağlık alanında destan yazdık
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan koronavirüs paylaşımı: Sağlık alanında destan yazdıkKoronavirüs salgınının Türkiye'de etkili olduğu 1 yıllık süreye ilişkin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu.
11.03.2021Siyaset
Bakan Pekcan açıkladı! Özbekistan’daki 2 bankayla anlaşma imzalandı
Bakan Pekcan açıkladı! Özbekistan’daki 2 bankayla anlaşma imzalandıPekcan: "Eximbank, ihracatın finansmanı için Özbekistan’daki Agrobank ve Turonbank ile 31 milyon dolarlık iki rotatif bazlı kredi anlaşması imzaladı. Eximbank'ımız ile Özbekistan'ın önde gelen bankaları arasında kredi anlaşması sayısı 5’e, bunların toplam tutarı 170 milyon dolara yükseldi." dedi.
11.03.2021Ekonomi
Cari dengeye  10 milyar $ katkı
Cari dengeye 10 milyar $ katkıTürkiye ekonomisinin büyümesinde turizm ve taşımacılık gibi alt sektörleriyle büyük pay sahibi olan hizmet sektörü, 2020 yılında Kovid - 19 salgınının olumsuz etkilerine rağmen 34.4 milyar dolar ihracat gerçekleştirdi ve yaklaşık 10 milyar dolar cari fazla verdi.
5.03.2021Ekonomi
Bakan Pekcan'dan '8 Mart' açıklaması
Bakan Pekcan'dan '8 Mart' açıklamasıTicaret Bakanı Pekcan, Türkiye’nin gelişme ve kalkınmada önemli hedeflerinin olduğunu belirterek, "Kadınlarımızın potansiyellerini en iyi şekilde sergileyebilmeleri, hedeflerimize ulaşmada yadsınamaz bir katkı sağlayacaktır." dedi.
4.03.2021Ekonomi
Cari dengeye 10 milyar dolar destek
Cari dengeye 10 milyar dolar destekTürkiye ekonomisinin büyümesinde turizm ve taşımacılık gibi alt sektörleriyle büyük pay sahibi olan hizmet sektörü, 2020 yılında Kovid-19 salgınının olumsuz etkilerine rağmen 34,4 milyar dolar ihracat gerçekleştirdi ve yaklaşık 10 milyar dolar cari fazla verdi.
4.03.2021Uzmanpara
Şubat ayı dış ticaret rakamları açıklandı
Şubat ayı dış ticaret rakamları açıklandıTicaret Bakanı Ruhsar Pekcan, şubatta ihracatın yüzde 9,6 artışla 16 milyar 12 milyon dolar olarak gerçekleştiğini belirterek, "Böylelikle tüm zamanların en yüksek şubat ayı ihracat rakamını yakaladık." dedi.
2.03.2021Uzmanpara
İngiliz firmalar için Türkiye'nin sunduğu imkanlar büyük potansiyel oluşturuyor
İngiliz firmalar için Türkiye'nin sunduğu imkanlar büyük potansiyel oluşturuyorTürkiye'de İngiliz Ticaret Odası Üst Yöneticisi Emrah Öz, kaliteli işçilik, eğitimli profesyoneller ve kolay ticaret imkanlarının Türkiye'yi cazip kıldığını kaydetti.
28.02.2021Ekonomi
'Balıkçı değil entegre fabrika'
'Balıkçı değil entegre fabrika'Bildiğiniz balıkçı teknelerini unutun! Türkiye, gemi ve yat sektöründe yenilikçi üretimi ve yüksek mühendislik çalışmaları sayesinde denize entegre, ‘fabrika gibi’ gemi üretiyor. Bu özel yapım gemilerde aynı anda balık tutulup, ayıklanıp, donduruluyor, un haline getiriliyor.
24.02.2021Ekonomi
Son dakika: Türkiye ile Azerbaycan arasında imzalar atıldı!
Son dakika: Türkiye ile Azerbaycan arasında imzalar atıldı!Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Azerbaycan ile Türkiye arasındaki ticaretin önemine değinerek, "Kovid-19 salgınının olumsuz etkilerine rağmen 2020 yılında, bir önceki yıla göre yüzde 5 artarak, enerji dahil 4,6 milyar dolar olarak gerçekleşmiştir." dedi.
19.02.2021Ekonomi
Son dakika: Azerbaycan ile ticaret anlaşması 1 Mart'ta yürürlüğe giriyor
Son dakika: Azerbaycan ile ticaret anlaşması 1 Mart'ta yürürlüğe giriyorTicaret Bakanı Ruhsar Pekcan, ticari ilişkilerin geliştirilmesi için Azerbaycan ile imzaladıkları Tercihli Ticaret Anlaşması'nın (TTA) 1 Mart 2021 itibarıyla yürürlüğe gireceğini belirterek, "Ama bu bizim için bir başlangıç, bir ilk adım. Tercihli Ticaret Anlaşması'nın kapsamının genişletilmesi üzerine çalışmalarımıza başladık. Hedefimiz, Cumhurbaşkanlarımızın belirlediği 15 milyar dolarlık ticaret hacmine ulaşmak." dedi.
19.02.2021Ekonomi
Son Dakika: Bakan açıkladı! Gelir kaybı yaşayan 1.4 milyon esnafın başvuruları onaylandı
Son Dakika: Bakan açıkladı! Gelir kaybı yaşayan 1.4 milyon esnafın başvuruları onaylandıTicaret Bakanı Ruhsar Pekcan, esnaf ve sanatkarlar ile gerçek kişi tacirlere yönelik gelir kaybı ve kira desteklerine ilişkin şu ana kadar 1 milyon 400 binin üzerinde başvurunun onaylandığını bildirdi.
11.02.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

ihracatAvruparuhsar pekcanbakankobi

Eximbank ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.