Türk Eximbank

Türk Eximbank

Son dakika Türk Eximbank haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Türk Eximbank gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Türk Eximbank haber sayfamızda...

Türk Eximbank

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.001 türk eximbank haberi bulunmuştur.
Kadın ihracatçılara 13 milyar TL destek
Kadın ihracatçılara 13 milyar TL destek Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), Türk Eximbank, İhracatı Geliştirme (İGE) A.Ş. ve Türk Standardları Enstitüsü’nden (TSE) 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde kadın girişimciye destek müjdesi geldi.
9.03.2024 Ekonomi
Kadın ihracatçılara 4 milyar TL'lik finansman desteği
Kadın ihracatçılara 4 milyar TL'lik finansman desteği Kadın ihracatçılara destek paketi 8 Mart Kadınlar Günü’nde kamuoyuna duyuruldu. Bu kapsamda TİM Kadın Girişimci Sertifikasyonuna sahip kadın ihracatçılara; Türk Eximbank tarafından yüzde 42 faiz oranı ile 3 yıla kadar vadeli 4 milyar TL, döviz kredilerinde ise avantajlı faiz oranları ile 10 yıla kadar vadeli toplam 200 milyon dolar tutarında kredi imkanı sunulacak.
8.03.2024 Ekonomi
İhracatçı için yeni kredi paketi yolda
İhracatçı için yeni kredi paketi yolda Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Eximbank’ın sermayesinin 11.8 milyar lira artırılarak 35.7 milyar liraya çıkarıldığını söyledi.
22.02.2024 Ekonomi
Bakan Bolat: Eximbank’ın sermayesi 35 milyar 700 milyon liraya çıkarıldı
Bakan Bolat: Eximbank’ın sermayesi 35 milyar 700 milyon liraya çıkarıldı Ümraniye’de, Türk Eximbank yeni hizmet binası açılış töreni düzenlendi. Açılış töreninde konuşan Ticaret Bakanı Bolat, “Eximbank’ın sermayesi Temmuz ayından bu yana 7 ay içerisinde üçüncü defa artırılmış oldu. Bugün biz iki müjdeyi birden yaşıyoruz. Hem yeni binaya geçiş, hem de Eximbank’ın sermayesi 11,8 milyar lira artırılarak 35 milyar 700 milyon liraya çıkarılmış oldu. Bu 11,8 milyar lira sermaye arttırmanın anlamı 120 milyar lira ilave kredi imkanı demektir. Hayırlı uğurlu olsun inşallah” dedi.
21.02.2024 Ekonomi
Bakan Bolat: Güçlü markalara sahip olmayı amaçlıyoruz
Bakan Bolat: Güçlü markalara sahip olmayı amaçlıyoruz Turquality-Marka Uzmanlık ve Vizyon Programı’nın açılışında konuşan Ticaret Bakanı Ömer Bolat, markalaşmanın önemine dikkat çekti. Bakan Bolat, "Güçlü markalara sahip olmayı, talep edilen malları üretmeyi, birim ihracat değerini artırmayı amaçlıyoruz" dedi.
9.02.2024 Ekonomi
'İhracatçılarımızın kredi maliyetleri düşecek'
'İhracatçılarımızın kredi maliyetleri düşecek' Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, sosyal medyadan yaptığı açıklamada Türk Eximbank'ın sermayesinin artırılacağını söyledi.
9.02.2024 Uzmanpara
Euro Bölgesi'nde enflasyon hafif geriledi
Euro Bölgesi'nde enflasyon hafif geriledi Eurostat tarafından yayınlanan öncü rakamlara göre Euro Bölgesi manşet enflasyonu ocak ayında hafif gerilerken, çekirdek rakamlar beklenenden daha az düşüş gösterdi.
1.02.2024 Uzmanpara
Türk Eximbank’tan 500 milyon dolar tahvil ihracı
Türk Eximbank’tan 500 milyon dolar tahvil ihracı Türk Eximbank, uluslararası sermaye piyasalarından 500 milyon dolar tutarında finansman sağladı.
1.02.2024 Uzmanpara
Türk Eximbank tahvil ihracı gerçekleştirdi
Türk Eximbank tahvil ihracı gerçekleştirdi Türk Eximbank, uluslararası sermaye piyasalarından 500 milyon dolar tutarında finansman sağladı.
1.02.2024 Ekonomi
Bakan Şimşek'ten vergi ve fiyat istikrarı açıklaması
Bakan Şimşek'ten vergi ve fiyat istikrarı açıklaması Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, “İstanbul Sanayi Odası Ocak Ayı Meclis Toplantısı”nda önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Şimşek, vergi düzenlemesi ile ilgili şu anda çalışmaların olduğunu belirtirken, kur korumalı mevduat (KKM) uygulamasından çıkış ile ilgili de önemli bilgiler verdi. İşte detaylar...
31.01.2024 Ekonomi
İhracatçıya kredi desteği ile ilgili açıklama
İhracatçıya kredi desteği ile ilgili açıklama Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Sermayesini güçlendirdiğimiz Türk Eximbank bu yıl ihracatçılara 50 milyar dolar destek sağlamayı hedefliyor" dedi.
31.01.2024 Uzmanpara
Bakan Şimşek: İhracatçılarımızı güçlü şekilde desteklemeye devam ediyoruz
Bakan Şimşek: İhracatçılarımızı güçlü şekilde desteklemeye devam ediyoruz Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Eximbank'ın ihracatçıya sağlamayı planladığı 50 milyar dolarlık kredi hedefine ilişkin önemli bir açıklama yaptı.
31.01.2024 Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Süper Kupa kriziyle ilgili açıklama: Açık bir sabotaj girişimi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Süper Kupa kriziyle ilgili açıklama: Açık bir sabotaj girişimi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2023 yılı ihracat rakamlarını açıkladı. Süper Kupa maçındaki krizle ilgili de konuşan Erdoğan, "Türkiye'nin çıkarlarına yönelik açık bir sabotaj girişimi vardır. Nasıl daha önceki kirli senaryoları yırtıp attıysak bu oyunu da mutlaka boşa çıkaracağız" ifadelerini kullandı.
2.01.2024 Haberler
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Süper Kupa kriziyle ilgili açıklama: Açık bir sabotaj girişimi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Süper Kupa kriziyle ilgili açıklama: Açık bir sabotaj girişimi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2023 yılı ihracat rakamlarını açıkladı. Süper Kupa maçındaki krizle ilgili de konuşan Erdoğan, "Türkiye'nin çıkarlarına yönelik açık bir sabotaj girişimi vardır. Nasıl daha önceki kirli senaryoları yırtıp attıysak bu oyunu da mutlaka boşa çıkaracağız" ifadelerini kullandı.
2.01.2024 Gündem
Bakan Bolat: Hedeflerimize bir bir ulaştık
Bakan Bolat: Hedeflerimize bir bir ulaştık Ticaret Bakanı Ömer Bolat '2023 Yılı Dış Ticaret Rakamları Açıklaması” programında önemli açıklamalarda bulunuyor.
2.01.2024 Ekonomi
Türkiye ile Özbekistan arasında KEK Protokolü imzalandı
Türkiye ile Özbekistan arasında KEK Protokolü imzalandı Türkiye-Özbekistan Karma Ekonomik Komisyonu (KEK) Protokolü imzalandı.
26.12.2023 Haberler
Türkiye ile Özbekistan arasında KEK Protokolü imzalandı
Türkiye ile Özbekistan arasında KEK Protokolü imzalandı Türkiye-Özbekistan Karma Ekonomik Komisyonu (KEK) Protokolü imzalandı.
26.12.2023 Gündem
Merkez Bankası Başkanı Erkan'dan 'fiyat istikrarı' açıklaması
Merkez Bankası Başkanı Erkan'dan 'fiyat istikrarı' açıklaması Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Dr. Hafize Gaye Erkan'dan fiyat istikrarı açıklaması. Erkan, merkez bankalarının toplumsal refaha katkılarının ancak fiyat istikrarına odaklanan para politikasıyla gerçekleştiğini vurguladı.
11.12.2023 Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türk özlenen, yolu gözlenendir
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türk özlenen, yolu gözlenendir İhracatını en hızlı artıran 3. ülkenin Türkiye olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye Yüzyılı'nın önemine dikkat çekerek 'Türkiye Yüzyılı hedefiyle çıktığımız bu kutlu yolculukta menzile ulaşmak için daha fazla çalışmaktan başka seçeneğimiz bulunmuyor.' dedi. 'Türkiye, zor zamanlarda sığınılacak güvenli yuva demektir.' diyen Erdoğan, 'Türk ise, özlenen, yolu gözlenendir' ifadelerini kullandı.
24.11.2023 Gündem
İhracatçıya yeni kredi kolaylığı
İhracatçıya yeni kredi kolaylığı Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, ihracatçıların finansman sorununu çözecek yeni uygulamayı açıkladı.
14.11.2023 Ekonomi
Bakan Bolat'tan otomotiv piyasasıyla ilgili açıklama: Normalleşme devam edecek
Bakan Bolat'tan otomotiv piyasasıyla ilgili açıklama: Normalleşme devam edecek Ticaret Bakanı Ömer Bolat, otomotiv piyasasıyla ilgili önemli bir açıklama yaptı. Bakan Bolat, "Otomotiv sektörü temsilcilerinin görüşleri de dikkate alınarak, ihtiyaç duyulması halinde, ilave tedbirleri ivedilikle uygulamaya almaktan çekinmeyeceğiz" dedi.
5.11.2023 Ekonomi
Eximbank, murabaha kredisi aldı
Eximbank, murabaha kredisi aldı Türk Eximbank, İslam Kalkınma Bankası’na bağlı Uluslararası İslami Ticaret Finansman kuruluşu (ITFC) koordinatörlüğündeki bankalar konsorsiyumundan 1 yıl vadeli 277 milyon dolar tutarında murabaha sendikasyon kaynağı temin etti.
21.09.2023 Ekonomi
Turkcell'in yeni Genel Müdürü Bülent Aksu oldu
Turkcell'in yeni Genel Müdürü Bülent Aksu oldu Olağan genel kurulu tamamlanan Turkcell'de üst yönetim belirlendi. Yönetim Kurulu Üyesi Şenol Kazancı Turkcell'in Yönetim Kurulu Başkanlığı'na getirildi. Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Aksu ise genel müdür pozisyonuna getirildi.
14.09.2023 Ekonomi
Bakan Bolat: Türkiye'yi dünyada ihracat ve lojistik üssü olarak kabul ettirme azmindeyiz
Bakan Bolat: Türkiye'yi dünyada ihracat ve lojistik üssü olarak kabul ettirme azmindeyiz Türkiye İhracatçılar Meclisi 30. Genel Kurulu ve İhracatın Şampiyonları Ödül Töreni'nde konuşan Ticaret Bakanı Ömer Bolat, "Türkiyemizi dünyada bir ihracat üssü ve lojistik üssü olarak kabul ettirmek azmindeyiz. İnşallah bu yıl hedefimiz olan 265 milyar dolar mal ihracatını ve 120 milyar dolar olan hizmetler ihracatımızı toplamda da 385 milyar dolarlık bir ihracat hedefini başarmak kararlılığındayız" dedi.
17.06.2023 Ekonomi
Erdoğan 'Önceliğimiz bu' diyerek enflasyon hedefini açıkladı!
Erdoğan 'Önceliğimiz bu' diyerek enflasyon hedefini açıkladı! Cumhurbaşkanı Erdoğan, enflasyonu tek haneye düşüreceklerini söyleyerek seçim belirsizliğin ortadan kalktığını ve yeni ekonomi kadrosunun birinciliği önceliğinin bu olduğunu vurguladı.
17.06.2023 Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Türk Eximbank ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.