Türk Eximbank

Türk Eximbank

Son dakika Türk Eximbank haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Türk Eximbank gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Türk Eximbank haber sayfamızda...

Türk Eximbank

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.035 türk eximbank haberi bulunmuştur.
Finansmana erişimde sıkıntıları aşmak gerek
Finansmana erişimde sıkıntıları aşmak gerekİstanbul Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, sanayi sektörünün finansmana erişimi konusunda ciddi sıkıntılar yaşandığını söyledi.
6.07.2022Ekonomi
Bakan Nebati'den GES ve tüketici kredileriyle ilgili açıklama
Bakan Nebati'den GES ve tüketici kredileriyle ilgili açıklamaHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati GES ve tüketici kredileriyle ilgili açıklamalarda bulundu.
17.06.2022Ekonomi
Büyüka'dan övgü: Radara girmedi ama mükemmel oynadı! Milli formayı çok hak etti
Büyüka'dan övgü: Radara girmedi ama mükemmel oynadı! Milli formayı çok hak ettiMilliyet Gazetesi'nin duayen yazarı Şansal Büyüka, 'Dobra dobra' köşesinde sezon bitmesine rağmen yoğun maç trafiği nedeniyle FIFA ve UEFA'yı sert bir dille eleştirdi. Büyüka ayrıca Spor Toto Süper Lig'de 'radara' girmeyen ancak A Milli Takım'a seçilen yıldız oyuncu için övgü dolu ifadeler kullandı.
7.06.2022Süper Lig
İhracatçının çözüm ortağı
İhracatçının çözüm ortağıEge Genç İş İnsanları Derneği (EİGAD) organizasyonuyla online olarak Eximbank Destekleri Bilgilendirme Toplantısı düzenlendi.
15.03.2022Ege
Eximbank’a kaynak
Eximbank’a kaynakTürk Eximbank, sendikasyon kredisini yüzde 115 yenileyerek 418.8 milyon euro ve 161.5 milyon dolar olmak üzere toplam 645 milyon dolar tutarında kaynak sağladı.
11.11.2021Ekonomi
Eximbank, 645 milyon dolarlık kaynak sağladı
Eximbank, 645 milyon dolarlık kaynak sağladıTürk Eximbank, sendikasyon kredisini yüzde 115 oranında yenileyerek 418,8 milyon euro ve 161,5 milyon dolar olmak üzere toplam 645 milyon dolar tutarında kaynak sağladı.
10.11.2021Uzmanpara
Türk müteahhitler yeni yatırım imkanlarını değerlendiriyor
Türk müteahhitler yeni yatırım imkanlarını değerlendiriyorAvusturya'nın Ankara Büyükelçisi Johannes Wimmer, Avusturyalı ve Türk müteahhitlik firmalarının üçüncü pazarlarda ortaklık bağlamında Afrika, Orta Asya, Orta Doğu'da iyi iş birlikleri çıkarabileceğini belirterek, "Eminim ki iki ülkenin iş birliği bu bölgelerde daha görünür olmalarını sağlayacak. Kısa zamanda iyi sonuçlar alacağımızı düşünüyorum." dedi.
20.10.2021Ekonomi
Türk ve Avusturyalı müteahhitler İstanbul'da buluştu
Türk ve Avusturyalı müteahhitler İstanbul'da buluştuTürkiye Müteahhitler Birliği (TMB) Başkanı Erdal Eren, son yıllarda Türk müteahhitlerinin Kamu-Özel Ortaklığı (PPP) projelerinde önemli deneyimler kazandığını belirterek, "Bu deneyim, üye firmalarımıza faaliyetlerinde kesinlikle rekabet avantajı sağlamaktadır. Yeni pazarlara girme konusundaki tecrübemizi ve enerjimizi sizlerle paylaşmaya hazırız." dedi.
18.10.2021Ekonomi
İhracat kredisinin limiti artırıldı
İhracat kredisinin limiti artırıldıMerkez Bankası, ihracat ve döviz kazandırıcı hizmetler reeskont kredileri kullanım ve geri ödeme koşullarında değişiklik yaptı.
18.09.2021Ekonomi
Reeskont kredileri koşullarında değişiklik
Reeskont kredileri koşullarında değişiklikTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), ihracat ve döviz kazandırıcı hizmetler reeskont kredilerinde limitin 30 milyar dolara çıkarıldığını, azami vadenin ise 180 güne güncellendiğini bildirdi.
17.09.2021Uzmanpara
Son dakika: Reeskont kredileri kullanım ve geri ödeme koşullarında değişiklik yapıldı
Son dakika: Reeskont kredileri kullanım ve geri ödeme koşullarında değişiklik yapıldıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), ihracat ve döviz kazandırıcı hizmetler reeskont kredilerinde limitin 30 milyar dolara çıkarıldığını, azami vadenin ise 180 güne güncellendiğini bildirdi.
17.09.2021Ekonomi
Türk ürünleri ABD mutfağında
Türk ürünleri ABD mutfağındaEİB’in ABD’ye gıda ihracatını artırmak için yürüttüğü çalışmalar kapsamında ülkenin ünlü şefleri, Türk ürünleriyle hazırladıkları mönülerle yarıştı
15.09.2021Ege
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan OVP paylaşımı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan OVP paylaşımıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gelecek üç senenin ekonomideki yol haritasını içeren Orta Vadeli Program'a (OVP) ilişkin sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.
7.09.2021Siyaset
İhracatın menzili artırılacak
İhracatın menzili artırılacakTürkiye, mal ve hizmet ihracatında menzilini artıracak, bu kapsamda coğrafi olarak uzak, ihracat potansiyeli yüksek ülkelerle ticareti geliştirme hedefine yönelik "Uzak Ülkeler Stratejisi" uygulanacak.
6.09.2021Uzmanpara
İhracatın menzili artırılacak
İhracatın menzili artırılacakTürkiye, mal ve hizmet ihracatında menzilini artıracak, bu kapsamda coğrafi olarak uzak, ihracat potansiyeli yüksek ülkelerle ticareti geliştirme hedefine yönelik "Uzak Ülkeler Stratejisi" uygulanacak.
6.09.2021Ekonomi
TİM Başkanı Gülle'den ihracat açıklaması
TİM Başkanı Gülle'den ihracat açıklamasıTürkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, ihracatçıların Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) kaynaklarıyla kullandığı reeskont kredilerinin miktarını 30 milyar dolara çıkarılmasıyla ilgili, "Hem finansmana ulaşmada hem de daha düşük maliyetli kredi kullanmada iyi bir destek olacak. İhracatımıza önümüzdeki dönemlerde çok ciddi katkı sağlayacağına inanıyorum." dedi.
3.09.2021Uzmanpara
Yatırıma kaynak Karadeniz gücü
Yatırıma kaynak Karadeniz gücüKaradeniz Ticaret ve Kalkınma Bankası, 2.25 milyar euro’luk finansman portföyünün 500 milyon euro’sunu Türkiye’deki projelere sağladı. Bankanın radarında temiz enerji ve KOBİ’ler var.
28.08.2021Ekonomi
Yeşil ekonomi için finansman çağrısı
Yeşil ekonomi için finansman çağrısıİstanbul Sanayi Odası (İSO) Başkanı Erdal Bahçıvan, salgında küresel tedarik zincirlerinde yaşanan dönüşümle Türkiye’nin önemli bir fırsat yakaladığına dikkat çekerek, “Sanayimizin, güçlü ve sürdürülebilir ihracat için finansman desteğine ihtiyacı var. Türk Eximbank, ihracat ve yeşil ekonomi için yeni nesil finansman kaynaklarını artırarak desteklerini çeşitlendirmeli” dedi.
27.08.2021Ekonomi
Yapılandırma masada
Yapılandırma masadaEge İhracatçı Birlikleri’nde, 4 Ağustos Çarşamba günü pandemi sürecinde iş dünyasının aksayan vergi, SGK ve belediye borçları öncelikli olmak üzere kamu alacaklarının yeniden yapılandırılmasına olanak tanıyan 7326 sayılı bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması Kanunu ile ilgili bilgilendirme toplantısı düzenlenecek.
1.08.2021Ege
Tersaneler yurtdışına yelken açacak
Tersaneler yurtdışına yelken açacakGemi inşa sektörü, Eximbank teminatıyla yurtdışına yelken açacak. Türk Eximbank’ın Yurt Dışı Teminat Mektubu Programı gemi inşa sektöründe ilk defa kullanılırken, bu destekle Norveç’e balıkçı gemisi ihracatı gerçekleştirildi. Desteğin, özellikle Kuzey Avrupa ülkelerine yapılan ihracatın artmasına katkı sağlaması, sektördeki ihracatı iki katına çıkarması öngörülüyor.
27.07.2021Ekonomi
Gemi inşa sektörü, Eximbank teminatıyla yurt dışına yelken açacak
Gemi inşa sektörü, Eximbank teminatıyla yurt dışına yelken açacakTürk Eximbank'ın Yurt Dışı Teminat Mektubu Programı gemi inşa sektöründe ilk defa kullanılırken, bu destekle Norveç'e balıkçı gemisi ihracatı gerçekleştirildi. Desteğin, özellikle Kuzey Avrupa ülkelerine yapılan ihracatın artmasına katkı sağlaması, sektördeki ihracatı iki katına çıkarması öngörülüyor.
26.07.2021Ekonomi
Gemi inşa sektörü yurt dışına yelken açacak
Gemi inşa sektörü yurt dışına yelken açacakTürk Eximbank'ın Yurt Dışı Teminat Mektubu Programı gemi inşa sektöründe ilk defa kullanılırken, bu destekle Norveç'e balıkçı gemisi ihracatı gerçekleştirildi. Desteğin, özellikle Kuzey Avrupa ülkelerine yapılan ihracatın artmasına katkı sağlaması, sektördeki ihracatı iki katına çıkarması öngörülüyor.
26.07.2021Uzmanpara
Eximbank tahvil ihracı 750 milyon $
Eximbank tahvil ihracı 750 milyon $Türk Eximbank, uluslararası sermaye piyasalarına 5 yıl vadeli 750 milyon dolar tutarındaki yeni tahvil ihracı ile dönüş yaptı. Türk Eximbank açıklamasına göre, dünya çapında tanınmış yatırımcı kuruluşların büyük ilgisi ile karşılanan tahvil ihracına 3 milyar doların üzerinde talep geldi.
1.07.2021Ekonomi
Eximbank 750 milyon dolarlık tahvil ihraç etti
Eximbank 750 milyon dolarlık tahvil ihraç ettiTürk Eximbank, uluslararası sermaye piyasalarına 5 yıl vadeli 750 milyon dolar tutarındaki yeni tahvil ihracı ile dönüş yaptı.
30.06.2021Uzmanpara
Türk Eximbank'ın hesapları görüşüldü
Türk Eximbank'ın hesapları görüşüldüTürk İhracat Kredi Bankası (Türk Eximbank) Genel Müdürü Ali Güney, Kredi Garanti Fonu desteğiyle sadece ihracatçı KOBİ'lere yönelik bir kredi programını hayata geçirmek için çalıştıklarını belirtti.
16.06.2021Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

Türk Eximbank ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.