Fahrizade

Fahrizade

Son dakika fahrizade haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan fahrizade gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan fahrizade haber sayfamızda...

Fahrizade

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 79 fahrizade haberi bulunmuştur.
UAEA, İran'ın yüzde 20 oranında zenginleştirilmiş uranyum ürettiğini açıkladı
UAEA, İran'ın yüzde 20 oranında zenginleştirilmiş uranyum ürettiğini açıkladı Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı (UAEA), İran'ın yüzde 20 oranında zenginleştirilmiş 17,6 kilogram uranyum ürettiğini bildirdi.
23.02.2021Dünya
İran nükleer tesislerinde ani denetimleri askıya aldı
İran nükleer tesislerinde ani denetimleri askıya aldıTahran yönetimi beş yıldır Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı müfettişlerine kapılarını açtığı tesislerin, artık izinsiz gezilmesine izin vermeyecek.
23.02.2021Dünya
İran lideri Hamaney, uranyumu yüzde 60 zenginleştireceklerini kaydetti
İran lideri Hamaney, uranyumu yüzde 60 zenginleştireceklerini kaydettiİran lideri Ali Hamaney, nükleer programdan geri adım atmayacaklarını ve uranyumu da yüzde 60 zenginleştirecek kadar ileri gideceklerini belirtti.
22.02.2021Dünya
İran, Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı'yla imzalanan anlaşmanın ayrıntılarını paylaştı
İran, Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı'yla imzalanan anlaşmanın ayrıntılarını paylaştıİran Atom Enerjisi Kurumu (İAEK), Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı (UAEA) ile dün imzalanan geçici anlaşmanın ayrıntılarını kamuoyuna duyurdu.
22.02.2021Dünya
Son dakika... Atom Enerjisi Ajansı ve İran arasında geçici uzlaşı sağlandı!
Son dakika... Atom Enerjisi Ajansı ve İran arasında geçici uzlaşı sağlandı!Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı (UAEA) Başkanı Rafael Grossi, İranlı yetkililerle yaptığı görüşmede geçici uzlaşı sağlandığını, Ajansın bu ülkedeki temel doğrulama ve izleme faaliyetlerini 3 ay daha sınırsız sürdüreceğini söyledi.
21.02.2021Dünya
Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı Başkanı, İran Dışişleri Bakanı ile görüştü
Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı Başkanı, İran Dışişleri Bakanı ile görüştüUluslararası Atom Enerjisi Ajansı (UAEA) Başkanı Rafael Grossi, Tahran temasları kapsamında İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif ile bir araya geldi.
21.02.2021Dünya
İran, nükleer anlaşmanın Ek Protokol'ünden ayrılacağını duyurdu
İran, nükleer anlaşmanın Ek Protokol'ünden ayrılacağını duyurduİran'ın Birleşmiş Milletler (BM) Viyana Ofisi Daimi Temsilcisi Büyükelçi Kazım Garib Abadi, 23 Şubat’tan itibaren Nükleer Silahların Yayılmasının Önlenmesi Anlaşması (NPT) kapsamında uygulanan Ek Protokol’den ayrılacaklarını resmen Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı’na (UAEA) bildirdiğini duyurdu.
15.02.2021Dünya
İran'dan Avrupa ülkelerine "nükleer" tepkisi
İran'dan Avrupa ülkelerine "nükleer" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, Tahran'ın nükleer anlaşmadaki ihlallerini ve nükleer silah çalışmalarında da kullanılan uranyum metali üretimini durdurmasını isteyen İngiltere, Fransa ve Almanya'nın anlaşmadaki yükümlülüklerini yerine getirmediğini ifade etti.
12.02.2021Dünya
‘8 ay suikastı planladılar’
‘8 ay suikastı planladılar’İranlı bilim insanı ve nükleer programın mimarlarından Muhsin Fahrizade suikastıyla ilgili çarpıcı bir haber yayımlandı.
12.02.2021Dünya
Son Dakika: Rapor ortaya çıktı! Uzaktan kumandalı makineli tüfek...
Son Dakika: Rapor ortaya çıktı! Uzaktan kumandalı makineli tüfek...CNN International ve Haaretz İran'ın nükleer programını yöneten Fahrizade'nin uzaktan kumandalı bir makineli tüfekle vurulduğunu duyurdu. Son dakika haberine göre, İsrailli gizli ajanların, rejimin en iyi nükleer bilim adamını öldürmek için aylarca yüksek teknolojili bir makineli tüfeği, küçük parçalar halinde İran'a kaçırdığı ortaya çıktı.
11.02.2021Dünya
'Mossad İranlı nükleer bilimci Fahrizade'yi sekiz aylık planla öldürdü'
'Mossad İranlı nükleer bilimci Fahrizade'yi sekiz aylık planla öldürdü'The Jewish Chronicle adlı gazeteye göre, İsrail gizli servisi suikast silahını parça parça İran'a soktu, İran'ın nükleer programının mimarını villasına giderken öldürmeye karar verdi. Rotası, hızı, saati hatta kullandığı kapılar bilinen Fahrizade'nin güzergahı üzerine uzaktan kumandalı ve delillerin yok edilebilmesi için bomba entegre edilmiş bir silah yerleştirildi.
11.02.2021Dünya
İran itiraf etti: Suikastte ordu parmağı var
İran itiraf etti: Suikastte ordu parmağı varİran İstihbarat Bakanı Mahmud Alevi, nükleer bilimci Muhsin Fahrizade suikastını İran ordusundan bir kişinin hazırladığını ve saldırıdan iki ay önce bu konuda paylaştıkları istihbarata rağmen gerekli tedbirlerin alınmadığını söyledi.
9.02.2021Dünya
İran uranyum zenginleştirme faaliyetini hızlandırıyor
İran uranyum zenginleştirme faaliyetini hızlandırıyorİran Atom Enerjisi Kurumu Sözcüsü Behruz Kemalvendi, uranyumu daha hızlı zenginleştirmeye imkan tanıyan 1000 adet gelişmiş santrifüj makinesini 3 aydan kısa süre içinde kuracaklarını açıkladı.
28.01.2021Dünya
İran Dışişleri Bakanı: Nükleer anlaşma konusunda ilk adımı ABD'den bekliyoruz
İran Dışişleri Bakanı: Nükleer anlaşma konusunda ilk adımı ABD'den bekliyoruzİran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, nükleer anlaşmayı ihlal eden tarafın ABD olduğunu ve Washington yönetiminin hatasını düzeltmesi halinde Tahran'ın anlaşmadaki taahhütlerine geri döneceğini belirtti.
26.01.2021Dünya
İran lideri Hamaney suikasta uğrayan nükleer bilimci Fahrizade'nin ailesiyle görüştü
İran lideri Hamaney suikasta uğrayan nükleer bilimci Fahrizade'nin ailesiyle görüştüİran lideri Ali Hamaney, başkent Tahran'da suikasta kurban giden nükleer bilimci Muhsin Fahrizade'nin ailesiyle bir araya geldi.
25.01.2021Dünya
İran süre verdi: Sekiz ayda üretebiliriz!
İran süre verdi: Sekiz ayda üretebiliriz!İran Atom Enerjisi Kurumu Sözcüsü Behruz Kemalvendi, sekiz aydan kısa sürede yüzde 20 zenginleştirilmiş 120 kilogram uranyum stoğuna erişeceklerini söyledi.
12.01.2021Dünya
İran, yüzde 20 oranında zenginleştirilmiş uranyum üretti
İran, yüzde 20 oranında zenginleştirilmiş uranyum ürettiİran Atom Enerjisi Kurumu sözcüsü, "Uranyumu yüzde 20 saflığın üzerinde rahatlıkla üretecek kapasiteye sahibiz ve bu konuyu da değerlendiriyoruz" dedi.
5.01.2021Dünya
İran’ın uranyum adımı tansiyonu artırdı...
İran’ın uranyum adımı tansiyonu artırdı...İran devlet medyası, Fordo Nükleer Tesisi’nde uranyumu yüzde 20 zenginleştirme faaliyetine resmen başlandığını duyururken, bölgedeki tansiyon da yeniden arttı.
5.01.2021Dünya
İran’dan yeni uranyum adımı
İran’dan yeni uranyum adımıİran Atom Enerjisi Kurumu Başkanı Ali Ekber Salihi, mecliste çıkarılan yasa uyarınca uranyumu yüzde 20 oranında zenginleştireceklerini Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı’na (UAEA) bildirdiklerini söyledi.
3.01.2021Dünya
İran, uranyumu yüzde 20 zenginleştireceğine dair kararını bildirdi
İran, uranyumu yüzde 20 zenginleştireceğine dair kararını bildirdiİran Atom Enerjisi Kurumu Başkanı Ali Ekber Salihi, mecliste çıkarılan yasa uyarınca uranyumu yüzde 20 oranında zenginleştireceklerini Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı'na (UAEA) bildirdiklerini söyledi.
2.01.2021Dünya
Ruhani: Deli adam Trump'ın sonu Saddam Hüseyin gibi olacak
Ruhani: Deli adam Trump'ın sonu Saddam Hüseyin gibi olacakİran Cumhurbaşkanı çarşamba günü Donald Trump'ı 'deli' olarak nitelendirdi, onu eski Irak diktatörü Saddam Hüseyin'e benzetti ve Amerikan başkanının, 14 yıl önce Bağdat'taki bir hapishanede asılan merhum Baas liderine benzer bir kaderi olacağını öngördü.
24.12.2020Dünya
Son dakika: İran'ı karıştıran 'nükleer' krizde sıcak gelişme
Son dakika: İran'ı karıştıran 'nükleer' krizde sıcak gelişmeGelen son dakika haberine göre; İran'da Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani başta olmak üzere hükümet kanadı ile Meclis arasında tartışmalara neden olan ancak Anayasayı Koruyucular Konseyi'nde (AKK) nihai onayı aldıktan sonra hükümetin kabul etmek zorunda kaldığı nükleer yasanın yürütme tüzüğü Bakanlar Kurulu'nda kabul edildi.
23.12.2020Dünya
İsrail gazetesi bombayı patlattı: İsrail denizaltısı, İran'a gözdağı veriyor
İsrail gazetesi bombayı patlattı: İsrail denizaltısı, İran'a gözdağı veriyorİsrail'e ait bir denizaltının Süveyş Kanalı'nı geçerek Basra Körfezi'ne doğru hareket ettiği belirtilirken, olayın "İran'a gözdağı vermeyi amaçladığı" kaydedildi.
22.12.2020Dünya
İsrail Genelkurmay Başkanı'ndan İran'a "uyarı"
İsrail Genelkurmay Başkanı'ndan İran'a "uyarı"İsrail Genelkurmay Başkanı Aviv Kochavi, İranlı nükleer bilimci Muhsin Fahrizade'nin ölümünden ülkesini sorumlu tutan İran'ı "İsrail'e saldırı" konusunda uyardı.
21.12.2020Dünya
İsrail Savunma Bakanı: İran'a karşı ABD ile birlikte çalışacağız
İsrail Savunma Bakanı: İran'a karşı ABD ile birlikte çalışacağızİsrail Savunma Bakanı Benny Gantz, ABD Genelkurmay Başkanı Orgeneral Mark Milley ile yaptığı görüşmede, Tel Aviv'in İran'a karşı herhangi bir senaryoda ABD ile birlikte çalışacağını söyledi.
18.12.2020Dünya

Benzer Haber Etiketleri

irannükleer anlaşmaUluslararası Atom Enerjisi AjansıMuhsin FahrizadeABD

Fahrizade ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.