Fakülte

Fakülte

Son dakika fakülte haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan fakülte gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan fakülte haber sayfamızda...

Fakülte

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.099 fakulte haberi bulunmuştur.
101 öğretim elemanı alınacak
101 öğretim elemanı alınacak Basın İlan Kurumu'nun ilan portalı ilan. gov. tr'de yer alan duyuruya göre 101 öğretim elemanı alınacak.
22.09.2021Ekonomi
HSK memur alımı başvurusu ne zaman ve nasıl yapılır 2021? HSK personel alımı şartları neler?
HSK memur alımı başvurusu ne zaman ve nasıl yapılır 2021? HSK personel alımı şartları neler?HSK memur alımı bireylerin yakından takip ettiği konular arasında bulunuyor. Hakimler ve Savcılar Kuruluna (HSK) sürekli işçi ve personel alımı ilanı belli oldu. 5 veri hazırlama ve kontrol işletmeni kadrosu ile 5 hizmetli kadrosu personel alımı başvuru tarihleri merak konusu. Peki HSK memur alımı başvurusu ne zaman yapılacak? İşte HSK personel alımı ile ilgili detaylar...
22.09.2021Gündem
Dünyaca ünlü plastik cerrahlar İstanbul'a geliyor
Dünyaca ünlü plastik cerrahlar İstanbul'a geliyorPlastik rekonstrüktif ve estetik cerrahinin ünlü isimleri 3 gün sürecek "Aestheticstanbul 2021 Canlı Cerrahi Sempozyumu" için İstanbul’a geliyorlar.
21.09.2021Estetik
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 2021 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları Cevapları
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 2021 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları CevaplarıYeni eğitim öğretim yılının başlaması ile öğrenciler yoğun bir ders dönemine girdi. Eğitim öğretim hayatının önemli derslerinden birisi de Türkçe’dir. Türkçe kitaplarında birbirinden farklı konular ve etkinlikler yer almaktadır. 7. sınıf öğrencilerinin kendilerini geliştirmesi için bu etkinlikler genellikle ev ödevi olarak verilir. Kitaplardaki etkinlikler ve örnekler MEB kararı ile yıldan yıla farklılık göstermektedir. Öğrencinin dilsel becerilerini geliştirmeyi amaçlayan 7. sınıf Türkçe ders kitabı MEB ve Özgün Yayınları olarak ikiye ayrılıyor. 7. sınıf Türkçe ders kitabı Özgün Yayınları cevapları için “7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları” içeriğimize göz atabilirsiniz.
21.09.2021Eğitim
TÜRKLİM'den limancılık eğitimine simülatör desteği
TÜRKLİM'den limancılık eğitimine simülatör desteğiTürkiye Liman İşletmecileri Derneği (TÜRKLİM), İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) ile imzaladığı protokol kapsamında, bünyesinde bulunan liman vinç simülatörünü Barbaros Hayrettin Gemi İnşaatı ve Denizcilik Fakültesi'ne hibe etti.
20.09.2021Ekonomi
Balıkesir Üniversitesi'ne öğretim elemanı alınacak
Balıkesir Üniversitesi'ne öğretim elemanı alınacakBasın İlan Kurumu'nun ilan portalı ilan. gov. tr'de yer alan duyuruya göre Balıkesir Üniversitesi 18 öğretim elemanı alacak.
17.09.2021Ekonomi
Kalp Nakli Nedir, Nasıl Yapılır? Kalp Nakli Ameliyatı Ne Kadar Sürer, Kimlere Yapılır?
Kalp Nakli Nedir, Nasıl Yapılır? Kalp Nakli Ameliyatı Ne Kadar Sürer, Kimlere Yapılır?Günümüzde kalp yetmezliği yaşayan bireyler kalp nakilleri başarı ile yapılmaktadır. Fakat bu nakiller oldukça tehlikeli olabilmektedir. Bu nedenle pek çok kişi tarafından Kalp nakli nedir, nasıl yapılır? Kalp nakli ameliyatı ne kadar sürer, kimlere yapılır? Gibi sorular bulunmaktadır. İşte, merak edilen tüm detayları sizler için derledik.
11.09.2021Sağlık
Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisine 15 akademisyen alınacak
Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisine 15 akademisyen alınacakJandarma ve Sahil Güvenlik Akademisine (JSGA) 2 doktor öğretim üyesi ve 13 öğretim görevlisi alımı yapılacak.
9.09.2021Gündem
Son dakika! Erdoğan'dan Rize'de net mesaj: Asla müsaade etmeyeceğiz
Son dakika! Erdoğan'dan Rize'de net mesaj: Asla müsaade etmeyeceğizSalarha Tüneli Açılış Töreni'nde açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Geçmişte şahit olduğumuz rant hırsına, cehalete, bencilliğe dayalı hoyratlıkların tekrar yaşanmasına asla müsaade etmeyeceğiz." dedi.
4.09.2021Siyaset
Arkadaşları, katledilen Azra'nın haberini, gözyaşlarıyla yazdı
Arkadaşları, katledilen Azra'nın haberini, gözyaşlarıyla yazdıAntalya’da vahşice öldürülen Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü 3'üncü sınıf öğrencisi Azra Gülendam Haytaoğlu'nun (21) okul arkadaşları ve hocaları, 20 yıldır yayımlanan Akdeniz İletişim Gazetesi'nin ilk sayfasını Azra'ya ayırdı. Azra'nın fotoğrafının yer aldığı sayfada, "Hayattan koparılan fakültemiz gazetecilik bölümü öğrencisi Azra Gülendam Haytaoğlu'nu asla unutmayacağız. Hayallerinle, umutlarınla, yaşam doluluğunla hatırlayacağız seni. Kadın hakları için verdiğin mücadeleyle, mesleğine olan bağlılığın ve hep gülen yüzünle hatırlayacağız. Acımız tarif edilemez" ifadeleri yer aldı.
2.09.2021Gündem
‘En hızlı büyüyen ikinci ülkeyiz’
‘En hızlı büyüyen ikinci ülkeyiz’Cumhurbaşkanı Erdoğan, yapımı tamamlanan Güvenlik Bilimleri Fakülte ve Yurt Binası, Personel Temin Merkez Binası ile Toplumsal Olaylara Müdahale Eğitim ve Tatbikat Merkezi’nin Açılış Töreni’ne katıldı.
2.09.2021Siyaset
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye dünyada en hızlı büyüyen ikinci ekonomi oldu
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye dünyada en hızlı büyüyen ikinci ekonomi olduSon dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Subay ve Astsubay Öğrencileri Mezuniyet Töreninde konuştu. Erdoğan, "Bugün açıklanan ikinci çeyrek büyüme rakamı Türk ekonomisinin dinamizmini, üretim gücünü ve dayanıklılığını bir kez daha ispat etmiştir." dedi. Erdoğan "Türk ekonomisi ikinci çeyrekte reel olarak yüzde 21,7 büyüyerek, dünyada en hızlı büyüyen ikinci ekonomi oldu" ifadelerini kullandı.
2.09.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Güvenlik Bilimleri Fakülte ve Yurt Binası Açılış Töreni'nde konuştu
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Güvenlik Bilimleri Fakülte ve Yurt Binası Açılış Töreni'nde konuştuCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Jandarma ve Sahil Güvenlik Teşkilatlarının, subay ve astsubayların en kaliteli eğitimi almalarını sağlamak amacıyla binalar başta olmak üzere her türlü ihtiyaçlarını tespit ederek hemen kollarımızı sıvadık." dedi.
1.09.2021Haberler
Son dakika: Erdoğan 'kararlıyız' diyerek duyurdu: Yıl bitmeden temeli atılacak
Son dakika: Erdoğan 'kararlıyız' diyerek duyurdu: Yıl bitmeden temeli atılacakSon dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yargıtay Yeni Hizmet Binası ve 2021-2022 Adli Yıl Açılış Töreni'nde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan "Ankara'ya şanına ve tarihine yakışır bir adliye binası kazandırmakta kararlıyız. Proje çalışmaları bitmek üzere, inşallah yıl bitmeden temeli atılacak." müjdesini paylaştı. Yeni bir yargı paketi konusuna da değinen Erdoğan, "Kolları sıvadık. Arkadaşlarımız en kısa zamanda bu yeni paketi Meclisin gündemine getirecekler." dedi.
1.09.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Güvenlik Bilimleri Fakülte ve Yurt Binası Açılış Töreni'ne katıldı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Güvenlik Bilimleri Fakülte ve Yurt Binası Açılış Töreni'ne katıldıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Jandarma ve Sahil Güvenlik Teşkilatlarının, subay ve astsubayların en kaliteli eğitimi almalarını sağlamak amacıyla binalar başta olmak üzere her türlü ihtiyaçlarını tespit ederek hemen kollarımızı sıvadık." dedi.
1.09.2021Siyaset
Okul zili çalınca dikkat
Okul zili çalınca dikkatOkulların açılmasına sayılı günler kala diğer tüm türlerine kıyasla daha kolay yayılan delta varyantının çocuklar üzerinde yarattığı riskleri konunun uzmanları Prof. Dr. Haluk Eraksoy ile Prof. Dr. Meral Sönmezoğlu’na sorduk
29.08.2021Pazar
Kelime Gezmece Cevapları: Kelime Gezmece Tüm Seviyeler ve Cevapları
Kelime Gezmece Cevapları: Kelime Gezmece Tüm Seviyeler ve CevaplarıKelime dağarcığını test eden Kelime Gezmece bir bulmaca oyunudur. Farklı şehirlerin isimlendirildiği bu oyunda zorlu seviyeleri ve bölümler bulunuyor. Toplam 47 bölümden oluşan oyun cep telefonlarından oynanabiliyor. Oyun seviyesi arttıkça cevaplarını bulmak da bir o kadar zor oluyor. Özellikle bazı bölümlerin cevaplarını bulmak oldukça zor. Kelimeleri bulmanın yanı sıra Kelime Gezmece cevapları ile kelime haznesi ve düşünme yeteneğinin gelişmesine yardımcı oluyor. Kelime Gezmece tüm seviyeler ve cevapları için “Kelime Gezmece Cevapları” içeriğimize göz atabilirsiniz.
3.09.2021Oyun
Faka Basmak Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Faka Basmak Nereden Geliyor?
Faka Basmak Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Faka Basmak Nereden Geliyor?Türkçe de kullanılmakta olan birçok deyim bulunmaktadır. Faka basmak deyimi de dilimizde oldukça fazla kullanılmaktadır. Faka basmak ne demek, TDK sözlük anlamı nedir? Faka basmak nereden geliyor? Faka basmak deyimi ile ilgili tüm detayları sizler için derledik.
24.08.2021Sözlük
Eskimeyen yazılar
Eskimeyen yazılarHaldun Taner - DEVEKUŞU’na mektuplarYAMAN BİR KADINIMIZGeçtiğimiz hafta Halide Edib Adıvar’ın ölümünün on beşinci yılı anıldı...
22.08.2021Kültür Sanat
‘Salihli’ye üniversite kazandırmak istiyoruz’
‘Salihli’ye üniversite kazandırmak istiyoruz’Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, Manisa Celal Bayar Üniversitesi (MCBÜ) Beş Eylül Yerleşkesi’nde 2017 yılında eğitim-öğretime başlayan Salihli İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin ilk mezunlarının sevincine eşlik etti.
20.08.2021Ege
Tarihi zenginliğini geleceğe taşıyor
Tarihi zenginliğini geleceğe taşıyorİstanbul Üniversitesi’nde 1936’da kurulan Türkiye’nin ilk İktisat Fakültesi, çağın gereklerine göre planlama yaparak gelenek ile geleceği buluşturuyor. Kodlama, blockchain, uzay ekonomisi gibi alanlara odaklanan fakülte, profesyoneller ile öğrencileri bir araya getiriyor
15.08.2021Eğitim
HKÜ, TEKNOFEST’te proje rekoru kırdı
HKÜ, TEKNOFEST’te proje rekoru kırdıTEKNOFEST 2021 Teknoloji Yarışmalarına öğrencilerinin yaptığı 1400’ün üzerinde başvuruyla rekor kıran Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ), TEKNOFEST tarafından açıklanan konsolide edilmiş verilere göre 235 projeyle 2021’de en çok başvuru yapan vakıf üniversitesi oldu. 2020’deki yarışmaya 43 projeyle katılan HKÜ öğrencileri, bu yıl 5,5 kat artışla 235 proje başvurusu gerçekleştirdi.
15.08.2021Eğitim
Son dakika! Üniversiteler açılacak mı? Korona sonrasına hazırlıklar tamam
Son dakika! Üniversiteler açılacak mı? Korona sonrasına hazırlıklar tamamYüz yüze eğitime hazırlanan üniversitelerde hijyen önlemleri alındı, sınıflar sosyal mesafeye göre düzenlendi, online ders programları tamamlandı. Tek eksik öğrenciler...
13.08.2021Eğitim
EÜ ve İEÜ’lü gençlere çift diploma şansı
EÜ ve İEÜ’lü gençlere çift diploma şansıEge Üniversitesi (EÜ) ve kardeş ülke Azerbaycan, akademik işbirliklerine bir yenisini ekledi.
10.08.2021Ege
'Dört yıl oldu halen bekliyorum, kapıları kilitlemiyorum'
'Dört yıl oldu halen bekliyorum, kapıları kilitlemiyorum' Trabzon'un Maçka ilçesi kırsalında 11 Ağustos 2017'de bölücü terör örgütü mensuplarıyla sağlanan sıcak temas sırasında Jandarma Astsubay Başçavuş Ferhat Gedik ile şehit düşen Eren Bülbül'ün ailesinin acısı ilk günkü tazeliğini koruyor. Anne Ayşe Bülbül: "Eren'i, dördüncü yılı oldu halen bekliyorum, halen kapıları kilitlemiyorum. Çocuklar akşamları kapıyı arkadan kilitlediklerinde benim zoruma gidiyor. 'Benim yavrum çıkıp gelecek' diye bekliyorum ama 4 yıl oldu"
10.08.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

erdoğanöğretim elemanı2021gazeteson dakika haber

Fakülte ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.