Farkındalık

Farkındalık

Son dakika farkındalık haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan farkındalık gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan farkındalık haber sayfamızda...

Farkındalık

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 7.401 farkındalık haberi bulunmuştur.
SAATLERİN ANLAMI 2022: Ters, Çift, Tek, Aynı Saat Anlamları Nelerdir? Numerolojiye Göre Saat Anlamı ve Yorumları
SAATLERİN ANLAMI 2022: Ters, Çift, Tek, Aynı Saat Anlamları Nelerdir? Numerolojiye Göre Saat Anlamı ve YorumlarıHayat döngüsü içerisinde önemli yere sahip olan saatler günde 24 kez çift, 13 kez ise ters saatlere denk gelir. Bu saatlerin bir anlamı bulunuyor. Saatlerin anlamı birçok kişi tarafından saat falı olarak da bilinir. Aşk, iş özel hayat ile ilgili yorumların yapıldığı bu saatlerin anlamı çift, ters ve üçlü olmasına göre farklılık gösteriyor. Saat anlamı akrep ve yelkovanın denk geldiği saatlere göre yorumlanır. Çift saatler daha olumlu bir anlam taşırken ters saatler olumsuzdur. Çift saatler 19.19, 20.20, 21.21, 22.22 ters saatler ise 04.40, 05.50, 10.01, 12.21, 13.31 şeklindedir. Üçlü saatler ise 01.11, 02.22, 03.33 vb. şeklindedir. Saatler ne anlama gelir? Saat anlamları 2022 içeriğimizden çift, ters, yansıma, aynı, üçlü, tek saatlerin, sayıların anlamını ve saat falı yorumlarını detaylı açıklamaları ile birlikte okuyabilirsiniz.
26.05.2022Yaşam
MS hastası ve yakınları için hazırlanan kitabın gelirleri bağışlanacak
MS hastası ve yakınları için hazırlanan kitabın gelirleri bağışlanacakTürkiye Multiple Skleroz (MS) Derneği tarafından, MS hastalığı ile ilgili olarak mevcut tedavi yaklaşımları ve gelecekteki tedavi alternatifleri ‘MS İLE YAŞAMAK’ adlı kitapta toplandı. MS hastası ve yakınları için hazırlanan kitaptan elde edilen gelir ise, MS Derneği Ankara Şubesi’ne bağışlanacak.
26.05.2022Sağlık
Kornişon, Ege’nin göz bebeği ürünü
Kornişon, Ege’nin göz bebeği ürünüTürkiye’nin turşu ihracatının yüzde 80’ini gerçekleştiren Ege Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği, üretim ve ihracatta sürdürülebilirliği sağlamak için kornişon sektörünü, Türkiye’nin üretimde başkent konumundaki Ödemiş’te bir araya getirdi.
25.05.2022Ege
Türkiye şampiyonu!
Türkiye şampiyonu!İzmir Büyükşehir Belediyesi, iklim krizine karşı 2030’da sıfır karbon hedefiyle hayata geçirdiği projelerle WWF tarafından düzenlenen Tek Dünya Kentleri Yarışması’nda Türkiye şampiyonu oldu.
25.05.2022Ege
Ünlü Rönesans ressamı Botticelli'den esinlendi
Ünlü Rönesans ressamı Botticelli'den esinlendiHUAWEI WATCH GT 3 Pro akıllı saatleri Türkiye'de satışa sunuldu. Titanyum ve seramik sürümleri bulunan saat, yeni bir arayüz tasarımı, kaliteli malzemeler, ultra net geniş ekran, hızlı kablosuz şarj, 14 güne varan pil ömrü ve geniş bir saat kadran yelpazesine sahip.
25.05.2022Vitrin
Sağlık için pedal çevirdiler
Sağlık için pedal çevirdilerAydınlı bisikletçiler, hareketli ve sağlıklı yaşama dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak için pedal çevirdi.
25.05.2022Sağlık
Çiğlili kadınlara kanser farkındalığı
Çiğlili kadınlara kanser farkındalığıÇiğli Belediyesi, İzmir Büyükşehir Belediyesi, NN Hayat ve Emeklilik, İhtiyaç Haritası ve Kanser Savaşçıları Derneği’nin katkılarıyla başlatılan “Önce Sen” farkındalık hareketi kapsamında kadınlara yönelik meme kanserine karşı bilinçlendirme eğitimi düzenlendi.
24.05.2022Ege
Attığınız adımlar bağışa dönüşsün
Attığınız adımlar bağışa dönüşsünYaygın bir akciğer hastalığı olmasına rağmen yeterince bilinmeyen KOAH için harekete geçen KOAH Hastaları Derneği ve Türkiye Solunum Araştırmaları Derneği (TÜSAD), herkesin sadece yürüyerek destek olabileceği bir proje başlattı. KOAH’da erken tanı ve tedavinin önemine vurgu yapan ‘Nefes Al Nefes Ol’ projesinde, günlük adımları sosyal medya üzerinden bağışlayarak derneğe katkıda bulunabilirsiniz. Atılan her bin adım için 10 TL bağışta bulunulacak.
24.05.2022Gündem
Menemen’de engeller kalktı
Menemen’de engeller kalktıMenemen Belediyesi, Türkiye Gençlik İl Spor Müdürlüğü ve Sabahat Akşiray Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi işbirliğiyle 1. Menemen Farkındalık Spor ve Piknik Şenliği düzenledi.
23.05.2022Ege
Serginin geliri eğitime gidecek
Serginin geliri eğitime gidecekTorbalı’da yaşayan ressamlar Şenay Karasu ve Havva Karasu’nun ilk duo resim sergisi ‘Doğa ve Kadın’ sanatseverlerin beğenisine sunuldu.
23.05.2022Ege
Son dakika:  Erdoğan müjdeleri sıraladı! Yoklama kaçağına bedelli imkanı, hükümlülerin Kovid-19 izni uzatıldı, uzay yolculuğu için ilk adım
Son dakika: Erdoğan müjdeleri sıraladı! Yoklama kaçağına bedelli imkanı, hükümlülerin Kovid-19 izni uzatıldı, uzay yolculuğu için ilk adımSon dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine toplantısı sonrası flaş açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada, 'Yoklama kaçağı gençlerimize bedelli askerlikten yararlanma yolunu açıyoruz' dedi. Erdoğan açık cezaevi izinlerinin uzatıldığı belirtti ve uzay yolculuğu için ilk adımın detaylarını paylaştı.
23.05.2022Siyaset
Troia Vakfı Korfmann Kütüphanesi: Kitap deryasında Troya yolculuğu
Troia Vakfı Korfmann Kütüphanesi: Kitap deryasında Troya yolculuğuProf. Dr. Manfred Osman Korfmann tarafından kurulan Çanakkale-Tübingen Troia Vakfı’nın bünyesindeki Korfmann Kütüphanesi, Troya rotasının en önemli duraklarından biri. Kütüphane özellikle Troya ve Troas arkeolojisi konularında çok zengin bir içeriğe sahip
23.05.2022Arkeoloji
Fosil ve Mineral Müzesi’ne ödül
Fosil ve Mineral Müzesi’ne ödülKuşadası Belediyesi’nin kente kazandırdığı Fosil ve Mineral Müzesi, Tarihi Kentler Birliği (TKB) tarafından düzenlenen Müze Özendirme Yarışması’nda ödüle layık görüldü.
23.05.2022Ege
‘Empati egzersizine ihtiyacımız var’
‘Empati egzersizine ihtiyacımız var’Öykünün Türkiye’de ve dünyada çok sevilen isimlerinden Etgar Keret, bavulunda filmleriyle İstanbul’a konuk oldu. Birlikte keyifli bir film ve edebiyat yolculuğuna çıktığımız Keret, “Benzer ezilmişlikleri yaşamadığımız, aynı ‘öteki’ olmadığımız insanların yerine kendimizi koymaya ihtiyacımız var” diyor.
22.05.2022Kültür Sanat
5 Haziran, ‘Türkiye Çevre Haftası’ olarak kutlanacak
5 Haziran, ‘Türkiye Çevre Haftası’ olarak kutlanacakCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan genelgeye göre her yıl 5 Haziran tarihinin bulunduğu hafta “Türkiye Çevre Haftası” olarak kutlanacak.
22.05.2022Siyaset
İleri dönüşüm festivali geliyor
İleri dönüşüm festivali geliyorİleri dönüşüm konusunda farkındalık yaratmak üzere kurulan sürdürülebilir sosyal etki platformu Upcycle İstanbul, Türkiye’nin ilk ileri dönüşüm festivalini başlatıyor.
22.05.2022Pazar
Emine Erdoğan'dan 'Türkiye Çevre Haftası' paylaşımı
Emine Erdoğan'dan 'Türkiye Çevre Haftası' paylaşımıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, 5 Haziran'ın bulunduğu haftanın "Türkiye Çevre Haftası" olarak kutlanmasına ilişkin bir mesaj paylaştı. Erdoğan, "Çevre ile ilgili her konuya hayati bir önem veriyor, çözümü için kapsamlı çalışmalar yapıyoruz" dedi.
21.05.2022Gündem
Çöplerle birlikte denizde çıkarıldı! Bardağı yuva edinen ahtapot yavrusu
Çöplerle birlikte denizde çıkarıldı! Bardağı yuva edinen ahtapot yavrusuAntalya'da tarihi Kaleiçi Yat Limanı'nda dip temizliği yapıldı. Lastik, soba borusu, tespih ve sandalye çıkarılan temizlikte, kırık su bardağını yuva edinen ve çöplerle birlikte karaya çıkarılan ahtapot yavrusu ilgi gördü.
21.05.2022Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Türkiye Çevre Haftası Genelgesi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Türkiye Çevre Haftası GenelgesiResmî Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanan genelge ile 5 Haziran’ı içine alan hafta Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca duyurulacak bir temayla her yıl “Türkiye Çevre Haftası” olarak kutlanacak. Kutlamaların Türkiye genelinde daha katılımcı ve çok paydaşlı gerçekleştirilmesi vurgusu yapılan genelgede, etkinliklerin en iyi şekilde gerçekleştirilebilmesi için ihtiyaç duyulacak her türlü destek, yardım ve kolaylığın tüm kamu kurum ve kuruluşlarınca geciktirilmeksizin yerine getirilmesi istendi.
21.05.2022Ekonomi
‘Farkındalık yaratmak istedim’
‘Farkındalık yaratmak istedim’Bon Objet Luxury Furniture&Home Deco’nun kurucusu Tuğçe Eyilik, ‘Kum-Salda’ konseptli Bambu berjer tasarladı.
21.05.2022Cadde
Sosyal medya kaderini değiştirdi! ‘Poppy’ Zonguldak’tan Londra’ya gitti
Sosyal medya kaderini değiştirdi! ‘Poppy’ Zonguldak’tan Londra’ya gittiZonguldak'ın Kilimli ilçesinde ayağının kırılması nedeniyle barınağa alınan sokak köpeğin tedavisini sağlayan tarih öğretmeni Doğan Yıldız (24), köpeğin barınağa dönmemesi için sosyal medyadan sahiplendirme ilanı paylaştı. Londra’da yaşayan Kirsty Lucas ilanı görerek köpeği sahiplendi. Poppy’i, Zonguldak’tan Londra’ya getirmek için yaklaşık 2 bin sterlin harcadığını söyleyen Lucas, “Sahiplenilmese yaşama şansı olmayacak bir köpeği kurtarmak istedim" dedi.
20.05.2022 Haberler
Sosyal medya kaderini değiştirdi! ‘Poppy’ Zonguldak’tan Londra’ya gitti
Sosyal medya kaderini değiştirdi! ‘Poppy’ Zonguldak’tan Londra’ya gittiZonguldak'ın Kilimli ilçesinde ayağının kırılması nedeniyle barınağa alınan sokak köpeğin tedavisini sağlayan tarih öğretmeni Doğan Yıldız (24), köpeğin barınağa dönmemesi için sosyal medyadan sahiplendirme ilanı paylaştı. Londra’da yaşayan Kirsty Lucas ilanı görerek köpeği sahiplendi. Poppy’i, Zonguldak’tan Londra’ya getirmek için yaklaşık 2 bin sterlin harcadığını söyleyen Lucas, “Sahiplenilmese yaşama şansı olmayacak bir köpeği kurtarmak istedim" dedi.
20.05.2022Gündem
Üniversiteler cinsel tacize ‘dur’ diyor
Üniversiteler cinsel tacize ‘dur’ diyorSon yıllarda artan cinsel taciz ve saldırılar karşısında harekete geçen 40 üniversite, destek birimleri ve yönergeler oluşturdu. Böylece tüm iddia ve şikâyetler dikkate alınarak, ne yapacağını bilemeyen mağdurlara her türlü yardım sağlanıyor.
20.05.2022Eğitim
‘En Çevreci  Ünlü’ maNga
‘En Çevreci Ünlü’ maNgamaNga, Boğaziçi Üniversitesi Elektroteknoloji Kulübü’nün düzenlediği Boğaziçi Çevre Ödülleri töreninde ‘Yılın En Çevreci Ünlüsü’ ödülünün sahibi oldu.
20.05.2022Cadde
BASELECTED sergisi sanatseverlerle buluşuyor
BASELECTED sergisi sanatseverlerle buluşuyorT.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından bu yıl 28 Mayıs-12 Haziran tarihleri arasında ikincisi düzenlenen Beyoğlu Kültür Yolu Festivali programında izleyicilerle buluşacak olan BASELECTED sergisi, daha önce BASE’in ilk 5 edisyonuna katılmış Türkiye’nin 4 bir yanından sanatçıların güncel üretimlerinden oluşan bir seçkiyi izleyicilerle buluşturacak. Derya Yücel’in küratörlüğünde, resim, seramik, video, heykel, yerleştirme, fotoğraf, baskı, cam ve grafik tasarım gibi geniş bir yelpazede eserlerin bir araya geldiği sergide 70 sanatçıya ait 100’ü aşkın eser sanatseverlerle buluşacak. Sergi eş zamanlı olarak www.base.ist adresinden de izlenebilecek.
20.05.2022Kültür Sanat

Benzer Haber Etiketleri

Farkındalık ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.