Faşist

Faşist

Son dakika faşist haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan faşist gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan faşist haber sayfamızda...

Faşist

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.011 fasist haberi bulunmuştur.
Türkiye'den çok sert tepki: Bu ırkçı ve faşist bir saldırıdır
Türkiye'den çok sert tepki: Bu ırkçı ve faşist bir saldırıdırFrankfurt kentinde tedavi için hastaneye giderken yolda rahatsızlanan Türk vatandaşı Selim Çiftçi (34) Alman polisi tarafından sokak ortasında darp edildi. Çiftçi’nin ailesi, dayakçı polisler hakkında suç duyurusunda bulundu. Bu skandal olay sonrası Alman polisine Türkiye'den çok sert tepki geldi. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, 'Bu ırkçı ve faşist bir saldırıdır' dedi. İletişim Başkanı Fahrettin Altun da 'Alman polisinin engelli bir Türk vatandaşına karşı orantısız güç kullanmasını mümkün olan en güçlü şekilde kınıyorum' dedi.
17.05.2021Gündem
AK Parti Sözcüsü Çelik'ten Frankfurt'ta Türk vatandaşına yönelik polis şiddetine tepki
AK Parti Sözcüsü Çelik'ten Frankfurt'ta Türk vatandaşına yönelik polis şiddetine tepkiAK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Almanya'nın Frankfurt kentinde Türk vatandaşına uygulanan polis şiddetini kınadı.
16.05.2021Siyaset
İtalya’nın son kraliçesinin hayatı dizi oluyor
İtalya’nın son kraliçesinin hayatı dizi oluyorİtalya’nın 1940’lı yıllardaki faşist lideri Mussolini’ye komplo kuran, Alman diktatör Hitler’i vurmak isteyen ve sadece 35 gün hüküm süren İtalya’nın son kraliçesi Marie-Jose’nin hikayesi, torunu Prens Emanuele Filiberto’nun girişimiyle bir diziye konu olacak.
16.05.2021Dünya
CHP'li Erdoğdu'nun Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik sözlerine sert tepkiler
CHP'li Erdoğdu'nun Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik sözlerine sert tepkilerSon dakika haberine göre, CHP'li Aykut Erdoğdu'nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik sözlerine peş peşe tepkiler geldi. İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Hakikat yüzünüze her çarptığında daha da hırçınlaşıyorsunuz. Hakikati her duyduğunuzda şirazeniz biraz daha kayıyor.” paylaşımıyla Erdoğdu'ya tepki gösterdi. Ömer Çelik, "Yine Yassıada zihniyeti hortlamış. Cumhurbaşkanımızı “vatana ihanetten yargılamak”tan bahseden seviyesizlik aynı Yassıada zihniyeti gibi kendini ifade etmiş. Şehit Başbakanımız Menderes’in katillerinin diliyle konuşmaya devam ediyorlar." ifadelerini kullandı.
5.05.2021Siyaset
F İle Başlayan Kelimeler Nelerdir? F Harfiyle Başlayan En Çok Kullanılan Kelimeler
F İle Başlayan Kelimeler Nelerdir? F Harfiyle Başlayan En Çok Kullanılan KelimelerTürkçe alfabesinde yirmi dokuz tane harf bulunmaktadır. Bu harflerin tamamı kullanılarak kelimeler oluşturulmaktadır. Ayrıca Ğ harfi hariç diğer bütün harfler ile başlayan kelimeler bulunmaktadır. Bu bağlamda harfler ile başlamakta olan kelimeler araştırma konusu olmuştur. Türk alfabesinin yedinci harfi olan F harfi ile başlayan kelimelerde merak konusu olmaktadır. Peki, F harfi ile başlayan kelimeler çoğunlukta mıdır? Yaklaşık kaç tane harf F harfi ile başlamaktadır? İşte, F harfi ile başlayan kelimeler hakkında detaylar.
1.05.2021Eğitim
Son dakika... İngiliz hükümetine 'Uygur' çağrısı!
Son dakika... İngiliz hükümetine 'Uygur' çağrısı!İngiltere'de yaşayan Uygur Türkleri, Çin'in Sincan Uygur Özerk Bölgesi'ndeki insan hakları ihlallerini protesto etti ve İngiliz hükümetine, "Çin'in hak ihlallerinin soykırım olarak tanınması" çağrısında bulundu.
22.04.2021Dünya
Müjdat Gezen ve Metin Akpınar'a 'Cumhurbaşkanına hakaret' suçundan verilen beraat kararına itiraz
Müjdat Gezen ve Metin Akpınar'a 'Cumhurbaşkanına hakaret' suçundan verilen beraat kararına itirazOyuncular Müjdat Gezen ve Metin Akpınar'ın, bir televizyon programında yaptıkları konuşmada "Cumhurbaşkanına hakaret" suçunu işledikleri iddiasıyla yargılandıkları davada verilen beraat kararına itiraz edildi.
21.04.2021Gündem
Wilders'in skandal 'ramazan' paylaşımına peş peşe tepkiler
Wilders'in skandal 'ramazan' paylaşımına peş peşe tepkilerHollandalı aşırı sağcı Özgürlük Partisi lideri Geert Wilders'in Twitter'dan yaptığı Ramazan paylaşımına İletişim Başkanı Fahrettin Altun, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik ve Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'tan tepki geldi.
13.04.2021Siyaset
‘İfade özgürlüğü değil darbe çağrısı’
‘İfade özgürlüğü değil darbe çağrısı’MHP lideri Bahçeli, 104 amiralin yayımladığı bildiri için “ifade özgürlüğü” değerlendirmelerine “Bal gibi darbe çağrısıdır. Bu bildiri demokrasiyi hedef alan torpidodur” yanıtını verdi
7.04.2021Siyaset
Son dakika... MHP lideri Bahçeli'den flaş açıklama: Toprağa gömeriz
Son dakika... MHP lideri Bahçeli'den flaş açıklama: Toprağa gömerizGelen son dakika haberine göre; Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. 104 emekli amiralin gece yarısı bildirisine ilişkin Bahçeli, ' Montrö'yü tartışmaya açtığı falan da yoktur. Bunlar herkesi kendileri gibi aptal ve ahmak mı zannediyor. Bu 104 amiral Türk demokrasi tarihinin kara bir lekesidir. Bu lekeyi temizlemek namus borcudur. Bu cezasız kalamaz. Elindeki silahı millete çevirmeyi aklından geçiren vatansızlar önce bizim bedenimizi çiğnemek mecburiyetindedir. Böylesi bir an geldiğinde ya şerefimizle şehit olur ya da şerefsizleri birer birer toprağa gömeriz.' dedi.
6.04.2021Siyaset
Hitler’in gazabına uğrayan kadınlar
Hitler’in gazabına uğrayan kadınlar‘Hitler ve Kadınları’ adlı kitap, Alman diktatöre âşık olan kadınların trajediyle biten hayatlarını anlatıyor. Sadomazoşist bir karaktere sahip olan Hitler tek eşli olamadığından sevgililerini depresyona ve yalnızlığa sürüklüyordu.
5.04.2021Dünya
Cami saldırısına kınama
Cami saldırısına kınamaDışişleri Bakanlığı, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’nin Limasol kentine bağlı bir köy camisine yapılan saldırıyı kınadı. Açıklamada “Bu tür provokatif eylemlerin, iki halk arasında güvenin tesis edilmesine yardımcı olmayacağı açıktır” denildi...
27.03.2021Siyaset
Çirkin provokasyon! Camiye haç resmi çizip, Türklere ölüm tehditleri yazıldı
Çirkin provokasyon! Camiye haç resmi çizip, Türklere ölüm tehditleri yazıldıYunanistan'ın Osmanlı İmparatorluğu'ndan 25 Mart 1821'de bağımsızlığını ilan etmesiyle kutlanan Ulusal Bağımsızlık Bayramının 200. yıl dönümü nedeniyle Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nin Limasol kentinde sokağa dökülen aşırı sağcı bir grup, Piskobu Camisine sprey boyalarla haç resmi çizip, Türklere ölüm yazısı yazdı. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, camiye yapılan saldırıyı kınayarak, "Rum yönetimi ile liderliğine önerimiz, bu tür ırkçı ve faşist saldırıları organize edip desteklememesi, bunları engellemesi ve sorumluları bir an önce tutuklamasıdır." ifadelerini kullandı.
25.03.2021Dünya
‘Yobazlığın ifşası’
‘Yobazlığın ifşası’MHP lideri Bahçeli, partisine yönelik önerge veren Alman Sol Parti’ye ve Alman Federal Hükümet’e tepki gösterdi. Bahçeli, “Sol Parti adına önerge veren bir Türk düşmanı, ‘faşist MHP’ suçlamasıyla ne kadar yobaz olduğunu ifşa etmiştir” dedi.
25.03.2021Siyaset
Son dakika: MHP Lideri Bahçeli: Cumhur İttifakı’nın güçlü varlığı iç ve dış işgal cephesini çılgına çeviriyor
Son dakika: MHP Lideri Bahçeli: Cumhur İttifakı’nın güçlü varlığı iç ve dış işgal cephesini çılgına çeviriyorGelen son dakika haberine göre; MHP Lideri Devlet Bahçeli, Almanya'daki Sol Partinin soru önergesine tepki göstererek, "Gün geçmiyor ki, partimizi hedefine alan karanlık söylemler şaibeli ve şüphelerin odağı haline gelmiş çevreler tarafından ortaya atılmamış olsun! Milliyetçi Hareket Partisi’yle Cumhur İttifakı’nın güçlü varlığı iç ve dış işgal cephesini adeta çılgına çeviriyor. " ifadelerini kullandı. Bahçeli, "Federal Hükümet, Sol Parti’nin sorusuna cevaben; “MHP’nin siyasi taleplerinin Türk hükümetinde karşılık bulduğunu ve bu taleplerin düzenli biçimde yasalara girdiğini” söylemiştir. Merkel hükümetinin bir bildiği, bir tespiti varsa derhal Türkiye’yle paylaşması şeref konusudur." dedi.
24.03.2021Siyaset
Sehpa olarak kullanılırken bulunan Roma mozaikleri, İtalya'da müzeye döndü
Sehpa olarak kullanılırken bulunan Roma mozaikleri, İtalya'da müzeye döndüRoma imparatoru Caligula'nın 'yüzen saray' olarak anılan gemilerinden birinin mozaikleri gizemli bir şekilde ortadan kaybolduktan sonra, New York'ta bir evde kahve sehpası olarak kullanılırken bulundu. 2000 yıllık mozaikler, yaklaşık 4 yıl süren kahve ve çay lekeleri gibi izleri silme çalışmalarının ardından İtalya'da bir müzede sergilenmeye başladı.
12.03.2021Dünya
Myanmar'da protestoları engellemek için kamu binalarının çevresine asker konuşlandırıldı
Myanmar'da protestoları engellemek için kamu binalarının çevresine asker konuşlandırıldıÜlkenin birçok şehrinde üniversite, hastane, kamu binaları ve ibadethanelerin etrafında askerler nöbet tutmaya başladı - Burma İnsan Hakları Ağı, Birleşmiş Milletler'in Myanmar'daki sivilleri korumakta başarısız olduğunu belirtti
8.03.2021Dünya
Son dakika! ETA ve GRAPO'nun binlerce silahı törenle imha edildi
Son dakika! ETA ve GRAPO'nun binlerce silahı törenle imha edildiİspanya'da ETA adıyla bilinen "Bask Yurdu ve Özgürlük" ile GRAPO olarak tanınan "1 Ekim Anti Faşist Direniş Grupları" adlı terör örgütlerine ait olan ve polis operasyonlarında ele geçirilen silahlardan bir kısmı imha edildi. İspanya Başbakanı Pedro Sanchez, "Bu sembolik tören, İspanyol demokrasisi karşısında ETA'nın yenilgisinin bir göstergesidir" ifadelerini kullandı.
4.03.2021Dünya
İspanya ETA'dan kalan silahları imha etti
İspanya ETA'dan kalan silahları imha ettiİspanya'da ETA adıyla bilinen "Bask Yurdu ve Özgürlük" ile GRAPO olarak tanınan "1 Ekim Anti Faşist Direniş Grupları" adlı terör örgütlerine ait olan ve polis operasyonlarında ele geçirilen silahlardan bir kısmı imha edildi.
4.03.2021Dünya
Son dakika... AK Partili Numan Kurtulmuş'tan seçim barajı açıklaması
Son dakika... AK Partili Numan Kurtulmuş'tan seçim barajı açıklamasıAK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, CNN TÜRK'te gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Yeni anayasa çalışmalarıyla ilgili Kurtulmuş, 'Doğru siyasi atmosferi yakaladığımıza inanıyorum. Tam anlamıyla sivil bir anayasa topluma sorumluluk' dedi. Seçim barajı düşecek mi? sorusuna yanıt Kurtulmuş, 'Yüzde 10 barajın yüksek olduğunu hep söylüyoruz. 5 olur, 7 olur başka rakam olur. Onlarca insan arasından seçim yapmaktansa küçük siyasal çalışma alanlarının olması lazım. Barajın kıymeti kalmadı' ifadelerine yer verdi.
3.03.2021Siyaset
Son dakika: Tüm yasaklar kalkıyor! Erdoğan ayrıntıları tek tek açıkladı
Son dakika: Tüm yasaklar kalkıyor! Erdoğan ayrıntıları tek tek açıkladıSon dakika haberine göre Kabine Toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, kontrollü normalleşme süreciyle ilgili alınan yeni kararları açıkladı. Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması, yüz yüze eğitim, kafe ve restoranlarla ilgili detayları verdi. Erdoğan, "Her hafta risk durumuna göre illerimizin renkleri yeniden tespit edilecek, iki haftada bir normalleşme uygulaması güncellenecek." dedi.
2.03.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan sert Gara tepkisi: Katliamı üzerime yıkmaya çalışıyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan sert Gara tepkisi: Katliamı üzerime yıkmaya çalışıyorCumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhur İttifakı’nın teröristleri inlerinde bitire bitire yola devam edeceğini belirterek, katliamdan kendisini sorumlu tutan CHP lideri Kılıçdaroğlu’na çok ağır sözlerle yüklenmeye devam etti
25.02.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş normalleşme açıklaması: Başlıyor!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş normalleşme açıklaması: Başlıyor!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı'nda konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında "CHP sadece lafını ettiği, istismarını yaptığı demokrasinin D'sinden bile nasibini almamış, süzme faşist bir partidir" dedi. Normalleşme açıklamalarında bulunan Erdoğan, "İlk adımları atmaya başladık. İnşallah 1 Mart’tan itibaren diğer alanlarda da kriterleri karşılayan illerimizde beklentileri karşılayacak adımlar atılmaya başlanacaktır." dedi. Erdoğan, "Şayet kontrolsüz bir normalleşmeye yönelirsek bir süre sonra artan vaka ve vefat sayıları sebebiyle çok daha sert tedbirleri hayata geçirmemiz kaçınılmaz olacaktır." dedi. Meclis'e gelen HDP milletvekillerinin fezlekeleriyle ilgili Erdoğan, 'Süreç ne ise aynen işleyecek' açıklamasını yaptı.
24.02.2021Haberler
Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş normalleşme açıklaması: Başlıyor!
Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş normalleşme açıklaması: Başlıyor!Gelen bir son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı'nda konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında "CHP sadece lafını ettiği, istismarını yaptığı demokrasinin D'sinden bile nasibini almamış, süzme faşist bir partidir" dedi. Normalleşme açıklamalarında bulunan Erdoğan, "İlk adımları atmaya başladık. İnşallah 1 Mart’tan itibaren diğer alanlarda da kriterleri karşılayan illerimizde beklentileri karşılayacak adımlar atılmaya başlanacaktır." dedi. Erdoğan, "Şayet kontrolsüz bir normalleşmeye yönelirsek bir süre sonra artan vaka ve vefat sayıları sebebiyle çok daha sert tedbirleri hayata geçirmemiz kaçınılmaz olacaktır." dedi. Meclis'e gelen HDP milletvekillerinin fezlekeleriyle ilgili Erdoğan, 'Süreç ne ise aynen işleyecek' açıklamasını yaptı.
24.02.2021Siyaset
Hollandalı faşiste soruşturma açıldı
Hollandalı faşiste soruşturma açıldıAnkara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik hakaret içeren paylaşımı nedeniyle Hollanda aşırı sağcı Özgürlük Partisi’nin Başkanı Geert Wilders hakkında soruşturma başlatıldı.
17.02.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

son dakika haberCumhurbaşkanı ErdoğanAK partidevlet bahçelimhp

Faşist ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.