Fatih Belediyesi

Fatih Belediyesi

Son dakika Fatih Belediyesi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Fatih Belediyesi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Fatih Belediyesi haber sayfamızda...

Fatih Belediyesi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.578 fatih belediyesi haberi bulunmuştur.
İstanbul'da havuz patladı! 'Tsunami gibiydi'
İstanbul'da havuz patladı! 'Tsunami gibiydi'İstanbul Fatih'te portatif havuzun patlaması sonucu okulun bahçesi ve bodrumu su ile doldu.
27.07.2022Haberler
İstanbul'da havuz patladı! 'Tsunami gibiydi'
İstanbul'da havuz patladı! 'Tsunami gibiydi'İstanbul Fatih'te portatif havuzun patlaması sonucu okulun bahçesi ve bodrumu su ile doldu.
27.07.2022Gündem
AK Parti İstanbul İl Başkanı'ndan 15 temmuz çağrısı
AK Parti İstanbul İl Başkanı'ndan 15 temmuz çağrısıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Saraçhane Parkı’nda düzenlenecek olan 15 Temmuz programına ilişkin AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe ve Fatih Belediye Başkanı Ergün Turan, Saraçhane Parkı’nda açıklama yaptı. AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, "15 Temmuz’da işgal edilmek istenen Türkiye’ye karşı tüm kesimlerin, tüm insanlarımızın canlarını siper ederek yaptıkları direnişi yeniden devam ettirerek o anlama sahip çıkmak demektir. Bu çağrıya ses vererek tüm İstanbul’daki kardeşlerimizi Türk bayraklarımızı alarak yarın bu meydana davet ediyoruz" dedi.
14.07.2022Gündem
Ayasofya Camii'nde bayram hazırlıkları tamamlandı
Ayasofya Camii'nde bayram hazırlıkları tamamlandıKurban Bayramı vesilesiyle Ayasofya Camii’nde detaylı temizlik çalışmaları arefe günü öncesi başladı. Fatih Belediyesi temizlik ekipleri, avlusundan başlayarak mermer, ayakkabılık ve halılarına kadar caminin her yerini temizledi.
7.07.2022Haberler
Ayasofya Camii'nde bayram hazırlıkları tamamlandı
Ayasofya Camii'nde bayram hazırlıkları tamamlandıKurban Bayramı vesilesiyle Ayasofya Camii’nde detaylı temizlik çalışmaları arefe günü öncesi başladı. Fatih Belediyesi temizlik ekipleri, avlusundan başlayarak mermer, ayakkabılık ve halılarına kadar caminin her yerini temizledi.
7.07.2022Gündem
İstanbul’un kadim hatıralarını saklıyor
İstanbul’un kadim hatıralarını saklıyorTarihi, İstanbul’un kara surlarının bir parçası olan Altın Kapı ile 5. yüzyıla dayanan Yedikule Hisarı asırlardır Marmara Denizi’ne selam veren burçlarıyla nice hikâyelere tanık oldu
20.06.2022Arkeoloji
4. Uluslararası İstanbul Trienali
4. Uluslararası İstanbul Trienali“Heterotopik Mekanlar Olarak Sınırlar ve Surlar” başlıklı 4...
30.05.2022Vitrin
Fatih'te 2 katlı ahşap bina çöktü
Fatih'te 2 katlı ahşap bina çöktüFatih'te 2 katlı ahşap metruk bina, henüz bilinmeyen bir nedenle çöktü. Olay sonrası şans eseri herhangi bir yaralanma ve can kaybı yaşanmadı.
30.05.2022Haberler
Sözcü Kalın Fatih Merkez Kütüphanesi’nde gençlerle bir araya geldi
Sözcü Kalın Fatih Merkez Kütüphanesi’nde gençlerle bir araya geldiCumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Fatih Merkez Kütüphanesi’nde gençlerle bir araya gelerek sohbet etti.
16.04.2022Siyaset
‘Sosyal medya doğru kullanılmazsa  adeta bataklık gibi tehlikeli’
‘Sosyal medya doğru kullanılmazsa adeta bataklık gibi tehlikeli’Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal medya düzenlemesinin en kısa sürede hayata geçirileceğini belirterek, “İnternet ve sosyal medya, sağladığı faydaların yanı sıra; doğru kullanılmazsa adeta bataklık gibi içine düşüp yutup yok edecek tehditleri de içinde barındırıyor” dedi.
2.04.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sosyal medya uyarısı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sosyal medya uyarısıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fatih’te Genç Projeler Açılış Programı'nda konuşma yaptı. Sosyal medya düzenlemesinin en kısa sürede hayata geçirileceğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Dijitalleşme ne kadar yaygınlaşırsa yaygınlaşsın kitabın kapağını açtığımız anda adım attığımız o dünyanın yerini tutamaz. Gençlerimizden internet, sosyal medyadan istifade ederken gerçek hayattan kopmamalarını istiyoruz.' dedi.
1.04.2022Siyaset
Bakan Varank: "Ülkemizi bir teknoloji üssü haline getirme zamanı geldi"
Bakan Varank: "Ülkemizi bir teknoloji üssü haline getirme zamanı geldi"Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye’nin dört bir tarafında devasa Bilim Merkezleri inşa edildiğini belirterek, "Bizim bir vizyonumuz var. Milli Teknoloji Hamlesi vizyonu sayesinde savunma sanayinde şu anda destanlar yazıyoruz. Artık ülkemizi hak ettiği pozisyona taşıma, bir teknoloji üssü haline getirme zamanı geldi” dedi.
1.04.2022Ekonomi
Topkapı Kaleiçi Meydanı Kentsel Tasarım Yarışması’na başvurular sürüyor
Topkapı Kaleiçi Meydanı Kentsel Tasarım Yarışması’na başvurular sürüyorFatih Belediyesi tarafından düzenlenen İstanbul Kara Surları Topkapı Kaleiçi Meydanı Kentsel Tasarım Yarışması’nın başvuruları 10 Mayıs’a kadar devam ediyor.
28.03.2022Vitrin
Maraton koşusu nedeniyle İstanbul’da bazı yollar trafiğe kapatılacak
Maraton koşusu nedeniyle İstanbul’da bazı yollar trafiğe kapatılacak İstanbul Yarı Maratonu için Cumartesi ve Pazar günleri trafiğe kapatılacak yollar ile alternatif güzergahlar belirlendi.
25.03.2022Gündem
İmamoğlu ve Turan’dan 'Süleymaniye' buluşması
İmamoğlu ve Turan’dan 'Süleymaniye' buluşması İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Fatih Belediye Başkanı M. Ergün Turan ‘Süleymaniye Bölgesinin İhyası’ gündemiyle Fatih’te bir araya geldi.
6.03.2022Siyaset
8 bin 500 yıllık miras evsizlerin mekanı oldu
8 bin 500 yıllık miras evsizlerin mekanı olduYenikapı'da, Marmaray inşaatı sırasında İstanbul'un en eski kalıntılarının bulunduğu alan evsizlerin mekânı haline geldi. İstanbul'un tarihine ışık tutan arkeolojik bölge çöplüğe döndü. Olumsuz görüntüler, uzmanların tepkisini çekti. Kültürel ve Doğal Mirası İzleme Platformu kurucusu Arkeolog Nezih Başgelen, söz konusu arkeolojik alanın bir an önce temizlenmesi gerektiğini vurgulayarak, "Bu alanın acilen 24 saat gözlemlenebilir bir yer olması lazım. Belediyenin de buraya düşündüğü projeleri biraz daha hızlandırıp, ilgili bakanlık ve belediyeler ile proje bir an evvel hayata geçirilmeli. Buradan çıkanlar bir arkeopark düzenlemesiyle veya bunu bütünleyen bir müzeyle, hem İstanbullularla hem de turistlere kazandırılabilirdi" diye konuştu.
2.03.2022Gündem
Sanatseverler buluştu
Sanatseverler buluştuCemiyet hayatının ünlü isimleri, ‘2. Yeditepe Bienali’ kapsamında bir araya geldi
26.02.2022Cadde
Tarihi hoyratlık
Tarihi hoyratlıkSirkeci’de bulunan, 1876'da Mirimiran Mehmet Paşa tarafından yaptırılan Muradiye Sebili’nin camlarına iki hafta önce takılan led ışıklandırma artan tepkiler üzerine kaldırılmıştı. Tarihi Sebil’in bu kez önüne konan cansız mankenler vatandaşların tepkisine neden oldu.
21.02.2022Gündem
Samatya'da kayalıklar arasına düşen köpek kurtarıldı
Samatya'da kayalıklar arasına düşen köpek kurtarıldıFatih Samatya Sahili'nde kayalıklar arasına düşerek mahsur kalan köpek, Fatih Belediyesi ekiplerince kurtarıldı.
19.02.2022Gündem
2. Yeditepe Bienali serüvenine devam ediyor
2. Yeditepe Bienali serüvenine devam ediyorTürkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayelerinde Fatih Belediyesi ve Klasik Türk Sanatları Vakfı iş birliği ile düzenlenen 2. Yeditepe Bienali, Fatih Cam Küp Galeri, Nuruosmaniye Camii Mahzen ve Yedikule Hisarı’nda ziyaretçilerini ağırlamaya ve anlam dünyasındaki sorgulatmalara devam ediyor.
23.02.2022Kültür Sanat
İstanbul'un tam kalbinde bir virane! Mimar Sinan görse ağlardı
İstanbul'un tam kalbinde bir virane! Mimar Sinan görse ağlardıBir dönemin nezih semti Süleymaniye, kayıtsız göçmenlerin mekanı haline geldi kelimenin tam anlamıyla İstanbul’un kalbindeki virane olarak kurtarılmayı bekliyor.
14.02.2022Gündem
Süleymaniye Camii'nin yanında yükselen inşaat mühürlendi
Süleymaniye Camii'nin yanında yükselen inşaat mühürlendiSüleymaniye Camii'nin siluetini bozduğu gerekçesiyle tartışmalara neden olan inşaat, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından mühürlendi. Konuya ilişkin açıklama yapan İlim Yayma Vakfı Başkan Vekili Nurettin Alan, "Durmuş bir inşaatın mühürlenmiş olmasını kamuoyunun takdirine bırakıyoruz. Hiçbir şekilde siyasi polemiklerin tarafı olmayacağız" diye konuştu.
8.02.2022Gündem
99 yıl sonra tarihi karşılaşma! Fenerbahçe'nin rakibi Slavia Prag
99 yıl sonra tarihi karşılaşma! Fenerbahçe'nin rakibi Slavia PragUEFA Konferans Ligi’nde Fenerbahçe - Slavia Prag eşleşmesi büyük bir tarihi geçmişi içinde barındırıyor. Spor tarihçileri Barış Kenaroğlu ve Barış Eymen, MİLLİYET için 99 yıllık bu yolculuğun perdesini aralıyor.
6.02.2022Fenerbahçe
Kamyonun altına giren alkollü genci, üstüne su atarak çıkardılar
Kamyonun altına giren alkollü genci, üstüne su atarak çıkardılarİstanbul Laleli’de alkollü olduğu iddia edilen yabancı uyruklu bir kişi park halindeki nakliye kamyonunun altına girdi. Vatandaş, polis ve belediye ekiplerinin seferber olduğu olayda kamyonun altındaki kişi üzerine su atılarak çıkarıldı. Yaşanan ilginç olay güvenlik kameralarına yansıdı.
29.01.2022Gündem
Fatih’te köpeğe cinsel saldırı! Şüpheli gözlem altına alınacak
Fatih’te köpeğe cinsel saldırı! Şüpheli gözlem altına alınacakİstanbul Fatih’te köpeğe şiddet uygulayıp cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla gözaltına alınarak şüphelinin, akıl hastası olup olmadığının belirlenmesi için gözlem altına alınmasına karar verildi.
10.01.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Fatih Belediyesi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.