Sultanahmet

Sultanahmet

Son dakika Sultanahmet haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Sultanahmet gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Sultanahmet haber sayfamızda...

Sultanahmet

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.962 sultanahmet haberi bulunmuştur.
Tramvay Durakları 2022: İstanbul Kabataş-Bağcılar Tramvay Durakları ve İsimleri
Tramvay Durakları 2022: İstanbul Kabataş-Bağcılar Tramvay Durakları ve İsimleriİstanbul'un en önemli ulaşım ağlarından birisi de tramvaydır. Çeşitli duraklarla entegrasyon sağlayan tramvay hattı trafik yükünü önemli ölçüde sırtlayan ulaşım araçlarından bir tanesidir. İstanbul'da en çok kullanılan tramvay hatlarından birisi de T1 Kabataş-Bağcılar hattıdır. Bunların dışında İstanbul'da T2 Taksim-Tünel, T3 Kadıköy-Moda, T4 Topkapı-Mescid-i Selam ve T5 Cibali-Alibeyköy Cep Otogarı tramvay hatları bulunur. T2 Taksim-Tünel ve T3 Kadıköy-Moda Tramvay hattı nostaljik hat olarak geçer. İstanbul Kabataş-Bağcılar ve diğer tramvay durakları ve isimleri için Tramvay Durakları 2022 içeriğimize göz atabilirsiniz.
18.01.2022Gündem
Metruk sarayda tarihten tarih doğuran kazı!
Metruk sarayda tarihten tarih doğuran kazı!İstanbul Fatih’te bulunan Bukoleon Sarayı'nda 7 aydır süren kazı çalışmaları tamamlandı. 16 asırlık Bukoleon'dan çıkarılan, tasnifi yapılan sikke, mimari ve seramik parçalardan oluşan 338 eser, kurulacak Bukoleon Sarayı Açık Hava Müzesi’nde sergilenecek.
17.01.2022Gündem
Balıkçılar kış mesaisine demir attı
Balıkçılar kış mesaisine demir attıİstanbul’da soğuk hava ve fırtınaya rağmen çalışan balıkçıların zorlu kış mesaisi havadan görüntülendi, Kumkapı açıklarında onlarca balıkçı teknesi bir araya gelerek balık sürülerini yakalamaya çalıştı.
15.01.2022Gündem
'Kültür-sanatımızı ileriye taşıyacağız'
'Kültür-sanatımızı ileriye taşıyacağız'Süleymaniye Camii’ndeki bienalde, klasik Türk ve İslam sanatlarının seçkin örneklerinin sergilendiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Medeniyetimize, tarihimize, kültür sanat birikimimize sahip çıkıp, bunları daha ileriye taşımak için üzerimize düşeni yapacağız" dedi
8.01.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 2. Yeditepe Bienali'de önemli açıklamalar
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 2. Yeditepe Bienali'de önemli açıklamalarCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2. Yeditepe Bienali’nde konuşma yaptı. Erdoğan, 'Medyada boca edilen batı menşeli mesajların bir amacı var. Bunların masum ve hayırlı olmadığı da açıktır. Her türlü sapkınlığın sanat adı altında normalleştirildiği sinsi saldırıya karşı imkanlarımızı devreye almamız şarttır. Kültür birikimimizi yeni nesiller başta olmak üzere tüm fertlerimize ulaştırana kadar çalışmalıyız.' dedi.
7.01.2022Haberler
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 2. Yeditepe Bienali'de önemli açıklamalar
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 2. Yeditepe Bienali'de önemli açıklamalarCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2. Yeditepe Bienali’nde konuşma yaptı. Erdoğan, 'Medyada boca edilen batı menşeli mesajların bir amacı var. Bunların masum ve hayırlı olmadığı da açıktır. Her türlü sapkınlığın sanat adı altında normalleştirildiği sinsi saldırıya karşı imkanlarımızı devreye almamız şarttır. Kültür birikimimizi yeni nesiller başta olmak üzere tüm fertlerimize ulaştırana kadar çalışmalıyız.' dedi.
7.01.2022Siyaset
İstanbul Gezilecek Yerler (2022) - İstanbul Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin Listesi
İstanbul Gezilecek Yerler (2022) - İstanbul Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin Listesiİstanbul, binlerce yıldır sayısız medeniyeti ağırlamıştır. İmparatorluklar, beylikler, devletler… Her devlet İstanbul’a kendine özgü mimari anlayışı ile inşa edilmiş çeşitli yapılar bırakmıştır. Hem dünya genelindeki mimari anlayışın ürünü olan mekanların ve semtlerin büyük çoğunluğuna sahip olmasıyla hem de muhteşem doğal güzellikleri ile her yıl milyonlarca turisti ağırlamaktadır. İşte, İstanbul’a ait gezilmesi gerekenler yerler.İstanbul, Avrupa ve Anadolu yakası olarak ikiye ayrılmıştır. Türkler tarafından daha çok Osmanlı İmparatorluğu tarafından yakından takip edilen İstanbul’un Anadolu Yakası Türk ırkından daha büyük izler taşımaktadır. Avrupa Yakası ise uzun yıllar boyunca Bizans İmparatorluğu kontrolündeydi. Bu sebepten ötürü iki bölgenin mimari yapısı birbirinden büyük farklılıklar göstermektedir. Fakat Fatih Sultan Mehmet tarafından yapılan fetih sonrasında binlerce güzelliğe sahip olan İstanbul tam anlamıyla Osmanlı İmparatorluğu’nun topraklarına katılmıştır. Bu sayede de İstanbul’un her türlü tarihi yerlerinden ve semtlerinden faydalanmak mümkün hale gelmiştir.İstanbul’a gidildiğinde gezilecek, görülecek oldukça fazla müze, mekan ve semt bulunmaktadır. Görülmesi gereken bu yerler arasında doğal güzellikler olduğu gibi, mimari yapılar da yer almaktadır. Dünyaca ünlü Mimar Sinan’ın eserleri, bilinen ve tanınan diğer ünlü mimarların çeşitli eserleri de dünyadan büyük izler taşıyan İstanbul’da yer almaktadır. Bu eserler ve yapılar yazmakla bitmeyecek olsa da, en bilinen ve tanınan 50 tanesini İstanbul’u gezmek ve tanımak isteyen kişiler için bir İstanbul gezi rehberi oluşturarak, yazımızda bir araya getirdik.
Prof. Dr. Orhan Kural anısına karikatür yarışması
Prof. Dr. Orhan Kural anısına karikatür yarışmasıSokak hayvanlarının beslenmesinden doğal kaynakların korunmasına kadar pek çok sivil toplum hareketinde görev alan İstanbul Teknik Üniversitesi eski öğretim üyesi Prof. Dr. Orhan Kural koronavirüs nedeniyle 23 Aralık 2020 de hayatını kaybetmişti.
8.12.2021Gündem
Polisiye dünyasının sevilen ismi Remzi Ünal
Polisiye dünyasının sevilen ismi Remzi ÜnalCelil Oker zeki, güçlü ama kendine hâkim olmakta zorluk çeken bir karakter yaratmış. Ancak şartlar da Remzi Ünal’ın aleyhinde. Yaptığı iş meşru bir iş değil. Resmen dedektif olamıyor, silah taşıyamıyor. Polisten mümkün mertebe uzak durmaya dikkat ediyor
28.11.2021Kültür Sanat
Türkiye’ye daha sık bekleriz
Türkiye’ye daha sık beklerizGuy Ritchie’nin yönettiği ve Jason Statham’ın başrolünde oynadığı, Antalya’da çekilen “Operation Fortune: Ruse de guerre” Ocak 2022’de vizyona girmek için gün sayarken, yakın zamanda Türkiye’de çekilmiş filmlerden bazılarını hatırlayalım
28.11.2021Kültür Sanat
Netflix'ten Türkiye'ye 583 milyon liralık katkı
Netflix'ten Türkiye'ye 583 milyon liralık katkıNetflix yapımları, Türkiye ekonomisine 583 milyon TL katkı ve 3 bin 300’ün üzerinde kişiye istihdam sağladı.​​​​​​​
22.11.2021Uzmanpara
Netflix dizilerinden Türkiye ekonomisine 583 milyon liralık katkı
Netflix dizilerinden Türkiye ekonomisine 583 milyon liralık katkıNetflix yapımları Türkiye ekonomisine 583 milyon TL katkı ve 3 bin 300’ün üzerinde kişiye istihdam sağladı.​​​​​​​
22.11.2021Ekonomi
Sezai Karakoç'un vefatı yasa boğdu... 'Bu medeniyetin gelecek umudunu var eden biriydi'
Sezai Karakoç'un vefatı yasa boğdu... 'Bu medeniyetin gelecek umudunu var eden biriydi'Şair, yazar ve fikir adamı Sezai Karakoç'un vefatı toplumun her kesiminde üzüntüyle karşılandı.
16.11.2021Kültür Sanat
Kapalıçarşı’da yağma önlemi
Kapalıçarşı’da yağma önlemiİstanbul’da olası bir depremde tarihi eserlerin nasıl korunacağıyla ilgili çalışma başlatan AFAD’ın Deprem Dairesi Başkanı Murat Nurlu, Kapalıçarşı’da muazzam altın ve döviz deposu bulunduğunu belirterek, depremde buranın yağmalanmaması için çalışma yürüttüklerini söyledi.
15.11.2021Gündem
‘İlk kez İstanbul’da bol su kullandık’
‘İlk kez İstanbul’da bol su kullandık’Ülkeleri Tanzanya’da su sıkıntısı çeken Masai kabilesi üyeleri, ilk kez bir hafta kaldıkları İstanbul’da doya doya su kullandıklarını söyledi. Masaililer, “Bizim ömrümüz su aramakla geçiyor. İstanbul’da musluktan temiz su akıyor, bunun kıymetini bilin” dedi.
13.11.2021Gündem
Türk Konseyi liderleri adaya deniz yoluyla geldi
Türk Konseyi liderleri adaya deniz yoluyla geldiDemokrasi ve Özgürlükler Adası'ndaki Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi'nin 8. Zirvesi'ne Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da aralarında bulunduğu liderler deniz yoluyla geldi.
12.11.2021Gündem
Tapuda büyük oyun!
Tapuda büyük oyun!Başkasına ait kimlik belgesi ile PTT'den e-Devlet şifresi alan ve Tapu ve Kadastro Bilgi Sistemi (TAKBİS) üzerinden talep oluşturarak, yine başkasına ait 15 milyon lira değerindeki arsanın satışını yapmak isteyen kişiler, tapu memurlarının dikkati sonucu yakalandı.
9.11.2021Ekonomi
Kılıçdaroğlu ve Akşener İstanbul Maratonu'na katıldı
Kılıçdaroğlu ve Akşener İstanbul Maratonu'na katıldıN Kolay 43. İstanbul Maratonu'nu erkeklerde Ugandalı atlet Victor Kiplangat, kadınlarda ise Kenyalı atlet Sheila Jerotich kazandı. 43'üncü İstanbul Maratonu'na CHP ve İYİ Parti'nin Genel Başkanları Kemal Kılıçdaroğlu ile Meral Akşener de katıldı.
7.11.2021Gündem
Renay Onur: 'İstanbul Maratonu dünyada tek'
Renay Onur: 'İstanbul Maratonu dünyada tek'Spor İstanbul Genel Müdürü Renay Onur, "Türkiye'de İstanbul'da yapılan bu yarış, dünyada tek kıtalar arası yarışı olması bizim çok gurur duyduğumuz bir iş" dedi.
7.11.2021Diğer
N Kolay 43. İstanbul Maratonu'nu Victor Kiplangat ve Sheila Jerotich kazandı!
N Kolay 43. İstanbul Maratonu'nu Victor Kiplangat ve Sheila Jerotich kazandı!N Kolay 43. İstanbul Maratonu'nu erkeklerde Ugandalı atlet Victor Kiplangat ve kadınlarda Kenyalı atlet Sheila Jerotich kazandı. Öte yandan Maratonu 2:16.02 ile bitiren milli atletimiz Hüseyin Can, 1985'ten beri kırılamayan 23 yaş altı Türkiye rekorunu kırdı.
7.11.2021Diğer
43. N Kolay İstanbul Maratonu start aldı
43. N Kolay İstanbul Maratonu start aldıDünya'da iki kıta arasında koşulan tek maraton olan, N Kolay İstanbul Maratonu başladı. 43. kez yapılan maratonda 100'den fazla ülkeden, 42 kilometre kategorisinde 5 bin, 15 kilometre kategorisinde 15 bin sporcu olmak üzere toplam 20 bin çipli koşucu mücadele ediyor.
7.11.2021Haberler
43. N Kolay İstanbul Maratonu start aldı
43. N Kolay İstanbul Maratonu start aldıDünya'da iki kıta arasında koşulan tek maraton olan, N Kolay İstanbul Maratonu başladı. 43. kez yapılan maratonda 100'den fazla ülkeden, 42 kilometre kategorisinde 5 bin, 15 kilometre kategorisinde 15 bin sporcu olmak üzere toplam 20 bin çipli koşucu mücadele ediyor.
7.11.2021Diğer
43. İstanbul Maratonu için bazı yollar ulaşıma kapatıldı
43. İstanbul Maratonu için bazı yollar ulaşıma kapatıldıİstanbul maratonu nedeniyle bazı yollar saat 03.00'te ulaşıma kapatıldı. Köprüyü kullanmak isteyen sürücüler Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ne yönlendirildi.
7.11.2021Gündem
Bir restorasyon hikâyesi Bukoleon Sarayı
Bir restorasyon hikâyesi Bukoleon Sarayıİstanbul’un bilinen en eski yapılarından biri Bukoleon Sarayı. Adı aslan ve boğanın mücadelesi anlamına gelen saray sona yaklaşan restorasyon çalışmalarıyla yüz yıllar sonra yeniden gün yüzüne çıkmaya hazırlanıyor
31.10.2021Kültür Sanat
İstanbul'da bir ilk! Galata Köprüsü'nde Cumhuriyet Koşusu
İstanbul'da bir ilk! Galata Köprüsü'nde Cumhuriyet KoşusuCumhuriyetin kuruluşunun 98'inci yıl dönümü kutlamaları kapsamında İstanbul Valiliği tarafından Galata Köprüsü'nde ilk kez 'Cumhuriyet Koşusu' düzenlendi. Koşuda erkeklerde birinci Getaye Gelaw, ikinci, Simon Kirithu Muthoni üçüncü ise Murat Emektar oldu. Kadınlarda ise birinci Şilan Ayyıldız, ikinci Özlem Kaya üçüncü ise Damla Çelik oldu.
29.10.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Sultanahmet ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.