Fayton

Fayton

Son dakika fayton haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan fayton gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan fayton haber sayfamızda...

Fayton

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 406 fayton haberi bulunmuştur.
Binlerce kişi ilk kez test etti
Binlerce kişi ilk kez test ettiTürkiye, elektrikli ve hibrit araçların gelişini binlerce kişinin katılımıyla ikinci kez kutladı. Türkiye Elektrikli ve Hibrid Araçlar Derneği (TEHAD) tarafından düzenlenen Elektrikli ve Hibrit Sürüş Haftası, 11-12 Eylül’de İstanbul Tuzla’da bulunan AutoDrom pist alanında gerçekleştirildi.
18.09.2021Otomobil
Kraliyeti kızdıracak ‘ilişki’ senaryosu
Kraliyeti kızdıracak ‘ilişki’ senaryosuÖlen Prens Philip ile Penny Knatchbull arasında “çok yakın” bir ilişki vardı. “Aşk” iddiasına da yol açan bu yakınlığın “The Crown” dizisine konu olmasının İngiliz kraliyetini kızdıracağı belirtildi
21.08.2021Dünya
Elektrikli faytondan sonra ‘Citysavar’
Elektrikli faytondan sonra ‘Citysavar’Elektrikli fayton üretimi ve ihracatıyla tanınan Denizlili girişimci, atlı ekiplere alternatif olması amacıyla güvenlik sektörünün kullanımına yönelik elektrikli araç geliştirdi
21.07.2021Ekonomi
Son dakika - Başpehlivan Ali Gürbüz'e, Antalya'da coşkulu karşılama
Son dakika - Başpehlivan Ali Gürbüz'e, Antalya'da coşkulu karşılamaEdirne'de düzenlenen 660'ıncı Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin başpehlivanı olan Ali Gürbüz, memleketi Antalya'da coşkuyla karşılandı. Üstü açık otobüsün öncülük ettiği araç kortejiyle kalabalığı selamlayan Ali Gürbüz, Amacım önümüzdeki yıl da başpehlivan olup altın kemeri ebediyen babama götürmek. Yarım kalan hikayeydi" dedi.
13.07.2021Güreş
TBMM'de komisyonda 'İBB'nin kayıp atları' tartışması
TBMM'de komisyonda 'İBB'nin kayıp atları' tartışmasıTBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu'nda, 'Hayvanları Koruma Kanunu' görüşmeleri sırasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) Adalar'daki kayıp atları, hayvan hakları savunucuları ile CHP'li vekiller arasında tartışmaya neden oldu. Hayvansevreler, 978 atın hayvan hakları aktivistlerine rağmen yok edildiğini, Hatay'da 99 atın ise sabıkalı bir kasaba sahiplendirildiğini söyledi.
9.07.2021Gündem
Çekimleri tamamlandı
Çekimleri tamamlandıBaşrolünü Elit İşçan ve Erdal Beşikçioğlu’nun paylaştığı, yönetmenliğini Kaan Müjdeci’nin üstlendiği ‘Hamlet’ dizisinin çekimleri tamamlandı.
29.06.2021Cadde
Saik Ne Demek? Sait Tdk Sözlük Anlamı Nedir?
Saik Ne Demek? Sait Tdk Sözlük Anlamı Nedir?Felsefede terim anlamında kullanılan saik kelimesi dilimize Farsçadan geçmiştir. Osmanlıca yazılmış metinlerde ''sa'ik'' şeklinde yazılan kelimenin ilk anlamı bir şeyin gerçekleşmesine neden olan şeydir. Eski çağlarda fayton sürücüleri için de bu kelime kullanılırdı. Saik ne demek? Saik kelimesinin TDK sözlük anlamı nedir? Merak edenler için detaylı bir şekilde derledik.
30.05.2021Eğitim
F İle Başlayan Kelimeler Nelerdir? F Harfiyle Başlayan En Çok Kullanılan Kelimeler
F İle Başlayan Kelimeler Nelerdir? F Harfiyle Başlayan En Çok Kullanılan KelimelerTürkçe alfabesinde yirmi dokuz tane harf bulunmaktadır. Bu harflerin tamamı kullanılarak kelimeler oluşturulmaktadır. Ayrıca Ğ harfi hariç diğer bütün harfler ile başlayan kelimeler bulunmaktadır. Bu bağlamda harfler ile başlamakta olan kelimeler araştırma konusu olmuştur. Türk alfabesinin yedinci harfi olan F harfi ile başlayan kelimelerde merak konusu olmaktadır. Peki, F harfi ile başlayan kelimeler çoğunlukta mıdır? Yaklaşık kaç tane harf F harfi ile başlamaktadır? İşte, F harfi ile başlayan kelimeler hakkında detaylar.
1.05.2021Eğitim
Son dakika... İBB'nin Hatay'a gönderdiği 99 atla ilgili tüyler ürperten iddia!
Son dakika... İBB'nin Hatay'a gönderdiği 99 atla ilgili tüyler ürperten iddia!İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Hatay Dörtyol Belediyesi’ne hibe ettiği 99 atın kaybolduğu iddialarıyla ilgili yeni gelişme yaşandı. Atların, Adana'ya getirilip, ahırı olan bir evde çiplerinin çıkartıldıktan sonra Y.K. tarafından Irak'a gönderildiği öne sürüldü. İddialar üzerine daha önce tek tırnaklı hayvanların kesilip, satılmasından suç kaydı bulunan Y.K.'nın evi ve ahırında, zabıta ekipleri incelemelerde bulundu. Evde ve ahırda suç unsuruna rastlanılmadığına dair rapor düzenlendi.
26.04.2021Gündem
Kayıp atların akıbeti! Bakamayınca ‘kaçtı’ ihbarı yapmışlar
Kayıp atların akıbeti! Bakamayınca ‘kaçtı’ ihbarı yapmışlarİstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Hatay Dörtyol Belediyesi’ne hibe ettiği 99 atın kaybolduğu iddialarıyla ilgili yeni detaylar ortaya çıktı. Atların, belediyede memur olarak çalışan F.E.'nin yakınları olan ve belediyeden kiraladıkları at çiftliğini işleten A.E. ve C.C.'ye teslim edilmek üzere sahiplenildiği belirlendi. Atları, müşterilerine bindirmek için teslim alan işletmenin pandemi nedeniyle kapandığı, A.E. ve C.C.’nin kredi çekerek yem alarak bir süre hayvanlara baktığı, ardından da İlçe Tarım Müdürlüğü'ne atların kaçtığı ihbarında bulunduğu saptandı.
21.04.2021Gündem
Kayıp atlar istifa getirdi
Kayıp atlar istifa getirdiİstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Adalar’da son verilen fayton uygulamasının ardından Hatay’ın Dörtyol Belediyesi’ne hibe ettiği 100 atın kaybolması sonrası hakkında soruşturma başlatılan MHP’li Belediye Başkanı Fadıl Keskin partisinden istifa etti.
21.04.2021Gündem
Son dakika! MHP'den açıklama! Hatay Dörtyol Belediye Başkanı istifa etti
Son dakika! MHP'den açıklama! Hatay Dörtyol Belediye Başkanı istifa ettiMHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, "İstanbul BŞB’den aldığı atlar nedeniyle, Adli ve İdari Soruşturmaya muhatap olan, Hatay/Dörtyol Belediye Başkanımız Fadıl Keskin’in, partimizden istifası işleme konulmuş olup, belediye başkanları listemizden de düşürülmüştür" dedi.
20.04.2021Siyaset
Toplu Taşıma Araçları Nelerdir? İsimleri Ve Özellikleri İle Toplu Taşıma Araçları
Toplu Taşıma Araçları Nelerdir? İsimleri Ve Özellikleri İle Toplu Taşıma AraçlarıToplu taşıma araçları bir yerden bir yere gitmek açısından kamu adına görev sağlayan araçlardır. Kamuya bağlı olan bu araçlar herkesin ortak malı olarak bilinmektedir. Toplu taşıma araçları bir şehrin trafik düzenini de sağlamaktadır. Birçok insanın aynı anda seyahat etmesini sağlayan toplu taşıma araçları ise merak edilmektedir. Peki toplu taşıma araçları nelerdir? İsimleri ve özellikleri ile toplu taşıma araçları nelerdir? İşte toplu taşıma araçları ile ilgili tüm detaylar.
3.04.2021Eğitim
6 yılda 23 bin parça kullanarak tarihi konağın maketini yaptı
6 yılda 23 bin parça kullanarak tarihi konağın maketini yaptı Kütahya'da yaşayan Mehmet Orhan Elagöz (68), kentte 1907 yılında inşa edilen tarihi Hükümet Konağı’nın maketini yaptı. 6 yılda tamamladığı maketine 1 milyon lira değer biçen Elagöz, “Çocukluğumdan bu yana hayranı olduğum hükümet konağının maketini 23 bin 457 küçük parça kullanarak yaptım. Yapım sırasında maket rüyalarıma giriyordu, bitirdiğim için çok mutluyum” dedi.
26.01.2021Ekonomi
Roma sokaklarında fayton yasağı
Roma sokaklarında fayton yasağıİtalya’nın başkenti Roma’da özellikle turistlerin rağbet ettiği atlı faytonların kent içinde kullanımı yasaklandı.
5.12.2020Dünya
Adalı miniklere 5 bin hikâye kitabı
Adalı miniklere 5 bin hikâye kitabıFayton faaliyetlerini sonlandırun, haybulans ile Can Dostlar Defin Alanı’nı hizmete sokan Kuşadası Belediyesi, çocuklarda hayvan sevgisinin pekiştirilmesi amacıyla ilçe merkezi ve kırsal mahallelerde yüz yüze eğitime başlayan ilköğretim çağındaki 5 bin öğrenci için hikâye kitabı bastırdı...
14.10.2020Ege
Fayton yerine ‘bisitaksi’
Fayton yerine ‘bisitaksi’İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir ili genelinde fayton taşımacılığında önemli bir karar alarak İZULAŞ Fayton İşletmesi aracılığıyla Alsancak-Kordon bölgesinde sürdürdüğü fayton hizmetini 1 Mayıs’tan itibaren sonlandırmıştı.
17.08.2020Gündem
Adalar’da elektrikli araç dönemi
Adalar’da elektrikli araç dönemiAdalar’da yüzlerce atın ölümüne ve eziyet çekmesine neden olan fayton taşımacılığına son verilmesinin ardından elektrikli araçlarla gezi ve toplu taşıma dönemi başladı
10.08.2020Gündem
Adalar'da elektrikli araçlar önünde uzun kuyruklar oluştu!
Adalar'da elektrikli araçlar önünde uzun kuyruklar oluştu!Adalar’da faytonla ulaşımın kaldırılmasının ardından toplu ulaşım elektrikli araçlarla yapılmaya başladı. Bayramda Büyükada'ya akın eden vatandaşlar, ücretsiz ulaşımı da fırsat bilerek yeni araçlara binmek için uzun kuyruklar oluşturdu.
2.08.2020Haberler
Adalar'da elektrikli araçlar önünde uzun kuyruklar oluştu!
Adalar'da elektrikli araçlar önünde uzun kuyruklar oluştu!Adalar’da faytonla ulaşımın kaldırılmasının ardından toplu ulaşım elektrikli araçlarla yapılmaya başladı. Bayramda Büyükada'ya akın eden vatandaşlar, ücretsiz ulaşımı da fırsat bilerek yeni araçlara binmek için uzun kuyruklar oluşturdu.
2.08.2020Gündem
Adataksi nedir? Adalar'da kullanılan elektrikli araçların ücreti ne kadar?
Adataksi nedir? Adalar'da kullanılan elektrikli araçların ücreti ne kadar?Adataksi nedir? Adalardaki faytonların kaldırılmasının ardından elektrikli araçlar hizmete sunuldu. Adataksi olarak adlandıran araçların ücreti ne kadar olacak? Adataksiler nerede çalışacak? İşet Adataksi ile ilgili merak edilenler...
23.07.2020Gündem
Adalar’ın elektrikli araçları tanıtıldı
Adalar’ın elektrikli araçları tanıtıldıİstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Adalar’da toplu ulaşım aracı olarak kullanılması planlanan elektrikli araçların tanıtımını yaptı. Adalar Kaymakamlığı ise, tescil süreci tamamlanmayan araçların trafiğe çıkması durumunda idari para cezası uygulanacağı ve araçların trafikten men edileceğini duyurdu.
20.06.2020Gündem
Adalar Kaymakamlığı İBB'nin elektrikli araç başvurusunu reddetti
Adalar Kaymakamlığı İBB'nin elektrikli araç başvurusunu reddettiGelen bir son dakika haberine göre; Adalar Kaymakamlığı, İBB'nin 60 elektirikli araç kullanımı için yaptığı başvuruyu Karayolları Trafik Kanunu'na uyulmadığı gerekçesiyle reddetti.
19.06.2020Haberler
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Büyükada'da protesto edildi
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Büyükada'da protesto edildiİstanbul Büyükşehir Belediye(İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, faytonların yerini alması planlanan araçların test sürüşü için Büyükada'ya ziyaret gerçekleştirdi. İmamoğlu, Büyükada'da bir grup tarafından protesto edildi.
19.06.2020Haberler
Büyükada'ya gelen İBB Başkanı İmamoğlu'na protesto şoku!
Büyükada'ya gelen İBB Başkanı İmamoğlu'na protesto şoku!Son dakika haberi... Faytonların kaldırılması sonrası adalara getirilen elektrikli araçlar hizmet vermeye başlayacak. İstanbul Büyükşehir Belediye(İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, araçların test sürüşü için Büyükada'yı ziyaret ediyor. İmamoğlu, Büyükada'da bir grup tarafından protesto edildi.
19.06.2020Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Fayton ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.