Felç

Felç

Son dakika felç haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan felç gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan felç haber sayfamızda...

Felç

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 6.993 felc haberi bulunmuştur.
'Uyuşturucu baronu' Cemal Nayır hayatını kaybetti
'Uyuşturucu baronu' Cemal Nayır hayatını kaybettiKamuoyunda 'uyuşturucu baronu' olarak tanınan ve felç geçirdiği için cezaevinden tahliye edilerek evinde gözetim altında tutulan Cemal Nayır, koronavirüs tedavisi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.
10.05.2021Gündem
Minik kalplerin Dilek annesi
Minik kalplerin Dilek annesiKalp nakli beklerken yaşamını yitiren 3.5 yaşındaki Ulus Umut’un annesi Dilek Umut, büyük acısını kalbine gömerek kendini oğlu gibi kalp nakli bekleyen çocuklara adadı. Umut, “Oğlumdan sonra o hastanede bizimle aynı kaderi yaşayan, umutla kalp bekleyen çocuklarımı bırakmadım. Ulus’un yerine onları koydum” dedi...
9.05.2021Gündem
Birleşik Yapılı Cümle Nedir? Birleşik Yapılı Cümleler İle İlgili Örnekler
Birleşik Yapılı Cümle Nedir? Birleşik Yapılı Cümleler İle İlgili ÖrneklerEn az bir kelimeden oluşan ve yargı ya da soru bildiren kelime dizilerine cümle denir. Cümleler yapılarına göre bağlı, sıralı, basit ve birleşik olmak üzere dört ana başlıkta toplanır. ''Geldi'', ''gitti'', ''oldu'' gibi tek bir yargıdan oluşan tümcelere basit cümle denir. Birleşik cümleler ise en az iki yargı bildirir Birleşik yapılı cümle nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
8.05.2021Eğitim
Tempolu yürüyüş koronadan ölüm riskini 4 kat azaltıyor
Tempolu yürüyüş koronadan ölüm riskini 4 kat azaltıyorKovid-19'a yakalanan 50 bin kişi üzerinde yapılan araştırmaya göre az da olsa sportif faaliyeti olanlar, hiç olmayanlara göre bu hastalığı çok daha hafif atlatıyor. Düzenli spor yapanlarda da hastalığın ciddiyeti en düşük seviyede kalıyor. Kardiyoloji Uzmanı Doç.Dr. Muhammed Keskin, egzersizin çoğu hastalıkta olduğu gibi Kovid-19 ile mücadelede de can simidi olduğunu söyleyerek egzersiz yapmanın faydalarını sıraladı.
‘Ruhum ayrıldığında ölüleri hissettim’
‘Ruhum ayrıldığında ölüleri hissettim’Hollywood’un ünlü oyuncusu Sharon Stone, beyin kanaması geçirdiğinde ruhunun bedeninden ayrıldığını, bir tünelde ışık gördüğünü ve bu sırada ölüleri “hissedebildiğini” öne sürdü
7.05.2021Dünya
Panzehir Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada 'panzehir' Yanıtları
Panzehir Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada 'panzehir' YanıtlarıKişinin yaşamını yitirmesine ya da felç kalmasına neden olan, genellikle kimyasal içerikli olan bileşenlere zehir denir. Zehrin ölümcül etkilerini ortadan kaldıran maddeler ise panzehir olarak adlandırılır. Farsçada ''padzahr'' şeklinde yazılan bu kelimeyle eş anlamlı olan 3 sözcük bulunuyor. Panzehir bulmaca cevabı nedir? İşte, bilinmesi gereken tüm detaylar.
7.05.2021Eğitim
Sharon Stone o anları anlattı: Ölülerle iletişim kurduğumu hissettim
Sharon Stone o anları anlattı: Ölülerle iletişim kurduğumu hissettimSharon Stone, 2001 yılında beyin kanaması ve felç geçirdikten sonra yaşadıklarını anlattı. Ruhunun bedeninden ayrılışını hissettiğini anlatan 63 yaşındaki ABD'li aktris, o anlarda diyalog olmasa da kendisinden önce ölmüş kişilerle iletişim kurabildiğini dile getirdi.
7.05.2021Cadde
6 ila 7 saat gece uykusu kalp sağlığı için daha faydalı olabilir
6 ila 7 saat gece uykusu kalp sağlığı için daha faydalı olabilirİyi bir uykunun vücut için faydaları inanılmaz ve bunu kanıtlayan araştırmalara her gün bir yenisi ekleniyor. Amerikan Kardiyoloji Koleji'nin açıkladığı çalışmaya göre geceleri 6-7 saat süresince uyuyanların, daha az veya daha fazla uyuyanlarla karşılaştırıldığında kalp krizi veya felç geçirme riskleri en düşük seviyede. İşte araştırmanın detayları...
6.05.2021Genel Sağlık
Kronik Nedir, Kısaca Ne Demektir? Kronik Hastalık Çeşitleri Nelerdir?
Kronik Nedir, Kısaca Ne Demektir? Kronik Hastalık Çeşitleri Nelerdir?Hastalıklar, çeşitlerine ve tıbbi türlerine göre ayrılmaktadır. Bu ayrımın yapılmasının temel nedeni hastalığın nedenlerini, tedavisini ve sonuçlarını kısa zamanda tespit etmektir. Kronik rahatsızlıklarda bir hastalık çeşididir. Kronik nedir, kısaca ne demektir? Kronik hastalık çeşitleri nelerdir? Tüm detayları sizler için derledik.
5.05.2021Sağlık
Felç' Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada 'felç' Yanıtları
Felç' Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada 'felç' YanıtlarıBulmacalarda kişilere çok farklı kelimeler soruluyor. Felç kelimesi de bulmaca çözen kişilerin karşılaştığı kelimelerden biridir. Felç kelimesinin bulmacada ki yanıtları kişiler tarafından özenli olarak araştırılıyor. Felç bulmaca yanıtları kişilerin en çok merak ettiği kelimelerden biridir. Felç bulmaca cevabı nedir? Harf harf bulmacada felç yanıtları hakkında detayları derledik.
5.05.2021Eğitim
KOVİD-19 yakayı bırakmıyor
KOVİD-19 yakayı bırakmıyorAcıbadem Maslak Hastanesi İç Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Murat Köse Kovid-19 enfeksiyonunu geçirip iyileştikten sonra da sağlık sorunlarının sürdüğüne dikkat çekti.
5.05.2021Gündem
F İle Başlayan Kelimeler Nelerdir? F Harfiyle Başlayan En Çok Kullanılan Kelimeler
F İle Başlayan Kelimeler Nelerdir? F Harfiyle Başlayan En Çok Kullanılan KelimelerTürkçe alfabesinde yirmi dokuz tane harf bulunmaktadır. Bu harflerin tamamı kullanılarak kelimeler oluşturulmaktadır. Ayrıca Ğ harfi hariç diğer bütün harfler ile başlayan kelimeler bulunmaktadır. Bu bağlamda harfler ile başlamakta olan kelimeler araştırma konusu olmuştur. Türk alfabesinin yedinci harfi olan F harfi ile başlayan kelimelerde merak konusu olmaktadır. Peki, F harfi ile başlayan kelimeler çoğunlukta mıdır? Yaklaşık kaç tane harf F harfi ile başlamaktadır? İşte, F harfi ile başlayan kelimeler hakkında detaylar.
1.05.2021Eğitim
Son dakika.... Tam kapanma öncesi İstanbul trafiği felç oldu! Yoğunluk...
Son dakika.... Tam kapanma öncesi İstanbul trafiği felç oldu! Yoğunluk...Gelen bir son dakika haberine göre, İstanbul’da öğle saatleri olmasına rağmen trafiği yoğunluğu yaşanıyor. İBB mobil uygulamasına göre saat 13.00 sıralarında trafik yoğunluğu yüzde 71 olarak ölçüldü.
28.04.2021Gündem
İstanbul Boğazı dondu, kartopu oynamak yasaklandı
İstanbul Boğazı dondu, kartopu oynamak yasaklandıİstanbul Boğazı’nın donduğu, kar topu oynamanın yasaklandığı bir zaman düşünün. 1935 ve 1954 yıllarında yağan kar, koca şehri adeta felç etmişti. Hal böyle olunca 1935 yılında, belki de dünyanın en garip yasaklarından biri İstanbul’da uygulanmaya başlanmıştı.
26.04.2021Tatil
Anneden evlada miras tuzağı
Anneden evlada miras tuzağıABD’li mucit Peter Cooper, “Kızım Ann’in çocuğu olmazsa mirasımın tümü eşim Maryon’a verilsin” vasiyetinde bulundu. Yeni çıkan kitaptaki iddiaya göre, Maryon Cooper da mirastan pay alamaması için öz kızı Ann’e kısırlık ameliyatı yaptırdı
25.04.2021Dünya
Beyin Kanamasında Ölüm Riski Nedir? Erken Teşhiş Ve Müdahale Ne Kadar Önemli?
Beyin Kanamasında Ölüm Riski Nedir? Erken Teşhiş Ve Müdahale Ne Kadar Önemli?Beyin kanaması ölümcül riski olan bir hastalıktır. Kişiler bu hastalığın belirtilerini araştırarak bilgi sahibi olmak istiyor. Beyin kanaması çok ciddi bir hastalıktır. Yaşandığı durumlarda ne yapılacağı konusunda insanlar bilgi almak istiyor. Beyin kanamasında ölüm riski nedir? Erken teşhis ve müdahale ne kadar önemli? İşte, merak edilen tüm detaylar.Beyin kanaması ölümcül riski olan ve son derece tehlikeli bir hastalıktır.
24.04.2021Sağlık
Son dakika... İngiltere'den Çin için 'soykırım' kararı!
Son dakika... İngiltere'den Çin için 'soykırım' kararı!İngiltere Parlamentosu, Çin'in Uygur Türklerine yönelik baskı ve uygulamalarını soykırım olarak tanıyarak, hükümeti Pekin'e yönelik baskıyı artırmaya çağırdı.
22.04.2021Dünya
Uzmanlar uyardı! Bu alışkanlıklar kalp kriziyle sonuçlanabilir
Uzmanlar uyardı! Bu alışkanlıklar kalp kriziyle sonuçlanabilirOruç tutmak beden ve ruh sağlığımızı olumlu yönde etkilese de, bazı kurallara dikkat etmediğimizde tam aksine vücudumuzu; özellikle de kalbimizi yoruyor! Ritim bozukluğu, kan basıncında ani yükselmeye bağlı gelişen kalp krizi ve felç, oruç tutarken beslenmelerine ve yaşam alışkanlıklarına dikkat etmeyen kalp hastalarını bekleyen tehlikeler! Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Karabulut oruç tutarken kalbi yoran 10 önemli hatayı anlattı.
20.04.2021Genel Sağlık
Son dakika: AK Parti Sözcüsü Çelik belgeleri bir bir gösterdi! Canlı yayında ifşa etti
Son dakika: AK Parti Sözcüsü Çelik belgeleri bir bir gösterdi! Canlı yayında ifşa ettiSon dakika haberine göre, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik MYK toplantısı devam ederken flaş açıklamalarda bulundu. Yunanistan'ın göçmenlere olan skandal tavrına dikkat çeken ve belgeler gösteren Çelik, "Yunanistan sahil güvenlik unsurları resmen benzin dökerek, yakmaya çalışarak bir katliama imza atmaya çalışıyor. Uluslararası kurumlar, Avrupa Birliği maalesef bunun karşısında susuyor." dedi. Çelik, Yunanistan Dışışleri Bakanı Dendias'ın sözlerine ilişkin, Son derece bağnaz son derece saygısız bir şekilde Türkiye Cumhuriyeti devletini ve milletimizi itham etmesi diplomasi tarihine bir yakışıksızlık örneği olarak girecektir." açıklamasında bulundu.
19.04.2021Siyaset
Kan pıhtılaşmasını doğal şekilde önleyen en yararlı besinler
Kan pıhtılaşmasını doğal şekilde önleyen en yararlı besinlerDamarlarınızda oluşan kan pıhtıları, kanın damarlarınızdan sorunsuzca akmasına engel olurlar ve kanınızın yoğunlaşarak yeni pıhtılar oluşturması, inme yani felç geçirme riskinizi de artırır. Peki, tıbbi tedavinin yanı sıra doğal yollardan kan pıhtılaşmasını engellemenin bir yolu var mı? Bilimsel araştırmalara göre kanınızın pıhtılaşmasını önlemeye yardımcı olabilecek bazı yiyecekleri ve bitkileri öğrenmeye ne dersiniz? İşte o besinler...-MİLLİYET.COM.TR / PEMBENAR ÖZEL
17.04.2021Genel Sağlık
Motosiklet kazasında felç oldu, snowboardla hayata tutundu
Motosiklet kazasında felç oldu, snowboardla hayata tutunduHollanda'da geçirdiği trafik kazası sonrası omurilik felci olan Nazım Erarslan (41), hastalık sonrası dönüş yaptığı memleketi Kayseri’de snowboard yaparak hayata tutundu. Erarslan, “Snowboardla kendimi biraz daha geliştirirsem paraşütlü snowboard denemek istiyorum” dedi.
16.04.2021Diğer
Sanat aşkları engelleri aştı
Sanat aşkları engelleri aştıTurgutlu’da yaşayan Erdinç Uluoğlu, tek koluyla atık malzemeleri sanata dönüştürüyor. Efeler’de de görme engelli vatandaşlar çamura şekil veriyor
11.04.2021Ege
80 bin kişinin  ekmek kapısı
80 bin kişinin ekmek kapısıOSB’nin Başkan Danışmanı Akyol, bölgede 55 bin bordrolunun çalıştığını belirtti “Diğer hizmetlere emeği geçenleri de eklersek, rakam 80 binleri buluyor” dedi
9.04.2021Ege
Diyabet hastaları ramazanda oruç tutabilir mi, tutarsa ne olur?
Diyabet hastaları ramazanda oruç tutabilir mi, tutarsa ne olur?Diyabet, toplumumuzda oldukça sık görülen ve ciddi komplikasyonlarla seyredebilen bir hastalıktır. Diyabet hastalarının ramazanda oruç tutma konusunda ise her zaman talep ve soruları olur. Bu konu aslında oldukça karmaşık bir konu, bu nedenle her hasta özel olarak değerlendirilmeli. Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Uzmanı Doç.Dr. Yusuf Aydın, diyabet hastalarının oruç tutmaları ile ilgili açıklamalarda bulundu
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ramazan Bayramı açıklaması
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ramazan Bayramı açıklamasıGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda önemli açıklamalarda bulundu. Koronavirüs salgınıyla ilgili Erdoğan, 'Amacımız ülkemizi Ramazan ayında dinlendirerek bayram sonrası güzel günlere hazırlamak istiyoruz.' dedi.
7.04.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

istanbulkoronavirüstürkçeSharon Stonediyabet

Felç ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.