Feriha Öz

Feriha Öz

Son dakika feriha öz haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan feriha öz gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan feriha öz haber sayfamızda...

Feriha Öz

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 86 feriha oz haberi bulunmuştur.
Covid hastalarına özel hal-hatır ekibi! Odaya giriyorlar ve…
Covid hastalarına özel hal-hatır ekibi! Odaya giriyorlar ve…Koronavirüse yakalandınız, hastanede tedaviye alındınız, bir odada tek başınızasınız. Ağır ve zor bir durum, o durumu hafifletecek bir ekip var, adları hal hatır ekibi. Ekip, “Hastalarda çok yoğun ölüm korkusu var bizim amacımız onun için yardımcı olmak” diyor.
19.03.2021Haberler
Covid hastalarına özel hal-hatır ekibi! Odaya giriyorlar ve…
Covid hastalarına özel hal-hatır ekibi! Odaya giriyorlar ve…Koronavirüse yakalandınız, hastanede tedaviye alındınız, bir odada tek başınızasınız. Ağır ve zor bir durum, o durumu hafifletecek bir ekip var, adları hal hatır ekibi. Ekip, “Hastalarda çok yoğun ölüm korkusu var bizim amacımız onun için yardımcı olmak” diyor.
19.03.2021Gündem
Koronavirüs kurbanı 400 sağlıkçı anıldı
Koronavirüs kurbanı 400 sağlıkçı anıldıSağlık örgütleri, koronavirüsün Türkiye’de ilk görüldüğü 11 Mart’ın yıldönümünde hastalık kaynaklı hayatını kaybeden sağlık çalışanları ve vatandaşlar için anma etkinliği düzenledi.
12.03.2021Gündem
Son dakika... Sağlık çalışanlarına ikinci doz aşılama başladı
Son dakika... Sağlık çalışanlarına ikinci doz aşılama başladıGelen bir son dakika haberine göre, Koronavirüsle mücadele kapsamında uygulanan aşılama sürecinde ikinci doz uygulaması bugün başladı.Sağlık çalışanlarına uygulanan aşılar bugün ikinci dozla devam ediyor.
11.02.2021Gündem
Vali Yerlikaya: Yakında Seyrantepe Hastanesine kavuşuyoruz
Vali Yerlikaya: Yakında Seyrantepe Hastanesine kavuşuyoruzİstanbul Valisi Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Yakında Seyrantepe Hastanesine kavuşuyoruz” dedi.
4.01.2021Gündem
Son dakika! Fahrettin Koca'dan acil durum hastaneleri açıklaması
Son dakika! Fahrettin Koca'dan acil durum hastaneleri açıklamasıSağlık Bakanı Fahrettin Koca, acil durum hastaneleri hakkında çıkan tartışmalara son noktayı koydu.
2.01.2021Gündem
2020’nin gerçek kahramanı sağlık çalışanlarının çocukları: Tedbirlere uyarsanız bu savaşı kazanırız
2020’nin gerçek kahramanı sağlık çalışanlarının çocukları: Tedbirlere uyarsanız bu savaşı kazanırızTürkiye’de ilk Kovid-19 vakasının görüldüğü 11 Mart’tan bu yana mesai kavramı gözetmeksizin işlerinin başında olan sağlık çalışanları geride bıraktığımız 2020’de hem çok yoruldu hem büyük acılar yaşadı. O acıyı en derinden hisseden Prof. Dr. Taşçıoğlu, Prof. Dr. Dilmener ve Prof. Dr. Feriha Öz’ün çocukları, ‘Ölen veya hayatta olan sağlık çalışanlarına verilecek en değerli armağan Kovid-19’a karşı dikkat etmektir’ dedi
1.01.2021Gündem
Çevre hareketinin öncü isimlerindendi
Çevre hareketinin öncü isimlerindendiSigara karşıtlığı, çevre savunuculuğu ve gezgin kimliğiyle tüm Türkiye’nin yakından tanıdığı Prof. Dr. Orhan Kural, koronavirüse yenildi. Kural’ın kaybı büyük üzüntüye neden oldu
24.12.2020Gündem
Son dakika haberler: Koronaya yenik düşen Prof. Dr. Orhan Kural'dan acı haber! Dikkat çeken vasiyet...
Son dakika haberler: Koronaya yenik düşen Prof. Dr. Orhan Kural'dan acı haber! Dikkat çeken vasiyet...Gelen son dakika haberine göre, Prof. Dr. Orhan Kural, koronavirüs nedeniyle 28 Kasım’da kaldırıldığı ve 9 Aralık’tan beri de yoğun bakım ünitesinde tedavi gördüğü Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi’nde hayatını kaybetti. Öte yandan Prof. Dr. Kural'ın vasiyeti de ortaya çıktı.
23.12.2020Gündem
Prof. Dr. Orhan Kural ölmeden önce vasiyetini açıklamış
Prof. Dr. Orhan Kural ölmeden önce vasiyetini açıklamışProf. Dr. Orhan Kural, koronavirüs nedeniyle 28 Kasım’da kaldırıldığı ve 9 Aralık’tan beri de yoğun bakım ünitesinde tedavi gördüğü Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi’nde hayatını kaybetti. Öte yandan Prof. Dr. Kural'ın vasiyeti de ortaya çıktı.
23.12.2020Haberler
Cem Yılmaz'dan Orhan Kural paylaşımı
Cem Yılmaz'dan Orhan Kural paylaşımıProf. Dr. Orhan Kural, koronavirüs nedeniyle 28 Kasım’da kaldırıldığı ve 9 Aralık’tan beri de yoğun bakım ünitesinde tedavi gördüğü Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi’nde hayatını kaybetti. Kural'ın vefat haberi sonrası ünlü profesörün davalık olduğu Cem Yılmaz da paylaşımda bulundu.
23.12.2020Cadde
Koronaya yakalanan Prof. Dr. Orhan Kural'dan acı haber
Koronaya yakalanan Prof. Dr. Orhan Kural'dan acı haberProf. Dr. Orhan Kural, koronavirüs nedeniyle 28 Kasım’da kaldırıldığı ve 9 Aralık’tan beri de yoğun bakım ünitesinde tedavi gördüğü Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi’nde hayatını kaybetti.
23.12.2020Haberler
Son dakika... Prof. Dr. Orhan Kural’dan korkutan haber!
Son dakika... Prof. Dr. Orhan Kural’dan korkutan haber!Gelen son dakika haberine göre, ünlü komedyen Cem Yılmaz'a açtığı davalarla sık sık gündeme gelen Prof. Dr. Orhan Kural, koronavirüs nedeniyle yoğun bakımda tedavi görüyor. Geçtiğimiz günlerde Covid-19 testi pozitif çıkan Prof. Dr. Orhan Kural’ın entübe olduğunu ve tedavisine yoğun bakımda devam edildiği öğrenildi.
22.12.2020Gündem
Koronavirüs’te ön cephe
Koronavirüs’te ön cepheSağlık çalışanlarının ülkemizde ilk koronavirüs vakasının açıklanmasından bu yana yoğun bakım ünitelerinde geçirdikleri 9 ayda hasta sayısındaki artışla moralleri git gide azalmış vaziyette.
6.12.2020Gündem
Son Dakika: İstanbul İl Sağlık Müdürü uyardı: Yanlışlık var!
Son Dakika: İstanbul İl Sağlık Müdürü uyardı: Yanlışlık var!Gelen son dakika haberine göre, İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, "İstanbul’da vaka sayılarında dengeye geldik. Ama bu seyir her an yukarı çıkabilir veya aşağı inebilir. Dikkat etmezsek yeni pikler görebiliriz" dedi. Prof. Memişoğlu, "İlaç kullanımı konusunda yanlışlıklar var" diyerek çarpıcı bir hataya da dikkat çekti.
3.12.2020Gündem
Son dakika | Tüm gözler kabinedeydi! Yeni kısıtlamaların detayları netleşti...
Son dakika | Tüm gözler kabinedeydi! Yeni kısıtlamaların detayları netleşti...Gelen son dakika haberine göre; herkesin merakla beklediği koronavirüs ile ilgili yeni kararlar, Kabine Toplantısı sonrası belli oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan koronavirüs ile mücadelede alınacak yeni tedbirlerini açıkladı. Detayları içeren koronavirüs önlemleri genelgesi de İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il valiliklerine gönderildi. İşte detaylar...
30.11.2020Gündem
Son dakika: Alarm zilleri çalıyor! Bakan Koca son durumu açıkladı
Son dakika: Alarm zilleri çalıyor! Bakan Koca son durumu açıkladıSon dakika haberine göre Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosunu açıkladı. Türkiye'de son 24 saatte 174 bin 443 Kovid-19 testi yapıldı, 30 bin 103 kişinin testi pozitif çıktı, 182 kişi hayatını kaybetti. Ağır hasta sayısı 4 bin 903 oldu, son 24 saatte 3 bin 611 kişinin Kovid-19 tedavisinin tamamlanmasıyla iyileşenlerin sayısı 396 bin 227'ye yükseldi. Sağlık Bakanı Koca yaptığı değerlendirmede "Her birimiz tedbirlere uymakla mesulüz. Bu kişisel bir tercih değil, toplumsal bir zorunluluktur." ifadelerini kullandı.
28.11.2020Gündem
Bakan Koca'dan alarm veren İstanbul'da incelemeler
Bakan Koca'dan alarm veren İstanbul'da incelemelerSağlık Bakanı Fahrettin Koca, İstanbul'da Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi, Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesini ziyaretlerde bulundu.
24.10.2020Gündem
Asistan hekimler çözüm bekliyor
Asistan hekimler çözüm bekliyorİstanbul’daki Prof. Dr. Murat Dilmener Acil Durum Hastanesi’nde görev yapan asistan hekimler, çalışma koşullarının ağır olduğundan yakınarak, yükün paylaştırılmasını istiyor.
7.10.2020Gündem
Bakan Koca son durumu bizzat inceledi: Tavizsiz uygulayalım
Bakan Koca son durumu bizzat inceledi: Tavizsiz uygulayalımSağlık Bakanı Fahrettin Koca, İstanbul'da Kovid-19 salgını sürecinde kurulan Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi ile Prof. Dr. Murat Dilmener Acil Durum Hastanesini ziyaret etti.
26.09.2020Gündem
Son dakika: Sağlık çalışanları tek tek anlattı! 24 saate düşürülsün...
Son dakika: Sağlık çalışanları tek tek anlattı! 24 saate düşürülsün...Gelen son dakika haberine göre, Türkiye’de ilk Kovid-19 vakasının görüldüğü 11 Mart’tan bu yana mesai kavramı gözetmeksizin işlerinin başında olan sağlık çalışanları, vaka sayılarının yeniden artmasıyla tükenmenin eşiğine geldi. Kimi aylardır ailesinden uzakta kimi de altı ayda yalnızca bir iki gün izin yapabildi. Virüsün bulaştığı vatandaşlar için aylardır mücadele eden sağlık çalışanlarından istifa haberleri de gelmeye başladı. Dışarıdaki vatandaşların salgın yokmuş gibi maskesiz, sosyal mesafesiz bir hayat sürdürmelerinin kendilerini çok fazla üzdüğünü söyleyen sağlık çalışanları onlardan kurallara uymalarını istedi.
19.09.2020Gündem
Milliyet ‘tükendik’ diyen sağlık çalışanlarına ‘neden’ diye sordu, onlar da anlattı: Sorumsuzluk yoruyor
Milliyet ‘tükendik’ diyen sağlık çalışanlarına ‘neden’ diye sordu, onlar da anlattı: Sorumsuzluk yoruyorTürkiye’de ilk Kovid-19 vakasının görüldüğü 11 Mart’tan bu yana mesai kavramı gözetmeksizin işlerinin başında olan sağlık çalışanları, vaka sayılarının yeniden artmasıyla tükenmenin eşiğine geldi. Kimi aylardır ailesinden uzakta kimi de altı ayda yalnızca bir iki gün izin yapabildi. Virüsün bulaştığı vatandaşlar için aylardır mücadele eden sağlık çalışanlarından istifa haberleri de gelmeye başladı. Dışarıdaki vatandaşların salgın yokmuşçasına maskesiz, sosyal mesafesiz bir hayat sürdürmelerinin kendilerini çok fazla üzdüğünü söyleyen sağlık çalışanları onlardan kurallara uymalarını istedi.
19.09.2020Gündem
Bir tedbirsizliğim beni 35 gün ailemden ayırdı!
Bir tedbirsizliğim beni 35 gün ailemden ayırdı!Temmuz ayında Kovid nedeniyle hastaneye kaldırılan ve o günlerde  “Ne olur maskesiz çıkmayın” diyerek gözyaşları içinde vatandaşlara seslenen Mehmet Sezer (63), haftalarca solunum cihazına bağlı olarak yadhaşam mücadelesi verdi. 35 gün sonra taburcu olan Sezer, “Doktor nedir bilmeyen ben, koca bir Kurban Bayramını soğuk bir hastanedha odasında geçirdim. İlk kez ailemden ayrı kaldım. Bir tedbirsizliğim beni 35 gün bir hastane odasına mahkum etti. Şimdi evde, 35 yıllık eşimle bile, odamın kapısından sohbet ediyoruz. Ne olur kurallara uyun, sevdiklerinizden ayrı kalmak dünyanın en büyük işkencesi” dedi.
14.09.2020Gündem
İstanbul'da büyük açılış! Erdoğan 'maalesef' dedi ve uyardı! Seferberlik çağrısı
İstanbul'da büyük açılış! Erdoğan 'maalesef' dedi ve uyardı! Seferberlik çağrısıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Göztepe Şehir Hastanesi Açılış Töreni'ne katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, maalesef korona virüsün yayılmasının önüne geçmek için bilimin henüz kesin bir çare üretemediğini dile getirerek, vatandaşlara kurallara uyma çağrısı yaptı. Erdoğan konuşmasında Doğu Akdeniz mesajı da verirken, "Türkiye'nin kendisine dayatılan ahlaksız haritaları yırtıp atacakları gücü vardır. Ya diplomasiyle ya da sahada acı tecrübelerle anlayacaklar" ifadelerini kullandı.
5.09.2020Gündem
Yapımı 45 günde tamamlanan pandemi hastanesinin yoğun bakım ünitesi ilk kez görüntülendi
Yapımı 45 günde tamamlanan pandemi hastanesinin yoğun bakım ünitesi ilk kez görüntülendiKoronavirüs salgınıyla beraber Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla 45 günde yapımı tamamlanan ve geçen Haziran ayında hizmet vermeye başlayan Sancaktepe Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi’nin yoğun bakım üniteleri ilk kez görüntülendi. Kovid pozitif hastaların tedavileri tek kişilik negatif basınçlı izole odalarda gerçekleştiriliyor. Bu sistemle yoğun bakımdaki virüslü hava, diğer alanlara geçmeden özel filtrelerde temizlenerek dışarıya atılıyor. Böylece sağlık personeli daha güvenli ve konforlu bir şekilde çalışabiliyor. Virüsün yayılması da engelleniyor.
5.08.2020Haberler

Benzer Haber Etiketleri

koronavirüscoronakoronaOrhan Kuralcoronavirüs

Feriha Öz ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.