Fidye

Fidye

Son dakika fidye haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan fidye gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan fidye haber sayfamızda...

Fidye

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.862 fidye haberi bulunmuştur.
Karısını kıskandı, işlediği cinayetin romanını yazdı!
Karısını kıskandı, işlediği cinayetin romanını yazdı!2000 yılının soğuk bir Aralık günü, Oder Nehri'nin keskin bir şekilde kıvrılarak oluşturduğu küçük körfezde, bölgeye levrek yakalamak için gelen balıkçılar kıyıda yüzen bir şey fark etti. Kütük zannettikleri şey aslında bir cesetti. Adamın cansız bedeni öyle bir haldeydi ki, cinayet olduğu şüphesizdi. Yıllar boyunca faili meçhul kalan bir cinayet çözüldüğünde ise dünya tam anlamıyla dehşete düşecekti...
1.12.2021Dünya
Mearic Suresi Oku: Mearic Suresi Türkçe Okunuşu, Anlamı, Fazileti, Arapça Yazılışı ve Diyanet Meali
Mearic Suresi Oku: Mearic Suresi Türkçe Okunuşu, Anlamı, Fazileti, Arapça Yazılışı ve Diyanet MealiMearic suresi, Kur’an-ı Kerim’in 70. suresidir. Sure toplam 44 ayetten oluşmaktadır. Mearic suresinin Mekke döneminde indirildiğine inanılmaktadır. Mearic suresi, Hakka suresinden sonra, Nuh suresinden önce gelmektedir. Surenin 3.ayetinde geçen “el- mearic” kelimesi surenin adını vermiştir. “Arece” kökünden gelen kelime yükselme basamakları anlamı da taşımaktadır. Mearic, yükselme dereceleri, yükseklik, merdivenler ve çıkılan yer anlamlarına gelmektedir. Mushaftaki sıralamada yetmişinci, iniş sırasına göre yetmiş dokuzuncu suredir. Mearic suresini zikreden kişiler için fazileti ise kıyamete dair korkularından uzaklaşacağına inanılır. Mearic Suresi Türkçe okunuşu, anlamı, fazileti, Arapça yazılışı ve diyanet meali ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
30.11.2021Sureler
Muhammed Suresi Türkçe Okunuşu, Anlamı, Arapça Yazılışı, Fazileti ve Diyanet Meali
Muhammed Suresi Türkçe Okunuşu, Anlamı, Arapça Yazılışı, Fazileti ve Diyanet MealiKur’an-ı Kerim’in 47. suresi olan Muhammed Suresi toplam 38 ayetten oluşur. Surenin Medine’de indirildiğine inanılır, yalnız 13. ayetin hicret sırasında nazil olduğuna inanılır. Muhammed Suresi adını ikinci ayetinde geçen Muhammed kelimesinde almaktadır. Okuması oldukça faziletli olan surede kafirlerin ve müminlerin durumun, hicretten, münafıkların durumu ele alınmıştır. Muhammed Suresi Türkçe okunuşu, anlamı, Arapça yazılışı, fazileti ve diyanet meali ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
30.11.2021Sureler
Hadid Suresi Oku: Hadid Suresi Türkçe Okunuşu, Anlamı, Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Hadid Suresi Oku: Hadid Suresi Türkçe Okunuşu, Anlamı, Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Mealiİslam alemi için önemli bir yere sahip olan Hadid Suresi, Medine devrinde tebliğ edilmiştir. Toplamda 29 ayeti bulunan sure, Mushaf sıralamasında 57. sırada yer almaktadır. Surenin adı il ayette paylaşılan “hadid” kelimesinden gelmektedir. Yani bu ismin manası; demir, öfkeli ve kızgın manalarına gelmektedir.
30.11.2021Sureler
Maide Suresi Oku: Maide Suresi Türkçe Okunuşu, Anlamı, Konusu, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Maide Suresi Oku: Maide Suresi Türkçe Okunuşu, Anlamı, Konusu, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiMaide süresi Medine’de indirildi. Sürenin 3.ayeti ise Mekke’ de nazil olmuştur. Toplam ayet sayısı 120 olan Maide Suresi Mushaftaki sıralamada beşinci, iniş süresine göre 112.süre olmaktadır. 6. cüzde yer alan surenin ismi 112. Ve 114. Ayetlerde bulunan maide “sofra” anlamını taşımaktadır. Maide Suresi Türkçe okunuşu, anlamı, konusu, Arapça yazılışı, fazileti, diyanet meali ile ilgili detaylı bilgi almak için içeriğimize göz atabilirsiniz.
30.11.2021Sureler
Nijerya'da bir eyalette motosiklet satışı yasaklandı
Nijerya'da bir eyalette motosiklet satışı yasaklandıNijerya'nın Niger eyaletinde silahlı kişilerle mücadele kapsamında motosiklet satışının yasaklandığı bildirildi.
20.11.2021Dünya
Ellerini kollarını sallayarak dolaşıyorlar! Korsanlar Moskova'da çıktı
Ellerini kollarını sallayarak dolaşıyorlar! Korsanlar Moskova'da çıktıAmerikan Federal Soruşturma Bürosu'nun (FBI) siber suçlarla ilgili en çok arananlar listesindekilerin çoğu Rusya vatandaşı. Bunlardan bazılarının hükümet için çalışıp, normal bir maaş aldıkları öne sürülse de, diğerleri kullanıcıyı fidye ödemeye zorlayan yazılımlar ve çevrimiçi hırsızlıklardan servet kazanmakla suçlanıyor. Rusya'dan ayrılsalar tutuklanacaklar ancak kendi ülkelerinde onlara karışan yok gibi görünüyor.
18.11.2021Dünya
Yemeksepeti’nde bilgiler çalındı mı?
Yemeksepeti’nde bilgiler çalındı mı?Geçen yıl mart ayında hacklenen Yemeksepeti’nin bu kez de hacklendiği iddia edildi. Ancak firma yaptığı açıklamayla hacklenme iddialarını redetti. Firmadan yapılan açıklamada “Veri ihlali ya da hırsızlık tespit edilmemiştir” denildi.
17.11.2021Ekonomi
Yemeksepeti hacklendi mi 2021? Yemeksepeti hacklenme iddialarına cevap verdi
Yemeksepeti hacklendi mi 2021? Yemeksepeti hacklenme iddialarına cevap verdiYemeksepeti hacklendiği ile ilgili iddialar gündeme geldi. Yemeksepeti kullanıcıları ise durum ile ilgili araştırma yapmaya başladılar. Yemeksepeti konu ile ilgili bir açıklama yaptı. Peki Yemeksepeti hacklendi mi?
16.11.2021Gündem
Yemeksepeti hacklendi iddiaları! Açıklama yapıldı
Yemeksepeti hacklendi iddiaları! Açıklama yapıldıYemeksepeti, sistemlerinde bir veri ihlali olup olmadığının uzman ekiplerce detaylı bir şekilde araştırıldığını, herhangi bir veri ihlali ya da hırsızlığının tespit edilmediğini açıkladı.
16.11.2021Ekonomi
Hackerların yeni gözdesi
Hackerların yeni gözdesiKripto para borsaları ve yatırımcıları hackerların da yeni hedefi oldu. Oltalama, fidye yazılım saldırıları ve saadet zinciri gibi yöntemler yatırımcıları tehdit ediyor. Kullanıcıyı gözetleyenler de var.
4.11.2021Ekonomi
UNICEF'ten Haiti'deki çetelerle ilgili kritik uyarı!
UNICEF'ten Haiti'deki çetelerle ilgili kritik uyarı!Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF), Haiti'deki okulları, çocukların çetelerin hırsızlık veya fidye hedefi haline geldiği konusunda uyardı.
3.11.2021Dünya
Sosyete mücevhercisine siber saldırı şoku!
Sosyete mücevhercisine siber saldırı şoku!Dünya sosyetesinin favori mücevher markaları arasındaki Londra merkezli “Graff” siber saldırıya uğradı.
1.11.2021Dünya
ABD'nin OPEC'e baskısı devam ediyor
ABD'nin OPEC'e baskısı devam ediyorAkaryakıt fiyatlarındaki yükseliş ile mücadele eden ABD, bunun sorumlusu olarak gördüğü Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve bazı OPEC dışı üretici ülkelerden oluşan OPEC grubuna üretimi artırma konusunda baskı yapmaya devam ederken, Beyaz Saray'ın bu tutumunun iç siyaset kaygılarından kaynaklandığı ve sorumluluğu üstünden atma çabası olduğu ifade ediliyor.
28.10.2021Uzmanpara
Video yayınlandı: 1 milyon dolar verilmezse, 17 misyoneri öldüreceğiz!
Video yayınlandı: 1 milyon dolar verilmezse, 17 misyoneri öldüreceğiz!Haiti'de çete, isteklerinin yerine getirilmemesi halinde kaçırdığı ABD merkezli misyoner grubun 17 üyesini öldüreceğini açıkladı. Çete lideri Wilson Joseph, sosyal medya hesabından paylaştığı videoda, ABD'li ve Haitili yetkililere seslendi.
22.10.2021Dünya
Fidyeye karşı en iyi beş yöntem
Fidyeye karşı en iyi beş yöntemHer yıl ekim ayında kutlanan Avrupa Siber Güvenlik Ayı, fidye yazılımı saldırılarına karşı korunmanın en etkili yolları konusunda işletmelerin farkındalığını artırmak için iyi bir fırsat sunuyor. 2021’in ilk 6 ayında dünya genelinde fidye yazılım saldırıları yüzde 151 artarken artık büyük, küçük tüm işletmeler bu tehlikenin farkında. Ulusal Standartlar ve Teknoloji Enstitüsü (NIST), Veeam’in onayladığı ve uygulanmasını da desteklediği, işletmelerin verileri nasıl koruyacağını ve iş sürekliliğini nasıl sağlayacaklarını gösteren onaylı en iyi yöntemleri yayınladı.
22.10.2021Teknoloji
17 milyon dolar fidye istemişlerdi! FBI da devreye girdi... Misyonerler nerede?
17 milyon dolar fidye istemişlerdi! FBI da devreye girdi... Misyonerler nerede?Haiti'de 17 Amerikalı misyoner esrarengiz bir şekilde kaçırıldı. Yolculukları sırasında alıkonulan ve kendilerinden haber alınamayan misyonerlerle ilgili ABD hükümeti, vatandaşlarının güvenliğinin en yüksek öncelikleri olduğu açıklamasında bulundu. Bu arada misyonerleri kaçıran çete de grubu serbest bırakmak için 17 milyon dolar fidye talep etti. Çete ile fidye pazarlığının haftalar sürebileceğini belirtilirken, ABD hükümetinin ne yapacağı merak ediliyor. Peki, Haiti'de kaçırılan 17 misyoner ne durumda?
21.10.2021Dünya
Haiti'de 1 milyon dolar fidye istenen misyonerler kurtarılmayı bekliyor
Haiti'de 1 milyon dolar fidye istenen misyonerler kurtarılmayı bekliyorHaiti'de bir çete tarafından geçen hafta sonu kaçırılan ve kişi başı 1 milyon dolar fidye istenen ABD merkezli bir misyoner grubun 17 üyesinin iade edilmesi için müzakereler 4'üncü gününe girdi.
20.10.2021Dünya
Dünya anbean Kuzey Kore'yi takip ediyor! ABD'den kritik açıklama
Dünya anbean Kuzey Kore'yi takip ediyor! ABD'den kritik açıklamaBeyaz Saray, dün iki balistik füze denemesi yapan Kuzey Kore'ye "provokasyonlara son verin" uyarısında bulundu.
19.10.2021Dünya
İş insanını kaçırıp 1,5 milyon TL fidye alan 2 şüpheli tutuklandı
İş insanını kaçırıp 1,5 milyon TL fidye alan 2 şüpheli tutuklandıMersin’de bir iş insanını çiftlik evinde rehin tutarak 1,5 milyon TL fidye aldıkları suçlamasıyla gözaltına alınan 9 şüpheliden 2'si tutuklandı. Diğer şüpheliler ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
19.10.2021Gündem
Bir çetenin kaçırdığı 17 misyonerin bulunması için iki ülke birlikte çalışıyor
Bir çetenin kaçırdığı 17 misyonerin bulunması için iki ülke birlikte çalışıyorAmerikalı ve Haitili yetkililer, bir çetenin kaçırdığı 17 misyonerin bulunması için çalışıyor. Sendikalar, güvenlik sorununu protesto etmek amacıyla grev başlatmayı planlıyor.
18.10.2021Dünya
ABD kripto para piyasasını uyardı
ABD kripto para piyasasını uyardıABD Hazine Bakanlığı, bu yılın ilk altı ayında 590 milyon dolarlık şüpheli fidye yazılımı ödemesinin yapıldığını belirterek, fidye yazılımı saldırılarıyla mücadelede kripto para piyasasına yönelik uyarıda bulundu.
16.10.2021Uzmanpara
İş insanını kaçırıp 1,5 milyon TL fidye alan şüphelilere operasyon!
İş insanını kaçırıp 1,5 milyon TL fidye alan şüphelilere operasyon!Mersin’de bir iş insanını çiftlik evinde rehin tutarak 1,5 milyon TL fidye alan şüphelilere yönelik operasyon düzenlendi. Operasyonda 9 kişi gözaltına alındı.
14.10.2021Gündem
Korkutan siber güvenlik uyarısı! 'Sakın eski telefonunuzu anne - babanıza vermeyin...'
Korkutan siber güvenlik uyarısı! 'Sakın eski telefonunuzu anne - babanıza vermeyin...'Pandemiyle birlikte akıllı cihaz kullanımında yaşanan artış ve şirketlerin evden çalışma modeline geçmesi, önemli bir veri güvenliği sorununu gündeme getirdi. Uzmanlar, küçük ve orta ölçekli işletmelerin siber saldırılardan en çok etkilenen grup olduğuna dikkat çekerek çalışanlara, "Eski telefonlarınızı anne ve babanıza vermeyin" uyarısı yapıyor. İşte dijital dünyada bizleri bekleyen tehlike...
29.09.2021Gündem
Hareketli anlar! Kurtarma operasyonu anbean kaydedildi
Hareketli anlar! Kurtarma operasyonu anbean kaydedildiEsenyurt'ta, Pakistan uyruklu bir kişinin fidye için kaçırıldığı ihbarı üzerine başlatılan operasyonda kaçırıldığı iddia edilen kişi ile birilikte evde zorla tutuldukları belirlenen 13 Pakistanlı kurtarıldı.
27.09.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Fidye ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.