Fidye

Fidye

Son dakika fidye haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan fidye gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan fidye haber sayfamızda...

Fidye

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.985 fidye haberi bulunmuştur.
180 bin lira maaşa inandı, kaçırıldı! Edirne'den İstanbul'da 'fidye' telefonu
180 bin lira maaşa inandı, kaçırıldı! Edirne'den İstanbul'da 'fidye' telefonu Edirne'de Hindistan uyruklu Akhıl Krıshnan Radhakrıshnan'ın bir evde rehin alıp, ailesinden serbest bırakma karşılığında 2 milyon Rupi (Yaklaşık 775 bin TL) fidye isteyen Pakistan uyruklu 3 kişi, polisin düzenlediği operasyonla yakalandı.
19.05.2024 Haberler
180 bin lira maaşa inandı, kaçırıldı! Edirne'den Hindistan'a 'fidye' telefonu
180 bin lira maaşa inandı, kaçırıldı! Edirne'den Hindistan'a 'fidye' telefonu Edirne'de Hindistan uyruklu Akhıl Krıshnan Radhakrıshnan'ın bir evde rehin alıp, ailesinden serbest bırakma karşılığında 2 milyon Rupi (Yaklaşık 775 bin TL) fidye isteyen Pakistan uyruklu 3 kişi, polisin düzenlediği operasyonla yakalandı.
19.05.2024 Gündem
Avrupa'nın kabusu yakalandı, skandal detaylar! 33 bin kişiye hayatı zindan etti
Avrupa'nın kabusu yakalandı, skandal detaylar! 33 bin kişiye hayatı zindan etti Avrupa'nın en çok aranan suçlularından biri olan bilgisayar korsanı Julius Kivimäki terapi notlarını çaldığı 33 bin hastaya şantaj yapmaktan hapse atıldı. Kivimäki'nin hapis cezasına çarptırılması, henüz 13 yaşındayken başladığı 11 yıllık siber suçlar serisinin sonu anlamına geliyor.
8.05.2024 Dünya
Arkadaşım robot
Arkadaşım robot Bu senenin En İyi Animasyon dalında Oscar adaylarından olan “Robot Dreams/Robot Düşleri” yalnızlık, arkadaşlık, bağlılık temaları üzerine çok duygusal bir hikâye anlatıyor.
19.04.2024 Kültür Sanat
Mearic Suresi Oku: Mearic Suresi Türkçe Okunuşu, Anlamı, Fazileti, Arapça Yazılışı ve Diyanet Meali
Mearic Suresi Oku: Mearic Suresi Türkçe Okunuşu, Anlamı, Fazileti, Arapça Yazılışı ve Diyanet Meali Mearic suresi, Kur’an-ı Kerim’in 70. suresidir. Sure toplam 44 ayetten oluşmaktadır. Mearic suresinin Mekke döneminde indirildiğine inanılmaktadır. Mearic suresi, Hakka suresinden sonra, Nuh suresinden önce gelmektedir. Surenin 3.ayetinde geçen “el- mearic” kelimesi surenin adını vermiştir. “Arece” kökünden gelen kelime yükselme basamakları anlamı da taşımaktadır. Mearic, yükselme dereceleri, yükseklik, merdivenler ve çıkılan yer anlamlarına gelmektedir. Mushaftaki sıralamada yetmişinci, iniş sırasına göre yetmiş dokuzuncu suredir. Mearic suresini zikreden kişiler için fazileti ise kıyamete dair korkularından uzaklaşacağına inanılır. Mearic Suresi Türkçe okunuşu, anlamı, fazileti, Arapça yazılışı ve diyanet meali ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
4.04.2024 Sureler
Çocuk tecavüzcülerine linç! Dünya bu annenin görüntüsünü konuşuyor
Çocuk tecavüzcülerine linç! Dünya bu annenin görüntüsünü konuşuyor Meksika'da küçük bir kız çocuğunu istismar ettikten sonra gömen ancak yakalanan şahısları halk linç etti. Erkek şüpheliler ağır yaralandığı olayda bir kadın hayatını kaybetti.
30.03.2024 Dünya
Nijerya'da haftalar önce kaçırılan 130'dan fazla öğrenci kurtarıldı
Nijerya'da haftalar önce kaçırılan 130'dan fazla öğrenci kurtarıldı Kaduna eyaletindeki bir okuldan kaçırılan 130'dan fazla çocuk ve okul çalışanı için yüz binlerce dolar fidye isteniyordu.
26.03.2024 Dünya
Nijerya'da kaçırılan 280'den fazla çocuk kurtarıldı
Nijerya'da kaçırılan 280'den fazla çocuk kurtarıldı Afrika'nın en kalabalık ülkesinin kuzeybatı bölgesinde kaçırılan yüzlerce ilk ve ortaokul öğrencisinin kurtarıldığı açıklandı. Krizlerin damga vurduğu ülkede silahlı çeteler fidye talebiyle sık sık sivilleri kaçırıyor.
24.03.2024 Dünya
2024 ORUÇ FİDYESİ NE KADAR? Oruç tutamayan ne kadar para vermeli? Oruç fidyesi ne zaman, kimlere verilir?
2024 ORUÇ FİDYESİ NE KADAR? Oruç tutamayan ne kadar para vermeli? Oruç fidyesi ne zaman, kimlere verilir? Fidye tutarı ve ödeme zamanı, 2024 Ramazan ayı ile beraber hafızaları meşgul eden konulardan. Fidye, oruç tutamayanlar tarafından da bir kimseyi bulunduğu sıkıntılı urumdan kurtarmaya yetecek tutar kadar verilir. Peki, 2024 oruç fidyesi ne zaman, kimlere verilir?
11.03.2024 Bilgi Rehberi
Oruçluyken insülin kullanmak orucu bozar mı? Oruçluyken insülin iğnesi kullanmak orucun bozulmasına neden olur mu?
Oruçluyken insülin kullanmak orucu bozar mı? Oruçluyken insülin iğnesi kullanmak orucun bozulmasına neden olur mu? İslam aleminde çok özel bir yere sahip olan Ramazan ayı için geri sayılıyor. Ramazan ayı boyunca oruç ibadetini yerine getirecek olan Müslümanlar insülün orucu bozar mı sorusuna yanıt aramaya başladı. Peki İnsülin kullanmak orucu bozar mı? Oruçluyken insülin iğnesi kullanmak orucun bozulmasına neden olur mu?
11.03.2024 Ramazan
Oruç hangi durumlarda bozulur? Diyanet orucu bozan şeyleri yayınladı
Oruç hangi durumlarda bozulur? Diyanet orucu bozan şeyleri yayınladı Ramazan ayının ilk gününde oruç ile ilgili sorular yoğun ilgi görüyor. Oruç tutan vatandaşlar, orucu bozan şeylerin neler olduğunu öğrenmek istiyor ve ona göre davranmayı planlıyor. Diyanet İşleri Başkanlığı konuya ilişkin detaylı açıklamada bulundu. Peki orucu bozan şeyler maddeler halinde nelerdir? Oruç nelerden bozulur?
11.03.2024 Dini Bilgiler
Astım ilacı orucu bozar mı? Astım spreyini oruçluyken kullanmak orucu etkiler mi??
Astım ilacı orucu bozar mı? Astım spreyini oruçluyken kullanmak orucu etkiler mi?? Ramazan ayı içerisinde en fazla merak edilen konu başlıkları arasında orucu bozan şeyler geliyor. Astım hastalarının kullandığı sprey ve astım ilacı orucu bozar mı sorusu da bu ay içerisinde en fazla merak edilen konu başlığı olarak öne çıkıyor. Peki Ramazan ayı içerisinde astım ilacı ve spreyi kullanmak orucu bozar mı? İşte Diyanet yanıtı...
11.03.2024 Ramazan'da Sağlık
Orucu Bozan Şeyler: Oruç Hangi Durumlarda Bozulur ve Kaza Gerektirir? Diyanet açıkladı
Orucu Bozan Şeyler: Oruç Hangi Durumlarda Bozulur ve Kaza Gerektirir? Diyanet açıkladı Ramazan ayı 2023 yılında da geldi çattı. İslam aleminin heyecanla karşıladığı mübarek ayda milyonlarca kişi oruç ibadetini yerine getirecek. Ancak orucunu riske atmak istemeyenlerin merak konusu orucu bozan ve bozmayan şeyler oluyor. Müslümanlara farz kılan orucu bozan durumlar ile ilgili Diyanet tarafından açıklama geldi. Orucu bozan durumlar nelerdir? Orucu bozan ve bozmayan şeyler ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
11.03.2024 Dini Bilgiler
Sanal alem artık daha mı güvensiz?
Sanal alem artık daha mı güvensiz? Star Wars serisini çocukluğumdan bu yana severek takip ediyorum. Tabii benim ‘çocukluğumdan beri’ kıstasım oldukça geniş bir zaman aralığını kapsıyor. (Ben lisedeyken açılmış tarihi köfteci var)
25.02.2024 Ekonomi
4 ay önce evlendiği eşi ikinci kez kaçırıldı: İlk kaçırdıklarında 20 bin doları ödedim
4 ay önce evlendiği eşi ikinci kez kaçırıldı: İlk kaçırdıklarında 20 bin doları ödedim Adana’da 4 ay önce evlenen adam, eşinin 2 kere kaçırıldığını, ilk kaçırıldığında 20 bin dolar fidye ödeyip geri aldığını şimdi de 25 bin dolar fidye istediklerini söyledi. Eşi kaçırılan Salih İsmail, "Şimdi nasıl ödeyeceğim bilmiyorum. Eşimi özledim" dedi.
21.02.2024 Gündem
İki ayda karısı ikinci kez kaçırılıp fidye istendi
İki ayda karısı ikinci kez kaçırılıp fidye istendi Adana’da 4 ay önce evlenen adam, eşinin 2 kere kaçırıldığını, ilk kaçırıldığında 20 bin dolar fidye ödeyip geri aldığını şimdi de 25 bin dolar fidye istediklerini söyledi. Eşi kaçırılan Salih İsmail, "Şimdi nasıl ödeyeceğim bilmiyorum. Eşimi özledim" dedi.
21.02.2024 Haberler
Cengiz Güven ve Nevzat Halitoğlu'nun elebaşılığını yaptığı iki çete çökertildi
Cengiz Güven ve Nevzat Halitoğlu'nun elebaşılığını yaptığı iki çete çökertildi İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 4 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen Kafes-38 operasyonunun detaylarını paylaştı.
10.02.2024 Haberler
Cengiz Güven ve Nevzat Halitoğlu'nun elebaşılığını yaptığı iki çete çökertildi
Cengiz Güven ve Nevzat Halitoğlu'nun elebaşılığını yaptığı iki çete çökertildi İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 4 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen Kafes-38 operasyonunun detaylarını paylaştı.
10.02.2024 Gündem
Diyanet açıkladı! 2024 fitre bedeli belli oldu
Diyanet açıkladı! 2024 fitre bedeli belli oldu Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu, 2024 yılı fitre bedelinin 130 TL olarak belirlendiğini duyurdu.
8.02.2024 Gündem
Arka kapıyı açtı, 200 bin dolarla uçaktan atladı! FBI da devreye girdi ama nafile
Arka kapıyı açtı, 200 bin dolarla uçaktan atladı! FBI da devreye girdi ama nafile Her şey şık giyimli, güneş gözlüğü takan bir adamın uçakta kabin görevlisini yanına çağırmasıyla başladı. Adamın kendisine uzattığı kağıda yazılı notu alan görevli burada yazanların şaka olmasını umdu ama olmadı. Kısa bir süre sonra tam 200 bin dolarla uçaktan atladı, olayın akıbeti ise çözülemiyor.
7.02.2024 Yaşam
36 milyon belge geri yükleniyor
36 milyon belge geri yükleniyor Britanya Kütüphanesi (British Library), siber saldırının ardından yaralarını sarıyor.
17.01.2024 Kültür Sanat
Sanal rehin alma Türkiye’ye sıçrar mı?
Sanal rehin alma Türkiye’ye sıçrar mı? Sanal rehin alma yönteminde dolandırıcılar, sahte fotoğraflar ve videolar üzerinden kurguladıkları kaçırılma senaryolarıyla korku ve panik yaratıp ailelerden fidye talep ediyor. Gerçekte bir rehin alma durumu yaşanmıyor; dolandırıcılar, kurbanların duygusal zayıflıklarını kullanıyor. Dolandırıcılar kurbanları tehdit ya da hileyle rehin tutuluyormuş gibi fotoğraf çekmeye ikna edebiliyor.
9.01.2024 Gündem
Aksiyon Filmleri 2024: En İyi, En Yeni, Sürükleyici Türk ve Yabancı Aksiyon Film Önerileri
Aksiyon Filmleri 2024: En İyi, En Yeni, Sürükleyici Türk ve Yabancı Aksiyon Film Önerileri Film dünyasının sevilen türleri arasında gerilim, komedi, macera ve aksiyon filmleri başı çekiyor. Her yaş grubundan bireylere uygun çekilen filmler izlerken kişiyi işlediği konuya adapte ediyor. Yönetmen koltuğunda dünyaca ünlü isimlerin oturduğu ve kadrosunda önemli isimlerin yer aldığım filmler bulunuyor. Aileniz veya arkadaşlarınızla izleyebileceğiz en iyi, en yeni, sürükleyici, tehlikeli ve macera içeren Türk ve yabancı aksiyon film önerileri için sizin için hazırladığımız aksiyon filmleri 2024 içeriğimize göz atabilirsiniz.
5.01.2024 Kültür Sanat
Maksimum servet minimum hayat
Maksimum servet minimum hayat Serveti 100 milyar doları aşan ilk kadın olan kozmetik kraliçesi Françoise Bettencourt Meyers çok az makyaj yapıyor, lüksten hoşlanmıyor, piyano çalmayı, kitap okumayı-yazmayı ve ailesiyle vakit geçirmeyi seviyor.
31.12.2023 Dünya
'Kız kardeşime erkek arkadaş arıyorum' tuzağına dikkat!
'Kız kardeşime erkek arkadaş arıyorum' tuzağına dikkat! Son günlerde dolandırıcılar attıkları mesajlarla abla, abi veya kız kardeşlerine eş aradıklarını söylüyorlar. Verilen numara mesaj atanlar ya da linki tıklayanlar tuzağa düşüyor.
29.12.2023 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Fidye ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.