Fidye Yazılımı

Fidye Yazılımı

Son dakika fidye yazılımı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan fidye yazılımı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan fidye yazılımı haber sayfamızda...

Fidye Yazılımı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 105 fidye yazılımı haberi bulunmuştur.
Binance’a 4 milyar dolarlık fatura
Binance’a 4 milyar dolarlık fatura Kripto borsası Binance’a, ABD’deki soruşturmada 4 milyar dolarlık fatura kesildi. Bloomberg’in haberine göre ABD Adalet Bakanlığı’nın, fidye yazılımı gelirlerini aklama, banka dolandırıcılığı ve yaptırım ihlalleri iddialarını içeren bir ceza davasının çözümünün bir parçası olarak kripto para borsası Binance Holdings Ltd’den 4 milyar doların üzerinde para istiyor. Bloomberg’in haberine göre, anlaşma Binance’in faaliyetlerine devam etmesini sağlayacak.
22.11.2023 Ekonomi
ABD onu arıyor! Rus hacker'ın başına 10 milyon dolar ödül...
ABD onu arıyor! Rus hacker'ın başına 10 milyon dolar ödül... ABD, Rus bilgisayar korsanı Mikhail Pavlovich Matveev hakkında tutuklanmasını sağlayacak herhangi bir bilgi paylaşımında bulunana 10 milyon dolar ödül vereceğini duyurdu.
16.05.2023 Dünya
Kuzey Koreli hackerlar Japonya'dan 721 milyon dolar çaldı
Kuzey Koreli hackerlar Japonya'dan 721 milyon dolar çaldı İngiltere merkezli blok zinciri analiz sağlayıcısı Elliptic tarafından Nikkei gazetesi için yapılan araştırmaya göre, Kuzey Kore'ye bağlı hacker grupları 2017'den bu yana Japonya'dan 721 milyon dolar kripto para varlığı çaldı. Bu rakam, dünya genelinde bu tür kayıpların toplamının yüzde 30'una denk.
16.05.2023 Dünya
Siber saldırıya karşı işte yeni trendler
Siber saldırıya karşı işte yeni trendler Siber güvenlik saldırıları son yıllarda sık sık gündeme gelen konulardan...
24.02.2023 Milliyet Executive
9 günlük bayram tatilinde siber saldırılara dikkat
9 günlük bayram tatilinde siber saldırılara dikkat Kurban Bayramı tatilinin 9 güne çıkması çalışanları sevindirirken, uzmanlar her geçen gün daha büyük bir tehdit haline gelen siber saldırganlar konusunda şirketleri uyardı. Konuyla ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan Berqnet Genel Müdürü Hakan Hintoğlu, “Uzun süreli tatiller, tehdit aktörlerinin saldırılarını artırmaları için uygun bir zaman ve ortam sunuyor" dedi.
6.07.2022 Ekonomi
Rus hackerlar Kosta Rika'yı rehin aldı! ABD 10 milyon dolar ödül koydu
Rus hackerlar Kosta Rika'yı rehin aldı! ABD 10 milyon dolar ödül koydu Maliye bakanlığıyla başlayan saldırılara diğer devlet kurumları da eklenince maaşlar bile ödenemedi. Üç hafta önce başkanlık koltuğuna oturan Kosta Rika'nın yeni lideri Chaves, 20 milyon dolar fidyeyi ödemeyi reddediyor. ABD, hacker grubunun liderlerinin kimliğini açık edecek bilgiler paylaşanlara 10 milyon dolar ödül vaat ediyor.
29.05.2022 Dünya
Fidye yazılımıyla elde edilen paralar Rus korsanlara gidiyor
Fidye yazılımıyla elde edilen paralar Rus korsanlara gidiyor 2021'de internet ortamında fidye yazılımlarıyla sızdırılan paraların yüzde 74'ünün Rusya ile bağlantısı olan bilgisayar korsanlarına gittiği bildiriliyor.
16.02.2022 Dünya
Bulaştığı cihaz çalışamayacak!..
Bulaştığı cihaz çalışamayacak!.. Ukrayna'da devlet kurumlarına ait bilgisayar sistemlerine yönelik siber saldırı Microsoft tarafından da doğrulanırken, söz konusu kötü yazılımın, etkinleştirilmesi halinde bulaştığı bilgisayarları çalışamaz hale getireceği belirtildi.
17.01.2022 Dünya
Hackerların yeni gözdesi
Hackerların yeni gözdesi Kripto para borsaları ve yatırımcıları hackerların da yeni hedefi oldu. Oltalama, fidye yazılım saldırıları ve saadet zinciri gibi yöntemler yatırımcıları tehdit ediyor. Kullanıcıyı gözetleyenler de var.
4.11.2021 Ekonomi
Fidyeye karşı en iyi beş yöntem
Fidyeye karşı en iyi beş yöntem Her yıl ekim ayında kutlanan Avrupa Siber Güvenlik Ayı, fidye yazılımı saldırılarına karşı korunmanın en etkili yolları konusunda işletmelerin farkındalığını artırmak için iyi bir fırsat sunuyor. 2021’in ilk 6 ayında dünya genelinde fidye yazılım saldırıları yüzde 151 artarken artık büyük, küçük tüm işletmeler bu tehlikenin farkında. Ulusal Standartlar ve Teknoloji Enstitüsü (NIST), Veeam’in onayladığı ve uygulanmasını da desteklediği, işletmelerin verileri nasıl koruyacağını ve iş sürekliliğini nasıl sağlayacaklarını gösteren onaylı en iyi yöntemleri yayınladı.
22.10.2021 Teknoloji
ABD kripto para piyasasını uyardı
ABD kripto para piyasasını uyardı ABD Hazine Bakanlığı, bu yılın ilk altı ayında 590 milyon dolarlık şüpheli fidye yazılımı ödemesinin yapıldığını belirterek, fidye yazılımı saldırılarıyla mücadelede kripto para piyasasına yönelik uyarıda bulundu.
16.10.2021 Uzmanpara
Korkutan siber güvenlik uyarısı! 'Sakın eski telefonunuzu anne - babanıza vermeyin...'
Korkutan siber güvenlik uyarısı! 'Sakın eski telefonunuzu anne - babanıza vermeyin...' Pandemiyle birlikte akıllı cihaz kullanımında yaşanan artış ve şirketlerin evden çalışma modeline geçmesi, önemli bir veri güvenliği sorununu gündeme getirdi. Uzmanlar, küçük ve orta ölçekli işletmelerin siber saldırılardan en çok etkilenen grup olduğuna dikkat çekerek çalışanlara, "Eski telefonlarınızı anne ve babanıza vermeyin" uyarısı yapıyor. İşte dijital dünyada bizleri bekleyen tehlike...
25.02.2022 Gündem
ABD'den kripto para borsasına yaptırım
ABD'den kripto para borsasına yaptırım ABD Hazine Bakanlığı, fidye yazılımı saldırılarında rol oynadığı iddia edilen kripto para borsası Suex'e yaptırım uygulayacağını duyurdu.
22.09.2021 Uzmanpara
ABD'de ilk! Kripto para borsasına yaptırım
ABD'de ilk! Kripto para borsasına yaptırım ABD Hazine Bakanlığı, fidye yazılımı saldırılarında rol oynadığı iddia edilen kripto para borsası Suex'e yaptırım uygulayacağını duyurdu.
21.09.2021 Ekonomi
JBS SA korsanlara 11 milyon dolar fidye ödedi
JBS SA korsanlara 11 milyon dolar fidye ödedi Dünyanın en büyük taze et üreticisi JBS SA, şirket bilgisayarlarına sızan internet korsanlarına 11 milyon dolar fidye ödediğini duyurdu.
10.06.2021 Ekonomi
Bomba iddia! Korsanlara 5 milyon dolar ödendi
Bomba iddia! Korsanlara 5 milyon dolar ödendi Siber saldırı nedeniyle geçici olarak kapatılan ABD'nin en büyük petrol boru hatlarından Colonial Pipeline'ın yeniden faaliyete geçmesi için bilgisayar korsanlarına yaklaşık 5 milyon dolar ödendiği bildirildi.
13.05.2021 Ekonomi
ABD'de siber saldırıya uğrayan petrol boru hattı yeniden faaliyete geçti
ABD'de siber saldırıya uğrayan petrol boru hattı yeniden faaliyete geçti Siber saldırı nedeniyle geçici olarak kapatılan ABD'nin en büyük petrol boru hatlarından Colonial Pipeline, faaliyete yeniden başladı.
12.05.2021 Ekonomi
Son dakika haberi: ABD'ye 'siber' darbe! Fiyatlar uçtu...
Son dakika haberi: ABD'ye 'siber' darbe! Fiyatlar uçtu... ABD'nin en büyük petrol boru hatlarından biri olan Colonial Pipeline, siber saldırı nedeniyle kapalı kalmaya devam ederken, yaşanan arz sıkıntısı sonucu ülkede ortalama benzin fiyatı 2014'ten bu yana ilk kez galon başına 3 doları aştı.
12.05.2021 Ekonomi
Oyunda rekor yolda saldırgana dikkat!
Oyunda rekor yolda saldırgana dikkat! Tam kapanmada dijital oyunların yeniden rekor kırması bekleniyor. Pandeminin başında oyunlara ilgide yüzde 40’lık artış var. Diğer yandan evlerde internet kullanırken güvenlik önlemlerini almak gerekiyor
3.05.2021 Ekonomi
Kaspersky'den siber saldırı stratejisindeki değişikliklere ilişkin rapor
Kaspersky'den siber saldırı stratejisindeki değişikliklere ilişkin rapor Kaspersky araştırmasına göre, 2020'de yaşanan kargaşa hedefli siber saldırılarda pek çok yapısal ve stratejik değişikliği beraberinde getirecek.
23.11.2020 Teknoloji
Siber saldırı çanları çalıyor
Siber saldırı çanları çalıyor Covid-19 salgını ile birlikte eğitimden ekonomiye hayatımızın her noktasına dokunan dijitalleşme, sağladığı kolaylıkların yanı sıra riskleri de beraberinde getirdi.
29.09.2020 Sigorta
Yanlış yapılanma bulut ortamları için büyük risk taşıyor!
Yanlış yapılanma bulut ortamları için büyük risk taşıyor! Trend Micro tarafından hazırlanan rapor, yanlış yapılandırmaların bulut güvenliği için bir numaraları risk olduğunu gösteriyor. Rapora göre şirketlerin buluta geçişin tüm aşamalarında siber güvenliği göz önünde bulundurmaları büyük önem taşıyor.
22.04.2020 Teknoloji
Koronavirüs sanal dünyaya da bulaştı!
Koronavirüs sanal dünyaya da bulaştı! İnternette koronavirüsle ilgili 4 bin alan adı alındı, bunların 320 tanesinde zararlı içerik tespit edildi. Dolandırıcılar bu sitelerde vatandaşı hediye maske ve kolonyayla kandırıyor.
4.04.2020 Ekonomi
Fidye yazılımı saldırısından sonra yapmanız gerekenler
Fidye yazılımı saldırısından sonra yapmanız gerekenler Fidye yazılımları, son yılların en önemli siber güvenlik saldırıları arasında bulunuyor. Öyle ki Federal Soruşturma Bürosu (FBI) tarafından yayımlanan 2019 İnternet Suçları Raporu, fidye yazılımlarının 8,9 milyar dolar zarara yol açtığını gösteriyor. Fidye yazılımı saldırısı sonrası fidye ödeyenlerin sayısı yüzde 40 oranında. Peki, fidye yazılımı saldırıları ile karşılaştıktan sonra nasıl hareket etmek gerekiyor?
18.02.2020 Teknoloji
Siber güvenlikle ilgili doğru bilinen yanlışlar
Siber güvenlikle ilgili doğru bilinen yanlışlar Siber tehditler sürekli gelişiyor ve siber güvenlik önlemleri giderek çok daha önemli bir hal alıyor. Medyada güvenlik önlemleri ile ilgili ipuçları paylaşılıyor. Peki, siz ne kadar önlem alıyorsunuz?
13.02.2020 Teknoloji

Benzer Haber Etiketleri

Fidye Yazılımı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.