Fiji

Fiji

Son dakika Fiji haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Fiji gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Fiji haber sayfamızda...

Fiji

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 363 fiji haberi bulunmuştur.
Dünya Nüfusu 2022: Dünyada Kaç İnsan Var? Ülkelere Göre Dünya Nüfus Sıralaması
Dünya Nüfusu 2022: Dünyada Kaç İnsan Var? Ülkelere Göre Dünya Nüfus SıralamasıDünya üzerinde yaşayan insan sayısı anlamına gelen dünya nüfusu her geçen gün artış gösteriyor. Bu artışlar yıldan yıla ölüm, doğum ve göçlere göre farklılık gösterebiliyor. Dünya üzerinde bu artış bazı ülkelerde daha fazla artış gösteriyor. Ülkelere göre dünya nüfus sıralamasında Çin başı çekerken ikinci sırada Hindistan ve üçüncü sırada Amerika Birleşik Devletleri (ABD) yer alıyor. Kadın ve erkek doğum, ölüm oranları da ülke içerisinde farklılıklar gösteriyor. Dünyada kaç insan var? Ülkelere göre güncel dünya nüfus sıralaması ve tablosu ile ilgili detaylı bilgilere “Dünya Nüfusu 2022” içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
23.06.2022Dünya
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
21.06.2022Oyun
The Guardian: Çin'in Pasifik ülkelerine ziyaretlerinde gazeteciler engellendi
The Guardian: Çin'in Pasifik ülkelerine ziyaretlerinde gazeteciler engellendiÇin Dışişleri Bakanı Wang, Pasifik'teki ada ülkeleri turuna çıktı ancak Fiji'deki bölgesel zirvede hedeflenen anlaşma imzalanamadı. İngiliz gazetesi, Çinli yetkililerin turu izleyen medya mensuplarının basın kartlarının iptal edildiğini bildiriyor.
1.06.2022Dünya
Son dakika haberi: 30 savaş uçağıyla sorti! Çin gözünü kararttı
Son dakika haberi: 30 savaş uçağıyla sorti! Çin gözünü kararttıSon dakika haberlere göre, ABD'lilerin sürpriz hamlesine yanıt veren Çin ordusu, 30 jeti aynı anda bağımsızlığını tanımadığı Tayvan'ın üstünde uçurdu. Gerilimi doruk noktasına çıkaran uçaklardan dördü Rus yapımı.
31.05.2022Dünya
Son dakika haberler: Küresel hezimet! Çin'in yeni dönemi başlamadan bitti
Son dakika haberler: Küresel hezimet! Çin'in yeni dönemi başlamadan bittiSon dakika haberlere göre, Pekin yönetiminin liderlik ettiği 10 ülke bugün buluştu ancak Çin istediğini elde edemedi. Gizli anlaşmanın taslağını ele geçiren AFP altı ya da yedi sıfırlı dolar teklifleri olduğunu bildiriyor. ABD ve müttefiklerinin tüyleri diken diken.
30.05.2022Dünya
Vanuatu, iklim değişikliğini Lahey’e götürecek
Vanuatu, iklim değişikliğini Lahey’e götürecekKüresel ısınma nedeniyle batma tehlikesi ile karşı karşıya olan Vanuatu, konuyu Uluslararası Adalet Divanı’na götürmeye hazırlanıyor.
30.04.2022Gündem
ABD'den Rusya'ya: Biz hazırız!
ABD'den Rusya'ya: Biz hazırız!ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, artan Rusya-Ukrayna gerilimine yönelik, "Rusya bu krizi diplomasi ve diyalog yoluyla çözmekle gerçekten ilgileniyorsa biz bunu yapmaya hazırız" ifadelerini kullanarak bugün Rus mevkidaşı Sergey Lavrov ile görüşmeyi planladığını açıkladı.
12.02.2022Dünya
SpaceX şirketinin 40 uydusu yanarak düştü
SpaceX şirketinin 40 uydusu yanarak düştüSpaceX onlarca uydusunu fırlatıldıktan bir gün sonra manyetik fırtınanın etkisiyle kaybetti. Uyduların çoğu yörüngeden düşerek yandı.
10.02.2022Teknoloji
Tonga ilk kez Covid-19 karantinasına girdi
Tonga ilk kez Covid-19 karantinasına girdiTonga’da ilk yerel kaynaklı Covid-19 vakalarının tespit edilmesinin ardından ülke karantinaya alındı.
2.02.2022Dünya
Son dakika... Tonga depremle sallandı!
Son dakika... Tonga depremle sallandı!İki hafta önce tsunaminin vurduğu Pasifik Ateş çemberi ülkesinde bu kez 6.2 büyüklüğünde bir deprem gerçekleşti. Yetkililer bu kez tsunami uyarısında bulunmadı.
27.01.2022Dünya
Tonga’daki facia büyük yıkıma yol açtı
Tonga’daki facia büyük yıkıma yol açtıTonga’da su altı yanardağında meydana gelen patlama büyük bir yıkıma yol açtı. BM tarafından yapılan açıklamada ülke nüfusun yüzde 80’inin faciadan etkilendiği belirtildi.
20.01.2022Dünya
Tonga’ya yardım taşıyan ilk uçaklar ulaştı
Tonga’ya yardım taşıyan ilk uçaklar ulaştıTonga'da sualtı yanardağının patlaması nedeniyle küllerle kaplanan havaalanının temizlenmesinin ardından ilk yardım uçakları ülkeye ulaştı.
20.01.2022Dünya
Tonga’daki yanardağı patlaması çevre felaketine neden oldu
Tonga’daki yanardağı patlaması çevre felaketine neden olduTonga’daki yanardağ patlamasının ardından Peru kıyılarında petrol sızıntısı nedeniyle çevre kirliliği yaşandı. Yetkililer, petrol sızıntısının 4 kilometrelik sahile yayıldığını bildirdi.
19.01.2022Dünya
Tonga’daki yanardağ faciasında can kaybı artıyor
Tonga’daki yanardağ faciasında can kaybı artıyorTonga'da meydana gelen su altı yanardağı patlamasında can kaybı sayısının 3’e yükseldiği belirtildi.
18.01.2022Dünya
Haritadan silindi! Felaketten akılalmaz görüntüler geldi
Haritadan silindi! Felaketten akılalmaz görüntüler geldiİngiliz Guardian'ın haberine göre, Tonga'daki yeraltı yanardağının patlamasıyla meydana gelen felaketin ardından, Yeni Zelanda savunma kuvveti gözetleme uçuşunun ülkeden dönmesiyle birlikte ilk hava görüntüleri ortaya çıktı. Patlama sonrası birçok yerin yeryüzünden silindiği görüldü.
18.01.2022Dünya
Tonga’ya volkanik kül nedeniyle yardımlar ulaşmıyor
Tonga’ya volkanik kül nedeniyle yardımlar ulaşmıyorTonga’da meydana gelen ve birçok ülkede tsunami paniğine neden olan su altı yanardağı patlamasında küllerin bir havalimanı pistini kaplaması sonucu yardım uçakları ülkeye ulaşmıyor.
18.01.2022Dünya
Volkanın patlamasıyla dalgalar tekneleri devirdi
Volkanın patlamasıyla dalgalar tekneleri devirdiGüney Pasifik’teki ada ülkesi Tonga’nın Hunga Ha’apai Adası’nda önceki gün meydana gelen ve birçok ülkede tsunami riski oluşmasına neden olan su altı volkanı patlaması, uydu tarafından görüntülendi.
17.01.2022Dünya
Tsunami bağlantıyı kopardı! Yeni Zelanda uyardı: Endişe verici
Tsunami bağlantıyı kopardı! Yeni Zelanda uyardı: Endişe vericiTonga'da patlayan ve 7.4 büyüklüğündeki depremi tetikleyen bir denizaltı yanardağı, ABD'nin batı kıyısına çarpan tsunami dalgaları gönderdi. Güçlü dalgaların sesi, 10 bin kilometre öteden duyuldu, insanlara sahillerden uzak durmaları çağrısı yapıldı.
16.01.2022Dünya
Dev volkan patlaması sonucu Tonga'ya tsunami dalgaları ulaştı
Dev volkan patlaması sonucu Tonga'ya tsunami dalgaları ulaştıDeniz altında bulunan dev bir volkanın patlaması sonucu ada ülkeleri Tonga, Fiji ve Yeni Zelanda'da tsunami alarmı verildi. Patlama Türkiye saati ile 07:10 sıralarında yaşandı.
15.01.2022Dünya
Tonga’da yanardağ patlamasının ardından Yeni Zelanda ve Fiji’de tsunami uyarısı
Tonga’da yanardağ patlamasının ardından Yeni Zelanda ve Fiji’de tsunami uyarısıTonga’nın Hunga Ha’apai Adasındaki yanardağda meydana gelen patlamanın ardından tsunami ihtimaline karşı Yeni Zelanda ve Fiji’de halka uyarı yapıldı. Tonga’nın başkenti Nuku’alofa’da ise tsunami uyarısı sonrası dev dalgalar kıyıya vurarak yerleşim alanlarını sular altında bıraktı.
15.01.2022Haberler
Son dakika haberleri... Patlama 800 km'den duyuldu! Tsunami dalgaları kıyıyı vurdu
Son dakika haberleri... Patlama 800 km'den duyuldu! Tsunami dalgaları kıyıyı vurduUydular tarafından bile görüntülenen Tonga'daki devasa volkan patlamasını gök gürültüleri ve yıldırımlar izledi, tsunami dalgalarının 2400 kilometre ötedeki Yeni Zelanda'ya bile ulaşması bekleniyor.
15.01.2022Dünya
Fiji Hakkında Bilgiler; Fiji Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Fiji Hakkında Bilgiler; Fiji Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat FarkıFiji Adaları Cumhuriyeti, 215 tanesi ıssız ada toplamda 322 adadan ve adacıktan oluşur. Yönetim olarak 9 ada olmak üzere bölgelere ayrılır. Fiji nüfusu ne kadar, ülke hangi kıtada, başkenti neresi, resmi dili hangisi gibi soruların cevaplarını derledik.
6.01.2022Tatil
Dünyada Kaç Tane Ülke Vardır? 2022 Ülkelerin İsimleri Ve Başkentleri
Dünyada Kaç Tane Ülke Vardır? 2022 Ülkelerin İsimleri Ve BaşkentleriDünyadaki ülke sayısı, gözlemci ülke statüsünde bulunan Vatikan ve Filistin de dahil olmak üzere 208'dir. Avrupa kıtasında 64, Asya kıtasında ise 53 ülke yer alıyor. Dünyada sınırları içerisinde ülke bulunmayan tek kıta ise Antarktika'dır. Dünyada kaç tane ülke var? Sizin için başkentleri ile birlikte listeledik.
17.01.2022Eğitim
Tuvalu Hakkında Bilgiler; Tuvalu Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Tuvalu Hakkında Bilgiler; Tuvalu Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat FarkıTuvalu, dünyadaki en küçük dördüncü ülke olarak dikkat çekiyor. Aynı zamanda Birleşmiş Milletlere üye olan nüfusu en az ülkedir. Tuvalu, dokuz adet mercan adasından oluşan bir Polinezya ülkesidir. Tuvalu hakkında detaylı bilgiyi derledik.
6.01.2022Tatil
Dikkat çeken omicron açıklaması! 'Çok farklı'
Dikkat çeken omicron açıklaması! 'Çok farklı'Son dakika haberine göre; dünya omicron varyantıyla ilgili gelişmeleri anbean takip ediyor. Pfizer/BioNTech aşısını geliştiren bilim insanları Özlem Türeci ve Uğur Şahin İngiliz Times gazetesine koronavirüs süreci ve Omciron varyantıyla ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundular.
11.12.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Fiji ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.