Tonga

Tonga

Son dakika Tonga haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Tonga gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Tonga haber sayfamızda...

Tonga

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 209 tonga haberi bulunmuştur.
Yetkililer doğruladı: Atom bombasından daha büyük!
Yetkililer doğruladı: Atom bombasından daha büyük!15 Ocak'ta meydana gelen yanardağ patlamasından sonra dört gün boyunca ülkeyle iletişim kurulamadı. Şiddetli patlamanın ardından tsunami de meydana gelmiş, bazı yerleşim alanları su altında kalmıştı. Büyük felaketle ilgili yapılan bir açıklama ise tüyler ürpertti.
16.05.2022Dünya
Kelime Gezmece Cevapları 2022: Kelime Gezmece Tüm Seviyeler ve Cevapları
Kelime Gezmece Cevapları 2022: Kelime Gezmece Tüm Seviyeler ve CevaplarıKelime dağarcığını test eden Kelime Gezmece bir bulmaca oyunudur. Farklı şehirlerin isimlendirildiği bu oyunda zorlu seviyeleri ve bölümler bulunuyor. Toplam 47 bölümden oluşan oyun cep telefonlarından oynanabiliyor. Oyun seviyesi arttıkça cevaplarını bulmak da bir o kadar zor oluyor. Özellikle bazı bölümlerin cevaplarını bulmak oldukça zor. Kelimeleri bulmanın yanı sıra Kelime Gezmece cevapları ile kelime haznesi ve düşünme yeteneğinin gelişmesine yardımcı oluyor. Kelime Gezmece tüm seviyeler ve cevapları için “Kelime Gezmece Cevapları” içeriğimize göz atabilirsiniz.
3.05.2022Oyun
Vanuatu, iklim değişikliğini Lahey’e götürecek
Vanuatu, iklim değişikliğini Lahey’e götürecekKüresel ısınma nedeniyle batma tehlikesi ile karşı karşıya olan Vanuatu, konuyu Uluslararası Adalet Divanı’na götürmeye hazırlanıyor.
30.04.2022Gündem
Dünya Nüfusu 2022: Dünyada Kaç İnsan Var? Ülkelere Göre Dünya Nüfus Sıralaması
Dünya Nüfusu 2022: Dünyada Kaç İnsan Var? Ülkelere Göre Dünya Nüfus SıralamasıDünya üzerinde yaşayan insan sayısı anlamına gelen dünya nüfusu her geçen gün artış gösteriyor. Bu artışlar yıldan yıla ölüm, doğum ve göçlere göre farklılık gösterebiliyor. Dünya üzerinde bu artış bazı ülkelerde daha fazla artış gösteriyor. Ülkelere göre dünya nüfus sıralamasında Çin başı çekerken ikinci sırada Hindistan ve üçüncü sırada Amerika Birleşik Devletleri (ABD) yer alıyor. Kadın ve erkek doğum, ölüm oranları da ülke içerisinde farklılıklar gösteriyor. Dünyada kaç insan var? Ülkelere göre güncel dünya nüfus sıralaması ve tablosu ile ilgili detaylı bilgilere “Dünya Nüfusu 2022” içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
5.04.2022Dünya
Musk’ın uyduları fırtınaya kapıldı
Musk’ın uyduları fırtınaya kapıldıABD’li milyarder Elon Musk’ın uzay taşımacılığı şirketi SpaceX’in geçen hafta perşembe günü “Falcon 9” roketiyle uzaya gönderdiği 49 uydudan 40'ının jeomanyetik fırtına nedeniyle yörüngeden çıkarak yandığı açıklandı.
11.02.2022Dünya
SpaceX şirketinin 40 uydusu yanarak düştü
SpaceX şirketinin 40 uydusu yanarak düştüSpaceX onlarca uydusunu fırlatıldıktan bir gün sonra manyetik fırtınanın etkisiyle kaybetti. Uyduların çoğu yörüngeden düşerek yandı.
10.02.2022Teknoloji
Tonga ilk kez Covid-19 karantinasına girdi
Tonga ilk kez Covid-19 karantinasına girdiTonga’da ilk yerel kaynaklı Covid-19 vakalarının tespit edilmesinin ardından ülke karantinaya alındı.
2.02.2022Dünya
Petrol sızıntısına neden olan şirketin çalışmaları askıya alındı
Petrol sızıntısına neden olan şirketin çalışmaları askıya alındıPeru hükümeti, çevre felaketine yol açan La Pampilla Rafinesini işleten İspanya merkezli Repsol şirketinin petrol boşaltma çalışmalarını geçici olarak askıya aldığını duyurdu.
1.02.2022Dünya
Peru'da çevre felaketi! Rafineri yöneticilerine yurt dışı yasağı getirildi
Peru'da çevre felaketi! Rafineri yöneticilerine yurt dışı yasağı getirildiPeru yargısı, Tonga'da geçtiğimiz 15 Ocak'ta sualtı yanardağında meydana gelen patlamanın ardından ülkede yaşanan petrol sızıntısının neden olduğu kirlilik nedeniyle La Pampilla Rafinerisini işleten petrol şirketi Repsol'ün dört yöneticisine 18 ay süreyle yut dışı yasağı getirildi.
29.01.2022Dünya
Son dakika... Tonga depremle sallandı!
Son dakika... Tonga depremle sallandı!İki hafta önce tsunaminin vurduğu Pasifik Ateş çemberi ülkesinde bu kez 6.2 büyüklüğünde bir deprem gerçekleşti. Yetkililer bu kez tsunami uyarısında bulunmadı.
27.01.2022Dünya
Denizden gelen hayat çığlığı!
Denizden gelen hayat çığlığı!Peru'da 6 bin varil ham petrolün denize dökülmesi nedeniyle 90 günlük "acil durum" ilan edildi. Suçlanan şirket sızıntının yanardağ patlamasıyla gerçekleştiğini öne sürdü
24.01.2022Dünya
Peru'da petrol sızıntısı nedeniyle 'çevresel acil durum' ilan edildi
Peru'da petrol sızıntısı nedeniyle 'çevresel acil durum' ilan edildiGüney Amerika ülkesinin Pasifik kıyılarına binlerce varil ham petrolün dökülmesi bir felakete yol açtı, acil durum üç ay sürecek.
23.01.2022Dünya
Haritadan silindi! Yanardağ patlaması etkisini sürdürüyor
Haritadan silindi! Yanardağ patlaması etkisini sürdürüyorTonga'da geçtiğimiz hafta meydana gelen yanardağ patlamasının ardından Rusya Federal Uzay Ajansı (Roscosmos), patlamanın meydana geldiği Hunga Ha'apai Adası’nı uzaydan fotoğraflayarak adanın büyük kısmının haritadan silindiğini ortaya çıkardı.
22.01.2022Dünya
Nükleer bombadan 500 kat daha güçlü! Uzaya gidiyor
Nükleer bombadan 500 kat daha güçlü! Uzaya gidiyorTonga'da geçtiğimiz hafta meydana gelen yanardağ patlamasını araştıran İngiliz bilim adamları, patlamada ortaya çıkan duman bulutunun yeryüzünden 55 kilometre yüksekliğe çıktığını ve duman bulutunun uzaya giden yolu yarıladığını açıkladı.
21.01.2022Dünya
Avustralya’nın en büyük yardım gemisi Tonga’ya gidiyor
Avustralya’nın en büyük yardım gemisi Tonga’ya gidiyorTonga’da su altı yanardağının patlaması nedeniyle külle kaplanan bölgeye yardım gönderilmeye devam ederken bugün Avustralya’dan en büyük yardım gemisinin gideceği açıklandı.
21.01.2022Dünya
Peru'da çevre felaketine karşı acil eylem planı
Peru'da çevre felaketine karşı acil eylem planıPeru Devlet Başkanı Pedro Castillo, Tonga’daki yanardağ patlamasının ardından Peru kıyılarında görülen petrol sızıntısı nedeniyle yaşanan çevre felaketine karşı acil önlem planına geçildiğini açıkladı.
21.01.2022Dünya
Tonga’daki facia büyük yıkıma yol açtı
Tonga’daki facia büyük yıkıma yol açtıTonga’da su altı yanardağında meydana gelen patlama büyük bir yıkıma yol açtı. BM tarafından yapılan açıklamada ülke nüfusun yüzde 80’inin faciadan etkilendiği belirtildi.
20.01.2022Dünya
Tonga’ya yardım taşıyan ilk uçaklar ulaştı
Tonga’ya yardım taşıyan ilk uçaklar ulaştıTonga'da sualtı yanardağının patlaması nedeniyle küllerle kaplanan havaalanının temizlenmesinin ardından ilk yardım uçakları ülkeye ulaştı.
20.01.2022Dünya
Tonga'ya Bitcoin'li yardım kampanyası
Tonga'ya Bitcoin'li yardım kampanyasıPasifik ada ülkesi Tonga'da cumartesi günü Hunga Tonga-Hunga Ha'apai sualtı yanardağının patlamasının ardından gerçekleşen tsunaminin yıkımı gelen ilk fotoğraflarla gözler önüne serilirken, felakette 3 kişinin öldüğü açıklandı.
20.01.2022Dünya
Tonga’daki yanardağı patlaması çevre felaketine neden oldu
Tonga’daki yanardağı patlaması çevre felaketine neden olduTonga’daki yanardağ patlamasının ardından Peru kıyılarında petrol sızıntısı nedeniyle çevre kirliliği yaşandı. Yetkililer, petrol sızıntısının 4 kilometrelik sahile yayıldığını bildirdi.
19.01.2022Dünya
Tonga’daki yanardağ faciasında can kaybı artıyor
Tonga’daki yanardağ faciasında can kaybı artıyorTonga'da meydana gelen su altı yanardağı patlamasında can kaybı sayısının 3’e yükseldiği belirtildi.
18.01.2022Dünya
Haritadan silindi! Felaketten akılalmaz görüntüler geldi
Haritadan silindi! Felaketten akılalmaz görüntüler geldiİngiliz Guardian'ın haberine göre, Tonga'daki yeraltı yanardağının patlamasıyla meydana gelen felaketin ardından, Yeni Zelanda savunma kuvveti gözetleme uçuşunun ülkeden dönmesiyle birlikte ilk hava görüntüleri ortaya çıktı. Patlama sonrası birçok yerin yeryüzünden silindiği görüldü.
18.01.2022Dünya
Tonga’ya volkanik kül nedeniyle yardımlar ulaşmıyor
Tonga’ya volkanik kül nedeniyle yardımlar ulaşmıyorTonga’da meydana gelen ve birçok ülkede tsunami paniğine neden olan su altı yanardağı patlamasında küllerin bir havalimanı pistini kaplaması sonucu yardım uçakları ülkeye ulaşmıyor.
18.01.2022Dünya
Volkanın patlamasıyla dalgalar tekneleri devirdi
Volkanın patlamasıyla dalgalar tekneleri devirdiGüney Pasifik’teki ada ülkesi Tonga’nın Hunga Ha’apai Adası’nda önceki gün meydana gelen ve birçok ülkede tsunami riski oluşmasına neden olan su altı volkanı patlaması, uydu tarafından görüntülendi.
17.01.2022Dünya
Büyük Okyanus'ta tsunami uyarısı kaldırıldı
Büyük Okyanus'ta tsunami uyarısı kaldırıldıAvustralya'nın doğusundaki ada ülkesi Tonga yakınlarında, suyun altında dün yaşanan dev yanardağ patlamasının ardından Büyük Okyanus'taki tsunami tehlikesinin geçtiği belirtildi.
16.01.2022Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Tonga ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.