Filistin Devlet Başkanı

Filistin Devlet Başkanı

Son dakika Filistin Devlet Başkanı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Filistin Devlet Başkanı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Filistin Devlet Başkanı haber sayfamızda...

Filistin Devlet Başkanı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.887 filistin devlet baskani haberi bulunmuştur.
Ortadoğu turuna çıkan Blinken Mısır'da
Ortadoğu turuna çıkan Blinken Mısır'daGazze'de sağlanan ateşkesin ardından Orta Doğu turuna çıkan ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, ateşkesin sağlamlaştırılmasını görüşmek üzere Mısır'ın başkenti Kahire'ye ulaştığı bildirildi.
26.05.2021Dünya
Antony Blinken duyurdu! Yeniden açılıyor...
Antony Blinken duyurdu! Yeniden açılıyor...ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, ABD’nin Filistin ile ilişkilerine bakan Kudüs’teki konsolosluğun yeniden açılacağını duyurdu.
26.05.2021Dünya
Son dakika... Blinken duyurdu! ABD, Filistin için Kudüs konsolosluğunu yeniden açıyor
Son dakika... Blinken duyurdu! ABD, Filistin için Kudüs konsolosluğunu yeniden açıyorGelen son dakika haberine göre, ABD'nin Filistin ile ilişkilerine bakan Kudüs'teki konsolosluğun yeniden açılacağı belirtildi. Tel Aviv'den Ramallah'a geçen Blinken, Orta Doğu turunun ilk durağı İsrail'de Başbakan Binyamin Netanyahu ile görüşmüştü.
25.05.2021Dünya
Blinken Ortadoğu turuna başladı, ilk durak İsrail
Blinken Ortadoğu turuna başladı, ilk durak İsrailABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, İsrail ile Hamas arasında Gazze'de varılan ateşkesi desteklemek için çıktığı Orta Doğu turu kapsamında Tel Aviv'e geldi.
25.05.2021Dünya
Blinken'dan Gazze için kritik iki görüşme
Blinken'dan Gazze için kritik iki görüşmeABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, ateşkesin ardından Gazze'yle ilgili süreç konusunda Almanya ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Dışişleri Bakanları ile telefonda görüştü.
25.05.2021Dünya
Mısır Dışişleri Bakanı Şükri'den Batı Şeria'ya resmi ziyaret
Mısır Dışişleri Bakanı Şükri'den Batı Şeria'ya resmi ziyaretMısır Dışişleri Bakanı Samih Şukri, resmi temaslarda bulunmak üzere geldiği işgal altındaki Batı Şeria'nın Ramallah kentinde Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas tarafından kabul edildi.
24.05.2021Dünya
‘İki devletli çözüme ihtiyacımız var’
‘İki devletli çözüme ihtiyacımız var’İsrail ve Filistinli gruplar arasında ateşkes korunuyor. ABD Başkanı Biden, “Bölgede iki devletli çözüme hâlâ ihtiyacımız var, sorunlara tek çözüm bu olacaktır” diye konuştu.
23.05.2021Dünya
Biden: İsrail tanınana kadar barış olmayacak
Biden: İsrail tanınana kadar barış olmayacakABD Başkanı Joe Biden, İsrail'e verdikleri güvenlik taahhütlerinde bir değişiklik olmayacağını vurgulayarak, "Bölge ülkeleri İsrail’in bağımsız Yahudi bir devlet olarak var olma hakkını tanıyana kadar barış olmayacak." dedi.
22.05.2021Dünya
Son dakika... Filistin Devlet Başkanı ile ABD Dışişleri Bakanı ateşkesi görüştü!
Son dakika... Filistin Devlet Başkanı ile ABD Dışişleri Bakanı ateşkesi görüştü!Gelen son dakika haberine göre, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, ABD Dışişleri Bakanı Anthony Blinken ile İsrail ve Hamas arasında varılan ateşkes anlaşmasını değerlendirdi.
21.05.2021Dünya
Son dakika... Biden: İsrail Başbakanı Netanyahu ve Mısırlı yetkililer bizi bilgilendirdi
Son dakika... Biden: İsrail Başbakanı Netanyahu ve Mısırlı yetkililer bizi bilgilendirdiGelen son dakika haberine göre, ABD Başkanı Joe Biden; İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ve Mısırlı yetkililerin, kendilerini Gazze’de ateşkes sağlandığına dair bilgilendirdiğini açıkladı.
20.05.2021Dünya
Son dakika... Almanya Başbakanı Merkel, Filistin Devlet Başkanı Abbas ile görüştü!
Son dakika... Almanya Başbakanı Merkel, Filistin Devlet Başkanı Abbas ile görüştü!Almanya Başbakanı Angela Merkel'in, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile telefonda görüştüğü bildirildi. Merkel ayrıca, Gazze Şeridi'nden yapılan roket saldırılarına karşı İsrail’in kendini savunma hakkı olduğunu ileri sürdü.
20.05.2021Dünya
İsrail, medya binasını vurdu
İsrail, medya binasını vurduİsrail’in Gazze’ye yönelik hava saldırıları devam ederken dün AP haber ajansı ve El Cezire’nin ofislerinin bulunduğu bina da İsrail uçaklarının hedefi oldu. İsrail saldırılarında yaşamını yitirenlerin sayısı 145’e çıktı
16.05.2021Dünya
Son dakika...  Biden'dan bir skandal daha! İsrail'e yine arka çıktı
Son dakika... Biden'dan bir skandal daha! İsrail'e yine arka çıktıSon dakika haberlere göre, İsrail savaş uçakları Gazze'de uluslararası haber ajansları AP ve Al Jazeera televizyonunun ofislerinin yer aldığı binayı yerle bir etti. Dünyada şok etkisi yaratan saldırının ardından yeni bombardıman beklendiği bildirildi. İsrail'in başkenti Tel Aviv'de ise öğle saatlerinde sirenler çaldı, Hamas'ın onlarca roket fırlattığı bildiriliyor. Yerel medya, arka arkaya patlamaların duyulduğu roket yağmurunda bir kişinin öldüğünü duyurdu. Beyaz Saray, "Gazetecilerin ve bağımsız medyanın emniyet ve güvenliğini sağlamanın büyük bir sorumluluk olduğunu İsraillilere doğrudan ilettik." açıklamasını yaptı. Öte yandan Biden, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile kritik bir görüşme gerçekleştirdi. ABD Başkanı Joe Biden, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile yaptığı telefon görüşmesinde, bir kez daha İsrail'e destek vererek, bölgedeki gerilimden dolayı Hamas'ı suçladı. Filistin İslami Direniş Hareketi Hamas, bu akşam (Cumartesi) yerel saat ile 22:00'de İsrail ile iki saatlik ateşkesin başladığını duyurdu. İşte son dakika haberinin ayrıntıları...
15.05.2021Dünya
Son dakika: Biden ve Filistin Devlet Başkanı Abbas arasında kritik temas
Son dakika: Biden ve Filistin Devlet Başkanı Abbas arasında kritik temasFilistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ın, ABD Başkanı Joe Biden ile Filistin'deki ve bölgedeki son gelişmeleri ele aldığı belirtildi.
15.05.2021Dünya
İsrail'in Gazze'ye saldırıları sonrası AB'den diplomatik girişimler
İsrail'in Gazze'ye saldırıları sonrası AB'den diplomatik girişimlerAvrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell'in, İsrail'in Gazze'ye düzenlediği saldırılardan sonra şiddetin sona erdirilmesi amacıyla diplomatik girişimlerde bulunduğu bildirildi.
15.05.2021Dünya
Savaş korkusu!
Savaş korkusu!İsrail ve Filistinli grupların karşılıklı saldırıları sürerken, 65 Filistinli ve 7 İsrailli hayatını kaybetti. İsrail içindeki farklı kentlere de sıçrayan olayların, “topyekün savaşa” dönüşmesinden endişe duyuluyor
13.05.2021Dünya
Filistin Devlet Başkanı Abbas: Kudüs kırmızı çizgidir
Filistin Devlet Başkanı Abbas: Kudüs kırmızı çizgidirFilistin Devlet Başkanı Mahmut Abbas, Kudüs’ün kırmızı çizgi olduğunu, Kudüs’ün işgalden kurtulmasıyla ancak barış, güven ve istikrar ortamının sağlanacağını söyledi.
12.05.2021Dünya
Son dakika: AB'den İsrail ve Filistin'de şiddete son verilmesi çağrısı
Son dakika: AB'den İsrail ve Filistin'de şiddete son verilmesi çağrısıAvrupa Birliği (AB), İsrail ile işgal altındaki Filistin topraklarında gerginliğin sonlandırılması, şiddete son verilmesi ve çatışmaların genişlemesinin engellenmesi çağrısında bulundu.
12.05.2021Dünya
Son dakika... Biden'dan Filistin lideri Abbas'a yazılı mesaj!
Son dakika... Biden'dan Filistin lideri Abbas'a yazılı mesaj!Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, ABD'li mevkidaşı Joe Biden'den bölgedeki gelişmeler ve ikili ilişkilerle ilgili yazılı bir mesaj aldı. Bu mesaj, Biden'ın ocak ayında ABD Başkanı seçilmesinden bu yana iki taraf arasındaki ilk temas sayılıyor.
11.05.2021Dünya
Dünyayı harekete geçirmek için elimizden geleni yapacağız
Dünyayı harekete geçirmek için elimizden geleni yapacağızCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsrail’in Filistin halkına saldırıları konusunda Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ve Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye ile görüştü.
11.05.2021Siyaset
Son dakika... Filistin Devlet Başkanı Abbas, bayram kutlamalarını iptal etti!
Son dakika... Filistin Devlet Başkanı Abbas, bayram kutlamalarını iptal etti!Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, İsrail'in Gazze saldırısındaki şehitlerden dolayı Ramazan Bayramı kutlamalarının iptali ve bayrakların yarıya indirilmesi kararı aldı.
10.05.2021Dünya
Altun'dan, İsrail'in Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırılarıyla ilgili açıklama
Altun'dan, İsrail'in Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırılarıyla ilgili açıklama Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Filistin'in haklı davasında Filistinlilerin yanında olduğunu, Birleşmiş Milletler (BM) başta olmak üzere uluslararası tüm kuruluşların ve dünya devletlerinin dikkatini İsrail'in uyguladığı devlet terörüne çekmeyi başardığını ifade etti.
10.05.2021Gündem
Son dakika... İsrail'in saldırıları! Cumhurbaşkanı Erdoğan, Abbas ve Heniyye ile görüştü
Son dakika... İsrail'in saldırıları! Cumhurbaşkanı Erdoğan, Abbas ve Heniyye ile görüştüCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Erdoğan, Filistin Devlet Başkanı Abbas ve Hamas Siyasi Büro Başkanı Heniyye ile ayrı ayrı telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Erdoğan görüşmelerde İsrail'in Kudüs'teki saldırılarını "terör" olarak nitelendirerek Filistinlilere yaşatılan zulmü en sert şekilde kınadı.
10.05.2021Siyaset
‘Mısır’la karşılıklı şart koşma olmadı’
‘Mısır’la karşılıklı şart koşma olmadı’Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 8 yıl aradan sonra Mısır ile yapılan istikşafi toplantı hakkında, “Toplantıların pozitif atmosferde geçtiğini anlıyoruz” dedi.
8.05.2021Siyaset
Son dakika... Filistin'den Türkiye'ye teşekkür!
Son dakika... Filistin'den Türkiye'ye teşekkür!Gelen son dakika haberine göre, Filistin Dışişleri Bakanı Riyad el-Maliki, "Türkiye, Filistin halkına destek konusunda herkesten önce gelmektedir" diye konuştu.
7.05.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

filistinİsrailgazzeabdmısır

Filistin Devlet Başkanı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.