Filistin Devlet Başkanı

Filistin Devlet Başkanı

Son dakika Filistin Devlet Başkanı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Filistin Devlet Başkanı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Filistin Devlet Başkanı haber sayfamızda...

Filistin Devlet Başkanı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.981 filistin devlet başkanı haberi bulunmuştur.
Biden'ın ilk Ortadoğu ziyaretinin detayları belli oldu
Biden'ın ilk Ortadoğu ziyaretinin detayları belli olduBeyaz Saray uzun süredir merak edilen sorunun cevabını sonunda verdi ve Joe Biden'ın İsrail, Filistin ve Suudi Arabistan'ı kapsayacak ziyaretinin tarihini açıkladı. Bugün yapılan duyuruya göre ABD Başkanı'nın Ortadoğu turu, 13-16 Temmuz arasında yapılacak.
15.06.2022Dünya
‘Filistin politikamızın değişmesi mümkün değil’
‘Filistin politikamızın değişmesi mümkün değil’Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu bugün İsrail’e gerçekleştireceği ziyaret öncesi dün Filistin’e resmi ziyarette bulundu. Ramallah kentinde Filistin Dışişleri Bakanı Riyad Malki ile İkinci Türkiye-Filistin Ortak Komite Toplantısına katılan Çavuşoğlu, “Filistin davasına desteğimiz İsrail’le ilişkilerimizin seyrinden tamamen bağımsızdır” dedi.
25.05.2022Siyaset
Bakan Çavuşoğlu Filistin Devlet Başkanı Abbas ile görüştü
Bakan Çavuşoğlu Filistin Devlet Başkanı Abbas ile görüştüDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Filistin’deki temasları çerçevesinde Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas tarafından kabul edildi.
24.05.2022Siyaset
Normalleşmede son perde
Normalleşmede son perdeİsrail’e 15 yıl sonra Dışişleri Bakanı düzeyinde ilk ziyaret gerçekleştiriliyor. Çavuşoğlu önce Filistin’e ardından İsrail’e gidecek. İsrail ile görüşmelerde büyükelçilerin atanması kararı bekleniyor.
24.05.2022Gündem
Son dakika... İsrail askerleri Al Jazeera muhabirini vurarak öldürdü
Son dakika... İsrail askerleri Al Jazeera muhabirini vurarak öldürdüDeneyimli gazeteci Şirin Ebu Akile, işgal altındaki Filistin toprağı Batı Şeria'da bu sabah gerçekleşen baskını takip ederken hayatını kaybetti. Tel Aviv'den peş peşe skandal açıklamalar yayınlandı.
11.05.2022Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş 6'lı masa yorumu: 2023'ü bile göremeyecekler
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş 6'lı masa yorumu: 2023'ü bile göremeyeceklerCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı'nda konuşma yaptı. Erdoğan, 'Vatandaşlarımız 6'lı masanın her gün bir yenisi patlayan entrikalarını bir pembe dizi gibi kimi zaman gülerek, kimi zaman da utanarak takip ediyor. Sürekli kavga eden, sürekli kapris peşinde koşan 28 Şubat ittifakı Allah'ın izniyle 2023'ü bile göremeyeceklerdir.' dedi. Öte yandan gerup toplantısında, İYİ Parti'den istifa eden Bağımsız Milletvekili İsmail Ok da AK Parti'ye katıldı.
20.04.2022Haberler
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş 6'lı masa yorumu: 2023'ü bile göremeyecekler
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş 6'lı masa yorumu: 2023'ü bile göremeyeceklerAK Parti TBMM Grup Toplantısı'nda konuşma yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Vatandaşlarımız 6'lı masanın her gün bir yenisi patlayan entrikalarını bir pembe dizi gibi kimi zaman gülerek, kimi zaman da utanarak takip ediyor. Sürekli kavga eden, sürekli kapris peşinde koşan 28 Şubat ittifakı Allah'ın izniyle 2023'ü bile göremeyeceklerdir.' dedi. Öte yandan gerup toplantısında, İYİ Parti'den istifa eden Bağımsız Milletvekili İsmail Ok da AK Parti'ye katıldı. Toplantı sonrası siyasette sığınmacı tartışmasına da değinen Erdoğan önemli mesajlar verdi.
20.04.2022Siyaset
‘Barışın tesisi en hayırlı iş olacaktır’
‘Barışın tesisi en hayırlı iş olacaktır’Ukrayna ve Rusya büyükelçilerinin de katıldığı iftarda konuşan Erdoğan, “İki komşumuz arasında önce ateşkesin sonra kalıcı barışın tesisi insanlık adına yapılmış en hayırlı işlerden biri olacaktır. Acının, yıkımın ve gözyaşının daha fazla sürmesine bigane kalamayız” dedi.
19.04.2022Siyaset
Son dakika: Erdoğan'dan NATO ve AB'ye net mesaj: Ukrayna'daki savaş Türkiye'nin önemini ortaya koydu
Son dakika: Erdoğan'dan NATO ve AB'ye net mesaj: Ukrayna'daki savaş Türkiye'nin önemini ortaya koyduSon dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, büyükelçilerle iftar programında konuştu. NATO ve AB'ye mesaj veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye 70 yılı aşkın süredir NATO içerisinde gereken dayanışmayı göstermiş, vazgeçilmez bir müttefik olduğunu defalarca ispatlamıştır. Mesnetsiz iddiaların, afaki söylemlerin ve sığ değerlendirmelerin aksine Ukrayna bağlamındaki en son gelişmeler hem NATO ittifakının hem de ittifak içinde Türkiye’nin önemini açıkça ortaya koymuştur." dedi. "Mescid-i Aksa’da yapılanları görüyoruz" diyen Erdoğan, "Bu bizler için bir üzüntü kaynağıdır. Bunu yaşamak istemiyoruz. " açıklamasında bulundu.
19.04.2022Siyaset
'Mescid-i Aksa’ya müdahaleyi kınıyorum'
'Mescid-i Aksa’ya müdahaleyi kınıyorum'Cumhurbaşkanı Erdoğan, Filistin Devlet Başkanı Abbas ile telefonda görüştü. Erdoğan, "İsrail'in Mescid-i Aksa’da ibadet edenlere yönelik müdahalelerini şiddetle kınadığımı ve Mescid-i Aksa’nın maneviyatına yönelik tahrik ve tehditlerin karşısında duracağımızı ifade ettim" dedi.
18.04.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Filistin'e destek mesajı: Türkiye her daim yanındadır
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Filistin'e destek mesajı: Türkiye her daim yanındadırCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'la görüştü. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada, "Türkiye her daim Filistin’in yanındadır. " dedi.
17.04.2022Haberler
Son dakika: Erdoğan'dan Filistin'e destek mesajı: Türkiye her daim yanındadır
Son dakika: Erdoğan'dan Filistin'e destek mesajı: Türkiye her daim yanındadırSon dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'la görüştü. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada,"Türkiye her daim Filistin’in yanındadır." dedi. BM Genel Sekreteri Guterres ile görüşme gerçekleştiren Erdoğan, "Görüşmemizde, Kudüs’te yaşanan olaylar ve Ukrayna-Rusya savaşı başta olmak üzere bölgesel gelişmeleri ele aldık." açıklamasında bulundu.
17.04.2022Siyaset
İsrail’e terör geri döndü
İsrail’e terör geri döndüİsrail, son bir haftada gerçekleştirilen üçüncü terör saldırısıyla sarsıldı.
31.03.2022Dünya
'Bölgesel barış ve istikrar için atılacak adımları ele aldık'
'Bölgesel barış ve istikrar için atılacak adımları ele aldık'Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, İsrail ve Filistin ziyaretine ilişkin yaptığı paylaşımda "Bölgesel barış ve istikrar için bundan sonra atılacak adımları ele aldık" dedi.
18.02.2022Siyaset
Son dakika: Filistin ve İsrail'e kritik ziyaret! Sözcü Kalın duyurdu
Son dakika: Filistin ve İsrail'e kritik ziyaret! Sözcü Kalın duyurduGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "Filistin ve İsrail’e yaptığımız ziyarette ikili ve bölgesel konuları; Filistin, Kudüs ve Mescid-i Aksa’yı, İsrail Devlet Başkanı Sn. Herzog’un Türkiye ziyaretini ve bölgesel barış ve istikrar için bundan sonra atılacak adımları ele aldık." ifadelerini kullandı.
17.02.2022Siyaset
Sözcü Kalın Filistin Devlet Başkanı Abbas ile görüştü
Sözcü Kalın Filistin Devlet Başkanı Abbas ile görüştüCumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve Dışişleri Bakan Yardımcısı Sedat Önal, Filistin ve İsrail'i kapsayacak iki günlük ziyareti kapmasında Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile görüştü
16.02.2022Haberler
Sözcü Kalın Filistin Devlet Başkanı Abbas ile görüştü
Sözcü Kalın Filistin Devlet Başkanı Abbas ile görüştüCumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve Dışişleri Bakan Yardımcısı Sedat Önal, Filistin ve İsrail'i kapsayacak iki günlük ziyareti kapmasında Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile görüştü
16.02.2022Siyaset
Gantz-Abbas görüşmesi olay oldu!
Gantz-Abbas görüşmesi olay oldu!Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas’ın 10 yıllık aradan sonra ilk kez İsrail tarafına geçerek, Tel Aviv yakınlarında Savunma Bakanı Benny Gantz’la evinde yaptığı görüşme, ülkede siyasi krize neden oldu. İsrail’de koalisyon içinde ve dışındaki sağcı partiler, görüşmeye tepki gösteren açıklamalar yaparken, Savunma Bakanı Gantz’ın Abbas’la görüşme öncesi Başbakan Naftali Bennett ve Dışişleri Bakanı Yair Lapid’i bilgilendirdiği açıklandı.
30.12.2021Dünya
Filistin Devlet Başkanı'ndan İsrail’e 11 yıl sonra ilk resmi ziyaret
Filistin Devlet Başkanı'ndan İsrail’e 11 yıl sonra ilk resmi ziyaretFilistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, İsrail’e 11 yıl sonra gerçekleştirdiği ilk resmi ziyaret kapsamında ülkenin Savunma Bakanı Benny Gantz ile bir araya geldi.
29.12.2021Dünya
Mahmud Abbas ABD'den Kudüs'teki konsolosluğunu yeniden açmasını istedi
Mahmud Abbas ABD'den Kudüs'teki konsolosluğunu yeniden açmasını istediFilistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, ABD Başkanı Joe Biden yönetimine, işgal altındaki Doğu Kudüs'teki konsolosluklarını yeniden açmaları için çağrı yaptı.
24.10.2021Dünya
'Uluslararası kararlara dayalı bir siyasi sürece hazırız'
'Uluslararası kararlara dayalı bir siyasi sürece hazırız'Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, Filistin-İsrail sorununun çözümü için uluslararası hukuk çerçevesinde yeni bir siyasal sürece hazır olduklarını açıkladı.
4.10.2021Dünya
Umman'daki kasırgada can kaybı artıyor
Umman'daki kasırgada can kaybı artıyorUmman Körfezi'nde etkili olan tropik kasırga nedeniyle ülkede hayatını kaybedenlerin sayısı 12'ye çıktı.
4.10.2021Dünya
Mahmud Abbas iki bakanın da bulunduğu İsrail heyetiyle görüştü
Mahmud Abbas iki bakanın da bulunduğu İsrail heyetiyle görüştüFilistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ın, İsrail Sağlık Bakanı Nitzan Horowitz ve Bölgesel İşbirliği Bakanı Issawi Frej'in de yer aldığı İsrail heyetiyle görüştüğü bildirildi.
4.10.2021Dünya
Son dakika: Filistin Devlet Başkanı Abbas: İsrail'e bir yıl veriyoruz
Son dakika: Filistin Devlet Başkanı Abbas: İsrail'e bir yıl veriyoruzFilistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, İsrail-Filistin meselesinde iki devletli çözümün başarısız olması durumunda, ya BM’nin 1947 tarihli 181 bölme kararına dönme seçeneği ya da herkesin eşit siyasi haklara sahip olduğu tarihi Filistin topraklarında tek devletli bir çözüm yoluna gideceklerini söyledi.
24.09.2021Dünya
İsrail Cumhurbaşkanı Herzog'dan kritik Filistin hamlesi
İsrail Cumhurbaşkanı Herzog'dan kritik Filistin hamlesiİsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog, ülkesinin güvenliğine katkı sağlayacağı gerekçesiyle Filistin yönetimiyle ilişkilerin yeniden kurulması çağrısında bulundu.
6.09.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Filistin Devlet Başkanı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.