Filmekimi

Filmekimi

Son dakika Filmekimi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Filmekimi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Filmekimi haber sayfamızda...

Filmekimi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 178 filmekimi haberi bulunmuştur.
Haftanın seçkisi
Haftanın seçkisi “Gökyüzüne Baktığımızda Ne Görüyoruz?”Berlin Film Festival’inden FIPRESCI Ödüllü film Gürcistan’ın sahil kenti Kutaisi’de Dünya Kupası heyecanı içinde yaşanan bir dönüşüm hikâyesini konu ediniyor...
17.10.2021Kültür Sanat
Filmekimi seçkisi
Filmekimi seçkisi“Annette”Leos Carax’ya Cannes Film Festivali’nde en iyi yönetmen ödülünü getiren “Annette” , dünyaca ünlü bir soprano ve sivriliğiyle tanınan stand-up komedyeni eşinin hikâyesini anlatıyor...
10.10.2021Kültür Sanat
Film, müzik ya da hobi... Hasret bitti, festivaller dönüyor!
Film, müzik ya da hobi... Hasret bitti, festivaller dönüyor!Sonbaharın gelişiyle festival sezonu da hızlı bir şekilde başladı. Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle geçen yıl iptal edilen, ertelenen ya da yalnızca dijital ortamda düzenlenen festivaller, şimdi özlediğimiz şekilde kanlı canlı geri dönüyor. Film festivallerinden müzik, tiyatro, lezzet ya da hobi festivallerine kadar sonbaharda bizleri neler bekliyor, bir bir sıraladık.
Ekimde ne izleyeceğini biliyorum!
Ekimde ne izleyeceğini biliyorum!Bu yıl 20. kez düzenlenecek Filmekimi’nde merakla beklenen filmler var. Festivallerden ödüllerle dönenler, yapım aşamasında sinemaseverleri heyecanlandıranlar. Seçmesi zor, o yüzden size beş öneri hazırladık
Filmekimi sadece salonlarda
Filmekimi sadece salonlardaİKSV tarafından bu yıl 20. kez düzenlenen Filmekimi, aralarında merakla beklenen “Dune”, “The Power of the Dog” ve “Titane”ın da olduğu filmleri izleyiciyle buluşturacak
29.09.2021Kültür Sanat
Filmekimi için istanbul, Ankara ve İzmir'de geri sayım
Filmekimi için istanbul, Ankara ve İzmir'de geri sayımİstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından 20. kez düzenlenen Filmekimi 8-17 Ekim’de İstanbul ile Ankara ve İzmir’de sinemaseverlerle buluşuyor. Altın Lale kazanan Madalena'nın yanı sıra Cannes’da Altın Palmiye kazanan Titane, tüm dünyada merakla beklenen Dune: Çöl Gezegeni, Venedik'te Altın Ayı kazanan Kürtaj gibi filmlerin Türkiye prömiyerlerinin yapılacağı Filmekimi’nin biletleri 4 Ekim’de satışa çıkıyor.
28.09.2021Kültür Sanat
Sezon Ayvalık’ta başlıyor
Sezon Ayvalık’ta başlıyorAz ve öz film gösterip yapımlar etrafında bir tartışma ortamı yaratmayı amaçlayan Başka Sinema Ayvalık Film Festivali dördüncü kez düzenleniyor. Ve sonbahar film festivallerinin ilk adımını atıyor
29.08.2021Kültür Sanat
İstanbul Film Festivali salonlara dönüyor
İstanbul Film Festivali salonlara dönüyorİstanbul Film Festivali, 18 Haziran - 4 Temmuz tarihlerinde çevrimiçi filmlere Atlas ve Kadıköy sinemalarında yapılacak uluslararası yarışma ve gala gösterimlerini de ekliyor
14.06.2021Kültür Sanat
İstanbul Film Festivali’nde mart ayında 12 film
İstanbul Film Festivali’nde mart ayında 12 filmİstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen İstanbul Film Festivali’nin Nippon Paint sponsorluğundaki yeni seçkisi 5 -28 Mart tarihlerinde dijital ortamda izleyiciyle buluşuyor.
25.02.2021Kültür Sanat
İstanbul Film Festivali Mart ayı seçkisiyle devam edecek
İstanbul Film Festivali Mart ayı seçkisiyle devam edecekİstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen İstanbul Film Festivali'nin Nippon Paint sponsorluğundaki yeni seçkisi 5-28 Mart tarihlerinde dijital ortamda izleyiciyle buluşuyor.
23.02.2021Kültür Sanat
İstanbul Film Festivali çevrimiçi gösterimleri Şubat seçkisiyle devam ediyor
İstanbul Film Festivali çevrimiçi gösterimleri Şubat seçkisiyle devam ediyorİstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen İstanbul Film Festivali'nin Nippon Paint sponsorluğundaki yeni seçkisi 5-28 Şubat tarihlerinde dijital ortamda izleyiciyle buluşuyor.
26.01.2021Kültür Sanat
İKSV etkinlikleri biletleri PASSO platformunda
İKSV etkinlikleri biletleri PASSO platformundaİstanbul Film, Müzik, Caz, Tiyatro Festivalleri, İstanbul Bienali, İstanbul Tasarım Bienali, Filmekimi ve Salon İKSV konserleriyle her sene İstanbul’un kültür–sanat yaşamını zenginleştiren İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV)’nın biletleri artık PASSO platformunda yer alacak.
20.01.2021Kültür Sanat
İstanbul Film Festivali 2021'in üç ayına yayılacak
İstanbul Film Festivali 2021'in üç ayına yayılacakİstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen İstanbul Film Festivali’nin yılın ilk üç ayına yayılacak dopdolu çevrimiçi gösterim programı 1 Ocak 2021 Cuma günü, festivalin çevrimiçi platformu filmonline.iksv.org’ta başlıyor.
25.12.2020Kültür Sanat
Nomadland Filmekimi'nde izleyiciyle buluşuyor
Nomadland Filmekimi'nde izleyiciyle buluşuyorVenedik Film Festivali’nde Altın Aslan Ödülü’ne layık görülen “Nomadland”, 39. İstanbul Film Festivali’nde Filmekimi Galaları kapsamında izleyiciyle buluşuyor!
16.10.2020Kültür Sanat
39. İstanbul Film Festivali başladı
39. İstanbul Film Festivali başladıİstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle düzenlenen 39. İstanbul Film Festivali dünya sinemasının en yeni örnekleri, ülkemizden en iyi belgeseller, usta yönetmenlerin son filmleri ve yeni keşiflerin aralarında bulunduğu 40 filmden oluşan zengin programıyla yeniden sinema salonlarında sinemaseverlerle buluşacak. Festival kapsamındaki birçok film gösterimi yönetmen ve ekiplerinin katılımıyla sinema salonlarında yapılacak.
İstanbul film festivali başlıyor! 40 film gösterilecek
İstanbul film festivali başlıyor! 40 film gösterilecekİstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle düzenlenen 39. İstanbul Film Festivali, bugün başlıyor. 20 Ekim’e kadar devam edecek festivalde, çevrimiçi gösterimler ve salon gösterimleri düzenlenecek.
İstanbul festivali biletleri satışta
İstanbul festivali biletleri satışta39. İstanbul Film Festivali’nin 9-20 Ekim tarihlerinde yapılacak Uluslararası Yarışma, Ulusal Belgesel Yarışması ve Filmekimi Galaları gösterimlerinin biletleri satışa çıktı.
İstanbul Film Festivali’nden 8 seçki
İstanbul Film Festivali’nden 8 seçki9 - 20 Ekim tarihlerinde Ulusal Belgesel Yarışması, Uluslararası Yarışma ve Filmekimi Galaları bölümlerinde 40 filmi izleyiciyle buluşturacak 39. İstanbul Film Festivali’nin programından sekiz film seçtik
28.09.2020Kültür Sanat
39. İstanbul Film Festivali sinema ve çevrimiçi ekranlarda
39. İstanbul Film Festivali sinema ve çevrimiçi ekranlardaİstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle düzenlenen 39. İstanbul Film Festivali Ekim ayında çevrimiçi olarak sürüyor, aynı zamanda salon gösterimlerine başlıyor. Uluslararası Yarışma sadece festivalin çevrimiçi platformu filmonline.iksv.org’da gerçekleştirilirken, Ulusal Belgesel Yarışması ve Filmekimi Galaları filmleri filmonline.iksv.org’a ek olarak Cinemaximum City’s Nişantaşı ve Kadıköy Sineması’nda da gösterime girecek. Festival kapsamında Ekim ayında toplam 40 yeni film gösteriliyor.
25.09.2020Kültür Sanat
39. İstanbul Film Festivali’nin yeni tarihleri belli oldu
39. İstanbul Film Festivali’nin yeni tarihleri belli olduİstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle düzenlenen İstanbul Film Festivali, COVID-19 salgını nedeniyle ertelenen Ulusal Yarışma ve Ulusal Kısa Film Yarışması’nı 17-28 Temmuz tarihlerinde gerçekleştiriyor. Gösterimleri, Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi (SSM) işbirliğiyle 17-28 Temmuz tarihlerinde yapılacak yarışmalarda, 11 uzun metrajlı ve 12 kısa film yer alacak. SSM’de kurulacak açık hava sinemasında her gece 21.00’de bir uzun ve bir kısa metrajlı film birlikte gösterilecek. Gösterimler, film ekiplerinin katılımıyla yapılacak.
TV+ yurtdışına açılmaya başladı
TV+ yurtdışına açılmaya başladıTurkcell’in dijital televizyon platformu TV+, beş yılda Türkiye’de 4 milyon 700 bin aboneye ulaşırken, gözünü yurtdışına dikti. TV+ izleyicinin istediği içeriği, istediği yerden, istediği cihazdan izleyebilmesini sağlıyor. Türkiye’de mobil televizyon izlenme sektöründe yüzde 47 pazar payı olan TV+, beş yıla 6.5 milyar saat izlenme süresi elde etti.
17.11.2019Ekonomi
Bu hafta ne var ne yok?
Bu hafta ne var ne yok?Hafta sonu plan yapmadıysanız; konser, tiyatro, sinema gibi aktivite planlarının yer aldığı haftanın etkinlik programına göz atmanızı tavsiye ediyoruz...
5.10.2019Cumartesi
Efsanenin ardındaki ressam Avni Lifij
Efsanenin ardındaki ressam Avni LifijKültür sanat dünyasının nabzını tutan Milliyet Sanat dergisinin yeni sayısı okurların karşısında. Dergi kapağına SSM’deki ‘Avni Lifij. Çağının Yenisi’ sergisini taşırken Cem Yılmaz, Leyla Gediz, Ahmet Ümit, Fırat Tanış, Gonca Vuslateri söyleşileri dikkat çekiyor
1.10.2019Gündem
Filmekimi'nden 10 film
Filmekimi'nden 10 filmBiletleri 28 Eylül’de satışa çıkacak Filmekimi, bu yıl 18. kez düzenleniyor. 4-13 Ekim tarihlerinde İstanbul’da 11-15 Ekim’de Ankara’da, 18-22 Ekim’de ise İzmir’de sinemaseverlerle buluşacak Filmekimi’nden 10 film seçtik
26.09.2019Gündem
Ödüllü filmler Filmekimi’nde
Ödüllü filmler Filmekimi’ndeİstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından 18. kez düzenlenen Filmekimi, programını açıkladı. 18. Filmekimi, bu yıl 4-13 Ekim tarihlerinde İstanbul’da 10 gün sürecek bir maratonla başlayarak, 11-15 Ekim’de Ankara’da, 18-22 Ekim’de ise İzmir’de sinemaseverlerle buluşacak.
20.09.2019Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Filmekimi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.