Finansal İstikrar

Finansal İstikrar

Son dakika finansal istikrar haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan finansal istikrar gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan finansal istikrar haber sayfamızda...

Finansal İstikrar

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.235 finansal istikrar haberi bulunmuştur.
Fed anketinde faiz ve enflasyona dikkat çekildi
Fed anketinde faiz ve enflasyona dikkat çekildi ABD Merkez Bankası'nın (Fed) anketi ısrarcı enflasyon ve yüksek faizi finansal istikrar için temel riskler olarak işaret etti.
22.04.2024 Uzmanpara
Çin Merkez Bankası Başkanı, Powell ile görüştü
Çin Merkez Bankası Başkanı, Powell ile görüştü Çin Merkez Bankası Başkanı Pan Gongsheng, Fed Başkanı Jerome Powell ile görüştü.
18.04.2024 Uzmanpara
'Cari açıktaki düşüş orta vadeli programımızın çalıştığını gösteriyor'
'Cari açıktaki düşüş orta vadeli programımızın çalıştığını gösteriyor' Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek "Cari açıktaki azalma döviz rezervi birikimine destek olurken, makro finansal istikrar kanalıyla da dezenflasyona destek olacak" dedi.
17.04.2024 Ekonomi
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu'ndan seçim sonuçlarına ilişkin açıklama
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu'ndan seçim sonuçlarına ilişkin açıklama Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, “Sonuçları ülkemize ve milletimize hayırlı olsun. Sandığa gidip oyunu kullanan, ülkemizin geleceğine ve demokrasiye sahip çıkan herkese teşekkür ediyorum” dedi.
1.04.2024 Ekonomi
PPK toplantı özeti yayımlandı
PPK toplantı özeti yayımlandı Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, Para Politikası Kurulu (PPK) özetinde şubat ayı tüketici enflasyonu artışında ücret ve geriye doğru endeksleme davranışının devam eden yansımalarının hissedildiği hizmet fiyatlarının yanı sıra Ramazan ayına özgü unsurların etkisinin belirgin olduğu gıda fiyatlarının öne çıktığı ifade edildi. Bu dönemde özellikle kırmızı et ve bağlantılı işlenmiş et ürünleri ile çiğ süt referans fiyat artışının yansımalarının izlendiği süt ve süt ürünleri fiyatlarında artış oranının belirgin olduğuna işaret edildi.
28.03.2024 Uzmanpara
Avdagiç’ten 'dezenflasyon programı' açıklaması
Avdagiç’ten 'dezenflasyon programı' açıklaması İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, "Yabancı yatırımcının Türkiye’nin uyguladığı dezenflasyon programının süreceğine olan inancı seçimlerin ardından daha da pekişecektir ve diğer kredi derecelendirme kuruluşlarından da not artışları gelecektir" dedi.
15.03.2024 Ekonomi
Bakan Şimşek'ten 'Fitch' açıklaması: Böyle olumlu gelişmeler artarak devam edecek
Bakan Şimşek'ten 'Fitch' açıklaması: Böyle olumlu gelişmeler artarak devam edecek Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek sosyal medya hesabından Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings'in kredi notuna ilişkin açıklamalarda bulundu.
9.03.2024 Haberler
Bakan Şimşek'ten 'Fitch' açıklaması: Böyle olumlu gelişmeler artarak devam edecek
Bakan Şimşek'ten 'Fitch' açıklaması: Böyle olumlu gelişmeler artarak devam edecek Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek sosyal medya hesabından Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings'in kredi notuna ilişkin açıklamalarda bulundu.
9.03.2024 Ekonomi
Tüketici kredileri mercek altında
Tüketici kredileri mercek altında Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek başkanlığında toplanan Finansal İstikrar Komitesi’nde, tüketici kredileri başta olmak üzere kredilerdeki son dönem gelişmelerin finansal istikrara etkileri ve uygulanabilecek tedbirler ele alındı.
10.02.2024 Ekonomi
Finansal İstikrar Komitesi'nde tüketici kredileri ele alındı
Finansal İstikrar Komitesi'nde tüketici kredileri ele alındı Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek başkanlığında toplanan Finansal İstikrar Komitesi'nde, tüketici kredileri başta olmak üzere kredilerdeki son dönem gelişmelerin finansal istikrara etkileri ve uygulanabilecek tedbirler ele alındı.
9.02.2024 Ekonomi
'Banka dışı mortgage kreditörleri izleniyor'
'Banka dışı mortgage kreditörleri izleniyor' ABD Hazine Bakanı Janet Yellen banka dışı mortgage kreditörlerinden kaynaklanan risklerin takip edildiğini söyledi.
9.02.2024 Uzmanpara
Ocak ayı ihracat rakamları açıklandı
Ocak ayı ihracat rakamları açıklandı Ticaret Bakanı Ömer Bolat, 2023 yılı ihracatını artıda kapatmayı başaran Türkiye’nin 2024’e de rekorla başladığını belirterek, 20 milyar dolarla en yüksek ocak ayı ihracatını gerçekleştirdiklerini söyledi.
2.02.2024 Uzmanpara
Bakan Bolat dış ticaret rakamlarını açıkladı
Bakan Bolat dış ticaret rakamlarını açıkladı Ticaret Bakanı Ömer Bolat, 2023 yılı ihracatını artıda kapatmayı başaran Türkiye’nin 2024’e de rekorla başladığını belirterek 20 milyar 28 milyon dolarla en yüksek ocak ayı ihracatını gerçekleştirdiklerini söyledi.
2.02.2024 Haberler
Bakan Bolat dış ticaret rakamlarını açıkladı
Bakan Bolat dış ticaret rakamlarını açıkladı Ticaret Bakanı Ömer Bolat, 2023 yılı ihracatını artıda kapatmayı başaran Türkiye’nin 2024’e de rekorla başladığını belirterek 20 milyar 28 milyon dolarla en yüksek ocak ayı ihracatını gerçekleştirdiklerini söyledi.
2.02.2024 Ekonomi
Bakan Şimşek'ten vergi ve fiyat istikrarı açıklaması
Bakan Şimşek'ten vergi ve fiyat istikrarı açıklaması Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, “İstanbul Sanayi Odası Ocak Ayı Meclis Toplantısı”nda önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Şimşek, vergi düzenlemesi ile ilgili şu anda çalışmaların olduğunu belirtirken, kur korumalı mevduat (KKM) uygulamasından çıkış ile ilgili de önemli bilgiler verdi. İşte detaylar...
31.01.2024 Ekonomi
Kredi kartına yeni tedbirler! Ekstreye ekstra takip...
Kredi kartına yeni tedbirler! Ekstreye ekstra takip... Bankalar müşterilerini, altın, döviz, kripto para alanların kredi kartının kapanabileceği yönünde uyardı. Vadesi gelmemiş kredilerin kapatılması, “makul gerekçesi olmayan transferler” de kartların kullanıma kapatılmasına yol açabilir.
30.01.2024 Ekonomi
Merkez Bankası bu yıl ne yapacak?
Merkez Bankası bu yıl ne yapacak? İç ve dış piyasalarda en çok merak edilen konuların başında “Merkez Bankası’nın 2024 rotası” geliyor. Gelin birlikte yeni yılın planına göz atalım.
2.01.2024 Ekonomi
TCMB, 2024 yılı yol haritasını paylaştı
TCMB, 2024 yılı yol haritasını paylaştı Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) yayımladığı 2024 yılı Para Politikası metninde parasal sıkılık ve parasal aktarımın, likidite gelişmeleri yakından takip edilerek miktarsal sıkılaştırma kararları ile destekleneceği belirtilerek yabancı para yükümlülükler üzerinden menkul kıymet tesisinin kademeli olarak azaltılmasına devam edileceği ifade edildi.
29.12.2023 Uzmanpara
PPK toplantı özeti yayımlandı
PPK toplantı özeti yayımlandı Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) aralık ayı Para Politikası Kurulu (PPK) toplantı özetini yayımladı.
28.12.2023 Uzmanpara
'Borsa bir oyun alanı değildir'
'Borsa bir oyun alanı değildir' Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Borsa İstanbul'un 150. yıl dönümü programında önemli açıklamalarda bulundu.
22.12.2023 Uzmanpara
Bakan Şimşek: Borsa bir oyun alanı değildir
Bakan Şimşek: Borsa bir oyun alanı değildir Hazine Bakanı Mehmet Şimşek Borsa İstanbul'un 150. yıl dönümü programında önemli açıklamalarda bulundu.
22.12.2023 Ekonomi
Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan 'Finansal İstikrar Komitesi' açıklaması
Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan 'Finansal İstikrar Komitesi' açıklaması Finansal İstikrar Komitesi Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek başkanlığında toplandı.
9.12.2023 Ekonomi
'Faizlerin cari seviyelerde kalması gerekecek'
'Faizlerin cari seviyelerde kalması gerekecek' İngiltere Merkez Bankası (BoE) Başkanı Andrew Bailey faizlerin cari seviyelerde kalması gerekeceğini söyledi.
6.12.2023 Uzmanpara
PPK toplantı özeti yayımlandı
PPK toplantı özeti yayımlandı Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiği Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısına dair özet metin yayımlandı.
30.11.2023 Uzmanpara
Üçüncü çeyrek büyüme rakamları belli oldu
Üçüncü çeyrek büyüme rakamları belli oldu TÜİK üçüncü çeyrek büyüme rakamları belli oldu. Türkiye ekonomisi temmuz, ağustos ve eylül aylarını kapsayan üçüncü çeyrekte yüzde 5,9'la beklentilerin üzerinde büyüdü. Konuyla ilgili Bakan Şimşek'ten ilk açıklama geldi
30.11.2023 Haberler

Benzer Haber Etiketleri

Finansal İstikrar ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.