Fkö

Fkö

Son dakika FKÖ haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan FKÖ gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan FKÖ haber sayfamızda...

Fkö

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 300 fkö haberi bulunmuştur.
Mahmud Abbas ABD'den Kudüs'teki konsolosluğunu yeniden açmasını istedi
Mahmud Abbas ABD'den Kudüs'teki konsolosluğunu yeniden açmasını istediFilistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, ABD Başkanı Joe Biden yönetimine, işgal altındaki Doğu Kudüs'teki konsolosluklarını yeniden açmaları için çağrı yaptı.
24.10.2021Dünya
Uluslararası topluma 'Filistinli tutuklular' için çağrı
Uluslararası topluma 'Filistinli tutuklular' için çağrıFilistin Kurtuluş Örgütü’ne (FKÖ) bağlı Filistin Esirler Heyeti, İsrail güçlerinin Filistinli tutuklulara yönelik "Nazi suçları" işlediğini belirterek, uluslararası topluma Filistinli tutukluları koruması için devreye girme çağrısı yaptı.
8.09.2021Dünya
İsrail’in Fas'taki diplomatik temsilciliği açıldı
İsrail’in Fas'taki diplomatik temsilciliği açıldıİsrail Dışişleri Bakanı Yair Lapid, iki ülke arasında imzalanan ilişkileri normalleştirme anlaşmasının ardından ilk resmi ziyareti kapsamında geldiği Fas’ta, İsrail’in iletişim ofisini açtı.
12.08.2021Dünya
Tel Aviv'den Marakeş'e ilk direkt uçuş gerçekleşti
Tel Aviv'den Marakeş'e ilk direkt uçuş gerçekleştiGelen son dakika haberine göre; İsrail'in Tel Aviv kentinden, Fas'ın Marakeş kentine ilk direkt uçuş gerçekleştirildi.
25.07.2021Ekonomi
Son dakika... Hamas: Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak!
Son dakika... Hamas: Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak!Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye, direniş gruplarının İsrail'e ağır bir darbe vurduğunu ve Filistinlilerin özgürlüğe kavuşması yolunda yeni bir aşamaya geçildiğini söyledi.
21.05.2021Dünya
Son dakika... Filistin'den seçim açıklaması! Erteleme kararı alındı
Son dakika... Filistin'den seçim açıklaması! Erteleme kararı alındıGelen son dakika haberine göre, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, "Kudüs'teki halkımızın seçimlere katılımı güvence altına alınıncaya kadar seçimleri erteleme kararı aldık" dedi.
29.04.2021Dünya
Filistin Devlet Başkanı Abbas'tan seçim açıklaması: Kararlıyız
Filistin Devlet Başkanı Abbas'tan seçim açıklaması: KararlıyızFilistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, "Seçimleri belirlenen vakitte Batı Şeria, Doğu Kudüs ve Gazze Şeridi'nde olmak üzere tüm Filistin topraklarında yapmaya kararlıyız." dedi.
18.04.2021Dünya
Filistinlilere ait onlarca zeytin ağacını ateşe verildi
Filistinlilere ait onlarca zeytin ağacını ateşe verildiYahudi yerleşimciler, işgal altındaki Batı Şeria'nın Beytullahim kentinde Filistinlilere ait onlarca zeytin ağacını ateşe verdi.
17.04.2021Dünya
Son dakika: Askıya alınmıştı... ABD'den flaş Filistin kararı
Son dakika: Askıya alınmıştı... ABD'den flaş Filistin kararıGelen son dakika haberine göre; ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Donald Trump döneminde askıya alınan Filistin yardımlarını yeniden başlatmayı planladıklarını açıkladı. Filistin'in, ABD'nin eski Başkan Donald Trump döneminde askıya alınan Filistin yardımlarının yeniden başlatılması kararından memnuniyet duyduğu belirtildi. Öte yandan İsrail, eski ABD Başkanı Donald Trump döneminde askıya alınan Filistin yardımlarının yeniden başlatılması kararına tepki gösterdi.
7.04.2021Dünya
İsrail makamları, Filistinli lider Raid Salah’ın hücre cezasını 6 ay uzattı
İsrail makamları, Filistinli lider Raid Salah’ın hücre cezasını 6 ay uzattıİsrail'in güneyindeki Birus’s Sebi (Beer Şeva) Bölge Mahkemesi, halihazırda hapis cezasını yatan Filistin 1948 İslami Hareketi’nin yasaklı kuzey kanadının lideri Şeyh Raid Salah’ın hücre cezasını 6 ay daha uzattı.
3.03.2021Dünya
Biden Trump'ın Kudüs kararına dokunmadı
Biden Trump'ın Kudüs kararına dokunmadıWashington, ABD'nin İsrail Büyükelçiliğini Kudüs'te tutmaya devam edeceğini açıkladı. Yeni yönetim, eski Trump döneminde askıya alınan Filistin'e mali yardımların yeniden başlanacağını ve FKÖ'nün Washington ofisinin tekrar açılacağını belirtiyor.
29.01.2021Dünya
İsrail'in Rabat Büyükelçiliği resmen çalışmalarına başladı
İsrail'in Rabat Büyükelçiliği resmen çalışmalarına başladıİsrail Dışişleri Bakanlığı, iki ülke arasında yapılan ilişkilerin normalleştirilmesi anlaşmasının ardından Fas'a geçici diplomatik misyon şefi olarak atanan eski Kahire Büyükelçisi David Govrin'in başkent Rabat'a ulaştığını duyurdu.
26.01.2021Dünya
FKÖ, ABD’deki misyonunun yeniden açılması kararını memnuniyetle karşıladı
FKÖ, ABD’deki misyonunun yeniden açılması kararını memnuniyetle karşıladıWashington’da kapatılan diplomatik misyonunun Joe Biden başkanlığındaki ABD yönetimi tarafından yeniden açılması kararını memnuniyetle karşıladı.
26.01.2021Dünya
Yahudi yerleşimciler Filistinlilere ve mülklerine saldırdı
Yahudi yerleşimciler Filistinlilere ve mülklerine saldırdıİşgal altındaki Batı Şeria'nın farklı bölgelerinde çok sayıda Yahudi yerleşimcinin Filistinlilere ve mülklerine düzenlediği saldırılarda bir çocuk yaralandı, çok sayıda ev ve araç zarar gördü.
22.01.2021Dünya
Çalkantılarla geçen dört yıl
Çalkantılarla geçen dört yılKoltuğunu iki gün sonra Biden'a devredecek ABD Başkanı Trump, görev süresi boyunca dış politikada aldığı kararlar ile uluslararası kamuoyunun gündeminden düşmedi. Seyahat yasaklarıyla başlayan Trump döneminde İsrail'in istediği her şey verildi, Washington İran'la nükleer anlaşmadan çekildi, Çin'le ticaret savaşına tutuştu.
18.01.2021Dünya
Son dakika.. Filistin'de flaş gelişme! 14 yıl aradan sonra...
Son dakika.. Filistin'de flaş gelişme! 14 yıl aradan sonra...Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, 22 Mayıs 2021'de milletvekili ve 31 Temmuz 2021'de de başkanlık seçimlerinin yapılmasını öngören kararnameyi imzaladı. Türkiye'nin Filistin nezdindeki Kudüs Başkonsolosu Büyükelçi Ahmet Rıza Demirer, başkanlık seçimlerinin yapılma kararı alınmasını memnuniyetle karşıladıklarını belirterek, uluslararası toplumu seçimlerin sonuçlarına saygı duymaya çağırdı.
15.01.2021Dünya
İsrail'de Kovid-19 tespit edilen Filistinli tutuklu sayısı 171'e yükseldi
İsrail'de Kovid-19 tespit edilen Filistinli tutuklu sayısı 171'e yükseldiİsrail hapishanelerinde yeni tip koronavirüse (Kovid-19) yakalanan Filistinli tutuklu sayısı 171'e çıktı.
3.01.2021Dünya
Rusya ABD'ye misillemeye hazırlanıyor
Rusya ABD'ye misillemeye hazırlanıyorRusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, ABD'nin Rus şirketlerine yönelik yaptırım kararına karşılık vereceklerini söyledi.
23.12.2020Dünya
Hamas: İsrail'le yeniden iş birliğine başlanması uzlaşı önünde engel
Hamas: İsrail'le yeniden iş birliğine başlanması uzlaşı önünde engelHamas Hareketi Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye, Filistin yönetiminin İsrail'le güvenlik iş birliğine geri dönme kararının, Filistinli gruplar arasındaki uzlaşı önünde büyük bir engel oluşturduğunu söyledi.
13.12.2020Dünya
Mahmud Abbas'tan BAE ve Bahreyn için flaş karar
Mahmud Abbas'tan BAE ve Bahreyn için flaş kararFilistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ın Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Bahreyn'e yeniden büyükelçi gönderme kararı aldığı bildirildi.
18.11.2020Dünya
Filistin’in simge isimlerindendi
Filistin’in simge isimlerindendiFilistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ) Yürütme Konseyi Genel Sekreteri Saib Ureykat, Kovid-19 nedeniyle 65 yaşında hayatını kaybetti. İsrail’de Kovid-19 tedavisi gören Ureykat’ın Kudüs’teki Hadasah Hastanesi’nde hayata gözlerini yumduğu duyuruldu. ABD’de 2017’de akciğer nakli yapılan Ureykat’ın 8 Ekim’deki Kovid-19 testi pozitif çıkmıştı. Ureykat, durumunun ağırlaşması üzerine 23 Ekim’de Eriha’dan Kudüs’e nakledilmişti.
11.11.2020Dünya
Son dakika... Filistin başmüzakerecisi Saeb Erekat koronavirüsten öldü
Son dakika... Filistin başmüzakerecisi Saeb Erekat koronavirüsten öldüEkim ayında Kudüs'teki bir hastaneye kaldırılan ve yoğun bakımda tedavi gören Erekat'ın, 65 yaşında yaşamını yitirdiği bildiriliyor.
10.11.2020 Dünya
Trump'ın İsrail-Filistin meselesinde yaptığı hataları Biden düzeltebilecek mi?
Trump'ın İsrail-Filistin meselesinde yaptığı hataları Biden düzeltebilecek mi?İsrail-Filistin meselesinde tartışmalı birçok karara imza atan Trump yönetimi sonrasında, Biden döneminde neler olacağı tartışılıyor.
8.11.2020Dünya
FKÖ Genel Sekreteri Ureykat, solunum cihazına bağlandı
FKÖ Genel Sekreteri Ureykat, solunum cihazına bağlandıKoronavirüs tedavisi süren ve dün bir İsrail hastanesine sevk edilen FKÖ Yürütme Konseyi Genel Sekreteri Ureykat, durumunun ağırlaşması üzerine solunum cihazına bağlandı.
19.10.2020Dünya
İsrail'den skandal 20 askeri karar!
İsrail'den skandal 20 askeri karar!İsrail makamları, işgal altındaki Batı Şeria'da Filistinlilerin zeytin bahçelerine girmesini engelleyen 20 askeri karar çıkardı.
11.10.2020Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Fkö ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.