Fonlama

Fonlama

Son dakika fonlama haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan fonlama gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan fonlama haber sayfamızda...

Fonlama

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.517 fonlama haberi bulunmuştur.
Spor girişimcisine sarı-kırmızı yatırım
Spor girişimcisine sarı-kırmızı yatırımSpor ekonomisi ve dijitalleşen dünyanın yatırım potansiyelini daha da derinleştirmeyi planlayan Galatasaray, Core Strateji ve İstanbul Portföy ile birlikte “1905 Ventures Girişimcilik Merkezi”ni kuruyor. Girişim Sermayesi Yatırım Fonu olan 1905 Ventures, Türkiye’de spor teknolojisi alanında girişimlere soyunacak.
18.10.2021Ekonomi
STK dünyası duman altı
STK dünyası duman altıTütün endüstrisinin kurduğu ‘Dumansız Dünya Vakfı’nın, Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı’na fon sağlayarak tütün kullanımına dair rapor hazırlattığı iddiası, sivil toplum dünyasını sarstı. Prof. Dr. Toker Ergüder, Milliyet’e ‘Tütün endüstrisi çeşitli taktiklerle yasakları delmeye çalışıyor’ dedi
6.10.2021Gündem
Elektronik sigara uyarısı
Elektronik sigara uyarısıÇocukları Tütün Salgını ve Zararlarından Koruma İnisiyatifi, tütün endüstrisi ve Dumansız Dünya Vakfı'nın, Türkiye'nin elektronik sigara pazarının içine itilmesi ve milyonlarca çocuk ve gencin küçük yaşlarda nikotin bağımlısı olması için çalıştığını bildirdi.
4.10.2021Vitrin
Kavcıoğlu'ndan rezerv açıklaması
Kavcıoğlu'ndan rezerv açıklamasıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu, "Yaptığımız düzenlemelerle nakit akışını sağladık. Rezervlerimiz 120 milyar doların üzerine çıktı." ifadelerini kullandı.
28.09.2021Uzmanpara
Kavcıoğlu: Rezervlerimiz 120 milyar doların üzerine çıktı
Kavcıoğlu: Rezervlerimiz 120 milyar doların üzerine çıktıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu, Finansın Geleceği Zirvesi'nde önemli açıklamalarda bulundu. Kavcıoğlu, "Yaptığımız düzenlemelerle nakit akışını sağladık. Rezervlerimiz 120 milyar doların üzerine çıktı." dedi.
28.09.2021Ekonomi
İstanbul ‘yükselen küresel ekosistem’
İstanbul ‘yükselen küresel ekosistem’İstanbul, 2021 Küresel Startup Ekosistemleri Raporu’na göre, “Küresel Yükselen Ekosistemler” arasında 15’inci sırada yer aldı.
25.09.2021Ekonomi
Çin kripto para işlemlerini yasa dışı ilan etti
Çin kripto para işlemlerini yasa dışı ilan ettiÇin, kripto para ticaretine yönelik baskıyı artırarak, kripto para ile yapılan tüm işlemleri “yasa dışı” ilan etti.
24.09.2021Uzmanpara
Çin, kripto para işlemlerini yasa dışı ilan etti
Çin, kripto para işlemlerini yasa dışı ilan ettiÇin, kripto para ticaretine yönelik baskıyı artırarak, kripto para ile yapılan tüm işlemleri “yasa dışı” ilan etti.
24.09.2021Ekonomi
Ekonomistler faiz kararını değerlendirdi
Ekonomistler faiz kararını değerlendirdiEkonomistler, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) politika faizini indirmesine gerekçe olarak, enflasyondaki yükselişin geçici unsurlara bağlı olması, ticari kredilerin öngörülenden fazla daralması ve bireysel kredileri sınırlamaya yönelik tedbirlerin alınmasını gösterdiğini bildirdi.
23.09.2021Uzmanpara
İstanbul, 'Küresel Çapta Yükselen Ekosistemler' arasında 15. sırada
İstanbul, 'Küresel Çapta Yükselen Ekosistemler' arasında 15. sıradaİstanbul, 2021 Küresel Startup Ekosistemleri Raporu’na göre, "Küresel Yükselen Ekosistemler" arasında 15'inci sırada yer aldı.
22.09.2021Ekonomi
Piyasa Katılımcıları Anketi yayımlandı
Piyasa Katılımcıları Anketi yayımlandıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Piyasa Katılımcıları Anketi'ne göre, yıl sonu Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) beklentisi yüzde 16,74 oldu.
17.09.2021Uzmanpara
Sürdürülebilir  Eurobond ihracı
Sürdürülebilir Eurobond ihracıVakıfBank, sürdürülebilir finansman programı içinde ikinci tahvil ihracını da tamamladı. 5 yıl vadeli 500 milyon dolar tutarındaki tahvil ihracına dünya genelinde yatırımcı ilgisi yoğun oldu.
11.09.2021Ekonomi
Uzman isimden kritik altın tahmini
Uzman isimden kritik altın tahminiSon zamanlarda genel olarak satıcılı seyrin hakim olduğu ons altın haftanın son işlem gününde 1800 dolar civarında işlem görüyor. Dolar ve euro bugün geri çekilirken, gram altın ise düşüş kaydediyor. Peki altın fiyatlarında gidişat ne yönde olacak? Hangi fiyatlar üzerinden alım-satım yapılabilir? Altın yatırımcılarının merakla takip ettiği gelişmeleri Stratejist Cüneyt Paksoy Uzmanpara'ya değerlendirdi. İşte detaylar...
10.09.2021Uzmanpara
Avrupa borsaları karışık seyirle kapandı
Avrupa borsaları karışık seyirle kapandıAvrupa borsaları, Avrupa Merkez Bankasının (ECB) politika faiz kararı ve küresel ekonomik büyümeye ilişkin endişelerle günü karışık seyirle tamamladı.
9.09.2021Ekonomi
Lagarde'dan varlık alımlarıyla ilgili açıklama
Lagarde'dan varlık alımlarıyla ilgili açıklamaAvrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde, bugünkü Yönetim Konseyi Toplantısı'nda pandemi alımlarında bir sonraki aşamanın ne olacağının tartışılmadığını belirterek, "Pandemi Acil Varlık Alım Programı'nı (PEPP) aralık toplantısında kapsamlı olarak tartışacağız." dedi.
9.09.2021Uzmanpara
ECB faize dokunmadı
ECB faize dokunmadıAvrupa Merkez Bankası (ECB) piyasa beklentileri doğrultusunda faiz oranları ve Pandemi Acil Varlık Alım Programı'nın (PEPP) toplam büyüklüğünde değişikliğe gitmezken, tahvil alımlarının son iki çeyreğe göre daha düşük hızla olabileceğini duyurdu.
9.09.2021Uzmanpara
İhracatın menzili artırılacak
İhracatın menzili artırılacakTürkiye, mal ve hizmet ihracatında menzilini artıracak, bu kapsamda coğrafi olarak uzak, ihracat potansiyeli yüksek ülkelerle ticareti geliştirme hedefine yönelik "Uzak Ülkeler Stratejisi" uygulanacak.
6.09.2021Uzmanpara
İhracatın menzili artırılacak
İhracatın menzili artırılacakTürkiye, mal ve hizmet ihracatında menzilini artıracak, bu kapsamda coğrafi olarak uzak, ihracat potansiyeli yüksek ülkelerle ticareti geliştirme hedefine yönelik "Uzak Ülkeler Stratejisi" uygulanacak.
6.09.2021Ekonomi
Yabancılar atağa geçti! 2 ayda 3 milyar dolar
Yabancılar atağa geçti! 2 ayda 3 milyar dolarTürkiye’ye, temmuz ve ağustosta 3 milyar dolarlık net yabancı girişi gerçekleşti. TL hazirandan bu yana dolar karşısında en fazla değer kazanan para birimi oldu. İşsizliği 3 yılın, cari açığı ise 10 ayın en düşük seviyesine indiren Türkiye son iki ayda yabancı yatırımcıların gözdesi haline geldi.
6.09.2021Ekonomi
Fitch'ten ECB açıklaması
Fitch'ten ECB açıklamasıUluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Avrupa Merkez Bankası'nın (ECB) faiz oranlarını 2025'e kadar sabit tutmasının, tahvil alımlarının ise en az 2024'e kadar devam etmesinin beklendiğini bildirdi.
2.09.2021Uzmanpara
Fitch duyurdu: 2025'e kadar değişmeyecek
Fitch duyurdu: 2025'e kadar değişmeyecekUluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Avrupa Merkez Bankasının (ECB) faiz oranlarını 2025'e kadar sabit tutmasının, tahvil alımlarının ise en az 2024'e kadar devam etmesinin beklendiğini bildirdi.
1.09.2021Ekonomi
Hızlı tren hattının Çerkezköy-Kapıkule etabında çalışmaların yüzde 47'si tamamlandı
Hızlı tren hattının Çerkezköy-Kapıkule etabında çalışmaların yüzde 47'si tamamlandıTürkiye'nin Avrupa ülkeleriyle yüksek standartlı demir yolu bağlantısını sağlayacak "Halkalı-Kapıkule Demir Yolu Projesi" kapsamında inşası süren Çerkezköy-Kapıkule hattındaki çalışmaların yüzde 47'si tamamlandı.
31.08.2021Ekonomi
Yorkshire Terrier cinsi köpek, sahibini çakal saldırısından kurtardı
Yorkshire Terrier cinsi köpek, sahibini çakal saldırısından kurtardıKanada’da başlayan çakalların şehre inmesi olaylarına yenileri eklenmeye devam ediyor. Genellikle ölümle sonuçlanan bu saldırılar, çoğunlukla da ağır yaralamayla kendini gösteriyor.
15.08.2021Haberler
Ziraat Katılım’dan  67 milyarlık kaynak
Ziraat Katılım’dan 67 milyarlık kaynakZiraat Katılım Genel Müdürü Metin Özdemir, Ziraat Katılım’ın 2021 ikinci çeyreğinde Türkiye ekonomisine sağladığı nakdi ve gayri nakdi finansman toplamının 67 milyar TL olduğunu bildirdi.
15.08.2021Ekonomi
Piyasalarda gözler yine Fed'e çevrildi
Piyasalarda gözler yine Fed'e çevrildiKüresel pay piyasaları artan risk unsurlarına karşın özellikle ABD Merkez Bankası'nın (Fed) son dönem makroekonomik verilerle birlikte para politikasının değişiminde aceleci davranmayacağı iyimserliğiyle rekor kırmaya devam ederken, gelecek hafta gözler Fed'in toplantı tutanakları ve Fed Başkanı Jerome Powell'ın konuşmasına çevrildi.
14.08.2021Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

ecbmerkez bankasıfaizAvrupa Merkez Bankasıistanbul

Fonlama ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.