Ford Otosan

Ford Otosan

Son dakika Ford Otosan haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Ford Otosan gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Ford Otosan haber sayfamızda...

Ford Otosan

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.458 ford otosan haberi bulunmuştur.
Baykal Gölü üstünde hız rekoru kırdı
Baykal Gölü üstünde hız rekoru kırdı2019 Uluslararası Yılın Kamyonu (ITOY) ve Rusya yılın kamyonu ödüllü çekicisi F-MAX ile dünya çapında dikkatleri üzerine çeken Ford Trucks, Rusya’da donmuş Baykal Gölü üzerinde gerçekleştirilen hız festivalinde bir ilke daha imza attı. Eskişehir’de üretilen F-MAX, Rusya’da Baykal Gölü üzerinde düzenlenen “Hız Günleri” (Days of Speed on the ice of Lake Baikal) etkinliğine katılan ilk kamyon oldu ve kendi segmentinde donmuş gölde hız rekoru kırdı.
7.04.2021 Otomobil
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan 'çok açık, net söylüyorum' deyip ilan etti: Merkezinde CHP var
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan 'çok açık, net söylüyorum' deyip ilan etti: Merkezinde CHP varSon dakika haberlere göre; Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM grup toplantısında konuşma yaptı. 104 emekli amiralin gece yarısı bildirisine ilişkin Erdoğan, 'Çok açık, net söylüyorum. Şu anda emekli amirallerin merkezinde CHP'nin kendisi vardır. Bu 104 kişinin içerisinde şu anda CHP'li olanlar vardır. Bundan sonra hesabını çok ağır vereceksiniz.' dedi. Kanal İstanbul hakkında açıklamalarda bulunan Erdoğan, "İsteseniz de istemeseniz de biz Kanal İstanbul'a başlıyoruz, yapacağız. İstanbul ile ilgili hazırlıklarımızı büyük ölçüde tamamladık, projenin ÇED raporu tamamlandı." ifadelerini kullandı.
7.04.2021Siyaset
Kocaeli'den 3,8 milyar dolarlık ihracat
Kocaeli'den 3,8 milyar dolarlık ihracatSanayi ve liman kenti Kocaeli'nin yılın ilk çeyreğindeki ihracatı, 3 milyar 838 milyon dolar olarak gerçekleşti.
5.04.2021Uzmanpara
Kocaeli'deki sanayiciler Ford Otosan'ın yeni yatırımını sevinçle karşıladı
Kocaeli'deki sanayiciler Ford Otosan'ın yeni yatırımını sevinçle karşıladıFord Otosan'ın Avrupa'daki en büyük ticari araç üretim üssü olan Kocaeli fabrikalarında gerçekleştirilmesi öngörülen 2 milyar avroluk yeni yatırımından mutluluk duyan kentteki sanayiciler, bu yatırımın tedarikçi firmaların teknolojik dönüşümüne katkı sağlayacağına inanıyor.
24.03.2021Ekonomi
Türkiye'den yılın ilk 2 ayında ihraç edilen otomobilin yüzde 41'i Bursa'da üretildi
Türkiye'den yılın ilk 2 ayında ihraç edilen otomobilin yüzde 41'i Bursa'da üretildiTürkiye'den ocak-şubat döneminde ihraç edilen 98 bin 433 otomobilin yüzde 41'i Bursa'dan gönderildi.
18.03.2021Ekonomi
İngiliz bakandan Türkiye- İngiltere serbest ticaret anlaşmasına övgü
İngiliz bakandan Türkiye- İngiltere serbest ticaret anlaşmasına övgüİngiltere Ticaret Bakanı Liz Truss, Türkiye ve İngiltere arasında imzalanan serbest ticaret anlaşmasının Ford’un her iki ülkedeki yatırımlarını devam ettirmesini sağladığını söyledi.
17.03.2021Ekonomi
Elektrikli ticari oto merkezi Türkiye
Elektrikli ticari oto merkezi TürkiyeFord Otosan’ın 2 milyar euro’luk yatırımının en önemli fazını duyurduğu törende konuşan Erdoğan elektrikli ticari araçta en büyük üretim merkezinin Türkiye olacağını söyledi
17.03.2021Ekonomi
Borsadan kapanış rekoru! Tüm zamanların en yükseği...
Borsadan kapanış rekoru! Tüm zamanların en yükseği...Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günü yüzde 0,96 değer kazanarak 1.570,42 puandan tamamlayarak tüm zamanların en yüksek kapanışını gerçekleştirdi.
16.03.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Türkiye en büyük üretim merkezi olacak' deyip açıkladı! 15 bin kişiye iş imkanı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Türkiye en büyük üretim merkezi olacak' deyip açıkladı! 15 bin kişiye iş imkanıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ford Otosan Gelecek Vizyon Toplantısı'nda konuşma yaptı. Toplantıda konuşma yapan Erdoğan, "Geleceğin otomotiv sanayisinde elektrikli ve bağlantılı ticari araçların en büyük üretim merkezi Türkiye olacaktır. Bu yatırımın yan sanayiye ciddi katkılar yapmasını, ilave 15 bin kişilik dolaylı istihdam gerçekleştirmesini bekliyoruz" dedi.
16.03.2021Haberler
Bakan Varank, Ford Otosan Gelecek Vizyon Toplantısı'nda konuştu
Bakan Varank, Ford Otosan Gelecek Vizyon Toplantısı'nda konuştuSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ford Otosan'ın Kocaeli'de gerçekleştirme kararı aldığı "Yeni Nesil Ticari Araç ve Batarya Üretimi" yatırımının Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubundan (TOGG) sonra Türkiye'de kurulan ikinci elektrikli araç üretim tesisi olacağını bildirdi.
16.03.2021Ekonomi
Son dakika: Ford ve Volkswagen'den flaş anlaşma! Türkiye'de üretilecek
Son dakika: Ford ve Volkswagen'den flaş anlaşma! Türkiye'de üretilecekSon dakika gelen habere göre Ford Motor Company ve Volkswagen AG, 2018'den beri devam eden iş birliği planları çerçevesinde 1 tonluk orta ticari aracın ortak üretimi için anlaştı.
16.03.2021Ekonomi
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Türkiye en büyük üretim merkezi olacak' deyip açıkladı! 15 bin kişiye iş imkanı
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Türkiye en büyük üretim merkezi olacak' deyip açıkladı! 15 bin kişiye iş imkanıGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ford Otosan Gelecek Vizyon Toplantısı'nda konuşma yaptı. Toplantıda konuşma yapan Erdoğan, "Geleceğin otomotiv sanayisinde elektrikli ve bağlantılı ticari araçların en büyük üretim merkezi Türkiye olacaktır. Bu yatırımın yan sanayiye ciddi katkılar yapmasını, ilave 15 bin kişilik dolaylı istihdam gerçekleştirmesini bekliyoruz" dedi.
16.03.2021Siyaset
Ali Koç açıkladı! Bugüne kadarki en büyük yatırım
Ali Koç açıkladı! Bugüne kadarki en büyük yatırımKoç Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Ford Otosan Yönetim Kurulu Başkanı Ali Koç, "Özellikle belirtmek isterim ki pandeminin yarattığı belirsizlik ortamında ve herkesin yatırımdan uzak durduğu bir dönemde, tarihimizin en büyük otomotiv yatırımını yapıyor olmak Topluluğumuzun ve ortağımızın ülkemize olan inancının en büyük ispatıdır. Bu yatırımla, Kocaeli Fabrikalarımız Türkiye’nin, bataryası dahil ilk ve tek elektrikli araç entegre üretim tesisi haline gelecek." dedi.
16.03.2021Ekonomi
Ford Trucks’tan stratejik Belçika hamlesi
Ford Trucks’tan stratejik Belçika hamlesiTüm Avrupa’ya yayılma hedefiyle Portekiz, İspanya ve İtalya’da arka arkaya bayi açılışları gerçekleştiren Ford Trucks, Batı Avrupa’daki büyümesini bölgenin en önemli pazarlarından Belçika ile sürdürüyor.
10.03.2021Otomobil
Kocaeli ikinciliği Bursa'dan devraldı
Kocaeli ikinciliği Bursa'dan devraldıTürk sanayisinin merkez üssü Kocaeli'den şubat ayında yapılan ihracat, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 21,3 artarak 1 milyar 274 milyon dolar oldu. Kent yılın ilk iki ayındaki ihracat performansıyla Bursa'yı geride bırakarak İstanbul'un ardından ikinci sırada yer aldı.
8.03.2021Uzmanpara
Kocaeli "ihracat liginde" ikinci sırayı Bursa'dan devraldı
Kocaeli "ihracat liginde" ikinci sırayı Bursa'dan devraldıTürk sanayisinin merkez üssü Kocaeli'den şubat ayında yapılan ihracat, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 21,3 artarak 1 milyar 274 milyon dolar oldu. Kent yılın ilk iki ayındaki ihracat performansıyla Bursa'yı geride bırakarak İstanbul'un ardından ikinci sırada yer aldı.
8.03.2021Ekonomi
Kara filosuna 35 milyon liralık yatırım
Kara filosuna 35 milyon liralık yatırımFilo yatırımlarına devam eden Arkas Lojistik, Ford Otosan’ın ağır ticari markası Ford Trucks ile olan işbirliğini sürdürüyor. Şirket bu kapsamda filosuna, 35 milyon lira değerindeki yatırımla 40 Ford Trucks F-MAX çekici daha ekledi. Uluslararası Yılın Kamyonu (ITOY) ödüllü Ford Trucks yatırımı yapan Arkas Lojistik’in çevre dostu Euro 6 motora sahip araç oranı da yüzde 50’ye yükseldi.
6.03.2021Ekonomi
Ford Otosan'ın Kocaeli'deki yatırımının ÇED toplantısı yapıldı
Ford Otosan'ın Kocaeli'deki yatırımının ÇED toplantısı yapıldıFord Otosan tarafından planlanan "Hafif Ticari Araç Üretim Çeşitlendirme ve Tevsi Yatırım ile Kapasite Artışı" projesiyle ilgili Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) toplantısı yapıldı.
25.02.2021Ekonomi
Ford Otosan'da büyük usulsüzlük! İki çalışan işten atıldı
Ford Otosan'da büyük usulsüzlük! İki çalışan işten atıldıFord Otosan, KAP'a yaptığı yazılı açıklamada usulsüzlük yaptığı gerekçesiyle iki çalışanı işten atarak 247.8 milyon lira tutarında dava açtığını duyurdu.
22.02.2021Ekonomi
Konsolide cirosu 183.8 milyar lira
Konsolide cirosu 183.8 milyar liraKoç Holding, 2020 yılında konsolide bazda toplam 183.8 milyar TL ciro elde ederken, 10.7 milyar TL kombine yatırım gerçekleştirdi.
17.02.2021Ekonomi
250 adet üretilecek
250 adet üretilecekFord Trucks, 2021’i yeni ürün ve geliştirmelerle karşılıyor. Ford Trucks, ‘Birlikte Geleceği Yüklüyoruz’ mottosuyla gerçekleştirdiği lansmanda; 250 adet üretilecek, koleksiyon niteliğindeki yeni ‘F-MAX Blackline’ ve dolu depoyla 5000 km’ye kadar varan menzil sağlayan yeni ‘F-MAX L’yi müşterilerine sunarken, F-MAX’te standart olarak sunulacak olan ve %5’e varan yakıt tasarrufu sağlayan “Eco+ Mode ”, ConnecTruck uygulamasının geliştirilen özellikleri ve şehir içi kullanıma yönelik modellerde de  “9 ileri otomatik şanzıman” ve “dümenlenebilir arka aks” opsiyonları tanıtıldı.
26.01.2021Otomobil
‘Türkiye elektrikli araçta merkez olur’
‘Türkiye elektrikli araçta merkez olur’Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ford Otosan’ın Kocaeli’deki fabrikalarını ziyaret ederek firmanın yeni yatırım ve çalışmalarını inceledi.
21.01.2021Ekonomi
Bakan Varank farikayı ziyaret etti! Binlerce kişiye yeni iş
Bakan Varank farikayı ziyaret etti! Binlerce kişiye yeni işSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ford Otosan'ın Kocaeli'deki fabrikalarını ziyaret ederek firmanın yeni yatırım ve çalışmalarını inceledi. Yeni nesil ticari araç yatırımlarına devam ettiklerini ifade eden Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün, "Bu yatırım neticesinde Türk otomotiv sektöründe tedarikçilerimiz ve tüm ekosistemle dolaylı olarak 18 bin kişilik yeni istihdam imkanı sağlamış olacağız." dedi.
20.01.2021Haberler
Son dakika: Bakan Varank farikayı ziyaret etti! Binlerce kişiye yeni iş
Son dakika: Bakan Varank farikayı ziyaret etti! Binlerce kişiye yeni işSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ford Otosan'ın Kocaeli'deki fabrikalarını ziyaret ederek firmanın yeni yatırım ve çalışmalarını inceledi. Yeni nesil ticari araç yatırımlarına devam ettiklerini ifade eden Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün, "Bu yatırım neticesinde Türk otomotiv sektöründe tedarikçilerimiz ve tüm ekosistemle dolaylı olarak 18 bin kişilik yeni istihdam imkanı sağlamış olacağız." dedi.
20.01.2021Ekonomi
Elektrikli araçları çalışanlar anlattı
Elektrikli araçları çalışanlar anlattıSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ford Otosan’ın önümüzdeki dönemde gerçekleştireceği uzun dönemli yatırıma ilişkin incelemelerde bulunmak üzere Ford Otosan Kocaeli Fabrikaları’nı ziyaret etti. ‘İş’te Eşitlik’ anlayışıyla hareket eden ve otomotiv sektöründe kadın çalışan sayısını artırmak hedefiyle faaliyet gösteren Ford Otosan’da, Bakan Varank, elektrikli araçlar konusundaki çalışmaları ve yeni yatırım planlarını mühendis, teknisyen ve saha çalışanı kadınlardan dinledi.
20.01.2021Otomobil

Benzer Haber Etiketleri

Fordford otosanrecep tayyip erdoğanotosantürkiye

Ford Otosan ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.