Frigya

Frigya

Son dakika Frigya haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Frigya gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Frigya haber sayfamızda...

Frigya

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 134 frigya haberi bulunmuştur.
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
25.11.2021Oyun
Yerli turiste ‘dünya mirası’
Yerli turiste ‘dünya mirası’Kültürel ve doğal hazineleri ile dünyanın her yerinden turistin seyahat rotasında yer alan Türkiye, iç turizm hareketini de ‘dünya mirası’ alanlarıyla güçlendiriyor.
25.11.2021Ekonomi
Afyonkarahisar turist hedefinde çıtayı yükseltti
Afyonkarahisar turist hedefinde çıtayı yükselttiTürkiye'nin en önemli termal turizm merkezlerinden Afyonkarahisar, 3 bin yıllık Frig Vadisi ile kültür turizminde de adını duyurmaya çalışıyor.
28.09.2021Tatil
Balon turizmi Afyon’u uçuracak!
Balon turizmi Afyon’u uçuracak!Termal turizm merkezi Afyonkarahisar, kültür turizmi atağına kalktı. Frig Vadisi’ni öne çıkaran ve bu vadide balon turlarının da başladığı şehirde, 2022 yılında toplam 4 milyon turist sayısına ulaşılması hedefleniyor.
21.09.2021Ekonomi
'Muazzam bir eserle karşılaştık, hala ne olduğunu anlamaya çalışıyoruz'
'Muazzam bir eserle karşılaştık, hala ne olduğunu anlamaya çalışıyoruz'Afyonkarahisar'ın İhsaniye ilçesinde tarihi Frig Vadisi'nde 40 gündür yürütülen kurtarma kazısında 10 metre yüksekliğindeki "Maltaş Anıt Abidesi" alt kısmındaki "niş" (oyuk) ile gün yüzüne çıkarıldı.
7.08.2021Gündem
Frigya'daki kurtarma kazısında "Maltaş Tapınağı" gün yüzüne çıktı
Frigya'daki kurtarma kazısında "Maltaş Tapınağı" gün yüzüne çıktıAfyonkarahisar'ın İhsaniye ilçesinde tarihi Frig Vadisi'nde 40 gündür yürütülen kurtarma kazısında 10 metre yüksekliğindeki "Maltaş Anıt Abidesi" alt kısmındaki "niş" (oyuk) ile gün yüzüne çıkarıldı.
7.08.2021Gündem
Şimdiki zamanın hikayesi
Şimdiki zamanın hikayesiBÜNYAMİN AYGÜN‘Mimozalı Kadın’ merdivenleri OZAN GÜZELCEBeyoğlu semtinin Kılıç Ali Paşa Mahallesi’de bulunan Enli Yokuşu’ndaki eskimiş merdivenleri Mimar Sinan Üniversitesi öğrencilerinin çizdiği Osman Hamdi Bey’in “Mimozalı Kadın” eseri ile adeta bir sanat köşesine dönüştü...
25.07.2021Kültür Sanat
'Termal turizmin başkenti' Kurban Bayramı tatiline dolu girecek
'Termal turizmin başkenti' Kurban Bayramı tatiline dolu girecekTürkiye'nin gastronomi ve önemli termal merkezlerinden Afyonkarahisar'daki termal otellerin, 9 günlük Kurban Bayramı tatilinde, aldıkları rezervasyonlarda yüzde 100 doluluğa ulaşması bekleniyor.
15.07.2021 Ekonomi
Macera dolu Anadolu
Macera dolu AnadoluYüksek dağları, geniş bozkırları ve gürül gürül akan nehirleriyle Anadolu, kamp ve karavan tatili tercih edenlere sayısız seçenek sunuyor. Anadolu rotasında yer alan antik kalıntılar ise yüzyıllar öncesine uzanan bir yolculuğa çıkarıyor...
3.06.2021Gündem
Frigya'daki Maltaş Anıt Abidesi gün yüzüne çıkarılacak
Frigya'daki Maltaş Anıt Abidesi gün yüzüne çıkarılacakAfyonkarahisar İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Tanır: "Bu kazımız Afyonkarahisar'daki Frigya bölgesindeki ilk çalışma olacak. Buranın 2 bin 750 yıllık bir tarihi geçmişi bulunuyor. Bu nedenle, Maltaş Anıt Abidesi tamamen ortaya çıkartıldığı zaman hem arkeoloji ve turizm camiasında çok büyük ilgi uyandıracaktır hem de dikkatleri Frigya bölgesine çekecektir" dedi.
24.05.2021Tatil
Cinayetleri merak ediyor, heyecanla bekliyordu
Cinayetleri merak ediyor, heyecanla bekliyorduBarbaros da marina yat kulübü İngilizce telaffuzuyla söylemişti ağzını yaya yaya özentili bir biçimde. Böyle bir moda vardı da benim mi haberim yoktu? Belki de espri olsun, ya da yanında yabancı arkadaşı var diye o şekilde telaffuz etmiş olabilirdi. David nereli olabilirdi? Amerikalı ya da İngiliz olma ihtimali daha yüksekti.
13.05.2021Kültür Sanat
Karun hazineleri Uşak Arkeoloji Müzesi'nde sergileniyor
Karun hazineleri Uşak Arkeoloji Müzesi'nde sergileniyor"Karun Hazinesi" olarak bilinen ve aralarında daha önce iki kez çalınarak yurt dışına kaçırılan Kanatlı Denizatı Broşu'nun da bulunduğu Lidya Kralı Kroisos'a ait 432 parça paha biçilmez koleksiyon, sergilendiği Uşak Arkeoloji Müzesinde ziyaretçilerini bekliyor.
29.04.2021Tatil
Tapates Nedir? Tapates Halı Hangi Ve Kilimler Hangi Uygarlığa Aittir?
Tapates Nedir? Tapates Halı Hangi Ve Kilimler Hangi Uygarlığa Aittir?Tapates son zamanlarda sıklıkla duyulmaya başlanan bir kelime olarak ifade edilebilir. Siz de karşınıza çıkan tapates kelimesinin anlamı ile ilgili olarak bilgi sahibi olmak isteyebilirsiniz. Tapates nedir? Tapates halı hangi ve kilimler hangi uygarlığa aittir? Tapates kelimesi hakkında merak edilen tüm detayları derledik.
28.04.2021Eğitim
TÜRSAB Başkanı'ndan bu yılın turizm sezonu için iyimser tahmin
TÜRSAB Başkanı'ndan bu yılın turizm sezonu için iyimser tahminTürkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Firuz Bağlıkaya, yurt dışında yaşayan Türk vatandaşları dahil olmak üzere bu yıl iyi bir ziyaretçi sayısı ve 20-25 milyar dolar civarında döviz girdisi beklediklerini söyledi.
6.04.2021Ekonomi
Kibele Nedir? Kibele Heykeli Hangi Uygarlığa Aittir?
Kibele Nedir? Kibele Heykeli Hangi Uygarlığa Aittir?Dünyada farklı uygarlıklara ait pek çok heykel bulunmaktadır. Bunlardan birisi de Kibele heykelidir. Son yıllarda Kibele heykeli pek çok alanda araştırılan konulardan birisidir. Peki Kibele nedir? Kibele heykeli hangi uygarlığa aittir? Sizlere Kibele heykeli hakkında merak edilenleri derledik.
28.03.2021Eğitim
Denizli Gezilecek Yerler (2021) - Denizli Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin Listesi
Denizli Gezilecek Yerler (2021) - Denizli Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin ListesiDenizli’ye gidildiğinde gezilmesi ve görülmesi gereken çok sayıda yer bulunmaktadır. Bunların arasında sıcak su kaynakları olduğu gibi, mitolojik ögelerin de yer aldığı antik kentler de bulunmaktadır. Tüm bunlar hakkında bilgi alınabilmesi için yazı içerisinde 10 adet gezilmesi ve görülmesi gereken yerleri bir araya getirdik.Denizli, genellikle sıcak su kaynaklarıyla bilinen bir ilimizdir. Fakat Ege Bölgesi’nde yer alan her ilimizde olduğu gibi Denizli’de de sayısız kültürel miras bulunmaktadır. Lidya, Frigya, Roma, Bizans gibi çeşitli devletlere ve imparatorlukları ağırlayan şehir, her toplumun bıraktığı önemli eserleri günümüze kadar taşımıştır.Denizli, halkının kendine özgü şivesi ve lezzetleri sayesinde de ülke genelinde bilinmektedir. Fakat isminin aksine denizi olmayan bir şehir olmasından dolayı yabancı turistler tarafından sıcak yaz aylarında pek tercih edilmemektedir. Denizli için turizm sezonu sonbahar ve ilkbahardır. Bu aylar içerisinde tüm tarihi yapılar ve sıcak su kaynakları çok sayıda yerli ve yabancı turist tarafından ziyaret edilmektedir.
Kenan Sofuoğlu'ndan "MXGP'nin Türkiye etabının tanıtımını Frigya'da yapalım" önerisi
Kenan Sofuoğlu'ndan "MXGP'nin Türkiye etabının tanıtımını Frigya'da yapalım" önerisiAK Parti Sakarya Milletvekili ve Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) Milli Takımlar Kaptanı Kenan Sofuoğlu, Frigya ve Ayazini köyünün dünyaya tanıtılması için Dünya Motokros Şampiyonası'nın basın lansmanının burada yapılması gerektiği önerisinde bulundu.
26.02.2021Diğer
Frigya inanç turizminin merkezi olma yolunda hızla ilerliyor
Frigya inanç turizminin merkezi olma yolunda hızla ilerliyorAfyonkarahisar’ın İhsaniye ilçe sınırları içerisindeki milattan sonra 9. yüzyılda kayaya oyularak yapılan eşsiz güzellikteki tarihi Ayazini Kilisesi restore edilerek inanç turizmine kazandırılacak.
25.01.2021Tatil
Gizemli Frig vadisinin en dikkat çekici eseri: ‘Yılantaş Kaya Mezarı’
Gizemli Frig vadisinin en dikkat çekici eseri: ‘Yılantaş Kaya Mezarı’Vadideki Yılantaş Kaya Mezarı özellikle yabancı turistlerden büyük ilgi görüyor. Mezarın girişindeki Medusa başlı yılan kabartmasına mızraklarıyla yılana saldıran savaşçılar dikkatleri üzerine çekiyor.
12.01.2021Tatil
'Polemik yapmayın sanatınızı gösterin'
'Polemik yapmayın sanatınızı gösterin'Cumhurbaşkanı Erdoğan, sanatçıları Türkiye’nin gücüne güç katmaya çağırarak, “Beklediğimiz sanatçı, muhalefetini sosyal medyadan savurduğu siyasi polemiklerle değil, kanatlanıp uçurduğu sanatıyla gösterecektir” dedi
31.12.2020Siyaset
Beştepe'de ödül töreni! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş açıklamalar
Beştepe'de ödül töreni! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş açıklamalarGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri Töreni'ne katıldı. Erdoğan, 'Sanat teorilerinin çöktüğü, sanat ortamının değişime uğradığı, sanat hırsızlıklarının yüzlere vurulduğu bir çağda yaşıyoruz. Beklediğimiz o sanatçı muhalefetini sosyal medya hesabından savurduğu siyasi polemiklerle değil kanatlanıp uçurduğu sanatıyla gösterecektir' dedi.
30.12.2020Haberler
Son Dakika... Beştepe'de ödül töreni! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş açıklamalar
Son Dakika... Beştepe'de ödül töreni! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş açıklamalarGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri Töreni'ne katıldı. Erdoğan, 'Sanat teorilerinin çöktüğü, sanat ortamının değişime uğradığı, sanat hırsızlıklarının yüzlere vurulduğu bir çağda yaşıyoruz. Beklediğimiz o sanatçı muhalefetini sosyal medya hesabından savurduğu siyasi polemiklerle değil kanatlanıp uçurduğu sanatıyla gösterecektir' dedi.
30.12.2020Siyaset
Şairleri tanıyalım: Cemal Süreyya kimdir?
Şairleri tanıyalım: Cemal Süreyya kimdir?Türk edebiyatında sayısız şair ve yazar var. Her biri birbirinden değerli bu isimlerden biri de Türk şiirine modern bir soluk getiren Cemal Süreya.
Frigya'nın turizm potansiyelini katlayacak proje hızla sürüyor
Frigya'nın turizm potansiyelini katlayacak proje hızla sürüyorAfyonkarahisar'ın İhsaniye ilçesinde yapımı süren "Emre Gölü ve Frig Medeniyet Bahçesi Projesi"yle bölgedeki tarih, doğa ve spor turizminin canlandırılması hedefleniyor. Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek: "Afyonkarahisar, Türkiye'nin en önemli kavşak noktası. Termal, gastronominin yanında yatırım projelerin ardından şehrimiz, Kapadokya ve Pamukkale gibi tarih turizminde de adından söz ettirecek. Kentimiz, yakın zamanda bambaşka bir turizm merkezi olacak"
16.12.2020Tatil
Frig Vadisi'ndeki 'aşk yazıları' temizleniyor
Frig Vadisi'ndeki 'aşk yazıları' temizleniyorAfyonkarahisar İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Tanır, Hititler, Frigler ve Romalılar döneminden kalan birçok eserin üzerine yazılan yazıların temizleme işlemlerinin yapıldığını belirterek, "Kapadokya'dan bile ileri seviyede olan bu yerleşkeleri korumak ve turizme kazandırmak için çalışıyoruz" dedi.
5.12.2020Tatil

Benzer Haber Etiketleri

Frigya ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.